Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

sisstin
28. srp 2007

nejdřív to začíná fakt hooodně dole..jak je mimi ještě malé...mně už se ted vlní pod prsama..a na bokách 😅

zusma
28. srp 2007

Mobina: já myslím, že máš klidně čas i 5 týdnů 🙂 U mě to napoprvé bylo asi takové štouchnutí pod pupkem a ted to je už taky všude 😉 A ted až moc. Sleduj se a určo to poznáš

rogorca
28. srp 2007

Kristyn- díky,jsem ráda,že nejsem jediná-nosím pod srdcem asi nějakou divočinu 😉

abinka
28. srp 2007

Zdravím ,,porodní asistentku" a předem děkuji za věnovaný čas.Chci se zeptat co znamenájí tlaky v břichu.Doktorka mi řekla,že by měly být ale né takové jaké je mám.Dala mi nějaké prášky na utlumení tlaků a mám si ho dát na noc a pokud to do dvou dnů nepřestane tak musím k ní dojíd a bude se to řešit.Jenže nevím kdy jsou ty tlaky ještě silné a kdy jsou teda tak jak mají být.Tak jsem myslela že by jste mi k tomu mohla říct něco víc.předem děkuji

listicka77
28. srp 2007

rogorca: kamarádka čekala první a cítila taky už v 16 tt, a v 18 tt už to cítil i její manžel, když sáhl na bříško. Takže u třetího asi úplně klíďo, záleží, jak máš citlivou břišní stěnu.

ysinka
29. srp 2007

ahoj porodni babicko,mam dotaz ohledne vyvolani porodu...jsme ve 39tt podle ms,40podle utz..v patek 31.8. mam termin.v pondeli jsem byla na kontrole a zprava od pana doktora je nasledujici..hrdlo del.skoro spotr. pro prst stredem,hlavicka naleho,pl voda zachovala,op prav.pohyby citi,kd nema...v patek mam jit na kontrolu a domluvili jsme se,ze bychom pripadne porod vyvolali..jen mam z toho obavy a rikam si,jestli neni lepsi jeste pockat az si malicky zatuka sam 😵 ...dekuji za odpoved

lucianka
29. srp 2007

Tak jestli muzu trochu ze sve zkusenosti:
Skytani vs. pohyby - skytani si myslim, ze je tehdy, kdyz mimco treba 5 min. v kuse "kope" pravidelne kazde 3 vteriny (stopovala jsem to). Je to takove jemne potukavani...
Ja pohyby citila taky uz v 16. tt a to jsem prvorodicka. Poprve to bylo takove, jakoby mi nekdo zaklepal zevnitr na brisko.
Nastup na MD - doktor Ti to muze vystavit i zpetne, ale myslim, ze na to urcite nezapomene. Podle ktereho TP se to urcuje, to nevim - ja mam od dr. pouze jeden. 😉

porodni_baba
autor
29. srp 2007

romana28, sarrinn ...neni zac 🙂

marcelana ...ani vy nemate za co....na gynekologovo doporuceni netreba cekat...najdete podobnou poradnu v okoli a osobne nebo telefonicky se objednejte....nezapomente jim pripomenout ze jste tehulka 🙂

janana ...je to normalni....ale spise nez skytavka to muze byt i vyssi frekvence normalnich pohybu 🙂

vivian 😉

zusma ...na materskou se bezne nasupuje 6 tydnu pred terminem porodu...max. 8 tydnu....zalezi i na vasem zdravotnim stavu a dohode s lekarem... 🙂 Vystavit lze samozrejme i zpetne....dopredu moc nee...
K terminu porodu....plati ten podle MS pokud prvni UZ (asi tak do 13tt) neurcily termin jiny (a i v tomto pripade se do terminu zasahuje jen pokud se lisi o vice nez 1-2 tydny)....velke UZ (20 a 30tt) nemaji na posun terminu porodu absolutni vliv 🙂

porodni_baba
autor
29. srp 2007

zusma ...to roli nehraje...zalezi na tom zda je pro vas vyhodnejsi byt ty 2 tydny na neschopnosti nebo na MD....ale tech 6 tydnu pred uz na MD musite 🙂

rogorca ...ja si to nedovolim zpochybnit...jste tehulka uz potreti takze myslim, ze je to klidne dost dobre mozne...
a hlavne by mate radost ze jste miminko citila tak brzo....a na nazoru ostatnich myslim nezalezi 😉 🙂

kristynaw ...no opravdu si nejsem jista, ze jde o dotaz pro lekare...myslim, ze sem naprosto patri....a zpetne uz tu samozrejme byl....zatka vypada jako husty vazky hlen....mohou v nem byt zilky krve....s porodem souvisi v radu dni az tydnu...neda se z toho na porod vubec usuzovat....u vas by to samozrejme bylo spojeno s predcasnym oteviranim, zkracovani delozniho hrdla...ale na predcasny porod z toho usuzovat nelze 🙂 🙂

bielanevesta
29. srp 2007

Ahojky. Chcem sa spýtať keď takmer 8 týždňov po porode(v sobotu to bude 8)ešte stále málinko špiním. Očistky som celkovo mala slabé, ale už mi príde divné keˇsi ešte musím dávať intímku. A rodila som cisárskym rezom, malá mala 4090 g a 52 cm. Ja mám celkom útlu postavu...myslíte, že to može by´t niečím z toho? Už som objednaná na ko. na gyn. ale teraz neviem či tam možem ísť ak budem ešte stále čo ako málo špiniť

porodni_baba
autor
29. srp 2007

abinka ...to se na dalku dost tezko hodnoti...verte lekarce ...mela moznost vas vysetrit...takze ma ke vsemu co rika asi duvod....vice odpocivejte a jezte prasky....za 2 dny na tu kontrolu bezte a domluvte se s ni...na dalku je takhle tezke radit 🙂

ysinka ...nevim jake mate cele tehu...zda lekar nema nejaky duvod porod vyvolavat..drive nez 10 dni po terminu...kdy se bezne s vyvolanim zacina....poradte se s nim 😉 🙂

porodni_baba
autor
29. srp 2007

bielanevesta ...naopak vy tam jit musite... abyste se ubezpecila, ze je vsechno vporadku....spineni 8 tydnu po cisari muze byt do jiste miry normalni ale taky nemusi....odpoved by vam mel dat vas gyn 🙂

bielanevesta
29. srp 2007

Ďakujem 😵

balsiger
29. srp 2007

porodni babi🙂

neprocitala jsem se celou diskuzi, chci se zeptat-co je na tom pravdy, kdyz je na case,aby se mimi narodilo a nechce se mu ven, je pravda, ze si mame masirovat vnitrni stranu kotniku a tim vyvolame porod?

porodni_baba
autor
29. srp 2007

bielanevesta...neni zac 🙂 😵 😅

ysinka
29. srp 2007

cele tehotenstvi probihalo bez komplikaci...DR rikal,ze porodni cesty jsou"pripravene" k porodu..a ze muzeme porod vyvolat..,ale porad mam z toho smisene pocity.jestli je to spravne...diky za odpoved

carys
29. srp 2007

Dobrý večer,chci se zeptat:předchozí porod jsem měla velmi rychlý,od klysýru po samotný porod mimča kolem 10 minut,před klystýrem nebyl porodní nález nic moc a samozřejmě jsem se dost potrhala.Znamená to,že tento porod bude obdobný?Poslední dobou mi k tvrdnutí bříška přibyli ještě jakoby menstruační bolesti asi 10 krát denně.Jsem 31 tt.Doufám,že ty bolesti neznamenají předčasně blížící se porod.Děkuji za odpověd.

adrianav
30. srp 2007

Dobry den,tak oznamuji,ze se nam 23.8 V 18:43 narodil krasnej zdravej chlapecek...sice predcasne v 35tt+3 dny,ale mel by byt naprosto v poradku 🙂 ...chtela jsem vam podekovat za to, jak jste mi tady behem meho tehu radila,jste zlata 😉 ...a prece jen i kdyz uz nejsem tehu bych chtela jednu radu: prcek je takovej malickej ma 2,8 kilo a v postylce se mu moc nelibi,nejradsi je tak schoulenej v autosedacce a nebo v lehatku.myslite, ze ho v tom muzeme nechat i spavat???aby si neco neudelal s pateri nebo tak..ale jakmile ho dam do postylky tak se strhne hroznej kraval 😀 ...dekuji

prada
30. srp 2007

Dobrý den!
Mám trochu intimní dotaz, ale snad to nebude vadit. V porodnici nám říkali, že pokud nám odteče plodová voda, tak máme při nástupu do porodnice odevzdat vložku a oni že dělají nějaký test, zda to opravdu byla plodová voda. Znamená to tedy, že mám pořád nosit vložku? protože nikdy nevím kdy voda odteče(zda-li vůbec). A když odteče plodová voda, můžu se ještě doma před odjezdem osprchovat? za odpověď předem děkuji.

lenik27
30. srp 2007

Dobrý den porodní babičko, hlavně bych Ti chtěla poděkovat za poradnu, kterou jsi tu ve svém volném čase otevřela. 😵 Vštšinou se tu dozvíme víc než u lékaře. Ráda bych se také na něco zeptala. Jsem ve 22tt po IVF-ICSI, před tím jsem v průběhu tří let prodělala čtyři kyretáže (po potratu) a před rokem UPT (VVV plodu)- to vše vždy v prvním trimestru. Hrozí mi nyní předčasný porod? Žádné problémy nemám, ..jen ten strach. Na kontroly k lékaři chodím zatím 1x za měsíc.Mockrát děkuji.

leni77
30. srp 2007

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte nějakou zkušenost s vysokým počtem bílých krvinek (20 000)? Jinak je krevní obraz v pořádku, další kr. testy i na infekce, CRP a moč taky, nemocná se necítím. Objevuje se to u těhotných i bez důvodu a následků pro miminko? Předem díky

leni77
30. srp 2007

prada...ahoj. Nám říkali, že voda poteče pořád až do úplného porodu miláčka, takže se klidně opatrně osprchuj, vem vložku, jeďte do porodnice, odevzdej jim jí a vem si novou. Oni si tam najdou i jen pár kapek. Pa a držím palce 😉

prada
30. srp 2007

Leni, děkuji za informace.

vendyy
31. srp 2007

dobrý den,jsem tu nová tak doufám že mi odpovíte.jsem v 35týdnu těhotenství,a už dlouho,asi 14.dní pozoruji na intimce výtok zbarvený do tmavě žluta až oranžova.je to něco vážného?na kontrolu jdu ve středu.není hlenovitý,prostě jem šmouha na intimce.předem děkuji za odpověd.vendyy

denousek
31. srp 2007

dobrý den porodní babičko...opět vyhledávám vaši radu pomáháte mi již celé těhotenství....byla jsem včera na OGTT a po vypití glukozy mi po 2 hodinach byla naměřena hodnota 7,9....tedy malinko za hranicí....jen jsem si volala na vysledky sestre a ta mi rekla ze se dr rozhoduje zda mě poslat do diabetologicke poradny...moc jsem zatím nepřibrala jen necele 3 kg a sladké taky moc nejím..je poradna nutná??myslíte že s emi bez nějakeho léčení může hodnota jestě zvysit??co bych mela nyni delat??nestaci dieta??a pri jake hodnote se musi pichat inzulin??to bych nechtela....mam to preci jen zvedle jen trosku tak podle me se neni ceho bat ne??dnes uz by mi treba nenamerili nic...dekuji za radu...

vendyy
31. srp 2007

jé ted sem tady zpátky četla že pokud nesvědí tak je to ok.ale je to tak i když je do oranžova? 😅

luzza
31. srp 2007

Ahoj všem-mám hloupý dotaz...Mens. očekávám až za 8 dní. Ale nesnesitelně mě bolí prsa. Nikdy před tím se mi to nestalo. Bolí mě při každém pohybu. Jedno těhotenství už mám za sebou a nic takového jsem nepozorovala... Zkusila jsem test, ukázal se jako negativní, ale moc se asi na to spoléhat nemůžu... Poradíte prosím, co to ještě může znamenat?? Díky

vendyy
31. srp 2007

to jsem ještě já(taky nemůžu napsat najednou,že? 😅 )
chtěla sem se jen zeptat,kdyby byl ten výtok nějak nebezpečný,co by to znamenalo pro mimi?jde mi o to,že chci když tak počkat do pondělí,nechci na pohotovost do nemocnice... ☹

porodni_baba
autor
1. zář 2007

balsiger ...nikdy jsem o tom neslysela....ale jako zpusob vyvolani porodu se to zda naprosto levne nenarocne a hlavne absolutne bezpecne.... 😀 Za zkousku jiste nic nedate...protoze masaz kotniku vam nemuze uskodit 😉

ysinka ...tezko odpovedet kdyz o vas nic nevim....tt...atd. 😒

carys ...vzhledem k tomu ze jste popate tehotna....jsou tyto poslicky u vas pochopitelne,....otazkou je, zda u toho nedochazi ke zmene vag. nalezu (coz by svedcilo pro predcasny porod na ktery se ptate...ale to by odhalil gyn na kontrole v tehu poradne)....K problemu kolem porodu....zamyslete se jak probihali jeste ty 3 porody predtim....meli zkracujici se tendenci....
Na porod neni patent...a predvidat moc nejde....zmena je zivot ...a klidne dalsi porod muze trvat i nekolik hodin....ale pokud reknete ze prvni trval hodinu, druhy 40 minut....treti pul hodiny....a ctvrty zminovanych 10 minut....asi si neodvazim tvrdit, ze dalsi bude nejak dlouhy 😉

lenkazdenek
1. zář 2007

Ahoj,mám takový malý ,možná hloupý dotaz,poslední dobou trpím hodně na výtoky,vždy po čípkách od lékaře je tak týden pokoj a potom znova,může to nják ublížit miminku ? Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru