Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
1. říj 2007

artuse...ne dokud netece voda...streptokok k miminku nemuze...budte klidna...presne jak pise listicka77 😉

lenkazdenek
1. říj 2007

Porodní babičko,mám takový dotaz,poslední dobou mi otýká pravá ruka a noha,nevíš co by mi od toho mohlo pomoc?Děkuji

ammalka
1. říj 2007

porodní babičko, zdravím, jak se máš?? Chtěla jsem se zeptat, jestli je normální nadýmá (tedy mám za to, že je to nadýmá) v 24 tt?? Dr. mi na tlaky v bříšku předepsal magnesium, je dobré ho brát pořád každý den, někde jsem četla, že je to pro mimi pak problém??? Ještě se chci zeptat - poslední MS byla 18.4.2007, podle dr. mám termín na 23.1.2007, mám to i v průkazce, ale podle genetiků -UZV mám termín 16.1.2007, podle čeho se stanovuje skutečný termín porodu, chci to vědět z důvodu toho, že mám ještě 22 dní dovči a na mateřskou chci odejít 8 týdnů před porodem, takže vůbec nevím, kdy by to mělo být??? Děkuji za odpovědi.

yofresh
1. říj 2007

porodni-baba - Nevím jestli to sem patří....ale jak je to se streptokokem B a snažení o mimi? Mě už trápí skoro 4 měsíce, beru už třetí antb (2x na streptokoka a 1x na zánět moč. měchýře)...Chceme se snažit o mimi, ale docela se bojíme. Hodnotu ASLO jsme měla při posledním vyšetření 224... Díky 🙂

stopik
1. říj 2007

porodni baba: zdravim🙂 moje strategie o ktere jsem spolu psaly zatim vychazi🙂 i kdyz doktor rikal - jak vas nekde "pichne" uhanejte do porodnice, tak jsme vcera slavnostne ukoncili v klidu domova 36tt🙂 CS skore mame uz mesic 6 - takze jsme dohnali tento tyden i tabulky "povolenych hodnot" v tehot. prukazce🙂 Mam jeden dotaz na Vas - uz dva mesice beru Magnesium - v poslednim mesici 3x2 tablety. Cetla jsem, ze s ukoncenym 36 tt by se melo Magnesium vysadit, protoze muze mit negativni vliv na miminko zvlast pri vysokem davkovani. DOktor mi ale dneska doporucil pokracovat v nem - i kdyz se snizenymi davkami 3x1 tabl. denne... Co si o tom myslite? Radeji bych uz ho nebrala - zvlast jestli je riziko toho, ze by to mohlo mit negativni dopad na dite.. Dekuji Stopik.

adrianav
1. říj 2007

ano,prave ze plne kojim...je to divne,jeste jsem nikdy o nikom neslysela, ze by dostal menstruaci jeste v sestinedeli..ach jo, myslela jsem si, ze od menstruace budu mit jeste aspon mesic pokoj 😀 za tech 9 mesicu jsem si uz zvykla 🙂 ...takze myslite, ze to nic jineho byt nemuze??naky probem nebo tak??...k doktorovi ted chodit nechci, pockam az mi skonci sestinedeli....moc dekuji za odpoved

liaa
2. říj 2007

Dotaz.Po ATB(Rovamycin)přeléčeném zánětu průdušek mi zůstal stále nepříjemný dráždivý kašel a odchod hlenu z průdušek.Užívám již déle mucosolvan,jitrocel.sirup a vhodné čaje,stále však se toho vysilujícího kašle nemohu zbavit.Lze s tím ještě něco udělat?Děkuji

porodni_baba
autor
2. říj 2007

lenkazdenek...zapricinuje to nakloneni delohy...zkuste vice odpocivat...a hodne v poloze na levem boku...popr. i koupele stridave ve studene a teple vode..nic moc se s tim jinak delat neda...a cviceni ale s tim opatrne 😉

lenkazdenek
2. říj 2007

Porodní babičko moc a moc děkuji zkusím co se dá 🙂

porodni_baba
autor
2. říj 2007

ammalka ....diky za optani...mam se dobre...i kdyz by mohlo byt i lip 😀 magnesium klidne jezte....do 36tt to problem neni...od 34 do 36tt se pak uz vetsinou vysazuje...nevim kolik berete...ale do davky 4*2tbl...by to melo byt OK 🙂 termin je platny dle PM...tedy ten od vaseho lekare...(ten geneticky...i kdyz nevim ve kterem tt byl delany....uz muze byt zkresleny...a navic se lisi pouze o tyden...tedy termin nijak nemeni)....dale plati termin 23.1.08... 🙂 takze 8 tydnu pred tim je asi tak 28.11. 😉

porodni_baba
autor
2. říj 2007

yofresh ...proc jste zacala brat atb na streptokoka? protoze jste mela potize...? nebo protoze ho nahodou nasli ve vyteru? normalne se totiz vubec neleci...zakladem bude po vsem tom dolecovani nastolit normalni mikrofloru...zkuste nejaka probiotika...ale myslim, ze otehotnet se bat nemusite...Poradte se s lekarem ktery vas takhle leci co si o tom mysli...
Ale snazte se jiste az po lecbe...protoze nevim jaka ATB uzivate 😒 😉 Jinak predpokladam, ze kdyz uz jste tolikrat prelecovana...napadlo nekoho vylecit i manzela...pokud ne tak na tom trvejte...to byste se pak totiz mohla prelecovat donekonecna 😠 🙂

zdenik123
2. říj 2007

Dobrý den,
mám dotaz - odkdy začít pít čaj s maliníkem, děkuji 😵

porodni_baba
autor
2. říj 2007

stopik ...negativni dopad na dite mi neni znam...ale vysadit by se melo...v prubehu tohoto tydne davky zmensujte....nekolik dni uzivejte tech predepsanych 3*1.....pak uz jen 2*1....a nakonec uplne vysadte....zadny strach...dejte na sebe...intuici a viru v sebe mate dobrou...uz se to osvedcilo 😉

porodni_baba
autor
2. říj 2007

adrianav ...k lekari bezte pokud by vam krvaceni prislo vetsi nez pri menstruaci...neco vaznejsiho to sice byt muze...ale je velmi nepravdepodobne, ze by se to objevilo az 5 tydnu po porodu 😉 Ja znam hodne zen ktere na kontrolu po 6nedeli prisly s tim, ze uz odmenstruovaly...kazda jsme hold jina 😉 Hlavne nezapomente ...ze vas kojeni tim padem nechrani pred otehotnenim 😉

porodni_baba
autor
2. říj 2007

liaa ...atb evidentne nezabrali....je treba udelat vyter...zjistit puvodce a podle toho se zaridit...nic jineho se delat neda ☹ 😉

porodni_baba
autor
2. říj 2007

zdenik123 ...od 34tt ukonceneho 😉

zdenik123
2. říj 2007

a taky se chci zeptat...zda je normální, když mě každou noc bolí břicho jako při menstruaci...je to opravdu pracující děloha?
a dále se chci zeptat, zda mimču nemůže ublížit anavenol , který teď beru na zánět žil 2x denně díky moc za odpověď 😵

yofresh
2. říj 2007

porodni-baba - díky za odpověď (pro mě docela dobrou 😵 ). Manžel přeléčený nebyl, protože po celoudobu léčení jsme spolu neměli pohl. styk a potíže mám stále 😅 . Nyní užívám antb Augmentin. Po celou dobu léčby mám krvinky v moči (dle posledního LV červených 145 a bílých 20. Jejich hodnota se stále snižuje, dr říkal, že je to následek prodělaného zánětu 😅 )

porodni_baba
autor
2. říj 2007

zdenik123...kazdou noc je dost casto...zkuste se domluvit s lekarem zda by jeste nebylo dobre uzivat magnesium...do 36tt....pokud vam nebude chtit napsat nebo jdete do poradny za dlouho...kupte si magnesii...a popijejte...melo by vam to ulevit....ono taky zalezi jak dlouho...vas to brisko boli....vecer pred usnutim a pak to zaspite? nebo vas to i vzbudi?
anavenol...se nesmi prvni tri mesice tehu...pak je to na zvazeni lekare...mimcu uz by ted ublizit nemel 🙂

porodni_baba
autor
2. říj 2007

yofresh...tyhle problemy mohou byt dost vlekle...pokud hodnoty klesaji...jste na dobre ceste k uzdraveni 🙂

zdenik123
2. říj 2007

porodni baba.... no bývá to často....a i mě to v noci vzdubí...žádné jiné vitamíny ani léky neužívám....magnésii si koupím - díky za rady. měla jsem i křeče do lýtek v noci,ale ty trošku s tím anavenolem ustály.
doktorce jsem to říkala...ale prý pokud to není tvrdnutí břicha - což není tak je to prý ok.

a ještě jsem se chtěla zeptat...zda je normální - nebo správné....když mě doktorka vůbec nevyšetřuje...pouze UTZ...venkovním.

dělala mi cytologii snad v 2,5 měsíci a od té doby nekontrolovala čípek nic...prý vše pozná přes UTZ což mi přijde divné, že není zastáncem se v těhotné ženě "šťourat" jaký na to máte názor vy? měla jsem jen problémy s tím, že jsem měla mimčo dost dole...ale teď mi koukala na břicho a snad ok..., jinak mě trápí výtoky...ale to je prý taky normální, tak tomu nepřikládám váhu...nic mě nepálí nesvědí... 😉

díky moc 😵

yofresh
2. říj 2007

porodni-baba - díky, trochu jsi mě uklidnila 😵 Mám ještě jeden dotázek, urolog mi při odebírání stěrů z moč. měchýře řekl, že ho mám níž položený než je normál. Má toto vliv na něco pak v těhotenství. Je pravda, že na záněty moč. měchýře docela trpím...

zusma
2. říj 2007

Porodní babičko, chci se zeptat na jednu věc ohledně záznamu v průkazce.

Dnes začínám 36tt a Dr.mě opět vystrašila slovy, že se mi mimčo strašně valí dolů a do průkazky napsala něco jako: HRDLO:2. Nevím, zda to po ní čtu správně,ale snad ano. Můžete mi říci, co to znamená? Ona to nepíše do žádných konkr.kolonek, napíše to vždy jen do řádku a těžko se to po ní čte. Ve 29tt jsem tam měla hrdlo:1, ve 31tt hrdlo: 0; ve 34tt hrdlo: 1 a dnes tu 2. Od toho 29tt mě straší, že mám mimčo dost dole. Žádné jiní hodnoty ohledně čípku a CS v průkazce nemám... 😒

Myslíte, že se jedná o hodnotu CS?? A je to se mnou v 36tt opravdu tak kritické, jak to vypadá nebo jak se Dr.tváří? ☹

Děkuji

zusma
2. říj 2007

Ještě jsem chtěla dodat, že nemívám žádné jiné problémy...pouze mi občas a nepravidelně ztvrdne břicho.

porodni_baba
autor
2. říj 2007

zdenik123 ...dovolim si s pani doktorkou nesouhlasit...neznamena ze pokud to neni tvrdnuti bricha je to ok....neni...on kazdy to vnima jinak a tim spis v 31tt 😒 minimalne to, ze vas to trapi kazdy vecer je problem...ja bych byla pro magnesium do 36tt....vam ani ji to nic neudela...a prejdou i ty krece v lytkach 😉
moc spravne to neni...ale asi s tim nic neudelate...ono povineho nic neni...jen tzv. doporucene postupy...neni dobre se v tehotne casto stourat....verte ze ani ja toho nejsem zastancem...ale zevnim uz opravdu vsechno nepozna....tomu snad ani sama neveri 😖
no ale asi jeji navyk nezmenite...jine mamci ktere jsou vysetrovane na kazde poradne a nestoji o to, by vam mozna zavidely... 😎 uz asi nestoji za to to s ni nejak resit..a nejak si to u ni rozhazet...ale kazdopadne bych pro prosti tehu zvolila peclivejsiho lekare 😉
vytoky jsou Ok...pokud nesvedi nepali...patri to k veci...zmnozeny vytok odplavuje skodliviny smerem ven od miminka 😉

porodni_baba
autor
2. říj 2007

yofresh ...na tehu to vliv nema...spis na ty zanety...ale to uz vite 😝 🙂

porodni_baba
autor
2. říj 2007

zusma ..myslim, ze lekarka mysli hodnotu CS...ta kriticka neni...ale spis jde o to, ze ma lekarka pocit, ze se miminko dolu tlaci...to nicemu nevadi...a neni duvod ke zdeseni...tim spise ne v 36tt 😀 takze klid....takhle se muze tlacit jeste mesic....a klidne muzete i prenaset...zadny stres 😉 bez pravidelnych kontraakci (ktere jak pisete nemate) jeste nikdo nikdy neporodil 😉 😉 😉

zdenik123
2. říj 2007

porodni baba...já jsem si říkala, že nemůže kontrolovat čípek, hrdlo....ani nepozná kdyby něco hrozilo...v pátek jdu na poslední UTZ...ale klasická prohlídka opět nebude...tak jsem z toho taková přepadlá...a věřím, že snad je vše ok... 😉
magnésium si koupím...děkuju moc. 😉

zusma
2. říj 2007

Porodni babicka: děkuji 😉 Dr. bohužel není moc sdílná a tak jsem z toho vždycky strašně vyplašená a nevím, co si vlastně mám o svém stavu myslet☹ Pravidelne kontrakce jinak opravdu nemám.

porodni_baba
autor
2. říj 2007

zdenik123 ..budte klidna...vsechno je vporadku...bez kontrakci nikdo neporodil...ale pokud o tu prohlidku stojite....zkuste rict dr. ze ted uz vam pri tech menstruacnich bolestech casto tvrdne bricho...a vsadim se ze vas vysetri...a i to magnesko rada napise 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru