Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

sisstin
28. říj 2007

ahoj babičko, děkuju za všechny rady..malý už je na světě..můžete se podívat na fotečky 😉 🙂

gilotek
28. říj 2007

abinka: jak se prosimtě přesně ten gel jmenuje? koupí se jen v lékárně?

abinka
28. říj 2007

gilotek:Je to Sněhurka.Je to od firmy Club 21.Kupuje mi to švagrová v nějakém obchůdku.Na obale je adresa tak snad by to šlo objednat.Nebo aspoň zjistit jestli je ten obchod u Vás v okolí.www.missiva.cz a ještě tu je e-mail:sluzby@missiva.cz.

porodni_baba
autor
29. říj 2007

Hezké odpoledne dámy, mám teď problémy s přístupem na internet, takže odpovědi teď přechodně nebudou tak rychle jak bývaly ale budu se snažit žádné nevynechat. tak hurá do toho
loucna • 21. říjen 2007 v 18:46 ...lupání bude spíše zvuk rychlého přelití plodové vody, o kostičky jistě nejde 😉 buďte klidná 😎 I škytání 3x denně je naprosto normální 🙂

zusma • 39tt • 22. říjen 2007 v 11:15...samovolný odtok VP u předčasného porodu může být zapříčiněný infekcí to už víme, ale okolo termínu porodu ještě nejsou ty mechanismy zcela objasněné 😉 Sama to ale jistě způsobíte jen těžko 😎 Ale je třeba časté že se to opakuje, třeba přijede maminka ke svému třetímu porodu pro odtok VP bez kontrakcí a řekne že to stejně měla pokaždé 😉

aniska • 1d • 22. říjen 2007 ve 13:44...8cm už je dost pokročilý vag nález. Je to vlastně 8 z 10ti kdy hovoříme už o zániku branky 🙂 Jak dlouho může porod trvat záleží na tom zda jde o prvorodičku a jak silné a pravidelné jsou kontrakce a zda tam není nějaká kontrakce, u prvorodičky velmi orientačně při pravidelných kontrakcích by mělo být do asi 3 hodin po porodu mimča...je to ale pouze teorie 🙂

luciv • 9tt • 22. říjen 2007 v 16:25 ...myslím že všechna ta písmenka a čísílka co jste vyčetla z fotečky nejsou údaje o vašem mimču, ale některé jsou pouze technické údaje UZ přístroje 😅

arietiska • 37tt • 22. říjen 2007 ve 21:28...už se to tu mnohokrát probíralo, jde o tzv. cervix score tedy zhodnocení polohy a otevření čípku děložního tedy jde o pokrošilost vaginálního nálezu hodnoceného v těhu 🙂

lucyx • 31tt • 22. říjen 2007 ve 21:29...co popisujete je naprosto vpořádku 😉 🙂 😎 Máte zdravé miminko 😉

makina82
29. říj 2007

Ahoj babičko,tak jsem si dala tu praci a celou diskusi od začátku jsem si přečetla,byla to fuška,ale nakonec jsem to zvládla 😉 Chtěla bych se zeptat,zatím miminko nečekáme a ještě asi tak rok to v plánu nemáme,ale jeden dotaz bych také měla.Jsem tak dva roky po operaci slepého střeva,hodně se bránili mi ho udělat,že u holek před porodem to moc dělat nechtějí kvůli srůstům.Po operaci mi sdělili,že jsem měla chronický zánět (stále se opakovaný,ale ne tak silný,aby byl akutní).V posledních tak třech měsících se mi pravidelně stává,že mě bolí u pravého vaječníku a někdy mě ta bolest probudí i v noci a nemůžu se chvíli ani pohnout,ale pak to přejde.A tak stejnou dobu po milování občas špiním,je to nepravidelné.Chtěla jsem se zeptat jestli se může jednat o (ty vyhrožované) srůsty nebo co jiného by to mohlo být.Moc moc děkuji za tvojí odpověď

porodni_baba
autor
29. říj 2007

luciv • 9tt • 22. říjen 2007 ve 21:35...obvyklá zkratka pro císařský řez je S.C. ale v průkazce se tento údaj běžně neuvádí pouze u předchozích porodů 😉

luciv • 9tt • 23. říjen 2007 ve 13:56...v 9tt se ještě VVV nezjišťují 😉 to je příliš brzy mimčo je maličké a ještě na něm toho není moc rozeznat 😉

ivanatom • 24. říjen 2007 v 11:06 ...mrknete do historie,a le zaručená rada neexistuje...sex 6x denně, ale není nic co by působilo na každého 🙂

petise • 26tt • 24. říjen 2007 v 11:12...vaše lékařka vás zbytečně straší, záněty v těhu jsou časté a jen malé procento z nich může způsobit potrat či předčasný porod..většinou předčasnými stahy nebo odtokem VP. Budte klidná zánět se přeléčí a všechno bude vpořádku. Rada přichází dost pozdě takže toýuhle dobou už třeba zobete ATB 😉

maart • 2d, 33tt • 24. říjen 2007 v 15:04...ta poloha je zapříčiněna tím že jste těhotné potřetí a mimi má prostě více místa a těď v tomto tt i přirozeně více vody, žádný strach do termínu na otočku času dost. Pokud ale bude poloha trvat patříte s prvními náznaky kontrakcí či odtoku VP hned do porodky 😉

add • 1d, 15tt • 24. říjen 2007 v 19:36...kvasinky jsou časté, mimi to neva spíše více vám, dostanete jiné čípky a uleví se 😉 5 dnů mazání mastičky by nemělo mít žádný vliv 😉 tankování benzínu omezte na nezbytně dlouhou dobu, pokud netankujete 5x za den nic se nedeje 😉

porodni_baba
autor
29. říj 2007

maetinba • 34tt • 25. říjen 2007 v 09:59...opravdu je ještě šance že se otočí cvičte kočičí hřbety, jistě si na ně pamatujete ještě z tělocviku ve škole či školce 🙂 Zda normální porod nebo císař u konce pánevního záleží na váhovém odhadu miminka v termínu porodu, to znamená že vám ještě před porodem udělají UZ a podle odhadu váhy mimča se rozhodnou 😎 ale taky záleží na zkušenosti místních porodníků se spont porodem konce pánevního, pokud se tam takto prvorodičky běžně nerodí, i vy budete mít větší pravděpodobnost císařského řezu.
Obmotání pupeční šňůry se cviky nesouvisí, mimčo se hýbe a zamotává a rozmotává se ze šňůry po celé těhu 😅
Všechno co vám říkal pan doktor je pravda a pak taky psychika rodičky, takse nestresujte dopředu a nechte to osudu 😎

porodni_baba
autor
29. říj 2007

lucyx • 31tt • 25. říjen 2007 v 10:28...klid Staphylococcus epidermidis je normální bakterie na kůži která s námi žije, běžně je i ve stěru z pochvy a netřeba ho nijak léčit 🙂 Mimčo je v pohodě buďte vklidu 😎

listicka77 • 25tt • 25. říjen 2007 v 16:15 ..dodržujte pravidelný přísun potravy a nijak se neznepokojujte, cukrovku určo nemáte, a když je vám jinak dobře tohle nic neznamená 😉 a jak dál píše evi3 tato reakce je prostě u některých těhotných normální. Máte prostě výborný metabolismus 😀

porodni_baba
autor
29. říj 2007

abinka • 33tt • 26. říjen 2007 v 10:57..jak sama správně tušíte vše záleží na vyjádření neurologa...na něm záleží i způsob vedení porodu (porodník nikdy proti vyjádření neurologa nepůjde 😉 )

Dobrá rada k otočení KP někdo to taky radí, já to vyzkoušené nemám tak ne, ale zkusit se dá hodně věcí 😉

gilotek • 30tt • 26. říjen 2007 v 15:15...kostival se v těhu moc nedoporučuje ale jako mast to ze zmíněných bude nejmenší zlo ☹

denousek • 31tt • 26. říjen 2007 v 16:10...zřejmě délka čípku, ve vašem tt je normální že se pomaličku zkracuje, ale běžně to gyn UZ neměří 😉

agnesska • 1d, 10tt • 26. říjen 2007 v 18:25...díky za optání vše je ok, jen ten přístup na internet je velmi špatný ☹ ale snad bude brzy lépa 😀

gilotek
29. říj 2007

a prosím máte zkušenost z krémy ELASTI-Q? Je tam krém na unavené nohy, který ulevuje i od bolesti zad......

denousek
29. říj 2007

dekuji porodni babi.co s vama bylo jsme se o vas baly 😀 no a o tom cipku prave dr mi ho ted zmeril poprve UZV a pak je tam jine cislo ale rikal ze je vse o.k. ze se mi cipek nezkracuje tak sem pak premyslela co to muze byt kdyz se mi nezkracuje....tak se teda asi zkracuje a keca abych nenervacila a jeste mi napsal magnesko....to se zacina zkracovat pred porodem ze??...

abinka
29. říj 2007

Moc děkuji za názor.Tak uvidíme co mi řekne. 🙂

porodni_baba
autor
29. říj 2007

zusma • 39tt • 26. říjen 2007 v 18:26 ..taky díky vše je ok 😉

lumr • 27. říjen 2007 ve 22:15..ve vašem týdnu je ještě disociace běžná žádný strach...ostatní naměřené hodnoty jsou vpořádku 🙂

maart
29. říj 2007

Dekuji porodni babi MOC, taky doufam, ze se mimi otoci 🙂 , diky, je dobre, ze jste tady.

lumr
29. říj 2007

Děkuji moc za odpověď.A do jakého týdne by se to mělo srovnat? A ještě jedna prosbička,je v pořádku nt MoM 1,01? Moc děkuji

porodni_baba
autor
29. říj 2007

sisstin • 1d • Včera v 15:27...moc gratuluju, trošku jsem stihla i sledovat, že vám tu holčiny založily téma. Ještě jednou veliká gratulace, chlapeček je kouzelný 😎 A co pardubická porodka, byl jste spokojená 😉

makina82 • Dnes v 15:20..těžko hodnotit, i když předpokládám, že vám to dělali laparoskopicky a tam by těch srůstů tolik být nemělo. Na dálku léčit nelze. S potížemi které popisujete navštivte svého gyn a domluvte se. Podrobné vyšetření UZ ukáže více 😉

gilotek • 30tt • Dnes v 15:54 ...pokud myslíme totéž jsou v těhu běžně doporučované a užívané, tam asi k obavám není důvod 😉

denousek • 31tt • Dnes v 16:03 ...ano tak to asi myslel, že se nezkracuje nijak drasticky ale přiměřeně blížícímu se porodu 😀 a pro jistotu magnesko 😉 Hlavně klid 😎 Se mnou bylo vše OK jen přístup na inet byl velký problém, ale pracuje se na zlepšení 😉

abinka • 33tt • Dnes v 16:04...není zač, nezbývá než vyčkat názoru neurologa, pak budeme moudřejší 🙂

porodni_baba
autor
29. říj 2007

maart ..taky děkuju a budu držet pěsti 😉

lumr ..většinou do 16tt ale někdy ani to ne, je prostě potřeba to hlídat nic jiného se stím dělat nedá 😉

Pro dnešek se loučím a zase někdy příště 🙂

lumr
29. říj 2007

Ještě jednou moc děkuji, snad bude vše v pořádku. Brouček byl moc chtěný, tak mám strach, aby bylo vše v pořádku. Snad nám dopadne dobře i krev,když uz je ok. Hodně zdravíčka i vám.

terreza
29. říj 2007

zdravím porodní babičko,
mám spíše otázku ze zvědavosti: jsem v 22.t. a kdykoli jdu delsi prochazku, nebo rychlym sviznym krokem, citim v prave casti podbrisku-mozna vys, takove pichani, jako kdyz vas picha v boku, ale tohle je trosku na jinem miste, je to dost neprijemne, musim to vzdy rozdychat.co vy na to? dekuju za vas cas na techto strankach, je to skvele!

petise
29. říj 2007

Dobrý večer porodní babičko, to jsem ráda, že jste se objevila. Měla jsem strach, či se vám něco nestalo. Děkuji za uklidňující odpověď, zítra bych měla mít výsledky, tak vám pisnu, jak jsme dopadli. Dobrou noc

kaceenka81
30. říj 2007

dobrý den,mám týden po porodu.v porodnici jsem měla problémy s močením a to takové že jsem jen vyčurala to co ze mě samo vyteklo a zbytek tm zůstal.řekli mi at na wc tlačím.tak jsem zuřivě tlačila a bylo to ok.ale po příchodu domů mě strašně bolí konečník.(uvnitř)při každé návštěvě toalety brečím ☹ a bolí to nonstop,ne jen na wc.slyšela sem že to můžu mít díky tomu tlačení vytlačený konečník-hemoroidy.to je ale taková bolest...šla bych k lékaři ale asi tam nedojdu 😅 myslíte že to může být ono,a existuje něco na úlevu?děkuji

add
30. říj 2007

Díky za odpovědi porodní babi 🙂 Mám další dotázek, moje gynekoložka mi na ty kvasinky napsala Dafnegin krém na zavádění s aplikátorem. Prý to je v pořádku a mimi to neublíží, ale v letáčku píšou, že pro užívání v těhotenství musí být zvlášť závažné důvody 😖. A taky ten aplikátor nevím, zda se může dávat tak hluboko ?!? Nemáte s tím zkušenosti? Prý jsou pak dobré, aby se kvasinky nevrátily nějaké Borax globule, ale na netu jsem nenašla o co přesně jde?

ria80
30. říj 2007

Kaceenka81:taky jsem dost dlouho chodila na zachod se strachem.Neboj,to se zpravi.Musis to hodne myt,mydlem,po kazdym zachode.Jinak me moc pomohlo KOSMIN krem na hemeroidy,nebo je dobry Dubpva kura gel s allantoinem.Mazat co nejcasteji.

mysinka
30. říj 2007

to Add: mě gynekoložka napsala Macmiror čípky, prý se vůbec nemám obávat, i když je v letáku napsané že v těhu je nevhodné je užívat. Věřme svým doktorům, vědí, co dělají a nic škodlivého by nám nedali 😉

sisstin
30. říj 2007

porodni_babicka: byla jsem spokojená, s průběhem porodu nic moc..ale asi to tak muselo být..ale jinak vše po tom bylo super, od sester na šestinedělí až po dětské sestry 😉

mysinka
30. říj 2007

a ještě to Add: Borax-glycerinové globule jsou úúúúžasný vynález 😀 Ale obávám se, že jsou k sehnání jen na předpis 😒 Mě je píše gynekoložka běžně do zásoby, abych k ní nemusela s každou svědivkou. Pár dní zavádím a většinou to přejde. Je to prostě taková nějaká dezinfekce a šetrné pročištění poševního prostředí. Protože na kvasinky trpím dost, doporučovala mi zavádět i po styku, právě na tu dezinfekci 😅

mysinka
30. říj 2007

oups...samozřejmě MNĚ je píše 😅

kaceenka81
30. říj 2007

jenže mě to bolí pořád!nejsem pomalu schopná vnímat nic jiného ☹

maetinba
30. říj 2007

Ahoj porodní babičko, moc děkuju za informace. Už jsem klidnější a moc to už neřeším. Když je tam prckovi opačně dobře, tak ať si tam lebedí 🙂 Vyděsily mne spíše reakce okolí, když jsem jim sdělila, že je prcek hlavičkou nahoru ☹ ale sama v sobě jsem si to už srovnala a jak to má být, tak to bude. A co, možná že se ještě otočí. Kočičí hřbety cvičím tak jako tak, protože mi pomáhají na záda, tak uvidíme. Ještě jednou moc děkuju. Je super, že tady jsi 😵

maree
30. říj 2007

Mila babicko, pred casem jsem vam psala, v 32 tt melo dite mensi miry a byl to mensi olygohydramnion, nyni v 35 tt se zpozdeni o par dnu zvetsilo (bez dvou dnu tri tydny) a vody ubyva. Prutoky placentou jsou O.K., reakce ditete tez. Mam prijit za tyden, na monitor, velky UTZ a gyn. vestreni, uz me rovnou zvou do nemocnice, ne k memu gyn. Kdyby se to mezitim zhorsilo, udelaji pry vzapeti cisare. Jinak holcicka je KP, kvuli te vode. Ten doktor vypadal velice zkusene, ja mu verim, bohuzel mam strach, co se muze stat mezi tim za ten tyden. Jak bych poznala, ze ta voda ubyva, ptala jsem se ho, v podstate mi ale rekl, ze bych to nepoznala. Nemuze se diteti neco stat, kdyz je tam malo vody? Ja pouze doufam, ze kdyby to bylo kriticke, ze by me tam rovnou nechali. On rikal, ze diteti je zatim lepe vevnitr... Myslite, ze je to standartni postup?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru