Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
9. lis 2007

zdenik123 • 36tt • Dnes ve 21:12..proč berete ta atb??? Streptokok vás nějak zlobil?? 😉

agnesska
9. lis 2007

zdeni,vůbec neni zač,úplně se mi vybavilo,jak jsem tehdy byla zničená,tak nesmutni 🙂

porodni_baba
autor
9. lis 2007

schnek • 1d • Dnes ve 21:17...všichni vždycky kecají když se jim to zrovna hodí a byla by bláhovost si myslet, že zrovna porodníci jsou v tomhle jiní. Ale na EPI jsou jasná pravidla, porod v běhu, tzn. pravidelné silné kontrakce a nález cca 4cm 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

agnesska • 1d, 11tt • Dnes ve 21:19...nechcete se s námi o to trošku podělit, tedy hlavně o to jak to dopadlo 😉

schnek
9. lis 2007

měla jsem vyvolávanej 16h po prasknutí vody. Dostala jsem 2x tabletu a pak kapačku oxytocinu. Neustále mi tvrdili, že mám nález 2cm a když se mi udělalo zle, tak se nikdo nestaral a šlo to. Což mě vede k závěru, že kecali. Mudr mi po porodu řekla, že mi ten EPI pěkně sednul a mohla jsem ho dostat už dřív 😠 Vadí mi, když ze mě někdo dělá blbce

rogorca
9. lis 2007

porodní babičko -moc děkuji za odpověď-jak tady čtu,tak nejsem zdaleka sama a máme ještě velkou šanci na změnu polohy-tak se budem snažit a cvičit kočičku 😉 a přeji hodně trpělivosti s náma těhulkama-ještě že Vás máme -Díky 😵

maart
10. lis 2007

Rogorco ahojky, jenom jsem Ti chtela napsat, ze ja jsem ve 31+4 tydnu mela miminko v poloze pricne (taky "blba" poloha - hlavicka na jedne strane bricha a nozicky na druhe - proste pricne pres bricho...v takovem pripade je jedina moznost jak porodit cisarsky rez) no a ve stredu jsem byla na kontrole, to jsem byla presne ve 34. tydnu a miminko uz lezelo vzorne hlavickou dolu 🙂 . Porodni babicka mne to psala taky, prcek mel jeste dost mista na otaceni...no a povedlo se, doufam, ze uz tak pekne zustane.

rogorca
10. lis 2007

Maart díky za povzbuzení a přeji Ti ať to všechno dobře dopadne. 😉

zdenik123
10. lis 2007

rogorca...ahoj, ty máš ještě spoustu času...na otočení... 😉 i když u mě to tak zůstalo už do začátku... 😒

zdenik123
10. lis 2007

já měla už minulý týden dokonce příčnou a malá se vrátila zase zpátky hlavičkou nahoru...takže už i dr.říkala, že to k tomu není...

porodní babička...nezlobil...prý je to jiný postup...mi říkala dr. ale že má o mimča strach, že mi napíše antib., že to zkusíme přeléčit už teď...

agnesska
10. lis 2007

porodní babička-u nás už byl plánovaný CŘ kvůli poloze KP a mimi se umiudřilo a opravdu pár dní před porodem se otočilo hlavičkou dolů.Bylo to pro něj asi hodně náročný ale zvládlo to.Tak jsem psala Zdenikovi,že má přeci jen ještě minimálně 14 dní do porodu,že to její prcek taky třeba ještě zvládne,obzvlášť když to není žádnej obr 🙂 .

lumr
10. lis 2007

Moc děkuji za odpověď. Já měla cyklus velice nepravidelný, takže i termín porodu mám podle UZ, mezi PM a UZ mám rozdíl téměř 3 týdny. Jestli to dobře chápu, tak když jsem dnes 15+0, tak miminku je 13+0? Moc Vám děkuji a přeji hezký víkend.

aruna
10. lis 2007

zdenik, no, myslím, že jsme na tom stále stejně... mně se taky občas přetočí příčně, ale vesměs má hlavičku nahoře... i když se tam stále mele, a já dělala i stoje na hlavě, hlavou dolů se mu moc nechce ☹
v pondělí jdu na utz a monitor a zase k jinému doktorovi u apolináře, tak jsem fakt zvědavá... co lékař, to názor... 😉 držím pěsti..

rogorca
10. lis 2007

ahoj Zdenik-tak nás ti naši miláčkové zlobí už teď 🙂 nahoru,dolů,nahoru,dolů ☹ -hlavně ať nám to všem dobře dopadne.Je pravda,že čím více informací máme a vzájemně si sdělujem své zkušenosti,tak je nám trošku líp,alespoň po psychické stránce.
zdeník,aruno a ostatní,kdo to máte"za pár"-držím pěstičky a prosím až to budete mít holky za sebou -podělte se o zkušenost.Díky-ahoj

zusma
10. lis 2007

Porodni babičko - několikrát jsem využila Vaši poradnu(doktoři mě od 29tt strašili,že mám mimčo strašně dole,musela jsem mít klidový režim a bála jsem se,že porodím hodně předčasně).

Nyní jsem Vám chtěla poděkovat za všechny rady a útěchu a napsat Vám,že se mi přirozeným porodem 1.11.narodila zdravá krásná holčička, a to jen o 5 dnů dříve oproti TP 😵 Předčasný porod se díky Bohu nekonal 🙂

sisule
10. lis 2007

porodní babičko- moc děkuji za odpověď. Ještě bych chtěla poprosit o jednu radu.Hodně mi otravuje život pálení žáhy.Přes den to ani tak nevadí, ale v noci se mi nějak ty kyseliny ze žaludku vrací a já se probudím a lapám po dechu.Doktor řekl, že je to normální, že si mám dát více polštářů pod hlavu, ale ani tak to nepomáhá a není zrovna moc příjemné spát skoro v sedě.Dnešní noc jsem trávila do 5 hodin do rána na wc a nemohla ani zvracet ani dýchat.Doktor mi doporučil taky pastilky rennie, ale ani ty nezabírají. Poradíte mi prosím co s tím?

liaa
11. lis 2007

Dobrý den porodní babičko.
Několik dnů mám nesnesitelné bolesti páteře.Nemohu ani chodit.Bolesti zlobí i v noci.Jde zejména o kostrč a oblast kříže,také střed zad ale i oblast pánve a kyčlí až do kolen.Občas vezmu paralen a alespoň to nejhorší místo trošku namažu fastun gelem.Ted jsem se ale na jedné diskuzi dočetla o kostivalovém krému,prý jej mohou těhotné,píše ta maminka.Našla jsem si příbal na netu ale u těhotných tam není ani že mohou ani že nemohou.Ráda bych věděla,zda bych toto mohla používat-zda o tom něco nevíte.Ted se pokusím ten odkaz najít a dám ho sem,ať se taky mrknete.Děkuju moc za radu!!

liaa
11. lis 2007

http://www.justnahrin.cz/produkty/bylinne_kremy...
Tak prosím poraďte,zda bych mohla si sehnat a použít toto.Děkuju moc!
PS:nějaké rehabilitace pro mne nepřicházejí v uvah.Dělá mi ohromné problémy dostat se vůbec na ty nejnutnější prohlídky.

porodni_baba
autor
11. lis 2007

schnek • 1d • 9. listopad 2007 ve 21:36..těžko hodnotit takhle na dálku. Někdy se opravdu dá dát i při menším nálezu, když jsou kontrakce dostatečné. Ale tam je to pak hodně sázka do loterie, zda se tím ten porod úplně nezastaví 😉 Těžko můžu hodnotit váš porod, nebyla jsem tam. 🤐

porodni_baba
autor
11. lis 2007

rogorca • 2d, 30tt • 9. listopad 2007 ve 22:38..myslím, že šance je veliká, místa dost 😎 jsem ráda, že můžu alespoň trošku pomoci 😅

schnek
11. lis 2007

no a může se porod tím EPI zastavit i když kape oxytocin?

liaa
11. lis 2007

sisule-uvidíš co ti tady porádí,mne osobně pomáhá vypít si nápoj ze smecty.

porodni_baba
autor
11. lis 2007

zdenik123 • 37tt • Včera v 08:39..u vás je šance jistě nižší (vzhledem k rogorca i k maart), protože čekáte první miminko a již jste ve vyšším tt, ale neztrácejte naději. opravdu znám i několik případu, kdy se mimčo i u prvorodičky otočilo ještě těsně před porodem 😉 Buďte klidná a věřte si. Porod jistě zvládnete. Mučit vás jistě nebudou a pokud porod nepoběží ideálně jistě včas provedou CŘ 😉 Ale to, že byla holčička minulý týden v příčce je dobré znamení, že místa na otočku je ještě dost 🙂
k těm atb běžně se to opravdu nedělá, protože pokud je streptokok vaše normální flóra bude tam za týden zpátky a mimču to nijak nepomůže, tahle týdenní dávka atb ☹ Na to jsou přesná pravidla a léčit se opravdu začíná až se začátkem porodu 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

agnesska ..super zpráva, myslím, že přesně takovouhle naději tady potřebujeme 🙂 😉 díky 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

lumr • Včera v 11:02...platí vždy termín dle PM pokud tak do 12tt nebyl upraven dle UZ (a to pouze tehdy pokud se lišili o více než týden). Později už je jakoby jedno o kolik se liší termín dle PM a UZ protože Uz už nevypovídá o stáří miminka ale pouze o jeho velikosti. Fakticky je miminko o 2 týdny menší ale s tím se v porodnictví nekalkuluje 😅 Pokud jste 15tt mělo by to sedět i podle UZ i dle PM (pokud byl termín na začátku posouván dle Uz musí dále sedět a odpovídat dle UZ). Doufám, že je to srozumitelné 🙂 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

zusma • 1d • Včera v 18:46..máte nádhernou holčičku. Tak i já vám k Nicolce dodatečně gratuluji a jsem moc ráda, že všechno dopadlo dobře a narodila se v termínu. TP je +-14 dní (tedy rozptyl 1 měsíce kdy se mimčo může narodit a vše je jak má). Takže vaše holčička je naprosto vzorňácká a ještě si vybrala krásný datum 😎
Lékaři někdy zbytečně straší, ale je to takové napomenutí, abyste si uvědomily, že se máte více šetřit 😵 tak jim to nemějte za zlé 😅

denousek
11. lis 2007

porodni baba...dobry den....chci se zeptat zda je dullezita intenzita a mozna i prilisna pravidelnost pohybu...zitra zacinam 33tt a teda malej moc pohybum nedava sem tm se ozve ale nekdy kdyz chc treba odpoledne vedet jestli je vubec o.k. tak se musim natahnout na zada a dloubnout do nej......mam i strach z umrti plodu v deloze cetla jsem ze se to stava ze treba prestala nekomu fungovat placenta..poznal by to dr na uzv kdyz by nebylo neco v poradku treba i s tou placentou??ty pohyby mi delaji vazne starosti,jak tady ctu holky maji rozkopany bricha ze nemuzou spat a o tom ja si muzu jen nechat zdat...citim ho jen nekd po ranu a na vecer kdyz se natahnu ale nic slavnyho,jen vlneni ☹

r123
11. lis 2007

teda tak tohle je super to já mám taky dotaz a hned několik.zjistila jsem že mi lezou osmičky myslíte že bych nějak měla zvýšit příjem vápníku,dost cítím že mě bolí kosti že bych asi měla jíst víc výrobků kde je vápník!co myslíte?a taky jsem ještě chtěla neustále mě chytají náběhy na křeče mám lýtka pořád stuhlé a pořád mi v nich mravenčí a cuká?piju kalcium,magnesko a papám poctivě b vitamin a těhu vitaminy.a snažím se poctivě protahovat nohy!je to trochu lepší ,,ale pořád to není uplně ok.co s tím a čím by to mohlo být?dr mi řekla ať se šetřim nic víc.a poslední dotaz.před pár dny mi začalo tvrdnout břicho není to často a prý je to normální já vím,ale mě vždy stvrdne a vydrží tak i hodinu!příde mi to dost dlouho!moc děkuju za odpověď!!

porodni_baba
autor
11. lis 2007

sisule • 30tt • Včera v 19:31..pálení žáhy je něco velmi nepříjemného a pomoc je vcelku těžká, zvláště pokud vám nepomáhá ani zvýšená poloha horní poloviny těla ani rennie. ještě můžete zkusit Anacid suspenzi, měla by být bez předpisu: http://www.lekarna.cz/anacid-30x5ml-sac-suspenze/
Zkuste jíst častěji a menší dávky 😉 Taky zkuste vysledovat které potraviny to zhoršují. Mnohdy to bývá sladké nebo jiné dráždivé látky 😉
Také můžete zkusit po jídle fenyklový čaj po doušcích. Pokud by ani toto nezabralo zkuste na stejné stejným, tedy pít kyselé džusy (pomeranč, rajče, ananas). Velmi účinná bývá i šťáva z brambor...stačí postrouhat a vymačkat, chutné to není, ale pomáhá to 😅

porodni_baba
autor
11. lis 2007

liaa • 2d, 32tt • Dnes v 09:25..tuto mast jistě můžete 😉 přeju hodně štěstí a brzký porod protože jedině ten přinese tu opravdovou úlevu, ale běh na dlouhou trať..ještě alespoň měsíc 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru