Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

schnek • 1d • Dnes v 09:31..právě že může ☹

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes v 09:46..intenzita pohybů je velmi individuální a ještě více jejich vnímání těhotnou 😅 takže žádný strach, všechno je vpořádku, jen tou polohou na zádech mimčo moc netrapte. Jeho pohyb totiž vyvoláváte tím, že ho jakoby přidusíte a to se mu nelíbí, proto ten větší pohyb 😉 😅 Do porodu ještě času dost a jistě se dočkáte i pořádnějšího kopance 😉 a kluci jsou někdy hold línější 😀

schnek
11. lis 2007

aha, tak to jsem stejně moudrá jako předtím. Ale i tak si myslím, že kecali 😀 a ještě jeden dotaz ohledně nastřižení. Nastřihli mě málo, měla jsem jenom 3 stehy. Syn byl drobný - měl 2720g, jsou i taková malá nastřižení nutná? já vím, že těžko můžete soudit, když jste tam nebyla, ale sama ze svých zkušeností, je to nutné? není to jenom rutina?

lenkazdenek
11. lis 2007

Dobrý den babičko,mám na vás opět dotaz,při posledním utz mi bylo řečeno,že mimčo váží 3,800 ,tenhle týden jdu na utz znova,je možné že mi porod budou vyvolávat dřív jak za 10 dní? Měřím 158cm ,otevřená na 1,5cm hlavička na úrovni 1 😕 Předem moc děkuju

liaa
11. lis 2007

děkuji za radu!

rogorca
11. lis 2007

liaa-ohledně těch bolestí zad mám velmi dobrou zkušenost s bioprodukty VITA-GEL.Jelikož jsem spadla před 7 týdny ze schodů-dost ošklivě jsem si poranila vazy na noze -byla jsem min. 4 týdny připoutána v posteli,nedokázala jsem si bez cizí pomoci ani zajít na záchod.Velmi nepříjemným průvodcem mého vězení v posteli byly právě bolestí zad a hlavně sedacího nervu.Začala jsem používat právě tyto produkty -vybrala jsem si kostivalový gel,a sportovní emulzi,která obsahuje kaštan-kostival- křen.Podívej se na www.vita-gel.cz Mohu říct,že mi to opravdu pomohlo nejen na záda,ale i na tu poraněnou nohu.

porodni_baba
autor
11. lis 2007

r123 • 1d, 21tt • Dnes v 09:53..zvýšením příjmu potravin s vyšším obsahem vápníku jistě chybu neuděláte 😉 Na křeče magnesium a klid, zkuste koupel v levanduli 😉 tohle všechno by mělo pomoci i na předčasné stahy. Kolik Mg denně užíváte..poraďte se o dávce s lékařem 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

schnek • 1d • Dnes v 10:08..malý nástřih většinou rutina není. To bych řekla spíše u velkého. Z váhy dítěte už vůbec nelze soudit, ale mnohdy i menší děti nadělají více neplechy 😉 Maličký nástřih vám myslím nevadil ani při sezení a byla jistota, že třeba vztyčená ručka by neuděla velké zranění směrem ke konečníku. Nejsem zastáncem nástřihů, ale nejsem ani zastánce porodu bez nástřihu za každou cenu. Záleží i na elasticitě tkáně. A odpovědnost má ten kdo rodí 😎 Maličký nástřih umí ochránit od velkého natržení a to za to myslím stojí 😅

porodni_baba
autor
11. lis 2007

lenkazdenek • 41tt • Dnes v 10:10...proč by se měl porod vyvolávat? nevidím důvod 😉 6e má mimčo odhad 3,80, ale vždyť je to pouze a jenom odhad navíc zatížený chybou +-500g 😉 Dejte mimču šanci ať samo rozhodne kdy se chce narodit 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

liaa • 2d, 32tt • Dnes v 10:10...není zač, zkuste všechno jde o velmi nepříjemnou bolest, věřte mi vím o čem mluvíte 😉

rogorca • 2d, 30tt • Dnes v 10:11..dobrá rada co jistě stojí za vyzkoušení 😉

pistacia
11. lis 2007

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jsem v 11 týdnu těhotenství a minulý víkend jsem špinila, byla to doba, kdy bych normálně měla MS, kdybych nebyla těhotná a taky jsme se den před tím s manželem milovali... jeli jsme proto raději k dr. a ta říkala, že je vše v pořádku. Špinění přestalo a včera jsme se s manželem opět milovali a já jsem pak měla růžový výtok a tak mám obavu, abychom nějak nemohli ublížit miminku nebo abych nezačala zase špinit či krvácet... ☹

schnek
11. lis 2007

aha, tak já myslela, že je to přešně naopak, že malej je rutina a velikej ne. Samozřejmě mi to nevadilo, hned jsem seděla atd. Měla jsem jediný problém s hojením - jeden steh mi vypadnul dřív, tak hojení trvalo déle. Děkuji za všechny informace 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

pistacia • 11tt • Dnes v 10:26...špinění v době, kdy byste pravděpodobně měla MS je normální (věřte že některé ženy mají skoro normální MS třeba do 3 - 4 měsíce těhu 😉 ) takže žádný strach, to je naprosto normální a se sexem to myslím vůbec nesouviselo 😉 Pokud je těhu zdravé a vpořádku normálním něžným milováním mimču nijak neublížíte. A i kdyby jste lehce zašpinila nic to neznamená. Můžete zašpinit z čípku, který je hodně prokrven a ne od miminka 😉 Buďte klidná, myslím, že větší nebezpečí pro špinění je ten stres který z toho máte, než sex samotný 😅 Užívejte si těhotenství i milování. Ono to k sobě normálně patří 😎

porodni_baba
autor
11. lis 2007

schnek • 1d • Dnes v 10:27..no maličkej určitě není rutina a velkej jak kdy (třeba u kleští nebo u VEXu ano, ale to už je jiná situace a jde o operativní porod, tam to má indikaci). Ale zkušenost mám takovou, že staří porodníci, kteří nastřihují rutinně tak dělají vždy spíše větší než menší nástřih 😉 Hlavně že je všechno zahojeno, to je hlavní 🙂

pistacia
11. lis 2007

Porodní babičko, chtěla bych Vám moc poděkovat za milou odpověď. Je to naše první vytoužené miminko a proto se tolik o něho s manželem obáváme. Ještě jednou moc děkuji a budu se řídit Vašimi radami 😵

zdenik123
11. lis 2007

porodní bába...díky moc...beru amoksiklav...po 8 hodinách....tak nevím...

Jinak díky všem holkám za držení palců... 😉 zatím hlava stále tlačí nahoře...ale řekla jsem si, že asi půjdu do klasického porodu...když to k tomu bude...a budu doufat, že tam třeba malá dá kolínko...nebo se zkusím ještě nějak dohodnout s doktorem...

liaa
11. lis 2007

Rogorca-Ok díky-mrknu i na tento produkt.Volala jsem té paní,jak jsem našla odkaz na tamten kostival.gel-a začala mi nabízet zcela jiný produkt a k tomu nějaký velký krém na proleženiny-o kterém se domnívám že teda nepotřebuju...takže popřemýšlím a pak si něco objednám!Diky moc za Typ!

denousek
11. lis 2007

porodni baba-mam to tedy chapat tak ze na zadech by se nemelo lezet??ja na nich lezim jen chvili vzdycky vecer prave kvuli tem pohybum myslela jsem ze tehulky spavaji na zadech 😕 a ono by se to nemelo jo??ja spim na boku ale je zajimavy ze kdyz lezim na levem tak se ozyva vice.....jo a vite co by me jeste zajimalo??ja tady ozivuju stare temata a muzu se zeptat vas ze 🙂 ja mam termin porodu 24.12 dle ms ale otehotnela jsem pozdeji takze toho 24.12 budu 38+0 tak to je prece blby ne??rika se totiz ze se muze porodit 14dni pred a po terminu takze ja muzu klidne porodit v 36+0 kdyz 14dni pred terminem je to ok,??dekujiii

zdenik123
11. lis 2007

aruna + pogorca - díky moc....budu Vám taky držet palečky... 😉

porodní babička...jak vůbec takový porod KP probíhá? když mimčo naléhá zadečkem? nějak si to neumím představit...co jde pak....hlavička naposled? myslím,že při tomto porodu musí být maminky víc potrhané.....
můžete nám přiblížit zhruba průběh takového porodu?
děkuji moc...a přeji hezkou neděli 😵

aruna
11. lis 2007

zdenik, no, drž se...!! já taky s touto variantou počítám, kdyby bylo třeba...

agnesska
11. lis 2007

porodní babi,chtěla jsem poprosit o radu.
Včera jsem byla naprosto o.k. a dneska jsem se vzbudila s hroznýma bolestma břicha a celý den trávím na WC,vzala jsem si smectu,ale ta zatím moc nepomohla 😢 .Vůbec si neuvědomuju jediný jídlo,který by mi to mohlo způsobit.teď jsem se měřila a mám 37,6°C.tak mám strach,je takováhle střevní nevolnost nebezpečná pro mimi když už jsem ve 12tt,nebo je riziko nižší.Děkuji mockrát za radu.

honzina
11. lis 2007

Taky bych měla malý dotaz. Třeba mi budete moci odpovědět.
Asi před týdnem jsem si všimla, že mi začaly hodně vypadávat vlasy. V těhotenství jsem takový problém neměla a až do minulého týdne taky ne.
Přejde to samo? Kdy? Jak tomu můžu zabránit? Nebo můžu to aspoň nějak ovlivnit?

Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

porodni_baba
autor
11. lis 2007

pistacia • 11tt • Dnes v 11:15..není zač, lehké špinění opravdu nevadí, krvácení čerstvou krví by byl problém, ale to byste jistě poznala 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

zdenik123 • 37tt • Dnes v 11:18..slyším o tomto opravdu poprvé, kdyby vám to dělalo problém, jako svědivý výtok nebo tak to bych chápala, ale takhle preventivně je to nesmysl a hlavně nebezpečné plítvání atb, to je ale prob vaší lékařky ne váš 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes v 11:23..přesně tak na zádech už by se ve vyšším stupni těhot. ležet opravdu nemělo 😉
"ja mam termin porodu 24.12 dle ms ale otehotnela jsem pozdeji takze toho 24.12 budu 38+0 tak to je prece blby ne??rika se totiz ze se muze porodit 14dni pred a po terminu takze ja muzu klidne porodit v 36+0 kdyz 14dni pred terminem je to ok,??"...toto je příliš málo informací, abych mohla odpovědět. Musela byste mi napsat dle UZ ve kterých tt byli Uz prováděny a jakým tt nebo TP to odpovídalo 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

zdenik123 • 37tt • Dnes v 11:26....jak vůbec takový porod KP probíhá?...těžko popisovat, ale pokusím se, nejdříve se (u KP řitní) rodí zadeček mimča s jakoby vztyčenými nožičkami, pak se postupně rodí jedno ramínko a ručička a pak druhé raménko a ručička, nakonec miminko leží jízdmo porodníkovi na ruce a porodí se hlavička 😉 Dokud se neporodí úpon pupečníku tedy bříško mimča tak má normálně pořád přístup krve a kyslíku pupečníkem, pak už ne ale to je fofr 😉 o větší potrhání tu nejde, tady se z indikace provádí normální epiziotomie 😉 tedy nástřih 😔 snad to takhle stačí, lépe to asi neumím 😵

denousek
11. lis 2007

tak to vam klidne reknu....22.8.jsem byla odeslana na genetiku do ol na uzv a dle ms to mel byt 22+2 tt ale zmerili to na 20+2...presne to nesedlo u 2 tydny....ale roste jak ma takze proste jsem otehotnela pozdeji ovu prisla az na konci cyklu ...nevim zda mi rozumite ,,??

porodni_baba
autor
11. lis 2007

agnesska • 1d, 12tt • Dnes v 15:46...do 38st.C je to ok, pokud by šlo výše vemte paralen a popř. jeďte ne pohotovost. Ve 12tt už byste měla být jakože za vodou, ale 100% se to říci nedá, pohyb střev samozřejmě dělohu dráždí. Hodně odpočívejte a pijte dostatek tekutin, ta smecta snad brzy zabere a bude dobře 😉

lennyna
11. lis 2007

Dobrý den,
také bych ráda poprosila o radu. Čím se dá snížit, nebo alespoň čemu se mám vyloženě vyhnout v případě vysokého tlaku? Měla jsem i podezření na gestózu, ale zatím se díky dobrým výsledkům krve a moči nepotvrdila. Moc děkuji. L.

porodni_baba
autor
11. lis 2007

honzina • 1d • Dnes v 15:56..jde o velmi individuální věc, můžete se poptat v lékárně a pokusit se zvýšit objem přijímaných minerálů, ale je dost pravděpodobné, že ani to nepomůže. Jde o nerovnováhu hormonálních hladin a je otázka času kdy se vyrovnají, může být i několik měsíců po ukončení kojení 😒 Zabránit tomu nemůžete a omezit pouze částečně těmi vitamíny a minerály. Jsem vás asi moc nepotěšila se omlouvám, ale zrovna tohle je velmi individuální záležitost, ale věřte že naprosto normální 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru