Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes ve 20:35..to je sice pěkné, ale UZ prováděný ve 20tt už je pro určení TP naprosto irelevantní. Nějaké dřívější UZ u vašeho gyn, na začátku těhu nebo okolo 10-12-13tt by mě zajímaly spíše.?????dělal nějaké??? To jsou ty které upravují stáří těhotenství. UZ z 22tt říká jenom mimi je o 2 týdny menší, NEPLATÍ ŽE JE O TÝDNY MLADŠÍ 🙂

denousek
11. lis 2007

no prave ze plati asi ptz kdyz jsem zjistila ze jsem tehule tak jsem sla na uzv a porad tam dr nic nevidel tak me podezdrival na mimodelozni tehu ptz dle posledni ms uz by to elo byt videt tak to bylo videt na uzv az o ty 2 tydny pozdeji... no byla jsem na uz dle ms to byl 13tt a dle uz 11tt takze opravdu o ty dva tydny rikal mi to i dr ze jak tam na zacatku nebylo tak dlouho nic vvidet a pak uz jsme se dockali ze jsem mela plodne dny pozdeji a mimis se zacal vytvaret pozdeji.. no....jinak uz nevim co vam na to napsat...od zacatku roste jak ma kazdy uzv navazuje pekne na ten dalsi velikosti pekne sedi akorat proste to nesedi podle te posledni ms...o tech 14 dni...

porodni_baba
autor
11. lis 2007

lennyna • 37tt • Dnes ve 20:44..vyhněte se stresu. Hlavní je klid a pozitivní myšlení. Zkuste čaj z meduňky. Nebo pokud používáte aromalampu můžete zkusit přidat pár kapek oleje ylang-ylang 😉 Pokud předpokládám, že léky neužíváte 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes ve 20:52..v tom případě ano, pokud na začátku i ve 13tt bylo mimčo o 2 týdny menší, pak opravdu je o 2 týdny menší a platí termín porodu podle UZ a na ten podle MS zapomeňte 😉 Tím pádem platí u vás TP 7.1., tzn. že 24.12. budete 38tt a vaše miminko by se ten den mělo nejdříve narodit aby bylo jakoby v termínu, do té doby je nedonošené 😉 Vaše mimčo by se mělo narodit v rozpětí 24.12.-cca20.1. a vše bude tak jak má 😉
Už jsme se shodly?? 😉

lennyna
11. lis 2007

Ne ne, léky neužívám, klid mám a celkově jsem spokojená. VT máme v rodině, proto se asi začíná projevovat. Čaj zkusím děkuji. Může na to mít vliv i nějaké jídlo nebo pití (káva, Cola apod.)?

denousek
11. lis 2007

ano...uffff...no ja jsem si to myslela ...bee sem chtela byt na vanoce doma...no a myslite ze kdyz se narodi driv treba kdyz se mimnka narodi v 36tt tak maji nejake potize??to je take asi individualni ze ale to uz by melo byt dobre ne...?mockrat dekuji naschledanou....

porodni_baba
autor
11. lis 2007

lennyna • 37tt • Dnes ve 20:58..samozřejmě kávu a Colu vynechte nejlépe i silný černý čaj 😉

lennyna
11. lis 2007

Dobře, děkuji moc a hezký večer 🙂

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes ve 21:00..třeba ještě na Štědrý den doma budete 😉 to ví jen miminko 😉 36tt už by měl být vpohodě, jen mají mimča větší problémy s udržením tělesné teploty 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

lennyna • 37tt • Dnes ve 21:03..není zač, hezký večer i vám 🙂

denousek
11. lis 2007

ok ja chci totiz zacit pit malinik a sexikovat mam mimi nizko takze mi to stejne hrozi tak treba budem na vanoce doma uz oba dekuji mnohokrat a naschledanou...to sem vama dala ze...ale dekuji a dobrou noc 😅

porodni_baba
autor
11. lis 2007

denousek nechte to osudu 😅 ..ani nedala, buďte vklidu a dejte pak vědět jak to dopadlo 😉 hezkou dobrou noc i vám 😉

beny
11. lis 2007

ahoj porodní babičko chtěla jsem se jen zeptat jestli když už jsem vlastně ukončila 36tt a zítra už budu 36+1tt jestli kdybych náhodou porodila jestli je to hodně rizikové.Podle dr.jsem já i miminko absolutně v pořádku akorát jsem dost nabrala a přitom skoro nejím nic nezdravého 😉
za odpověd děkuju a přeju hezký večer 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

beny • 36tt • Dnes ve 21:10...odpověď viz můj příspěvek o 5 příspěvků výše
36tt už by měl být vpohodě, jen mají mimča větší problémy s udržením tělesné teploty
beny dotaz dělali vám test na těhotenskou cukrovku??

mama04
11. lis 2007

ahoj porodní babičko jak je to s bylinkama v 29 tt. Mohou se pít čaje na bolení v krku. Děkuji

porodni_baba
autor
11. lis 2007

mama04 • 1d, 29tt • Dnes ve 21:24...záleží co obsahují, třeba lipový můžete bez starosti 😉

mama04
11. lis 2007

jiný teda ne, jen lipový. Jsem na ryz. t. už mám připravené porodní cesty.

sasulka28
11. lis 2007

ahoj porodní babičko, zajímalo by mě co lze v prvním trimestru použít na kašel.děkuji

beny
11. lis 2007

porodní babičko jj test na cukr mi dělali ale dopadl dobře.Nic nenašli to samé moč je v pořádku a krev taky,tlak je 130/80 no všechno je jak má být jen ta váha.Akorát poslední dobou mě asi zlobí poslíčci,ale ve vaně se to vždycky sklidní 😉

porodni_baba
autor
11. lis 2007

sasulka28 • Dnes ve 21:29...jitrocelový sirup 😉

sasulka28
11. lis 2007

tak ten mi nějak nepomáhá 😒 a navíc je v něm alkohol, tak doufám že to nevadí

bielanevesta
11. lis 2007

Sasulka ja som jitrocelový sirup v tehu užívala a v pohode 😉

agnesska
12. lis 2007

porodní babi,děkuju za radu 🙂 .
sasulka-jitrocelový sirup se dělá i bez alkoholu 😉 😉 .

petise
12. lis 2007

Dobrý den babičko, opět jsem tu s dotazem. Tento týden začínám 27tt, od soboty mě nepravidělně pobolívá podbříšek(zhruba 4x za den, po půl hodině), nemá to souvislost se streptokokem, na kt. jsem se léčila, nebo jde jen o zvětšování dělohy? Na kontrolu jdu za týden..Děkuji za váš názor. Hezký začátek týdne..

lumr
12. lis 2007

Snad to chápu dobře. Takže když mi byl i TP určen podle UZ a stáří těhotenství také, teď už se vše bude řídit UZ? Rozdíl 3 týdny mezi UZ a PM je dost, ale já měla cyklus hrozně dlouhý, zázrak, že se nám vůbec podařilo otěhotnět 🙂 Ještě se chci zeptat, pak doktor už více klade důraz na BPD, je to v pořádku? Moc Vám za vše děkuji.

hajanek
12. lis 2007

Dobrý den, měla bych na vás dotaz. Jsem 40+6 tt a asi před čtrnácti dny mi paní doktorka zjistila, že hlavička naléhá v naznačeném nepoměru a že mi hrozí císařský řez. Měřili mi i mimčo, které je velikostně asi na 38 tt. Paní doktorka říkala, že se to může upravit kontrakcemi, ale já přesně nerozumím, jak tam to mimčo leží a jaká je šance, že budu rodit normálně. Děkuji moc za odpověď.

terreza
12. lis 2007

Opět využívám poradnu: babičko,jsem skoro v 25.t.,casto jezdime na hory a na vylety,na chaty..vcera sem sla dost velkej příkrej kopec..jsem ok, ale kamaradka me varuje abych neporodila predcasne..jina kamaradka sla v devatym mesici na velkou horu aby konecne porodila a povedlo se🙂Druhy den porodila. Odkdy hrozi predcasny porod pri namaze, do kopce? Kdyz jdu pomalicku, je vsechno ok? Nehrozi nic? Kdyz se citim ted dobre, nemuze se nic stat? Dalsi kamaradka mela autonehodu a voda ji praskla az za tyden! po nehode.. (v sedmem mesici..)porodila predcasne cisarskym rezem..dekuji za odpoved🙂

terreza
12. lis 2007

jeste jedna otazecka: okolo mne kazda tehotna chodi na tzv.velky ultrazvuk. Co to znamena? Me dr nikam neposlal, vysetruje mne pravidelne kazdou navstevu svym UZ, nic vic,nic min. Jsem v 24.t. dekuji za odpoved🙂

plzenka
12. lis 2007

Moc Vás babičko zdravím a prosím o radu. Jsem v 18tt, byla jsem na gyn.stěrech kvůli svědění a pálení při styku, zjistili mi candidu na tři křížky, dostala jsem 1 tbl. MYCOmax 150g, v příbal.letáku jsem si přečetla, že se těhotným podávám pouze v životu ohrožujících případech ohrožující život matky, kdy je její zdraví přednější než případné ohrožení plodu, zdá se mi to dost alarmující, svědění ustoupilo, pálení při styku přetrvává, myslíte nestačilo by mazat se Fungicidinem a MYCOmax vypustit? Nerada bych ohrozila plod. Děkuji za odpověď.

loucna
13. lis 2007

Krásný zasněžený den babičko,tak jsem ještě 2v1,podle menses 41a4 tt,chtějí mě nechat ještě 2 týdny,miminku se prý daří dobře,chodím 2krát týdně na ultz.,má prý dost plodovky,otevřená nejsem a porodní cesty taky nepřipraveny,takže OG se asi někde pěkně seknul a my budeme mít cvalíčka 😲 .Chtěla jsem se zeptat,většinou slyším maminky jak říkají že jim před porodem teče mlezivo a já mám prsa suchá jak troud,bude to vadit tvorbě mléka po porodu??Děkuji za odp.Janina

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru