Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

denousek
1. pro 2007

presneji na uzv jsem byla dle ms 13+3 a dle uzv to bylo 11+3

porodni_baba
autor
1. pro 2007

denousek, takže v tom případě je to jasný, TP platí 7.1. 😵

bajunka
1. pro 2007

dali mi na to takové želatinové čípky,a naštěstí necítím nic,ani jsem o tom nevěděla,žádné svědění ani pálení.Jela jsem tam kvuli tomu špinění,bylo to už druhý den,protože jsem měla strach jestli je miminko v pořádku,naštěstí to už přechází.Nejdůležitější pro mě bylo,že jsem miminko viděla i slyšela,potřebovala jsem hlavně uklidnit. Z čeho to špinění může být? Ještě mi tam npsala,že základ placenty se tvoří na zadní stěně, to je ta "správná" strana?Děkuju moc za odpověď

monaberuska1
1. pro 2007

porodní babičko 😉
tak moc děkuji🙂Já už bych nejradši rodila víte?poslíčky jsem minule měla tak bolestivý, že jsem myslela že už je tu porod a nakonec se to k ránu uklidnilo🙂Jsem ráda, že tu jste🙂protože je fajn se zeptat někoho kdo o tom přece ví 🙂 😉

denousek
1. pro 2007

☹ no ja se prave moc neraduju 😒 ach jo....takze mi to muzou vyvolat az 17.1...no super...tak diky a naschle ☹

porodni_baba
autor
1. pro 2007

bajunka to špinění může být po námaze, po styku, po vyšetření ale taky bez příčiny a nebo od placenty. Ta vaše se tvoří super přesně tam kde má 😉

monaberuska1 ..to je mi naprosto jasné, že už byste to měla nejradši za sebou , jako ostatně ve vašem tt každý 😉 Když příjdou takové ošklivé poslíčky napusťte si teplou ne horkou vanu a chvíli tam vydržte, pokud se budou intervaly prodlužovat a slábnout jsou to opravdu jen poslíci 😉

denousek mrzí mě že jsem vás nepotěšila, ale jde vám přeci o zdraví mimča, a když je mimčo nezralé, tak jde porod většinou i špatně vyvolat, tak na mimčo nespěchejte a ono se určitě přihlásí samo 🙂

bajunka
1. pro 2007

tak to bude asi tou námahou dobíhala jsem vlak a pak mě docela bolel podbřišek a začlo špinění,ale přestalo no adruhej den to začlo zas tak jsem radši jela. Moc moc děkuju za odpovědi,až mě zas bude něco vrtat v hlavě tak se ozvu.Přeju krásný zbytek víkendu

monaberuska1
1. pro 2007

porodní babičko🙂
tak moc opět moc děkuji🙂jojo ono už se člověku nic nechce jak je tak velkej kulatej.-) 😀

denousek
1. pro 2007

vsak jasne...ja jen ze 24.12 je to uz prvni 39tydne tak to uz je krasne v terminu tak myslim ze kdyz 10.12 zacinam 37tt tak v tom 37tt uz by se mohl malej rozhodnout a ,,vylihnout se,, at je tady do vanoc a hlavne jeste letos s nama ...mocrat dekuju za vse naschle

myslite ze malinik vyvolava i porod??ze to na nekoho muze mit vliv??ja jsem vysadila pred tydnem magnesko a zacla varit malinik se lnenym seminkem a od toho 37tt zacnu poradne sexovat 🙂 a treba se to podari,,ja vim jestli se mimimu nechce tak at delam co chci tak stejne nic ale myslite ze to na nekoho muze mit vliv??nebo jen na ty co prenaseji...fakt posledni dotaz a uz vas necham vydechnout 😀

d.aniela1
1. pro 2007

porodni babicko dobry den mam dotaz
chtela bych se zeptat,zda je normalni ze me boli podbrisek nekdy cely den,a nekdy treba spis vecer,,,ale uz to je tak 14dni v kuse,nebyl den kdy by me vubec nebolel zadne spineni,zadne krece,,zadne tvrdnuti,a v noci chodim treba 6*na zachod...je to normalni,neni nejaky prusvich?sex nebyl zaclo to samo od sebe....dekuju moc za odpoved,,,

minda
2. pro 2007

Dobrý den, můj dotaz se týká rýmy v těhotenství. Asi před 2 měsíci jsem dostala rýmu, suchou, pořád ucpaný nos, bez uvolňovacích kapek do nosu jsem se prakticky neobešla. Potom se rozjela rýma dráždivá, pořád mi teklo z nosu, měla jsem podrážděné oči, to už jsem nevydržela a zašla si k doktorce. Dala mi slabé ATB Bioparox na inhalaci, a 2 týdny jsem byla doma. Trochu se to zlepšilo, podle krve jsem žádný zánět v dutinách neměla, ale vrátilo se to zase do fáze suché rýmy - ucpaný nos. Takže zase kapky do nosu, radši si kupuji jen dětské, střídám je s ihnalacemi, proplachováním Sterimarem a Vincentkou, ale pořád je to prakticky stejné. Někde jsem četla a bylo mi i řečeno, že rýma v těhotenství bývá. Je možné rýmu nějak léčit, nebo mám prostě počkat do porodu a potom se buď ztratí sama nebo ji už léčit silnějšími léky ? Děkuji.

monaberuska1
2. pro 2007

porodní babičko 😉
mám na Vás zas dotaz🙂Asi před týdnem ze mě vyšel hlen takový průhledný jako sopel-pardon za toto porovnání 😕 a pak se to stupňovalo že te´d nevydržím bez intimky ale už ze mě nevychází to průhledné ale takové nažloutlé jako hustší.Co to může být?A je to normální v těhotenství??Od začátku těhu jsem nic takovýho neměla ani výtoky, tohle začlo až teď ke konci??

katarina82
2. pro 2007

monaberuska, to nažloutlé hustší, pokud je to jakoby želé 😅 , tak jsou to kousky hlenové zátky 😉 Mě taky odcházela po kouskách dlouho...

porodni_baba
autor
2. pro 2007

denousek • 36tt • Včera v 11:05...maliník mít vliv jistě může, ale jak sama uznáváte rozhodnutí je na miminku, a jestli se mu chtít nebude, nic nenaděláte 🙂

porodni_baba
autor
2. pro 2007

d.aniela1 • 1d, 15tt • Včera v 18:20...tipovala bych zatím tedy víceméně bezpříznakový, ale zánět močového měchýře. Navštivte svého gyn nebo OL s lahvičkou s ranní moči a povězte o svých problémech, bylo by dobré udělat rozbor a případný infekt přeléčit. Sama můžete koupit brusinky (v tabletách nebo třeba džus- dobré i jako prevence) 😉 Návštěvu lékaře neodkládejte, průšvih to zatím není ale mohl by časem být. 😉 A´t jste brzy ok 😉

porodni_baba
autor
2. pro 2007

minda • 23tt • Dnes ve 14:22...teď do porodu je těžké radit. Po porodu bych jistě doporučila alergologa. o té doby se snažte hodně zvlhčovat vzduch v místnosti. Je pravda, že některé maminky na tohle v těhotenství trpí ☹ 😉

porodni_baba
autor
2. pro 2007

monaberuska1 • 39tt • Dnes ve 20:56..to před týdnem byla pravděpodobně hlenová zátka. Nyní jde zřejmě trochu o výtok, ale pokud neobtěžuje netřeba ho léčit 🙂 V těhu naprosto normální věc 😉

r123
3. pro 2007

ahoj babi!chci se jěště zeptat a poděkovat!děkuju za předchozí rdau ohledně křečí.a můj dotaz je jetsly je v pořádku že mě opět posledních pár dní pobolívá břicho jako při menstruaci!není to silné ale trochu to občas pobolívá.říkám si že asi roste děloha je to možné?

deina
3. pro 2007

Dakujem za odpoved. 🙂

pedroma
3. pro 2007

Dobry den, ja by som mala otazku ohladne poporodnych poraneni u novorodenca. Moje tehotenstvo (prvorodicka) bolo bezproblemove, syn sa narodil v 38tt., porod bol spontanny, vaginalny.
Trval vsak az 72hodin (kontrakcie boli od zaciatku dost bolestive, napredovali vsak pomaly v nepravidelnych intervaloch), plodova voda bola prerusena umelo az na treti den. Rodila som v polohe na chrbte, a co je pre mna zvlastne- VOBEC som nemala v tej „vypudzovacej faze“ tlaky na konecnik, ale doktorka tvrdila, ze tlacit jednoducho musim. Samozrejme, ze po tom niekolkodnovom maratone bolesti som bola unavena, nevyspata a vysilena. Takze malemu nakoniec pomohla sestricka, a to poriadnym zatlacenim (niekolkokrat) na moje brucho. Maly mal po porode na hlavicke dva obrovske kefalhematomy, pup. snuru okolo krku, ja sama som bola nastrihnuta a natrhnuta...dva mesiaca som nevedela, co znamena sediet.Vaha bola 2890g.
Chcem sa opytat- nebol by setrnejsi porod s kliestami, resp. s vakuo? Nepripada do uvahy, ked personal vidi, ze rodicka je uz so silami fakt na dne, napr. cisarsky rez? Nebol by v tomto pripade lepsi?
AS malo hodnoty vzdy 10, napriek tomu je maly sledovany v neurol. ambulancii, s predbeznou diagnozou DMO (potvrdia nam ju neskor). Som z toho dost nestasna, osobne si myslim, ze hlavicka pri porode nebola este spravne dorotovana, a malo sa pockat aj na tie tlaky. Doktorka vsak tvrdila, ze branka je zajdena a lem OK, tak sa moze tlacit. Takto to zrejme bolo asi trochu nasilu a s nasledkami.

d.aniela1
3. pro 2007

moc děkuju za odpoveď 🙂 😉 🙂

porodni_baba
autor
4. pro 2007

r123 • 1d, 24tt • Včera v 01:20...občas je vpořádku, to je opravdu růstem mimča a dělohy, jen žádné pravidelnosti 😉

deina • 27tt • Včera v 09:56...není zač 😉

porodni_baba
autor
4. pro 2007

pedroma • Včera v 17:56...těžko je soudit něco, u čeho člověk nebyl a o čem má info jen z jedné strany řeky 😅 ale přesto. Vyčerpání rodičky není důvodem pro císařský řez, protože se to jen velmi těžko hodnotí a bylo by pak třeba CŘ prakticky u každé první. Jen málokterá žena vám poví že měla na konci porodu u vypuzovací fáze sil dostatek. ☹ Bohužel, porod je fyzicky náročná disciplína, a výdejem energie se přirovnává k maratonskému běhu 😉
Ty kefalhematomy vznikly pravděpodobně ještě během první doby porodní. Možná bych řekla poděkujte sestřičce, že zatlačila na břicho, protože na takovouto hlavičku mimča použít ještě kleště nebo vakuum byl by na tom váš syn pravděpodobně o dost hůře. 😒
Na tlaky bych nečekala, ale nevím ani jaký byl monitor nebo ozvy mimča, ale ty tlaky někdo prostě vůbec nemá 🤐
Dorotovanost hlavičky při porodu nemůžu hodnotit což jistě chápete.
Tohle je asi všechno co k vašemu problému dokážu říct, doufám, že mě chápete 😉

d.aniela1 • 1d, 15tt • Včera ve 20:15...není za co 🙂 Doufám, že budete brzy vpořádku 😉

pedroma
4. pro 2007

Porodna baba, dakujem za odpoved 🙂
Ked teda tie kefalh. 😠 vznikli zrejme uz pocas prvej doby, da sa predpokladat, ze vlastne pritommy lekar o nich v podstate uz vie (napr. vnut. vysetrenim)? A ako sa im dalo predchadzat? Je mozne, ze budu aj pri druhom porode 😖 ? Som nizsej postavy a mam uzku panvu, ma to vplyv?

Este k tej sestricke...tak tej jedinej som vdacna, bola som mnou pocas celej doby(hovorim o tej poslednej s., lebo sa pri mne vystriedali pocas troch dni asi styri), dost ma povzbudzovala, bola naozaj mila, manzelovi doteraz hovorim, ze keby nie jej, tak som na tom porodnom stole asi dodnes 😀 😝

terreza
5. pro 2007

milá porodní babi,
jsem dnes v 28.t., okolo mne je spoustu tehotnych, tak je jasne ze resime doktory, miminka,..plno veci..trochu me znepokojuje muj doktor..kazdou prohlidku mi dela ultrazvuk, nikdy me jeste neprohlidl zevnitr..slysela jsem ze casty ultrazvuk neni pro miminko dobry, a vnitrni prohlidka(posevni) je taky nutna..co si o tom myslite vy? na tzv.velky ultrazvuk mne sam od sebe taky neposlal.az kdyz jsem se zeptala, kvuli cemu se dela, rekl mi jen ze kvuli prutokum a tim vse skoncilo. Nevim,jestli na velky chodit(treba v tom 30.t.kdy se taky chodi), pokud ale caste UZ skodi miminku..?dekuji za Vase rady.

veendula
5. pro 2007

ahoj babi prosím co znamená v průkazcex/3?jsem ve 38tt.děkuji

mishulle
6. pro 2007

milá porodní babi,
už asi měsíc se střídavě potýkám s herpes, moje DR. o tom ví, dělala mi odběry na protilátky a čekáme na výsledky, ale stejně by mě zajmalo, čím mohu dopomoci ke zmizení puchýřků, je to dost nepříjemné a nerada bych něčím ublížila miminku. děkuji

parybka
6. pro 2007

Terreza: Mi udělal vnitřní prohlídku akorát na začátku těhu kvůli stěrům a zítra jdu na další kontrolu, první monitor a stěry. Ale mezitím nic. Proč by se měl vevnitř vrtat? Vnitřní UZ naposledy někdy ve 14. týdnu, pak už dovnitř ani nešáhl, ani se nepodíval.
Břišní UZ mi taky dělá při každé návštěvě, je to rychlovka, přeměří mimčo, příp mi řekne jak leží, ukáže ručičku, nožičku, obličejík...
Nemáme nakonec stejného doktora? 😀

denousek
6. pro 2007

dobry den ..dnes jsem byla poprve na ozvach a pry vsechno dobre jen mam dotaz....v zaveru jsou zkratky tak co znamenaji je tam :
KTG:FHR 145/min,undulatorni,reaktivni,normotonus-fiziol.záznam,,,

rikali ze ze zacatku toho grafu nic moc ale ze uz se to pak rozhibal nebo co....takze je to ok,?dekuji

parybka
6. pro 2007

denousek: ... chudák porodní bába... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru