Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

yanik
24. zář 2007

Dobrý den porodní babičko 🙂 ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně vyvolání porodu ve 39+1. Ve 37+1 byl váhový odhad mého miminka dle ultrazvuku už 3 900 g. Dnes 38+1 jsem byla na kontrole, hlavička ještě vysoko, bez známek k porodu, mám otoky, ale moč bez bílkoviny, tlak 120/80 a byl mi doporučen za týden (39+1) nástup do porodnice na vyvolání porodu kvůli otokům a velikosti miminka. Nevím, jak se k tomu postavit, jestli nebude lepší přece jen počkat a dát miminku šanci samo se přihlásit na svět ... nějak mi to po návratu z kontroly nedá a nejsem si jistá, jestli s tím souhlasit. Předem moc děkuji a přeju pěkný den 🙂

porodni_baba
autor
24. zář 2007

lenik27...a evidentne to bylo shledano, jako vporadku...kdyz vas pustili domu 😎 Takze se tim netrapte...nekdo ma cipek takovy nekdo makovy a 3cm je az dost 🙂

rada8
24. zář 2007

dobrý den porodní babičko, chtěla bych se zeptat jestli po odchodu hlenové zátky se mám vydat hned do porodnice?celou dobu jsem myslela ( 36tt ),že ne ale mé kamarádce porodní asistentka řekla, že hned po odchodu zátky musí do porodnice jet.Moc by mne zajímal váš názor, předem děkuji.
🙂

vendyy
24. zář 2007

dobrý den,vím že takových dotazů už tu bylo víc než dost,asi proto že je zvýšená sekrece před porodem normální,že?nebudu se ptát na to,jak to poznám,vím že jedině v porodnici ale nevím jestli tam jet když mám na intimce jen malý flíček 😅 a taky na to kdyby to někdo opravdu nepoznal a myslel že je to výtok,a na kontrolu šel třeba za týden co by se stalo?? 😨

porodni_baba
autor
24. zář 2007

yanik...opravdu nevidim duvod k vyvolani porodu...kde vsude mate otoky? zmenily se vyrazne v poslednim tydnu? Ja bych jeste vyckala, ale zkuste se s lekarem domluvit... 🙂 Ono jde hlavne o to, abyste mela dal zajistene kontroly 😒 😉

porodni_baba
autor
24. zář 2007

rada8...odchod hlenove zatky v 36tt opravdu neni duvodem k odjezdu do porodnice 😀 Zeptejte se kamaradky co ji por.as. udala jako duvod?
Odtok vody jiste samozrejme...ale hlenova zatka urcite duvodem neni...ta odchazi pri otevirani hrdla...to ale muze byt i tydny pred porodem...co by tam s vami takovou dobu v te porodnici delali 😅

vendyy...myslite vytok nebo odtok plodove vody? Pokud mate na mysli odtok vody pak intimku vezmete a zajedte s ni ke svemu lekari nebo do porodnice...poliji roztokem a hned bude jasno 😅 Co by se stalo kdyby voda tekla tyden...nebezpeci infekce pro miminko...samozrejme se vsemi moznymi nasledky pro tak maly organismus 🤐

yanik
25. zář 2007

Děkuju za rychlou odpověď 🙂 otoky mám na chodidlech a na rukou. Začala jsem s tím mít problémy až tak ve 3. trimestru, ale stačil odpočinek a nohy výš - to ale poslední týdny už nezabírá a dá se říct, že jsou horší ... při další kontrole v pondělí se zkusím ještě s paní doktorkou domluvit, hlavně jestli bude vidět při vyšetření nějaké přiblížení k porodu - jen mám strach, že kdybych pak přece jen zase přenášela, tak nezvládnu porodit tak velké dítě (jsem prvorodička) a bude se muset volit císařský řez a ten bych už opravdu nerada! Pěkný den 🙂

terkakell
25. zář 2007

Ahojky potřebuju poradit s rýmou, už jí mám týden a nemůžu se jí pořád zbavit, jsem hodně zahleněná a trochu kašel, snažím se ležet a pít čaje s medem a citronem. Jsem ve 20tt, jenom jsem se chtěla zeptat, jestli takové onemocnění nemůžu mít vlív na mimíska, teplotu nemám, ale hlava mě občas pobolívá. Mám docela strach aby to moje onemocnění nemělo vliv na vývoj malýho (čekám totiž chlapečka 😀 ) Předem děkuji za radu 🙂

porodni_baba
autor
25. zář 2007

yanik...tak jak to pisete ted...uz to mozna na zvazeni indukce porodu je 😅 ...Ony otoky ktere se nezlepsuji s polohou to uz je trosku problem...a spise je otazkou casu zda se neprida bilkovina v moci a vysoky tlak...to uz pak muze prijit znicehonic najednou...a je to zbytecna komplikace...Takhle ke konci tehu uz miminko tolik neroste...a hlavne UZ v tomto tydnu je s chybou +-500g...takze miminko muze mit i 3,4 😵 Cisarskym rezem muze skoncit i porod mnohem mensiho miminka...a teoreticky kazdy porod....takze s tim si vubec nedelejte hlavu...rikejte si ze to zvladnete a ono to pujde 🙂

porodni_baba
autor
25. zář 2007

terkakell...klidne si dejte jitrocelovy sirup nebo neco podobneho..at se tech hlenu zbavite...na chlapecka uz to vliv nema...uz ma vsechno co mit ma...ted uz jenom roste 🙂

domina
25. zář 2007

Dobry den porodni babi, chtěla jsem se zeptat /když už jste tady 😉 / dle PM mám TP 27.11 a dle ULT dnešního mám 7.12., není to nějak velký rozdil?Děkuji za odpoveď.Doktor mi nic neřekl tak předpokládám, že je vše OK.

porodni_baba
autor
25. zář 2007

domina...plati termin dle PM...ted uz se s terminem nehyba 🤐 Rozdil je pouze ve velikosti miminka...ktere je na tento tyden tehu trosku mensi nez je prumer, ale lehce se vejdete do 14 denni tolerance...Vsechno je OK jen vase mimco proste nebude zadny haban...mrknete na sebe a na partnera...a zamyslete se jak jste velci? jakou jste meli porodni vahu? Neni mimco tak trosku po vas? Zadny strach...je to vporadku 🙂

domina
25. zář 2007

No jo, já zas vsechno vidim cerne, ze se treba nejak pomalu vyviji.Habana stejne nepotrebuji 🙂 Manzel ma kolem 180 cm a vazil pri narozeni cca 4kg a ja mam 168 a vazila jsem neco pres 3500g.Tak zas tak maly nejsme s malou porodni vahou.Hlavne aby vse bylo OK.Dekuji.Takze kdyby ten rozdil byl nad 14 dni tak az pak by to byl nejaky problem?A v cem?

terreza
25. zář 2007

milá porodní babi,
tuhle možnost zeptaní se, jsem využila uplně na začátku těhu a byla jsem maximálně spokojená tvou rychlostí a uklidnila jsi mně. Teď, v 17.týdnu, mám další otázku: bříško roste jak má, teď za poslední dny vyrostlo dost🙂 Po delší době jsme se s manželem milovali a po orgasmu se mi bříško nafouklo a tak jakoby ztvrdlo, cítila jsem v podbřišku svůj tep..Pak to ale brzy přešlo..Je to normáln í?Trochu jsem se toho lekla a raději jsem nechtěla prožívat milování dál..co ty na to?
Další otázka ohledně masáže hráze, slyšela jsem že takovou masáží je právě sex. Je to pravda?Nebo jakou máš na mysli masáž ty?
Děkuji za odpověď🙂

porodni_baba
autor
25. zář 2007

domina...pri vetsim rozdilu nez 14 dni uz se hovori o rustove retardaci...tedy ze miminko neroste jak ma,...a vetsinou se posila na pozorovani do nemocky 😒 🙂

porodni_baba
autor
25. zář 2007

terreza...to jakoby ztvrdnuti je cvicny stah delohy...reakce na podrazdeni...ted je mimi jeste male, nez aby ho vyvolalo samo,...ale pozdeji je takovato reakce mozna na kopnuti mimca...ted slo samozrejme o reakci po milovani...pokud netuhne pravidelne...zadny strach je to naprosto normalni... 😉
Masaz hraze...a sex ji opravdu neni 😅 ...se provadi tak mesic pred koncem tehotestvi...nejdrive tak od 34tt...k zajisteni jeji vetsi elasticity...tedy priprava na to, az tudy bude pri porodu prochazet hlavicka...provadi se dvema prsty zavedenymi do pochvy...ktere tahnou hraz jakoby dolu...provadi se vetsinou 1x denne nejlepe po koupeli...asi tak 5 minut 😎

terreza
25. zář 2007

díky. Mám totiž kamarádku, která říkala, že se s manželem milují pravidelně a tím masírují hráz. Pak opravdu nepotřebovala nástřih..Proto jsem se jí chtěla řídit🙂

janana
25. zář 2007

Dobrý den babičko!
Chtěla bych se zeptat, jak často se běžně objevují poslíčci? Mám je určiitě už tak 14 dní, ale poslední tři dny mě bolí břicho (jako při menstruaci, vystřeluje to do zad) a to snad celý den. Nejsou to intervaly, spíše takovaý trvalý tlak a bolest. Je to normální? Dle MS jsem měla termín včera, dle UTZ příští úterý. Děkuji za odpověď.

yanik
25. zář 2007

porodní babi, děkuji za odpověď 🙂

domina
25. zář 2007

Babi, chtěla jsem se zeptat, jak je možné, že v 16tt se TP dle PM a ULT nelišil o nic, v 20tt to byl pouze jeden den a nyní v 31+0 je rozdíl 11 dní?Děkuji

erko
26. zář 2007

Babi, prosím o názor. V době ovulace jsem při cestování užila Kinedryl (proti nevolnostem při cestování). A zrovna jsem nečekaně otěhotněla. Až následně jsem se v letáku dočetla, že není vhodný v těhotenství. Vadí, že jsem ho užila v době pravděpodobné ovulace, max. tak týden po oplodnění? Děkuji za Váš čas.

lucie83
26. zář 2007

Ahojky, moc bych se chtela zeptat na jeden muj problem. Omlouvam se, jestli takova otazka tady uz zaznela, ale vzhledem k tomu, ze je tady 59 stranek, tak jsem si nemohla procitat vsechno. 😅 Mam hodne bolestivou menstruaci. V minulosti jsem prodelala dve gynekologicke operace. Mela jsem velice casto zanety (i dvakrat do mesice) a pri posledni menstruaci jsem mela takove bolesti, ze jsem omdlela, zvracela jsem a mela jsem hrozne bolesti v podbrisku a vystrelovalo mi to az do zad. Stalo se mi to uz v minulosti a ted se to opakovalo a bylo to o neco intenzivnejsi. Mam velice silne krvaceni a nevim, co mam delat. Ty bolesti se nedaly vydrzet, trvalo to asi tak trictvrte hodiny a potom to znicehonic ustalo. Ale jeste cely den potom jsem byla velice slaba-na omdleni a musela jsem jen lezet. Pri kazdem pohybu bolesti zacinaly znovu. Nema tady nekdo z vas podobnou zkusenost, popr.radu co s tim? Diky moc uz predem!

adamka
26. zář 2007

erko myslím,že užití kinedrilu v době ovulace nevadí,vždyť to by sis musela dávat pozor úplně na všechno,alkohol atd. Navíc tam ještě mimi není.

denousek
27. zář 2007

dobrý den porodní babi.dyby jste nebyla jezdila bych pořád zbytečně k dr...mám dotaz jsem nyní ve 26tt a dříve když jsem třeba kýchla tak mě zabolel některý z vaječníku ale hned to odeznělo...předevčírem v noci mě rozbolel pravý vaječník,a pobolívá pořád,hlavně po ránu nebo při chůzi respektive než to ,,rozchodím,, čím to může být způsobeno??mám pry ,,rizikovější,,těhotenství ptz mám dítě moc nízko ale to už má dnes každy,může to být tím že by na to malý nějak tlačil??mám se raději vydat k dr nebo je to normální??pohyby citim jinak je vse v pořádku možná jsem jen zbytečně vyhukaná ptz jsem jeste dosud nemela žádný nejmenší problém...děkuji moc za odpověd jsem vám moc vdečná 🙂

janicka.ziv
27. zář 2007

Dobrý den porodní babičko. Sice sem aktivně nechodím,ale ráda bych využila vašich rad a zkušeností.

Jsem 35tt a poslední dobou cítím při stání nebo chůzi dole v pochvě jakési ne silné píchnutí anebo jako by mě v podbřišku i občas něco tlačilo. Když sedím či ležím, je to většinou ok. Nestává se to pravidelně. Prý mám miminko natlačené dole, ale bohužel více netuším. beru 3x denně magnezium. V průkazce mám napsanou nějakou číslici 1,ale nevím, co to znamená. Mám zároveň hodně dodržovat klidový režim. Samozřejmě tak nějak rozumím, co to může znamenat, ale není mi jasné, zda musím pouze ležet a "ani se nehnout". Jinak tvrdnutí břicha mívám občas a nic jiného mě jinak netrápí.
Můžete mi prosím k tomu napsat svůj názor? Myslíte, že v mém tt jsou tyto stavy normální?
Děkuji.

magdalenka1
27. zář 2007

dobrý den, před pár dny jsem zjistila, že čekáme mimčo. Již jsem Vám kladla otázku ohldně kojení, ale jelikož si to v té spoustě dotazů nemůžete pamatovat tak to shrnu. S prvním chlapečkem jsem měla po porodu problémy...porod vakuovým extraktorem, těžká žloutenka z důvodu inkompatibility rh faktorů(stan, nitrožilní výživa)...výsledkem bylo odmítání prsu. Chtěla bych druhé určitě kojit, samozřejmě jsou věci, které neovlivním, ale jednu bych ovlivnit chtěla. Malého jsem..pokud chtěl...kojila přes klobouček...mám malé bradavky, které jsou úplně hladké...chybí jim takový ten cuplík, ten se dostaví jen při vzrušení, zimě atd...a prckovi se tak prs samozřejmě špatně chytal. Předpokládám, že jde asi ne úplně o vpáčené bradavky, ale prostě nejsou dostatečně vystouplé...existují nějaké vytahováky? Např nošení kloboučku na kojení už v těhotenství? A v jaké fázi těhotenství bych ho tak měla začít nosit? Děkuji za odpově´d.

porodni_baba
autor
27. zář 2007

Hezke odpoledne vsem pritomnym, i tem co budou cist pozdeji... 😉

terreza ...ono je to tezke...mozna ma tak dobrou elasticitu kuze...nebo mimco bylo mensi...ze by i bez teto masaze porodila bez poraneni 😎 Klidne se ji ridte...a kdyz vecer pred spanim pridate tu vlastni masaz hraze...kterou s vyhodou muze provadet partner...uspech se jiste dostavi...100% vas od poraneni ale neochrani nic...to jen chci predejit zklamani 😅

janana ...to co popisujete jsou menstruacni bolesti ktere vetsinou znaci rozbihajici se porod...ale u kazdeho to muze trvat ruzne dlouho...bez vysetreni se to odlisit neda 😉 Je to normalni...preji brzky bezproblemovy porod 🙂

porodni_baba
autor
27. zář 2007

yanik ...neni zac 😉

domina ...no protoze ted uz to nevyjadruje stari toho mimca...to plati normalne podle menstruace ...ale jen to jak rychle roste...a to vase je proste trochu mensi ale v toleranci 😉

erko ...problem nevidim...na zacatku tehu bere priroda bud vsechno nebo nic...tedy pokud by zarodek nebyl vporadku byl by odplaven s menstruaci nebo velmi brzy potracen...a rika se ze dokud mamina nevi, ze je tehu nic se nestane 😀 😉

porodni_baba
autor
27. zář 2007

lucie83 ...vy samozrejme a bez jakekoliv diskuse patrite do pece odbornika...i kdyz netusim jake operace jste prodelala? co treba endometrioza...ale bez vysetreni se da jen strilet od boku...a to ja nedelam...bezte k lekari..to co popisujete jsou vazne stavy a meli by byt reseny 🤐 😕 😔

sisstin
27. zář 2007

ahoj babičko..dneska mě úplně rozhodily holky na mém tématu 😅 😅 😅 od začátku těhu jsem si byla jistá, že jsem otěhotněla 1 den před MS, kterou jsem normálně dostala..ale příští měsíc už ne 😉 ale prý je to možné 😉 ..termín mi Dr. spočítala normálně podle poslední MS, tudíž 16.října..a termín odpovídá i podle prvního UZV 😉 JENŽE...když to dneska počítaly od mého pravděpodobného početí (teda myslím si ten den), tak by mi termín vycházel už někdy na 3.října 😅 ...ale já si myslím, že déle jsem otěhotnět nemohla, protože s přítelem se vidíme málo..a pak jsme spolu skoro měsíc nebyli... 😅 tak jsem z toho jelen 😅 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru