Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

aponchie
25. únor 2009

hezky vecer babi,chci se zeptat pac jsem si toho moc nevsimla jen toho hruzneho nastroje u prvniho porodu a to amniotomie..to vypadalo jak pletaci jehlice 😖 hroznej pohled ..jak se to vlastne dela a v ktere fazi porodu atd?dekuji 😵

vlasta23
26. únor 2009

Mila babicko, zkousela jsem, jak jste psala, stridat krmeni se strikackou a prsem. ma to prekvapive dobry vysledek. nejdrive ho nakrmim trochu strikackou a pak dam k prsu. Zda se , ze se snazi. Dokonce uz se parkrat prisal a polykal. mleko ale atale moc netece. Dokonce kdyz odstrikavam tak musim intenzivna nahrivat a mackat prso ze vsech stran. Pak se to na chvilicku jako spusti samo bez mackani a pak zase nic a musim mackat. Pokud bych nemackala, tak vycepuju tak 40. Kdyz delam nahrivani atd.... dostavam tak 100-300ml. ☹ Jak dlouho pred krmenim mam odstrikavat? Jak dlouho to trva se mleku optimalne vytrorit?

Jinak miminko se nijak odlisne neprojevuje. Proste ceka az mu dam najist a kdyz vic neni tak jen zaknuci a kouka a pak usne. Skoro nikdy neplace, jen kdyz mu davam prso. Hlad mu tolik nevadi, bohuzel. Tak je pro me tezke poznat, jestli ma hlad nebo ne. Na jidlo se take nebudi. Ale jinak je aktivni, po jidle kouka, hybe se atd.....Jen se tezko pozna, ze ma hlad. Ceka az mu dam, i kdyz to trva treba 5 hodin. Rve jen zcela vyjimecne.

Zkusim zavolat jinou poradkyni. A objednala jsem suplementor, chci ho zacit pouzivat. Myslite, ze uz se maly dobre prisava, kdyz to neboli? Bradavky me boli z odsavacky, ale nekdy pri prisati to vubec neboli. Maly zacal otvirat pusu, snazi se chytat prso, kdyz mu ho tam strcim, ale hodnekrat ho proste nemuze chytnout. Kdyz ho chytne, tak chvili trva nez zacne tahat, pak se nekdy odsaje a zacne kricet a nekdy zacne polykat. Co muze delat spane, kdyz nemuze prso chytnout? Muzu mu nejak pomoct? Kdyz ma prso v puse, ma tam i dvorec, ale jak ji zavre, pusa neni siroce otevzena, tak 45%-60 Asi jako tenhle znak < akorat by se ten znak musel otocit tak, ze spodni carka je v rovine s linkou, tak ma spodni celist.

Tak snad jsem vas moc nezahltila, ale vidim, ze se to zlepsuje, tak tomu chci pomoct 🙂

Moc dekuji

vlasta23
26. únor 2009

Kdyz jsem byla tedka naposledy na kontrole, tak jsme zjistili, ze maly nic nepribral za cely tyden. kojila jsem jen pres kosicky a nektere dny dostal maly kolem 150ml za den. Takze mate pravdu, ze technika je asi spatna. S kosickama je to ale tezke. Jakapak technika? Dam mu do pusy dudlikovou cast a je to..... Je nejaka specialni technika na kosicky?

porodni_baba
autor
26. únor 2009

allieh • 1d • Včera v 08:53...spíše vám doporučím co nejdříve návštěvu lékaře, pokud se to nijak nemění tak můžete počkat na plánovanou poradnu (cca do týdne) a pokud se to mění nebo plánovanou poranu nemáte, zajděte se tam. Jistota je jistota, přeci jen jde ještě o mimčo 😉

teufelchen • 1d • Včera ve 12:24...nevím na co přesně odpověď, některá miminka prostě pláčí hodně, některá málo a některá vůbec. Bohužel asi budete ten první případ, nezbývá nic jiného než vydržet. Teď kolem 3 týdne věku může mít dítko růstový spurt, a tím relativní nedostatek mléka a může se hlásit častěji 😉
I když hezky kaká a prdí, i přesto může mít koliku, bolí ho to, neví co se s ním děje, a jediný jeho výrazový prostředek je řev. Proto jediné jak se uklidní je tahání na rukách, cítí vás a má alespoň trošku pocit bezpečí.
Jinak přes den nemůže tahat hodinu, pokud víte, že v noci se napije za 10 minut nenechte ho přes den u prsu déle než 15. Ono v noci je to kojení trošku jiné, reflexy jsou zbystřené má na to klid, a pije asi hezky, přes den ho třeba něco ruší. Ale déle ho u prsu opravdu nenechávejte (musí se naučit, že na pití je omezená doba)- stejně nevydrží tahat hodinu, nechte ho u prsu jen pokud pije, protože pokud jen dumlá, polyká u toho vzduch a to bolení pak může být z toho 😉 Držte se je to těžké ale bude lépe 😉

braburka • Včera ve 12:48...bohužel moc vás nepotěším, moc rad už takhle na konci není, vychází to z toho, že miminko tlačí žaludek čím dál tím více 😒Možná se dočkáte přechodné úlevy, teď směrem k termínu by miminko mělo klesat do pánve a tím by vám mělo ulevit. Můžete zkusit spát s více podloženou horní polovinou těla a často pojídat opravdu miniporce a zapíjet nejlépe vlažným čajem po douškách 😉

savev • 40tt • Včera ve 20:03...ač se vám to možná nezdá, váš lékař vede poradnu naprosto dostačujícícm způsobem, až vcelku nadbytečným. Vnitřní vyšetření je třeba od 36tt naprosto zbytečné, úplně by stačilo zevní vyšetření přes bříško, ale rutina je prostě rutina, což je trošku škoda. Váš lékař ale z vnitřního vyšetření polohu mimča pozná a UZ je povinný opravdu jen v tom 30tt, další se dělá jen při podezření na nějakou abnormalitu. Máte asi naprosto fyziologické těhotenství buďte ráda. Každý týden UZ je nebetyčná zbytečnost 😉 daleko důležitější je monitor, na který jste psala, že chodíte, takže je všechno jak má být 🙂

porodni_baba
autor
26. únor 2009

aponchie • 1d, 28tt • Včera ve 20:16...amniotomie, neboli protržení plodových obalů. Provádí se ve většině českých nemocnic, opět rutina, síla zvyku. Nástrojem, který sice vypadá hrůzostrašně, ale absolutně není důvod se ho obávat, je buď speciální plastový háček, nebo 1/2 (tedy jedna branže) tzv. amerických kleští - mají na konci takový ostrý háček. Ten se při normálním vaginálním vyšetření, kterých během porodu absolvujete několik zasune mezi prsty vyšetřující ruky k dolnímu pólu vaku blan a nejlépe za kontrakce se tento vak protrhne a začne odtékat plodová voda (což ucítíte jako teploučko) 😉
v jakých fázích porodu se to dělá, to je různé - může to sloužit i k indukci porodu, což je tzv. klasická indukce (tedy vyvolání), protože po odtoku vody, hlavička těsněji tlačí na hrdlo děložní, což vede k vyplavování hormonů a podpoře stahů. Ale nejčastěji se amniotomie provádí k jakémusi urychlení porodu na nálezu cca 4-5 cm (z celkových 10ti), ale je to opravdu o zvyklostech té které porodnice a pak dnes už i o přání rodičky, měli by vám to vysvětlit, proč jak a zda souhlasíte 😉

porodni_baba
autor
26. únor 2009

vlasta23 • 1d • Dnes ve 04:08...určitě nahřívejte prsa i před kojením, stačí teplý obklad např. z ručníku 😉 určitě neodstříkávejte v delších než 3 hodinových intervalech, zkusila bych z jednoho nakojit, pak případně zbytek odstříkat + druhý prs, při příštím kojení naopak.
Hlad nepoznáte jen řevem, některá miminka prostě naopak příliš nepláčou, ale poznat byste to měla, může být jinak neklidný, cpe si ručičky do pusinky atpod.
Někdy se miminko špatně chytá na nalitý prs, můžete zkusit mu ten začátek trošku odstříkat a pak až ho přiložit, mělo by to taky pomoci.
Je těžké opravovat techniku, když vás u kojení nevidím, v jaké poloze kojíte?
To ak popisujete otevření úst se mi zdá v pořádku 😉 důležítý je spíše vysunutý jazyk, ale to vy sama jen těžko poznáte 😉
Vydržte, největší díl je na vaší trpělivosti, ono se to zlepší 🙂

porodni_baba
autor
26. únor 2009

vlasta23 • 1d • Dnes ve 04:11...kojení s kloboučky by mělo být hodně podobné tomu bez nich, hlavně abyste si s nimi bradavky ještě více nezničila 😉 i s nimi by měl dostat do pusy co nějvětší část dvorce, jinak se asi bohužel stalo to, že sál gumový klobouček, ale mlíčko mu moc neteklo 😒
doufám, že nový laktační poradce pomůže více, ono když se to vidí a dá se to poopravit na místě, tak to je jiná 😉

vlasta23
27. únor 2009

mila babicko, maly se nemohl prisat ani na mekka prsa. ja je vetsinou nalita nemam. Pokousela jsem se mu kloboucky vrazit dale do pusinky, ale bezuspesne. Bud zacne natahovat nebo kloboucek vyjede zpatky. Dnes jsme ale navstivili jednu pani doktorku a ona rekla, ze duvod spatneho prisavani a polykani je blanka pod jazykem a dnes mu ji prestrihla. nasadili jsme ho hned na prso a po nejake dobe kriku se prisal a zacal polykat. Pani doktorka tvrdila, ze nemame cekat zazraky, ale ze pokud ho budu na prso nutit a pouziju suplementor, ze si jazyk vycvici a zacne tak do tri tydnu pit. Tak verim, ze to tak bude. jinak uz vazne nevim. Take me rikala, ze ho nasazuji spravne, ale musim trvat na rtech ven, coz je trosku problem se zapadlou bradou. Rikala ale, ze kdyz vyrtvale budu bradu vytahovat, tak se to maly nauci.
Jinak s temi poradci je to tady na levacku. Nikdo mi z nich zatim neporadil . Zkousela jsem i La Letche group. Myslim, ze tady o tom moc nevi. Dam vedet, jak to pokracuje. Zatim dekuji.Jeste jeden dotaz.
Jak dlouho pred kojenim muzu odstrikavat, abych mela mleko pro maleho. Hodinu pred krmenim, dve?
Dekuji

kulicka
27. únor 2009

jeje, vlasti, jak vas tu ctu, tak jsem si rikala, jestli to nebude brzdickou na jazyku, ze byla prilis kratka Ted uz by to melo byt OK a drzim pesti 😉
Jak casto ti malej bumba? Ja si delam zasoby tak, ze z jednoho kojim a z druhyho odsavam jen pri tom, kdyz to samo strika, abych mela pokud by chtel jeste druhy. No a kdyz uz nechce, tak odsaju co to da a az do pristiho kojeni (3h) uz neodsavam. Ale driv odsavala jsem tak 1,5 h pred kojenim a mlicko bylo. Cim vic stimulujes, tim vic mlicka bude 😉
Jinac u Leche league zalezi hodne na poradkyni 😔 Ja mam skvely 😉 Ale je fakt, ze ja zadny takovy problem jako ty nemela.

vlasta23
27. únor 2009

kulicka- no doufam, ze ta uzdicka, co prestrihli byl ten problem. jen verim, ze kdyz uz jsme 6 tydnu stari, tak se to maly jeste z toho prsa nauci. Ted jsem ho zkousela prikladat na obed a nechtel a rval. Pritel ale rikal, ze to je tim, ze je hladovy a jeste ho to boli. To asi je fakt. Kdyz ho ted krmime prstem a dame ho dale do pusinky, tak place. nechame to 3 dny na strikacce, jak rikala doktorka, a pak nasadime prso. Ona doktorka sice rikala, ze mu mam dat tylenol proti bolesti a prikladat ho, ale ja nechci, je na to moc maly. Za tri dny si snad na strikacku tak nezvykne. Plus rano se na prso na 5 min prisal. Jinak maly od vcerejska, kdy mu to strihli pije co 1,5 -2hodiny pocitano od zacatku kojeni. Docela nezvyk , protoze predtim klidne vydrzel 6 hodin. Pil jen kdyz jsem ho vzbudila, ted se od vcerejska budi sam. S tim odsavanim je to dobry napad. Ja vzdy prikladala a pak odstrikala vsechno. Tedka ty tri dny odstrikavam co 2 hodiny a je to tak 80-100 ml. No drzim krok. maly ted pije 90ml.

romana28
28. únor 2009

Dobrý den, babičko, chtěla jsem se zeptat: Kojit jsem přestala ve 12m, ještě teď po 3m mi vytéká z prsou průhledná až bílá tekutina, je to normální? Kojit jsem přestala, neboť jsem už měla málo mléka, tedy dle mého názoru. A druhá věc, první den menstruace mívám děsný bolesti, které mi připomínají kontrakce při porodu a cítím to v oblasti svalů dna pánevního. Vlastně ani nevím, jestli se mám něčeho bát, nebo je vše v pořádku, hlavně mě to omezuje a obtěžuje. Děkuji.

braburka
2. bře 2009

Dobrý den porodní babičko,
chtěla bych se Vás zeptat, na výměnném listu, se kterým nastupuji ve ST do porodnice je napsání Grav matura -co to znamená?
Psala jsem před časem, ohledně mého nálezu, nyní jsem ve 40.t.t a nález je stále stejný - čípek 3 cm, hlavička vysoko, porodní cesty nepřipraveny. Jelikož sestřička u gynekologa špatně spočítala termín porodu o celý týden rychleji, tak mě už gynekolog posílá ve ST do porodnice, i když jsem ho upozornila, že datum mám špatně spočítané a tudíž mám ještě týden do termínu, který jsem vypočítala podle menstruace. Podle UTZ byl termín 27.2.
Snažím s chodit na dlouhé procházky, doma pořád něco dělám, denně sexík, pití maliníku a nic nepomáhá. V nemocnici se teď budu trápit, nic asi jiného než ležet nebudu moct dělat, takže nález se lepšít nebude a určitě již ve ST mi porod budou vyvolávat pomocí léků, s čímž moc nesouhlasím. Nevím, jak se mohu proti tomuto bránit. NIkdo z lékařů předem neřekne, co Vám za lék podal k čemu je apod. Vzhledem k tomu,že můj gynekolog pracuje i v nemocnici, kde nastupuji, tak si mě objednává vždy na vyšetření v jeho hodinách, tudíž s jiným lékařem se do styku ani moc nedostanu. Vím, že to tak je, jelikož když mi dělali nějaké úkony na gynekologii, vždy je dělal můj ošetřující gynekolog. Nevím si už rady, jak si pomoct.

vlasta23
2. bře 2009

mila babicko, tak jsme se trisku zase posunuli. Po prestrihnuti uzdisky se maly uz prisava na prso, otevira pusinku, ale kdyz taha, tak mu tece jen chvili anebo vubec. Prisati je asi spravne, protoze citim, ze taha, ale neboli to. Zkousela jsem nasazovat suplementor, ale je s tim hrozny problem. Hadicka na bradavce lita ve vzduchu, takze nejsem schopna se trefit malemu do pusy s obojim. Nevim, co delat. Uvazovala jsem, ze oblepim bradavku pruhlednou izolepou, ale nevim, jestli by ji mohl dudlat a jestli by ji chytil. Nebo taky ze bych hadicku misto pod horni ret dala por dolni na jazyk, ale to asi nebude fungovat. Co si myslite? Proc mleko netece?

porodni_baba
autor
3. bře 2009

lasta23 • 1d • 27. únor 2009 v 05:53...upřímně trošku mě mrzí, že jsem vám to s tou uzdičkou nenapsala hned. Byla to jedna z prvních věcí co mě napadla, ale říkala jsem si, že to jistě někdo z dr. nebo laktačních poradců zkontroloval, když už to kojení řešíte tak dlouho 😒 no moje chyba a poučení pro příště 😉 hlavně že už je tohle vyřešeno 😉
a myslím že 6 týdnů ještě není tolik, naučí se na prso nebojte 😉

romana28 • 1d • 28. únor 2009 ve 14:12...může a nemusí být normální 😒 Jestli se máte čeho bát neposoudím ani já. V každém případě je nejdůležitější informace že vás to omezuje a obtěžuje, takže na nic nečekejte a běžte k lékaři, je třeba dovyšetřit 😉

porodni_baba
autor
3. bře 2009

braburka • Včera ve 13:28...grav. matura vpodstatě znamená zralé, donošené těhotenství 😉 tedy že jste kolem termínu porodu 🙂
NIčeho se nebojte a ve středu v porodnici vše ohledně nejasnosti termínu porodu s lékařem prodiskutujte, měl by na to být prostor 😉
Nikdo vám nemůže podat něco (v tomto případě lék) nebo provést výkon (zákrok) se kterým nesouhlasíte. Obrana je jediná, dejte lékaři (a je jedno jestli je to ošetřující gynekolog nebo jiný lékař) jasně na jevo, že nejdříve se bude diskutovat a pak až konat. Zkuste se na příjmu domluvit s porodní asistentkou, třeba bude v její moci přivolat vám k příjmu jiného lékaře než vašeho obvodního 😉

porodni_baba
autor
3. bře 2009

vlasta23 • 1d • Včera v 16:35
http://www.dnformed.cz/pdf/suplementor.pdf
koukněte na tenhle návod třeba to trošku pomůže

a tady je to i hezky nafoceno
http://www.kojeni.net/suplementor.php

vlasta23
3. bře 2009

dekuji babicko za rady. Ta uzdicka nevadi. Spise jsem zla na svou lekarku, protoze ja se ji primo na to ptala a ona me rekla, ze to je OK. ☹ Dam vedet, jak se dari. Zda se , ze to je lepsi, ale stale mame problemy s hlavne po prisati maly taha a nemuze nic vytahnout. Jdu znovu k jinemu poradci. Pak se uvidi. Lekarka, co delala "operaci" rikala, ze by se to ted melo rapidne lepsit. Je to jednou nahoru a jednou dolu. jeden den otevira a druhy den nic. No dam pak vedet, pripadne se zeptam na radu. Uz se tady na me divaji jako na blazna. Porad chodim nekde po doktorech a poradcich a porad nic. Taky si pripadam divne, ale porad si rikam, to uz bude posledni a pak uz to pujde...... No uvidime.

erika2
4. bře 2009

Dobry den, do 4.1. jsem brala Cerazette, do 25.1. kojila-ovsem posledni tri tydny uz jen sporadicky, od porodu ubehlo 6 mesicu. Stale jeste nemam menstruaci. Mse znepokojovat nebo jeste cekat? Pred otehotnenim jsem mivala cykly delsi, tak 5-6 tydnu. Moznost, ze bych byla tehotna tu veĺmi mala je, presto si myslim, ze je to nepravdepodobne.

mychule
4. bře 2009

Dobrý večer, babičko. Prosím o radu ohledně krvácení po pohl. styku. 22.12.2008 jsem porodila, po porodu jsem krvácela a později špinila cca měsíc. Na kontrole po šestinedělí bylo vše v pořádku, velikost dělohy tehdy prý odpovídala asi tak 10. tt. První pohl. styk jsem měla asi 7 týdnů po porodu, den potom jsem začala lehce krvácet. Myslela jsem si, že by to mohla být první menstruace po porodu, trvalo to nějakých 10 dní. Tento týden se ale krvácení po pohl. styku objevilo opět a zase až druhý den. Bolest při styku jsem žádnou necítila. V čem může být problém? Je možné, že za 2,5 měsíce po porodu ještě nejsou porodní zranění zahojena (syn měl 3,75 kg)? Děkuju moc za názor.

luciferek
4. bře 2009

Dobrý den porodní babičko 🙂 , moc ráda bych poprosila o radu... miminko je momentálně otočené koncem pánevním, sedí si tam pěkně na turka, dle doktora je prý šance, že se otočí díky mé drobné postavě a místu, které tam miminko má hodně malá, ale prý se uvidí při příští kontrole 😒 , co si o tom myslíte? vím, že je šance až téměř do porodu, ale kdy je taková jako kdyby hraniční? šlo by dělat něco, aby se mi podařilo miminko nějakým způsobem přinutit, aby se trošku pohlo? Leží otočené směrem zádičkama na stěnu břišní... moc děkuji za odpověď,Lucka. První dítě jsem rodila normálně a proto mě vidina císařského řezu docela děsí...

braburka
5. bře 2009

Milá babičko,
potřebovala bych radu: ve 40.t.t na kvalitním UTZ mi naměřili hodnoty miminka, že by mělo vážit 4.500 g ale spíše více k 5.000g. První mimi před 5 lety vážilo 3.800 g.
Bohužel se zatím v tomto týdnu nic neděje, porodní cesty nepřipraveny, čípek 3cm, hlavička vysoko.
Jsem postavy 158 cm a původní váha před těhu 60 kg, během těhu jsem přibrala 10 kg, cukrovku nemám.
Jsem nyní po termínu a bylo m iřečeno, že můžeme 10 dní počkat, zda se porod sám nerozběhne (ale vypadá to,že asi ne, denně chodím na dlouhé procházky, čaj z maliníku už cca 5 týden, sexík cca 14 dní denně) pak se můžeme pokusit porod vyvolávat a pokud nepůjde tak císařský řez.
Když jsem se ptala lékaře, zda je i hlavička velká, zda projde, odpověděl mi,že hlava není až tak důležitá, spíše ramínka jsou problém.

Mám nyní hrozný strach, že kdyby se rozjel normální porod, bude problém miminko vytlačit, nerada bych o něj přišla, vzhledem k tomu, že jsem před tímto těhu o 2 miminka přišla. NEvím co se u porodu děje, když proleze hlavička a ramínka ven nechcou, něco jsem slyšela, že se musí nalomit klíční kosti, což nevím, zda nevede k nějakým problémům v růstu dítěte. Taky jsem slyšela o porodu kleštěmi a zvonem, což také může způsobit nějaké problémy dítěte (dyslexii apod.)
Nevím co je nyní pro nás oba lepší, zda se pokusit nechávat porod vyvolávat nebo se domluvit na císařském řezu.

V případě císařského řezu, zda je lepší zvolit celkovou anestezií či spinální (částečnou). U které jsou větší rizika vzhledem k mému stavu - velmi úzkostné povaze, kterou bohužel i v těhu léčím tabletkami.

Děkuji

anaconda
5. bře 2009

Ahojky porodní babičko.
Mám dotaz ohledně nošení dětí v babyvaku. Kubík má kyčle II.a, dávám mu široké balení, ale stále s holkama diskutujem, zda nosit v "kolíbce" či ne. Nemyslím tím celodenní nošení, ale třeba například procházka na 1 hodinu nebo uspávání doma.
Děkuji. 😉

braburka
5. bře 2009

Milá babičko, ještě bych chtěla k mému předešlému příspěvku dodat, jelikož jsem byla dnes na kontrole: byl mi předepsán přípravek-lék PREPIDIL, samozřejmě si ho musím zaplatit sama, stojí okolo 750 Kč. Je opravdu dobrý???Lékař mi řekl, že klidně mi dá, to co dávají v nemocnicích,ale že se budu trápit daleko déle.
Závěr je takový, že v SO nastupuji na vyvolání, to cca 4,5 - 5 kg mimi zkusíme porodit a když nepůjde,tak se ukončí císařským řezem. Docela mám strach z velmi bolestivého, náročného porodu a hlavně strach, aby se miminku něco nestalo.

porodni_baba
autor
5. bře 2009

vlasta23 • 1d • 3. březen 2009 ve 23:59...blázen určitě nejste, snažíte se pro svoje mimi udělat to nejlepší a to by měl každý chápat 😉 a kdo nechce, je to jen jeho problém, vy si z toho nic nedělejte. Je to o veliké trpělivosti, buďte na sebe hodně hrdá, že jste to nevzdala 🙂

erika2 • 1d • Včera v 09:29...úplně přesně nechápu na co se ptáte. Můžete zkusit těhotenský test. Antiko již neberete, chcete otěhotnět nebo nechcete a pouze čekáte na menstruaci? počkat se ještě určitě dá, nepíšete nic o kojení??

mychule • 1d • Včera v 18:18...určitě doporučuji vyšetření u lékaře. Pokud krvácíte pouze po styku není to normální 😉 Myslím že porodní poranění už by jistě zahojena být měla 😉

luciferek • 1d, 28tt • Včera v 19:19 ...šance jistě je a ne malá 😉 větší je tak cca do 34tt pak se snižuje. Můžete zkusit cvičit kočičí hřbety, svícení baterkou apod 😉 ukažte miminku cestu, ale hlavně se nestresujte 🙂

porodni_baba
autor
5. bře 2009

braburka • Dnes v 07:59...váhový odhad je dost velký, ale už jste jedno velké mimi porodila a odhad taky může být zkreslený 😉 nepište hororové scénáře. postup je jasný, porod na zkoušku. pokud poběží dobře, porodíte spontánně, pokud budou známky toho, že ideálně nepostupuje, provede se včas císařský řez 😉 Vzhledem k vašemu stavu by zřejmě byla vhodnější celková anestezie, ale asi by bylo dobré prohovořit to s anesteziologem. 😉
a • Dnes ve 14:55....nechápu proč byste si měla Prepidil hradit sama 😕 v porodnicích kde se užívá je normálně hrazen zdravotní pojišťovnou, mrzí mne, že zrovna u vás ne. Dobrý je, ale jistota, že první dávka vyvolá porod neexistuje. Nevím proč byste se měla trápit daleko déle. Rozdíl mezi tabletou, která se asi dává u vás v porodnici a gelem, který vám lékař nabízí je pouze ve způsobu aplikace, a v tom že gel se prostě jen lépe dostane kam má, ale záruku nemáte žádnou 😒 Hodně štěstíčka u porodu, myslete pozitivně, jste šikulka, všechno dobře dopadne, a za pár dní zase budete doma, a napíšete nám o tom, jak už máte mimíska u sebe a jak se vám daří 🙂

anaconda • 1d • Dnes v 11:35...pokud jde o takto omezenou dobu nemám námitek 😉

luciferek
8. bře 2009

Dobrý večer porodní babičko, strašně moc Vám děkuji za odpověď 😉 , uklidnila jste mě, malá zatím sedí na turka, ale já věřím, že se pohne 🙂. Potřebovala bych od Vás ještě poradit, koncem ledna jsem dostala antibiotika Zinnat, měla jsem ošklivou virozu, nešly srazit vysoké horečky kolem 40 a tak se doktorka rozhodla nasadit antibiotika, do dvou dnů mi bylo konečně dobře... teď mě trápí to, jestli nemůžou po tak krátké době uškodit další antibiotika mému miminku, byla jsem totiž trhat osmičku (musela jsem, měla jsem v ní velký kaz a bolelo to jako čert), dostala jsem umrtvovací injekci a vše bylo v pohodě, ale teď se mi nejspíš rozjela infekce a má zubařka chce nasadit antibiotika :(. Myslíte, že se nic nestane? samozřejmě, že lékařka nasadí ty, které jsou "vhodné" v těhotenství..., ale i tak 😒... strašně moc děkuji za odpověď a přeji krásný nedělní večer, Lucka

aponchie
8. bře 2009

ahoj babi:prosim o radu ohledne klystyru..posledne sem mela yal a prislo mi,ze bud to malo fungovalo nebo sem to asi nemohla vydrzet a letela driv nez sem mela nicmene po nem asi za 10min sem byla na wc v porodce a mela sem silenej tlak na konecnik tudiz sem mela strach se vyprazdnit i tak pac sem mela pocit,ze mi hlavicka snad vypadne 😀 mam si dat klysryr obyc je to lepsi nez yal nebo jaky je vas nazor na toto?ja ho mela pro psychickej blok,zaprve sem mela strach,ze zavedeni me bude bolet a pak ,ze do me nalijou litr vody a ja to tak ostrikam driv nez to ze me vytahne 😀 mam o tom celkem zkreslene predstavy teda..a dalsi dotaz je ohledne urcovani vahy a delky miminka na USG u lekare..me teda nic nerekl mam nejake miry z 20tt u velkeho USG ,ale to je vse ani nepoznam BPP rozmer jako u dcery to jsem vedela,ze bude jak melounek prochazet a ted vim prd,za tyden jdu na kontrolu a posledni USG a rada bych se ho zeptala s cim mam pocitam tak nejak zhruba jak on to meri nebo to odhazuje?je to presne nebo spis orientacni?dekuji [preden 😎

mauska
9. bře 2009

Prosím o Váš názor na můj nález. Dnes jsem 37+6tt. Po falešn.porod.čin. před 37dok.týd.těh., kdy jsem byla víc než 14dní v nemocnici, chodím na pravidelné kontroly 1x týdně už na porodní sál (klasické předporodní kontroly, monitor,...). Dneska probíhala kontrola trošku jinak. Sestřičce se na monitoru "něco" nezdálo, že prý se to nějak zrychluje, tak mě nechala napojenou déle, pak ale přišla, vypla to a říkala že dobré. Pan doktor mě vyšetřil (dost nešetrně se ve mě šťoural, až jsem i trošku krvácela) a dal mi jen papír s nálezem bez jakéhokoliv vyjádření, další KO za týden. Ve zprávě mám toto: Subj: B.o. P+, Obj.: TK 37+6 moč neg otoky 0 KTG II.-III. susp. F x 3 poloha podélná hlavičkou, postavení I. P.v. hlavička vstupuje čípek vzadu. na ph hrdlo uzavřeno. Z: I. gr/I.para, Gr h. 37+6, Susp. KT. Můžu poprosit o "překlad" jaký mám vlastně nález, jestli už to třeba vypadá na porod nebo je něco špatně. Rozumím jen tomu, že nález asi pokročil, minule jsem měla KTG II. Moc děkuji 🙂

porodni_baba
autor
9. bře 2009

luciferek • 1d, 28tt • Včera v 19:10...věřte svému tělu a své dceři 🙂 Pokud nemáte alergii na penicilin, budou nejlepší penicilinová, ale lékařka jistě ví co je třeba. Správně vybraná ATB neublíží, mnohokrát horší pro mimi je infekce, i když je jen u zubu ☹ 😉

luciferek
9. bře 2009

moc děkuji porodní babičko, jste zlatá, my vás nemít 😉 🙂 , na penicilin jsem bohužel alergická, proto musí vždy volit jiná... krásný večer a ještě jednou děkuji, Lucka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru