Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
20. lis 2007

nonames • 1d, 15tt • 18. listopad 2007 ve 12:36..nelze mít takto dva termíny. Pokud byl Uz dělán do takového 12tt...je přesnější počítat dle UZ 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

add • 1d, 18tt • 18. listopad 2007 v 17:44...pocity potřeby na močení jsou u každé ženy v těhotenství různé, a vůbec nelze zevšeobecňovat, že ve 2. trimestru by měli tyto potíže ustupovat. K pohybům, je ještě brzy na pravidelné a silné pohyby, hlavní je váš vnitřní klid 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

add • 1d, 18tt • 18. listopad 2007 v 17:44..btw to co hmatáte je pravděpodobně děložní hrdlo, pokud zavádíte globule v podřepu může být opravdu lehce dostupný 😉

zdenik123
20. lis 2007

porodní babička...dobrý podvečer...tak jsem již klidnější...nakonec jsem si vyřídila předběžně cř u KP polohy a změnila gynekologa...který mi říkal,že u KP je pro císaře...tak uvidím jak dopadnu. Malá je asi pořád hlavou nahoře....takže myslím,že třeba stihnu i listopadové mimčo... 😉
jinak se chci zeptat co je dobré na nespavost? nemám žádné extrémní problémy, časté chození na záchod, občas bolest jako při ms...ale nemůžu prostě zabrat...spíš tak 4až5 hodin maximálně...nejde mi to...může to být i z nervů...nevadí to nijak mimču? 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

artuse • 1d • 18. listopad 2007 v 19:12...odpověď zní ano je to možné i když plně kojíte 😉 V období MS se ještě říká že nemusí mimču mlíčko tolik chutnat, ale to jen kdyby vás to postihlo aby vás to nevykolejilo. Některá mimča mají asi vybranější chuťové buňky a tak jim některé hormony nechutnají 😉 ale pravidlem to není- většina miminek to ani nezaznamená 😅
Pokud by se vám nezdála intenzita krvácení bude třeba udělat UZ, ale takhle po skončení 6tinedělí jde s největší pravděpodobností už opravdu o MS 😉
Nezapomeňte na případnou antikoncepci, pokud hned neplánujete další mimčo. Pro vás tedy rozhodně kojení za atk neplatí, bohužel 🙂

petula...
20. lis 2007

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho po porodu je nutné dodržet klidový režim a nenapínat břišní svaly? Jde mi jen o to, jestli už můžu začít trochu posilovat břicho? děkuji

porodni_baba
autor
20. lis 2007

artuse • 1d • 18. listopad 2007 v 19:12...můj názor nelze říci protože neznám všechny výsledky všech vyšetření. Počkat jistě lze za dodržení přísné kontroly monitoru i průtoků pupečníkem a placentou. Upravili vám někdy termín nebo opravdu stále platí původní TP 4/11..to by dnes bylo 16 dní po termínu a to už je dost nepřípustné bez hospitalizace 😒

porodni_baba
autor
20. lis 2007

denousek • 34tt • Dnes ve 14:37...dávkování by měl určit homeopat, ale běžně se užívá 2-5 kuliček rozpustit pod jazyk stačí 1x denně (někdy se doporučuje i 2-3x záleží na konkrétní situaci - jak to bude bolet, špatně se hojit- v podstatě dle potřeby 😉 )

porodni_baba
autor
20. lis 2007

zdenik123 • 38tt • Dnes v 16:07...mimču to nevadí spíše vám. Choďte na procházky, provětrat hlavu 😉 Jiná rada není, je to opravdu od nervíků 😉 Přeju hodně štěstíčka a těším se až mi napíšete s holčičkou v náručí 😉

maree
20. lis 2007

Zdenik, nejsem por. babička, nespavostí jsem trpěla tak do 33 nebo 34tt , částečně určitě hormony, ale nervy mají velký vliv, řešili jsme strašně věcí, např. i bydlení, spala jsem fakt šíleně - jako ty, tak 4-5 hodin, pak mi řekli, že je mimčo moc malé (špatná fce placenty), na vše jsem se vykašlala, i na shánění věcí na mimčo, pouze ležím doma a jím a spím už dobře. Zkus te´d vše hodit za hlavu a ještě si před porodem odpočinout.

porodni_baba
autor
20. lis 2007

petula... • 1d • Dnes v 16:09..trochu určitě posilovat můžete, ale začněte především pánevním dnem a šikmými břišními svaly. Přímé je nejlepší plně zapojit až po 6tinedělí 😉

zdenik123
20. lis 2007

porodní babička....no to máte taky pravdu, teď jsem moc ven nechodila..., taky se už těším...snad bude vše ok 🙂

maree...no já chodila do toho 34 týdne do práce a denně vstávala v 5,15...moc jsem toho nenaodpočívala...a ted co jsem doma, tak toho taky moc nenaspim...a máte pravdu, malá je o 14 menší než by měla být... 😒
my se taky stěhovali, do toho zemřel před 1,5 měsícem tchán....a teď jsem už relativně ok...ale stejně to už nějak nejde...ale díky moc 😉

petula...
20. lis 2007

děkuji moc

porodni_baba
autor
20. lis 2007

zdenik...dobrá rada od maree (díky 🙂 ) nejlepší bude se před porodem ještě trošku vyspat, protože pak už to moc nepůjde 😝 😵

porodni_baba
autor
20. lis 2007

zdenik123 • 38tt • Dnes v 16:23...nic si nevyčítejte a už vůbec ne že je holčička o 14 dní menší než by měla být 😉 Kdo říká že by nebyl odhad stejný i kdyby nervů nebylo 🙂 Žijte tady a teď vezměte partnera nebo kámošku na procházku a hlavně si to užijte. Jde o dny které už se nikdy nevrátí 🙂 😵
Užijte si že si můžete přispat a nebo se natáhnout po obídku. S mimčem taky nebudete spát v noci ale spíš kdy bude čas a příležitost 😅

petula...není zač 😉

zdenik123
20. lis 2007

tak díky moc...hned zítra to snad napravím......a vyrazím na delší dobu na vzduch 🙂
ač mám nohy jako konve...ale to už k těhu asi patří...říkám si pokud je tlak ok...a moč...tak snad nic nehrozí 😉

porodni_baba
autor
20. lis 2007

přesně tak Zdenik hurá na prochajdu, otoky už stejně lepší nebudou 😉

artuse
20. lis 2007

porodni babi, díky za odpověď, já se bála jestli to nemůže být krvácení vážnějšího původu, ale v pátek jdu k Dr. na kontrolu po šestinedělí, takže to by se snad zjistilo, vypadá to opravdu jako MS 😔

a s tím mlíčkem je to asi pravda, opravdu se mi malá vzteká u prsu a míň pije, nebo mám méně mléka 😒 a já se těšila, že budu ještě nějaký čas bez MS 🙂 tak jen doufám, že se to sání alespoň dá do normálu 😔

denousek
20. lis 2007

porodni baba..no vim ze by to mel urcit homeopat ale nikam nechodim vim to jen z netu ze to existuje a jak podle toho jak se budu hojit??vzdyt se to bere uz v tehotenstvi...a nevite jeste od ktereho tt??dekuji

parybka
20. lis 2007

denousek: já se radila s homeopatem, které hom. jsou dobrá před a která po.
arnica montana 9CH 14 dní před TP 5gr. 1xdenně, po porodu 2xdenně 5gr a jak dlouho? to bych tipla podle toho, jak se budeš čistit... 1-2 týdny?

denousek
20. lis 2007

parybko moc dekuju ale co je to 5gr ...jako 5 tablete jedenktŕat denne jo?:a 14 dni pred terminem...ale pred kterym??ja mam dva podle ms 24.12 a podle uzv az 7 ,1,to je rozdil 14 dnu...

parybka
20. lis 2007

s termínem ti neporadím... já bych začla asi před tím prvním 😉
5 gr = granulí (vysypávají se otáčením do víčka, neměly by přijít do styku s rukou a kuličky se cucají, nejlépe nechat rozpustit pod jazykem - to jen pokud to neznáš)

denousek
20. lis 2007

takze 5 kulicek??jak totiz poznam kolik je tam gramu jestli nevis kolik kusu...a vazne se cucaji jo?

aha gr si myslela jako granli takze 5 ks graNULI jo

danamatus
21. lis 2007

Ahojky babičko, psala jsem Vám 15.11 ohledně čirého výtoku. V pátek jsem přece jen šla k Dr a hned jsem frčela do nemocnice pro hrozící předčasný porod, kde se mi ta plod, voda prokázala, ale byly to jen takové skvrnky asi jako koruna, tak mě převezli do fakultní nemocnice v Ostravě a tam se jim to podařilo zastavit, takže nás včera pustily domů a doufáme, že to bude už jen lepší. Ptala jsem se, jestli neví proč to tak bylo, tak mi řekly, že tam mohl být nahromaděný nějaký sekret, tak nevím, co to má znamenat, hlavně že jsme malého nechali ještě spinkat v bříšku 🙂 Děkuji za odpověď

lumr
21. lis 2007

Dobrý den babičko. Chci Vám poděkovat za Vaše rady, vážím si toho. Měla bych otázku. Jsem v 17tt a udělal se mi herpes nad hýžděmi,není to poprvé. Může to nějak ovlivnit miminko? A kdyby se na stejném místě objevil před porodem, je to problém? Moc Vám děkuji a přeji hezký den.

abinka
21. lis 2007

Dobrý den babičko,
Chtěla jsem se zeptat jestli zvýšený tlak,otoky a bílkovina v moči signalizují vždycky preeklamsii??A taky jestli bych k paní Dr neměla jíd dřív jak v úterý.Včera mi naměřila vyšší tlak a zjistila bílkovinu v moči.Dnes jsem měla jíd na tlak a byl v normě ona mi řekla že mám dojíd v úterý a vzít zase moč na rozbor.Co jsem slyšela tak je preeklamsie zrádná.Ráno mě může být dobře a odpoledne.Může být vše jinak a miminko v ohrožení.Je to pravda???A jak se tomu dá zabránit???Předem děkuji za odpověď.

cert..ova
22. lis 2007

ahoj babičko, mám prosbu, dneska jsem si ráno nevšimla, že máme rezavou vodu a já si z ní nejspíš udělala kafe, možná jsem se i v noci té vody napila, může to nějak uškodit. děkuju za odpověď

janab78
23. lis 2007

Babičko, chtěla jsem se zeptat, jestli nález, který mi dnes zjistil gynekolog je normální. On říkal, že se vůbec nechystá porod a je možné, že se potom bude muset vyvolávat, že hlavička je ještě dost vysoko, čímž mě trochu rozhodil. Jsem 38+4.
hrdlo 1 cm, pro špičku, vedoucí část volně na vchodě (znamená to, že jsem otevřená na 1cm? to je málo? Co znamená ta vedoucí část volně na vchodě?)
Děkuji moc za rady

porodni_baba
autor
24. lis 2007

artuse • 1d • 20. listopad 2007 v 17:31..když to vypadá jako MS tak to asi je MS 😉 To kojení je přechodný problém, to se zase pěkně srovná, žádný strach přikládejte podle potřeby a zase bude dobře 😉 Jste prostě superplodná- Vaše tělo hlásí, že je hned po 6tinedělí schopné dalšího těhu 😅

porodni_baba
autor
24. lis 2007

denousek..tak bohužel jsem se setkala až s užíváním po porodu, ale vidím že nevadí - parybka už mě zastoupila. Díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru