Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

terreza
4. lis 2007

děkuji babičko za odpověď!🙂

porodni_baba
autor
5. lis 2007

loucna • 2. listopad 2007 v 08:49...není zač 🙂 to já ráááda 😉

porodni_baba
autor
5. lis 2007

abinka • 34tt • 2. listopad 2007 v 11:27 ..ty bolesti jsou už jistě zapříčiněny větší vahou bříška. No právě proto že nikdo z nás mávat bílým praporkem nechce (pro mimčo je většinou vždy lepší, když to jde, aby se narodilo normálně a i pro mamčáu)...a právě proto by to rozhodnutí na nás být němělo. Teda ani na vás ani na porodnících 😉 To doporučení neurologa porodníkovi by mělo být jednoznačné. Buď spont. porod nebo císař, něco mezi mi rozumné nepřijde. Neurolog a jen on musí vědět co je pro vás bezpečné 🙂

porodni_baba
autor
5. lis 2007

trencanka • 38tt • 2. listopad 2007 v 17:48 ...nevím jaká je praxe na Slovensku, ale snad podobná ne-li stejná. Jedná se o stěr z porodních cest, který se odebírá z porodních cest. Jde o kultivační vyšetření. Štětičkou se nabere vzorek, který se umístí do transportní půdy a odešle na mikrobiologii. Tam max do týdne poví, zda a jaké bakterie se v porodních cestách nachází. Ta o kterou nám jde především je Streptococcus agalactiae...neboli streptokok skup. B...pokud se najde je třeba během porodu přeléčit maminku antibiotiky podávanými do žíly. Jistě se na to v poradně zeptejte 😉

josefa
5. lis 2007

Dobrý večer babičko,
mám takový dotaz, asi tak v pátek večer mně při chůzi semtam "tupě bodlo" v rozkroku (nevím jak to popsat, bodne a pak dlouho nic). Pokračovalo to o víkendu, ne vždy při chůzi, různě, nepravidelně, za dnešek jenom párkrát. Může to být zapříčiněno tím, že mimi kope tam dole? Mám se znepokojovat, nebo je to obvyklé v 31tt?
Děkuji za odpověď

porodni_baba
autor
5. lis 2007

aruna • 38tt • 2. listopad 2007 ve 20:14 ...porod KP je jistě rizikovější než porod hlavičkou a jeho vedení má svá pravidla. Především je třeba aby byl přítomen zkušený porodník. Důležitý je váhový odhad mimča- pro spont. porod by mělo mít 2500-3500g váh. odhad. Vaše pánevní rozměry (je třeba je změřit- i štíhlá žena může mít dostatečně velkou pánev). Uvidíte zda se vás někdo bude ptát či ne,. těžko říct. V každém případě se nebojte před porodníky své obavy vyslovit 😉 Poškození pohl. orgánů jsem ve své praxi nezažila ani jsem o nich neslyšela, při normální průběhu porodu nevidím šanci jak by k tomu mělo dojít 🙂 A buďte klidná...i KP má ještě několik variant...záleží co přesně naléhá na vchod pánevní. Nakonec může naléhat třeba kolínko...a půjdete jasně na císaře. Jen nic nevzdávejte předem a buďte klidná 😉

porodni_baba
autor
5. lis 2007

petise • 27tt • 3. listopad 2007 ve 22:13 ...tohle je věc která je velmi velmi individuální a záleží na mnoha věcech. Nebojte i vy se toho pořádného kopání dočkáte, ale zda to bude za týden nebo za měsíc to vám nepovím. Nejste divná ani vaše mimi, vše je jak má být, buďte úplně vklidu 😉

porodni_baba
autor
5. lis 2007

terreza • Včera v 19:14...není zač 😉

porodni_baba
autor
5. lis 2007

josefa • 31tt • Dnes v 17:21...je to obvyklé jde o prudké natažení vazů, které se do této oblasti upínají 😉

josefa
5. lis 2007

děkuji moc za odpověď, jste mne uklidnila, doposud jsem byla "zvyklá" jen na píchání v podbříšku a výše.... 😉

abinka
5. lis 2007

Dobrý den,babičko moc děkuji za odpověď mějte se 🙂

rogorca
5. lis 2007

porodní babičko-jsem v 30tt-měla jsem o tomto víkendu nezvyklé tvrdnutí bříška-mnohem víc,než by mělo být vpořádku.Byla jsem proto v porodnici na kontrolu-vše se zdá být v naprostém pořádku,jen mám vyšší krevní tlak 145/81 a není mi moc dobře.To co mne znepokojilo je,že naše holčička je zatím otočená KP-vím,že se ještě může obrátit-na můj dotaz jestli jí mohu nějak pomoci /cvičením atd../-mi lékař sdělil,že to neovlivním.Dost mě to znepokojuje a na klidu nepřidá.Máte prosím pro mne nějakou radu,ať jen nečinně nečekám? Děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

denousek
6. lis 2007

dobry den porodni babi...mam opet dotaz 😅 jsem ve 32tt mam detatko moc nizko ..nevim zda to na to ma vliv ale boli me mezi podprsim a pupikem...jako kdyby trosinku spis vic k prave strane cca 5cm nad pupikem...je to tim ze je spis brisko uz takove tezke a tahne se dolu??nebo se neco deje??je to jako kdybych mela jen natahle svaly asi citim ze to neni nijak moc vevnitr spis nahore kuze a svaly...taky me napadla zla myslenka aby tam nebyla placenta tak nahore a z ni jak zacina pupecni snura tak aby ji malej nemel nekde omotanou a netahal za ni ☹ nevite co to muze byt je to normalni nebo to mam radsi zavolat dr??...dekuji mocccckrattt 🙂

aruna
7. lis 2007

porodni babicko, dekuji moc za odpoved a preji pekny den 🙂

pepibubu
7. lis 2007

Milá porodní babičko... už se na Tebe taky řítím se svým dotazem... 2/11 jsem našla první pozitivní testík, nesmělá čárečka ale byla tam. Další test jsme dělali dnes ráno, doufala jsem v tlustici svou intenzitou konkurující té kontrolní čárce, ale bohužel, stejně nesmělá čárka, nebo jen o šnitlík silnější... Začínám plašit jestli si to mimi nerozmyslelo... K mudr jdu až 13/11 (nebo už?) vzhledem k tomu že poslední MS byla 23/9 tak snad už bych mohla něco vidět...

Díky

sisule
7. lis 2007

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu.Jsem ve 30.týdnu těhu a mám problémy s udržení moče. Doktor říkal, že je to normální, že už je mimi hodně nízko, ale já moč neudržím bohužel ani v noci a tím pádem mám strach, že norezeznám, kdyby mi náhodou odtekla plodová voda. Můj doktor mi říkal, že nesmím myslet hned na to nejhorší, ale hodně mě to trápí, protože bych nerada něco zanedbala. Díky moc za odpověď.

nika251
7. lis 2007

Sisule- skus poprosit Dr ci by ti neodlial z Temešváryho roztoku- roztok na zistovanie pritomnosti plodovej vody pouzivany v nemocnici. Ja som si vypytala a dali mi ho bez problemov. Ak mas dobreho Dr urcite ti z neho da.

maree
7. lis 2007

Mila babicko, zdravim a dekuji za odpoved z min. tydne, placenta zatim stale funguje, voda pry za tyden nastesti neubyla a mala trochu srovnala ten rustovy rozdil (uz jsou to pouze dva tydny). Doktor znel dost optimisticky, tak ja taky...! 🙂

pepibubu
8. lis 2007

Milá babičko, tak jsem se zklidnila. Včera jsem si totiž vzala k ruce diář a jala se počítat. Poslední ms byla, jak jsem už psala, 23/9. Cyklus ale mám 32denní a ovu věšinou vycházela +/- na 19.DC, takže myslím že na to je čárečka ještě excelentní... hlavně ať je strašidýlko v pořádku 🙂

carlisse
8. lis 2007

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je preeklampsie nevyhnutelná i při dalším těhotenství, když jsem ji teď měla?

petise
8. lis 2007

Dobrý večer porodní babičko, už jsem tu párkrát psala..z kultivace mi byl zjištěn streptokok. Jsem ve 26tt a jsem po týdenní léčbě. Chtěla jsem se zeptat, jestli se ho třeba nepodařilo vyléčit, nemůže ohrozit průběh těhotenství?(poškodit plod, předčasný porod)Dá se vůbec poznat, že se podařila léčba?Děkuji za odpověď...

lumr
8. lis 2007

Přeji dobrý večer, doufám, že se Vám daří dobře 🙂 Chtěla jsem se zeptat, jak je to s počítáním stáří těhotenství. Jsem 14+5 dle UZ. Je pravda, že miminko je o 2 týdny mladší? Moc děkuji a hezký večer.

porodni_baba
autor
9. lis 2007

josefa • 32tt • 5. listopad 2007 v 17:53...s blížícím se porodem už to lepší nebude 😀

abinka • 35tt • 5. listopad 2007 v 19:42...není zač ráda pomůžu když můžu 😉

rogorca • 2d, 30tt • 5. listopad 2007 v 19:47...jste těhotná po třetí, holčička by měla mít dostatek místa na otočku, cvičte kočičku, a zkuste vždy na několik minut lehat s pánví a nohama nahoru, těžko se to popisuje, jakobyste ležela z kopce hlavou dolů 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

denousek • 32tt • 6. listopad 2007 ve 22:09..tahání pupeční šňůry byste asi necítila to buďte vklidu. Ale být to může prakticky cokoliv od úplných prkotin po ty horší varianty. Pokud to bude spíše ustupovat nebo se to nebude měnit buďte vklidu. Pokud by se to stupňovalo jeďte k lékaři 😉
Diagnostika na dálku ať už po internetu nebo po telefonu je v tomto případě nemožná 😅

porodni_baba
autor
9. lis 2007

aruna • 38tt • 7. listopad 2007 v 10:33..není zač rádo se stalo 😉

sisstin
9. lis 2007

ahoj babičko!Nevím, jestli je to ve vaší kompetenci...Peťko děsně trpí na prdy...kroutí se pořád a neustále..nepomáhají ani kapičky (Baby calm, Sab Simplex), ani mastičky (Pupík), ani masáže bříška, ani teplé na bříško, ani různé polohy, ani fenyklový čajík..ani změna UM..prostě nic 😒 Dr. nám řekla, že to musíme vydržet 🙄 nemáte ještě nějaký typ? Už jsem zoufalá 😢

porodni_baba
autor
9. lis 2007

pepibubu • 7tt • 7. listopad 2007 v 10:39...velmi záleží na citlivosti testu, 2 čárky tak jsou a to je podstata věci 😉 a taky záleží na délce cyklů. Buďte vklidu. Na kontrole u gyn už něco určitě vidět bude 😉 Vydržte 🙂

porodni_baba
autor
9. lis 2007

sisule • 30tt • 7. listopad 2007 v 11:54...rozpoznáte jednoduše. Odchod moči je jednorázový, vyměníte vložku a až do dalšího úniku je suchá. Kdežto voda teče pořád, takže se pak cítíte jakoby ulepená 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

maree • 37tt • 7. listopad 2007 ve 12:33...tak gratuluju...super zprávy...žádná kaše není tak horká...jak...tak jsem moc ráda že ani ta vaše 😉

zdenik123
9. lis 2007

Dobrý den babičko,
mám takový dotaz....mám dost zamotanou hlavu.
Dnes jsem byla na kontrole a mám celou dobu těhotenství KP polohu, minule byla malá už napříč a nyní má zase hlavičku nahoře. Je trošku menší...má teĎ 2,45 kila - zítra začínám 37 týden.
V naší okresní porodnici mi bylo řečeno, že KP poloha se rodí klasicky...u dětí do 3,5 kilo (což moje mít víc určitě nebude) a že s rodičkou doktor ani o CŘ nediskutuje.
Mám z tohoto porodu trošku strach, tak jsem se svěřila své dr. a říkala, že by mi CŘ řez v Praze vyřídila...ale samozdřejmě né zadarmo...že si to mám promyslet...(ta cena je kolem 5-10 tis.)
je to jen na mě...co si o tom myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru