Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

lu777
14. črc 2007

porodní babi, děkuju za bleskurychlou odpověď..
jen jste mě vyděsila s tím případným jetím do porodnice, zakrvácela jsem jen včera večer, bříško mě pobolívá, ale nemocnici bych se radši vyhnula.. vím, že by to bylo další vag. vyšetření nebo ultrazvuk a radši bych do ničeho nezasahovala, já jsem opravdu ok jen když mám klid a nikde nelítám a nikdo na mě netlačí 😒 (měla jsem problémy i po naprosto opatrně provedeném UTZ)
myslím, že je lepší ležet úplně v klidu doma, ne?? v nemocnici stejně nic moc udělat nemůžou, maximálně mě dají stejně jen do postele nebo? snáším špatně i jakékoliv léky, to jen na doplnění 😒
teď jen nevím, jestli mám ležet na tom bříšku nebo ne..?

lu777
14. črc 2007

nějak to celé stejně nechápu.. v březnu byla děloha ve správné poloze jako vždycky a teď je opačně? doktor mi to měl říct minule na kontrole, bývala bych na tom břiše ležela a touhle dobou už by to bylo nejspíš v pořádku! je to známý doktor, ale teď jsem fakt naštvaná a vystresovaná z toho všeho, nevím, jestli nemám přejít někam jinam 😒

listicka77
14. črc 2007

Porodní babi, ten Rh faktor manžela - to mu můžou nabrat krev u mého gynekologa? Mám ho rovnou ve středu vzít s sebou a domluvit si to tam s nimi? Nebo si to musí zařídit někde jinde?

llucinka
15. črc 2007

Dobrý den porodní babi, 😉 chtěla bych se zeptat, kdy je začít vhodné pít maliníkový čaj. Jsem teď ve 32tt a začala jsem s ním, snáším ho velice dobře a moc mi chutná. Navíc po něm nemám oteklé nohy, na ktré jsem trpěla už od začátku května. Nezabraly mi ani prášky, které mi předepsala doktorka. zde na konikovi mi napsala jedna holčina, že pití tohoto čaje může vyvolat předčasný porod, tak bych chtěla vědět, co je na tom pravdy. Všude doporučují jiný termín začátku s pitím tohoto čaje, tak nevím. ☹ Jinak je těhu naprosto bezproblémové. Předem moc děkuji za odpověď a tahle diskuze je úplně super, tolik zajímavých rad bych se jinde nedozvěděla a fandím Ti, že si najdeš ten čas na všechny dotazy! 😉

petra.v
15. črc 2007

Děkuji za odpověď porodní babičko. Těhulobik je cvičení pro těhotné.Jako cvičení na míči, šetrné protahování a cvičení v bazénu.Klasický aerobic to není, tudíž nějaké velké otřesy na cvičení neprovádíme.Tak snad to ničemu nevadí.Pohyb mám, chodím na procházky a veškeré aktivity dělám normálně.Snad by si tělo řeklo kdy přestat?!Ještě bych se chtěla zeptat, včera jsem měla klíště.Myslíte že bych se měla zmínit u doktora o tom.Docela se obávám kvůli nějaké infekci.
hezký den a moc děkuji za odpověď.P

lu777
15. črc 2007

porodní babičko, tak hlásím, že ležení v posteli pomohlo, bříško už jen trošku tlačí, díky Bohu, tak ještě den dva klidu a bude to snad ok

dablice1983
15. črc 2007

porodni_baba ahojky mám dotaz malého mám hlavičkou dolu a ted domě píchnul až země viteklo něco žluto zeleného a taky jak už je dole tak nemohu sedět jina zítra mám jít na kontrolu tak uvidím co my řekne děkuju

sarrinn
15. črc 2007

Dekuji za odpoved porodni babicko, ja si taky myslim v tomhle tydnu ze uz je celkem pozde, uvidim v utery co mi reknou, jestli pry ale testy na cukr budou pozitivni a vysoke chteji nasadit inzulin- tak nevim, jinak dietu. Jo ja mela ultrazvuk az minuly tyden od dubna a mimisek je pry naprosto v poradku, snad nam to dobre dopadne, vse slo tak hladce celou dobu. Kazdopadne Vam moc dekujem. 🙂

porodni_baba
autor
15. črc 2007

lu777...jak tak vydim...pro vas asi bude opravdu nejlepsi byt vklidu doma...jen kdyby se to nejak zhorsovalo...jela byste do nemocnice,...ale to nechavam na vasem uvazeni...to byste sama poznala... 😉
to lezeni na brisku bych zkusila...pokud je to neprijemne...zkuste se vypodlozit polstari (treba kojici pokud mate by byl idealni, ale jde to i s jinymi...tak abyste vytvorila jakousi prohluben...do ktere potom ulozite brisko 😉 ...no nevim, zda je ten popis pochopitelny..snad ano 😉

porodni_baba
autor
15. črc 2007

lu777: jinam bych neprechazela...pokud vam lekar jinak vyhovuje...neni jiste ze to na posledni navsteve takhle bylo...promluvte si s nim o tom...to by vam byl asi rekl....a ani kdybyste cvicila neni jiste ze by se deloha otocila...tim se ho samozrejme nezastavam...je to jen o vasem pocitu z neho 😉

porodni_baba
autor
15. črc 2007

listicka77...pokud by byli velmi velmi vstricni asi by to udelali...ale bezna praxe to neni...spis bych doporucivala aby si to zaridil u sveho obvodaka...nebo je to vhodna sance...udelat neco pro druhe a darovat trochu krve...a je to zadarmo 😎

listicka77
15. črc 2007

Aha, tak já se na té gyndě zeptám a jinak ho teda pošlu k doktorce. Darovat to prý néé. Když jsem chodila dávat krev, tak jsem se vždycky ptala, jestli nepůjde se mnou, ale on nechce. Ne každý má dobrý pocit, když z něj teče tolik krve... 😀

porodni_baba
autor
15. črc 2007

llucinko...bezne se doporucuje az po 34tt, neviím kolik vypijete salku denne...ale pokud vam pomohl s otoky...neprestavala bych...miminko uz ma co ma mit...a hlavne neni dokazano, ze by caj dokazal vyvolat predcasny porod.. Pokud pijete tak jeden salek denne...zacnete treba po 35tt zvysovat davku...postupne na 2 a nakonec na 3 salky denne...nemejte strach pokud je tehu vporadku...porod predcasne vyvolat nelze 🙂 😉

porodni_baba
autor
15. črc 2007

petra.v...nebojte a verte dal svemu telu..ono by si jiste reklo kdyby uz te aktivity bylo prilis...ale tak jak tehubik popisujete..je to jiste ok...
o klisteti se jiste zminte... 😅

porodni_baba
autor
15. črc 2007

lu777...tak to je super...to me tesi...ze odpocinek pomohl...to nejjednodussi je mnohdy to nejlepsi...krasne tehu 😉

dablice1983...to bude pravdepodobne tehu vytok....pokud by toho bylo vice...jedte i s vlozkou (na kterou to zachytite) do porodnice 😉

porodni_baba
autor
15. črc 2007

sarrinn...tak v utery dejte vedet jak to dopadlo...ale myslim, ze kdyz doted bylo vse ok snad bude i nadale...preji klidny zbytek tehu a nakonci krasne zdrave miminko 😉

porodni_baba
autor
15. črc 2007

listicka77...no ja ho uplne chapu...budete spokojena...kdyz vym daruje tu zkumavku aby bylo jasno v jeho Rh 😉 🙂

alisas
15. črc 2007

Dobry den, rada bych se zeptala na 2 otazky. Jsem 38tt + 2,posledni 3 dny mi pravidelne vecer v intervalech tvrdne bricho a jeste k tomu to dost boli. V noci citim bolestivy tlak taky. Muzou to byt poslicci?

Posledni dny se mi objevil nazloutly vytok, souvisi to s infekci nebo s brzkym porodem?

Mockrat dekuju za odpoved.

margarita1
16. črc 2007

Dobrý den porodní babičko 🙂
elixír Femina- Složení : Jeřáb ptačí, Měsíček lékařský, Kontryhel obecný Použití : - přípravek vhodný pro dívky a ženy - upravuje nepravidelnou menstruaci - zmírňuje bolesti, křeče v podbřišku při menstruaci - příznivě ovlivňuje hormonální hladinu v organismu
Jsou to kapky, které se berou 3krát denně, tak jen , jestli jste o nich neslyšela. Jinak není u nich uvedeno, jestli se mají brát v kuse, nebo třeba při Ms vynechat. Nemáte o nich nějaké info ? Děkuji moc za odpověď

petra.v
16. črc 2007

Porodní babička: DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ! 🙂

berdicek
16. črc 2007

Dobrý den porodní babicko, dnes jsem byla na dalsi kontrole v poradne a pan doktor mi potvrdil, ze mimi bude mrnous, pry ted odpovida 34.tydnu, ale nedelal z toho zadnou vedu, pry vsechno organy jsou uz vyvinuty, ted se pry tvori tukove zasoby a mluvil neco o termoregulaci. Co by to znamenalo, kdybych porodila v tomto tydnu? Muselo by mimco do inkubatoru nebo bylo nejak ohrozeno? Dekuji za odpoved.

adrianav
16. črc 2007

Dobry den, porodni babčo🙂, jsem ve 31tt a zacala mi z prs vytekat takova nazloutla tekutina.je mozne, ze by to uz bylo neco jako mliko???neni to nejak brzy???....jo a jeste jsem se chtela zaptat jak to vidite s opalovanim briska v tehu.je to nebezpecne??ted v tom vedru chodim doma po zahrade jen v plavkach tak by me zajimalo jestli to miminku neskodi...predem dekuji za odpoved, jste opravdu moc hodna, ze nam tady ve svem volnem case radite 😉

petrolejka
16. črc 2007

Dobrý den, porodní babi 🙂 Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s doporučováním císařského řezu rodičkám, které jsou po laserové operaci očí. Párkrát jsem se dočetla, že tlak při porodu může způsobit poškození operovaných očí. Byla jsem na laseru před 15 lety (měla jsem 7 dioptrií), dnes mám ještě něco málo (1 a 3 dp) a nosím kontaktní čočky. Oči se zdají být v pořádku, nemám s nimi problém, ale nevím, zda mám navštívit očaře, jestli mi vůbec dokáže říct, zda mohu rodit normálně nebo zda je běžné doporučovat operovaným cís. řez.
Děkuji za odpověď i Váš čas 🙂

llucinka
16. črc 2007

Dobrý den porodní babi, moc děkuju za odpověď. Já teď piju tak jeden šálek denně, má asi 3,5 deci, tak snad to není hodně. A na ty otoky fakt pomáhá 😉 Moc děkuju za radu, mě bylo divné, že by mohl čaj vyvolat předčasný porod 😕

kirax
17. črc 2007

dobrý den,minule na poradně mi paní dr.naměřila krevní tlak 150/100 a chtěla mě poslat do nemocnice.naštěstí po přeměření byl jen 130/80 tak mě poslala domů.jinak mívám 115/70(až do minula).zítra jdu opět na kontrolu a hrozně se bojím že mi zase naměří tak vysoký.do nemocnice ale jít nechci,máme na příští týden objednanou chatu a je to jediný týden kdy budeme s manželem spolu(pracuje mimi čr),proto by mě zajímalo jestli mohu nemocnici odmítnout a jaká jsou rizika?opopř.jestli existuje nějaká rada na snížení tlaku.děkuji

dablice1983
17. črc 2007

Porodní babička¨dobrý den obracím sena tebe s prosbou ted v 13h se byla sprchovat a našla jsem na kalhotkách hlen s příměsí krve nevíš co by to mohlo bít v knize píšou příprava porodních cest tak nevím předem děkuju za odpověd

porodni_baba
autor
17. črc 2007

ad alisas: to jsou s urcitosti poslicci...mozna uz se to prehouplo k porodu nebo mozna uz brzy prehoupne...lehce je rozlisite az uz nebudete vedet jestli do porodnice nebo jeste zustat doma...dejte si teplou sprchu nebo vanu...poslicky prejdou...kontrakce k porodu neustanou nebo budou castejsi 😉

nazloutly vytok...spise asi infekce, ale z vaseho popisu tezko soudit...pokud nesvedi nepali jinak neobtezuje netreba ho lecit 🙂

porodni_baba
autor
17. črc 2007

margaritko...o smesi jsem neslysela, ale dle slozeni...je vporadku...muzete uzivat...myslim klidne i behem menstruace...k ustaleni hormonalnich hladin bych soudila ze jde dost o pravidelne uzivani...preji hezky den 🙂

porodni_baba
autor
17. črc 2007

berdicku...zbytecny stres pro vas...budte naprosto vklidu..moc dobre vim co psychika dokaze a tady k obavam neni zadny duvod ☹ Pokud mimi cele tehu odpovida tydnu ve kterem jste zrovna byla...ted uz UZ vubec neodpovida stari mimca...ale pouze tomu jak je velke (dosazeno do tabulek vyslo, ze vase odpovida prumeru ve 34tt) ...takze vase proste bude drobne pod prumerem...ktery je treba 3,5 kg...vase mimco muze mit klidne 2,9...3 kg...delal lekar vahovy odhad?...
Klidne rodte jste v 39.tt to znamena v terminu porodu...termin porodu neni ten jeden den, ktery mate napsany na prukazce, ale +-14 dni...takze vlastne obdobi jednoho mesice kdy se mimi ma narodit a je naprosto vporadku...
zadny inkubator nic takoveho...
Preju krasne zdrave miminko...a zadne stresy ty mu skodi daleko vice nez to ze je treba trosku mensi...zamyslete se i nad tim...jak jste s manzelem (partnerem) velci...a jak jste vypadali kdyz jste se narodili...to vam rekne hodne 🙂 🙂 🙂

porodni_baba
autor
17. črc 2007

adrianav...nazloutle z prsu je mlezivo (cizim slovem kolostrum)...prvni vyziva ktera bude slouzit mimcu v prvnich dnech nez se zacne tvorit skutecne materske mleko...je hodne bohate na ziviny...vitaminy , protilatky atd...
jeho spusteni neni presne objasneno...vy ted a nekdo ani do porodu...
budte vklidu je to vporadku.
K opalovani...mimcu to nevadi...i kdyz ja bych vam doporucila pres poledne se slunci uplne vyhnout pokud lze...nebo pouzit nejakou lehkou kosili nebo tuniku...a poradne se namazat opalovacim kremem...ale to je doufam samozrejmost 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru