Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

kata76
22. kvě 2007

Dekuji za odpoved. Pokud vse dobre dopadne, tak reknu doktorovi historku svoji zname, ale v me osobe, moje kamaradka totiz zjistila, ze je tehotna az skoro v 5. mesici, mela menstruaci, ale slabou, spatne ji nebylo, jen trosku pribrala 😀
diky moc!

jusnina
23. kvě 2007

Já mám taky otázku. Ve srovnání s ostatníma teda dost blbou 😀 V porodnici, v první době porodní, když je žena ve sprše, nemá předpokládám na sobě nic, jen třeba gumové pantofle. Ale když je tam s ní partner? To má mít na sobě plavky? Nebo tam s ní vůbec není?

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad sisstin: ve vasi situaci by asi bylo dobre pozadat zamestnavatele o prevedeni na jinou praci...mel by vam vyhovet samozrejme se zachovanim vyse platu (tolik zakon, chapu ze realita muze byt mnohdy jina)...
Reseni myslim je nyni ve vasem omdlivani...muzete jeste zkusit sveho praktickeho lekare...pokud by ani ten vam nevyhovel...nezbyva asi nez se po nejakem tom omdleni nechat prevest klidne i samitkou do nemocnice...verte ze lide a zvlaste nekteri si volaji sanitu pro daleko bezvyznamnejsi veci...a verte ze omdleni v tehotenstvi pozornost zaslouzi...tak se myslim k PN dostanete.
Jinak asi nezbyva nic jineho nez zmana osetrujiciho gynekologa ...snas jich v pardubicich neni nedostatek...
Jenom dotaz ode mne...jak muzete duverovat svemu obvodnimu gynekologovi...kdyz v takoveto naprosto banalni veci vam nevyhovi? 😠

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad kata76: az vse dopadne jak si prejete...a ja vam preju aby se tak stalo co nejdrive 😉 ...mozna poznate co ve svem gynekologovi mate...treba ani nebudete muset zadnou milosrdnou lez pouzit a setkate se s pochopenim... to bych vam prale ze vseho nejvic...
i vsem ostatnim tehulkam...gynekologa na ktereho je spolehnuti a kteremu muzete naprosto duverovat 😉

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad justina: zadna otazka neni dost blba 😀 abyste se na ni tady nemohla zeptat... i kdyz vaseho gynekologa by jiste taky poradne rozesmala 😉
Verte ze na mnohych porodnicich se vypravi stavnate historky o tom, kdy nastalou situaci nektery s tatinku resil po svem a v pripade ze si nechtel zacakat vlastni obleceni...nevahal a svlekl se donaha...a tak privodil nejeden sok osetrujicimu personalu...
...ale zpet k otazce....pokud to konstrukcni reseni porodnice umoznuji (tzn. ze je moznost aby rodici maminka byla v samostatne sprse, ktera treba neni ve spolecne koupelne pro cely porodni sal, tedy i pro ostatni maminky (jiste sama uznate ze v tomto pripade je pritomnost muze nevhodna)...vzdy je snaha o to, aby tam byl partner s vami...
...k otazce vhodneho obleceni...vetsina porodnic jiz dnes tatinky k porodu obleka do nejakeho vhodneho obleceni...kdyz je tedy prevlecen z osobniho pradla nemusi se bat ze se trochu namoci...a u te asistence ve sprse opravdu nejde o to, ze by s vami primo stal pod sprchou...to je milna predstava...
vetsinou je realita takova, ze pani sedi na balonu a sprchuje si vetsinou brisko a zada a partner ji trochu podpira...nebo se maminka drzi a sprchuje partner...ale myslim, ze pri trose sikovnosti zvladne neumyt i sebe 😀

kamhajek
23. kvě 2007

Já už mám tedy po porodu a zatím nic vědět nepotřebuji, ale myslím, že je super, že tady odpovídá na otázky někdo, kdo tomu rozumí. 😉

berdicek
23. kvě 2007

Mám otazku, jak je to s kontaktnimi cockami pri porodu? Mam 5 dioptrii, s brylemi se mi rodit nechce a bez nich pripadne cocek jsem celkem slepa 😅 . Na cocky jsem zvykla, nosim je bez problemu cely den uz asi 3 roky. Pravidelne chodim na kontroly do očního centra, ne k doktorce ale kontaktoložce, jestli to je ten spravny vyraz 😀 . Na stejnou otazku mi odpovedela, ze vseobecne cocky u porodu nedoporucuje. Mam kamaradku, ktera ma 9 dioptrii a normalne s cockami rodila v Krči. Tak nevim, jestli to je otazka porodnice a pristupu lekare... dekuji za odpoved.

dashak
23. kvě 2007

Ahojky porodní babičko 🙂 Super, že tu někdo zasvěcený bude odpovídat 🙂

já mám otázek hned několik:
1)
ve kterém týdnu těhotenství jdou vidět na UZ srdeční ozvy? Já jsem šla ke gynekologovi hned, jak mi nepřišla MS. Krevní test mi neudělal, na UZ nic moc nešlo vidět - plod. váček asi 2 mm, tak mi řekl, že na 99% jsem těhotná, ale potvrdí to až za týden a taky vyloučí, jestli se nejedná o mimoděložní.
Za týden (5tt+něco) jsem tedy přišla na kontrolu - plodový váček byl 13 mm, ale doktor mě vyděsil, když mi řekl, že se těhotenství nevyvíjí dobře ☹ Měla jsem v děloze krevní sraženinu, ta prý nevadí, pokud mimi nadále roste, někam se prý vstřebá. ALE on neviděl srdeční ozvy, takže se domníval, že plod je mrtvý ☹ Dost mě tím vyděsil, nicméně pozval mě za týden na kontrolu, napsal PN a zakázal pohlavní styk. Za týden už ozvy byly vidět a mě akorát napadá, jestli není možné, že se spletl v odhadu délky těhotenství a tudiž si myslel, že už má mít plod srdíčko. Protože jinak tomu nerozumím 😒

2)měla jsem akutní císař v 31.týdnu kvůli preeklampsie. Zajímalo by mě, jestli mám s preeklampsií počítat i v dalším těhotenství. Dost mě to znervozňuje, při představě, že bych měla znovu absolvovat to trápení po porodu - strach o miminko, děsit se možných poškození atd. (malá měla i krvácení do mozku). Doktora jsem vyměnila, trošku mu dávám za vinu, že mě víc nesledoval - tlak jsem měla vyšší hned od počátku a ve 26. tt už byly nějaké náznaky růstové retardace. Nový gynekolog mi řekl, že mě nechce strašit, ale v druhém těhotenství se může preeklampsie objevit o 2-3 týdny dříve. Ale taky se prý objevit nemusí, nebo případně mě můžou na lécích udržet až do termínu. Ale posledně mi léky nezabraly - nakonec jsem brala denně 6xmagnesium a 6xdopegyt + ještě jeden lék, který mi určil přímo internista (už si nevzpomínám název), ale tlak i bílkovina se stále zvyšovaly 😒

Děkuji předem za odpovědi 🙂

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad berdicek:
kontaktni cocky se nedoporucuji z duvodu tlaceni ve II. dobe porodni...myslim, ze to pro oci neni moc vhodne...a pak z duvodu mozne anestezie...pokud by vas museli z jakehokoliv duvodu uspavat nikdo uz si ani nevzpomene se vas zeptat zda mate cocky...
Pokud budete zvladat, v prubehu prvni doby porodni bych preci jen na konci vymenila cocky za bryle, ktere si myslim, ze na tlaceni stejne zahodite 🤐 a az se mimco narodi, tak vam je treba tatka zase najde. Tot jen muj osobni nazor, nejsem ocni lekar...a nakonec je stejne rozhodnuti na vas...co vam bude vyhovovat 😉

susik77
23. kvě 2007

dobry den, chtela bych se zeptat, jestli je jeste v pohode CS 3 v 28.tt. Mam pocit, ze uz mam aj poslicky a jednou po namaze jsem mela slabe spineni. Hrozi mi predcasny porod? Ve kterem tydnu , kdyz se miminko narodi predcasne muze uz dychat bez pristroju? Dekuji moc.

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad dashak: takze hezky poporadku
predem dekuji za pochvalu, ale ted uz se opravdu budu snazit odpovedet nejlepe jak umim:
1) moje znalosti jsou takove, ze vetsinou vysetrovano vag. sondou UZ by mela byt pulzace videt od 6.tt. (pred brisko, tedy tzv. abdominalni sondou to dle sikovnosti toho kdo UZ provadi muze byt az mnohem pozdeji 😉 )
Z ceho usoudil, ze se tehotenstvi nevyviji dobre...z nalezu na UZ bych byla i v tom 5tt, klidne jeste 2-3 tydny naprosto klidna...pri bolestech nebo jinem podezreni na mimodelozni tehotenstvi bych znovu nabrala hCG z krve a jeste cekala...
krevni srazenina byva na pocatku casta a pokud ma tendenci se sama (popr. s dopomoci nekt. leku) vstrebavat a tehotenstvi prosperuje tedy roste...neni duvod k obavam
Lekar se asi nespletl v odhadu delky tehotenstvi, zrejme se domnival, ze dokonale zvlada techniku UZ a ze je neomylny (coz si ovsem v gynekologii a porodnictvi nema myslet nikdo 😠 ) Strasil vas zbytecne, jak uz dnes ovsem vite...toto jednani povazuji za velmi neprofesionalni...
...gratuluji k vymene lekare...ne vzdy je to lehky krok...ale nakonec to za to vetsinou stoji

2) Preeklampsie bývá doménou hlavně prvorodiček a nemusí se opakovat vůbec.
Samozrejme muze, ale i podle vyzkumu je to velmi nepravdepodobne...
Jsem rada a velmi vam preji, ze nakonec vsechno dobre dopadlo a vase Ivanka vypada jako velmi spokojene a zdrave miminko. Takze obavy hodte za hlavu a klidne ji poridte sourozence...(komplikace muzou nastat vzdycky...musime na ne myslet, ale moc si je nepoustet k telu, protoze to bychom se zblaznily 😅 )
Vas puvodni lekar opravdu prestrelil- pokud jste mela vyssi tlaky od zacatku tehotenstvi a nic s tim nedelal...
Zazila jsem u pacientky eklampsii (verte uz to vickrat zazit nechci)...nakonec vse dobre dopadlo, ale taky nemuselo, a kdyz se pak clovek podival do tehotenske prukazky te pani...mela vsechny priznaky preeklapsie jiz nekolik tydnu zpatky a jejiho osetrujiciho gynekologa to nechavalo ledove klidnym...
K tomu ze vam leky nakonci nezabrali...ono kdyz uz se to leci jako rozjeta vec byva to problem..je vhodne resit problem na zacatku...
Snad jsem vas trochu uklidnila
a preju hodne stesti, vam, holcicce i do dalsiho tehotenstvi

bu_bu
23. kvě 2007

Dobrý den,
měla bych dotazy:
1) po ránu mě hrozně bolí klouby prstů na rukou, že je nemůžu skoro sevřít do pěsti, prý to jsou otoky, ale mě se ruce nezdají moc nateklé a pokud to jsou otoky, tak z čeho jsou a případně jestli se to nějak léčí, nebo co s tím lékaž provede?
2) poslední dobou mě pobolívá v podbříšku, spíš takové píchání, když vstávám ze židle nebo ráno z postele a než to rozchodím, když jsem v klidu tak se nic neděje. Může to být mimkem, nebo se mám obávat? Zítra jdu na kontrolu, ale radši zjiš´tuji dopředu. Jinak miminko mám polohou KP a jsem v 36tt.
3) ještě bych se chtěla zeptat na pohyby miminka. Vím že je dobře že se hýbe, ale občas mě vyděsí jak moc,nemůže mu třeba něco být? (asi hloupá otázka co?) Párkrát denně se dostane do polohy napříč (tedy že mám velké 2 "boule" na obou stranách. Mám pocit jako by se chtělo otočit, ale spíše mu to nejde.

Děkuji za odpovědi, snad jste můj laický výklad pochopila 😉

berdicek
23. kvě 2007

dekuji moc za Vaši odpoved ohledne kontaktnich cocek. Mela bych jeste jeden dotaz, tyka se pohybu miminka. V nejake diskuzi na internetu jsem cetla, ze behem 2 hodin, by maminka mela citit asi 10 pohybu, a ze by se mely pohyby behem dne sledovat. Ptala jsem se na to sveho gynekologa, ten mi rekl, ze pohyby pocitat nemusim, spis jen kdyby se mi zdalo, ze se mimi nehybe... Tak nevim,n jestli sledovat nebo ne, pravda je, ze nejaktivnejsi je po 21.hodine, to mam na brise uplne vlny🙂. Behem dne, kdyz jsem hodne zabrana do prace nebo mam honicku, tak pohyby ani nevnimam... kdyz si na to vzpomenu a rikam si, ze vlastne ani nevim, kdy jsem mimi naposledy citila, tak se hejbne, jako by to tusil🙂

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad susik77
dobry den,
CS 3 v 28tt je u prvniho tehotenstvi tesne na hranici...tedy jeste vporadku
Poslicky ve 30tt mit muzete. Tyto stahy by ale nemely byt pravidelne a bolestive...
Predcasny porod vam hrozit muze i nemusi, nemam dalsi potrebna vysetreni...to by asi spise dokazal odhadnout vas gynekolog...kdyby se domnival, ze vam hrozi...neposlal by vas ale k hospitalizaci...

Bez ohledu na to, co si kdo myslime...pokud by zacali pravidelne stahy, popr. by stahy byly bolestive, odtekla plodova voda nebo jste zacala krvacet, vzdy jedte do porodnice...totez i pri nedostatku pohybu nebo naopak divnych prekotnych pohybech miminka...

K dychani bez pristroju...to vam nikdo predem nezaruci ani u miminka narozeneho v terminu, ze nebude mit problemy s dychanim. Ale vseobecne zraji plice miminka od 24.tt. Do 34.-35.tt muzou mit nedostatek latky, ktera je treba k tomu aby mohli dychat - tzv. surfaktantu...
to se da obejit tim, ze pokud se rozjizdi predcasny porod...my porodnici se ho snazime pokud je to mozne alespon o neco oddali a mamince pak formou injekci podavame tzv. kortikoidy...tedy latky, ktere u miminka podniti dozravani plic. Po 36.tt uz jste ale v podstate za vodou...v 38.tt. mate donosene miminko...
Nekdy paradoxne mladsi deti dychaji bez pristroju a starsi potrebuji vice pomoci...
Hodne stesti...at porodite co nejblize terminu aby vase holcicka nic z vyse jmenovaneho nepotrebovala.

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad susik77
dobry den,
CS 3 v 28tt je u prvniho tehotenstvi tesne na hranici...tedy jeste vporadku
Poslicky ve 30tt mit muzete. Tyto stahy by ale nemely byt pravidelne a bolestive...
Predcasny porod vam hrozit muze i nemusi, nemam dalsi potrebna vysetreni...to by asi spise dokazal odhadnout vas gynekolog...kdyby se domnival, ze vam hrozi...neposlal by vas ale k hospitalizaci...

Bez ohledu na to, co si kdo myslime...pokud by zacali pravidelne stahy, popr. by stahy byly bolestive, odtekla plodova voda nebo jste zacala krvacet, vzdy jedte do porodnice...totez i pri nedostatku pohybu nebo naopak divnych prekotnych pohybech miminka...

K dychani bez pristroju...to vam nikdo predem nezaruci ani u miminka narozeneho v terminu, ze nebude mit problemy s dychanim. Ale vseobecne zraji plice miminka od 24.tt. Do 34.-35.tt muzou mit nedostatek latky, ktera je treba k tomu aby mohli dychat - tzv. surfaktantu...
to se da obejit tim, ze pokud se rozjizdi predcasny porod...my porodnici se ho snazime pokud je to mozne alespon o neco oddali a mamince pak formou injekci podavame tzv. kortikoidy...tedy latky, ktere u miminka podniti dozravani plic. Po 36.tt uz jste ale v podstate za vodou...v 38.tt. mate donosene miminko...
Nekdy paradoxne mladsi deti dychaji bez pristroju a starsi potrebuji vice pomoci...
Hodne stesti...at porodite co nejblize terminu aby vase holcicka nic z vyse jmenovaneho nepotrebovala. 😉

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad bu_bu:
dobry den, takze odpovedi: 😎
1) brneni rukou i nohou i otoky v poslednich tydnech tehotenstvi bohuzel nejsou nic ojedineleho...ale velmi obtezujiciho...verte moc se s tim delat neda...muzete zkusit jen koupele nebo sprchu stridave teplou a studenou vodou...
ani lekar vam v tomto asi moc neporadi...ale zkuste se zeptat a uvidime, treba se poucim i ja...to velmi rada 😎
jedinou lecbu co na toto znam je porodit
2) pichani v podbrisku ktere popisujete bych tipla na poslicky...neni duvod k obavam..ke konci tehotenstvi vas take mohou trosku potrapit...
u KP bych ale tipla, ze vas vic bude zlobit hlavicka nahore 😅
3) sledujte pohyby...hloupa otazka to neni vubec (zadna otazka neni hloupa...neznam takovou...kdyz nevim, tak se zeptam, ani ja to v zivote nedelam jinak 😀 ...pro me je tohle denni chleba, ale vy to prozivate poprve...verim ze ve svem oboru jste taky odbornik...) 😀
ale k tem pohybum...intenzita se samozrejme v prubehu dne meni...meni se take to, kolik pozornosti tomu venujete...kdyz mate na praci neco dulezitejsiho vsimate si pohybu mene...
Desit vas ma vzdy jen to, co je atypicke...uz asi znate nejaky stereotyp...kdyz si vecer sednete nebo lehnete asi se hybe vic...to je normalni....ale pokud by se dlouho nehybalo mimco vubec...je to napadne...jedte do nemocnice (ke konci tehotenstvi pohybu ubyva jak miminko stale mene mista...a jsou neprijemnejsi jak je okolo relativne mene vody v pomeru k velikosti mimca)...naopak pokud jsou pohyby najednou z niceho nic prekotne takove jakoby vam prislo, ze takhle se hybe nekbo kdo se topi...muze to opet znamenat problem...a vyrazte co nejdrive do porodnice...
KP se jeste na hlavicku otocit muze...i kdyz s pribyvajicim tehotenstvim je to mene pravdepodobne, ale jde to...
...kdyzpak dorazite do te porodnice...vzdy by vam meli natocit monitor...pokud tam je vse vporadku...muzete jet zase vklidu domu....vzdycky je lepsi prijet 100x zbytecne nez 1x pozde verte mi
preji hodne stesti u porodu
jak je miminko velke? budete rodit vag. nebo cisarskym rezem...
to se asi taky dozvite zitra v poradne...tak pak dejte vedet 😉

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad berdicek: k pohybum si prosim prectete muj prispevek k otazkam bu_bu 3)... je to jen o jeden prispevek vyse...ale myslim, ze jste to sama popsala velmi dobre...kdyz jste zabrana do prace tak to tolik nevnimate...pak kdyz si reknete ze se nehybe tak se hybne...kdyby k tomu nedoslo asi by vas to videsilo...a spravne...pak je cas vyrazit do porodnice...
Presne pocitat opravdu neni treba to byste asi za cely den nic jineho nedelala 😠 😀

bu_bu
23. kvě 2007

Děkuji za odpověď, zítra se samozřejmě dozvím více. Nejvíc mě asi vyděsily ty divné bolesti v podbříšku, tak se ještě s lékařem poradím.
Co se týče porodu, tak lékař už naznačil, že mě císař nemine, zdá se mu miminko dost velké na normální porod, ale popravdě nevím jak přesně velké je, to se zeptám zítra. Já bych si asi ani netroufla na normální porod (nožičkami napřed), děsí mě představa co se stane, kdyby se tam miminko hlavičkou seklo a nemohlo ani tam ani zpět, asi to je extrém, ale i takové věci mě napadají 😖 Pořád ještě doufám, že se otočí a já si prožiju normální porod, možná se mi budou některé maminky divit, ale radši bych si to "vytrpěla" normálně než císařem, už pro ten pocit, že to prožiju společně s miminkem.

smoulinda
23. kvě 2007

Hezký den, chci se zeptat. Jsem ve 34tt a posledních 14 dní už mám poslíčky. Ale od včerejška jsou čím dál tím silnější a skoro nepřestávají. Včera byli od 20 do 23 skoro bez přestávky a dnes zhruba každou hodinu a trvají vždycky tak půl hodinky. Myslíte, že je to znamení předčasného porodu nebo to tak prostě bývá? Předem děkuju za odpověď 🙂

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

oni ty divne bolesti v podbrisku ...muzou mit dost pricin, ale vetsinou jsou neskodne...
muze se jednat i o zanet mocoveho mechyre ale vetsinou tyto bolesti znamenaji pouze to, ze mimco a deloha roste...sem se totiz zbyhaji vazy, ktere delohu drzi...a ono to natahovani pak dost boli ☹
s tim porodem vas chapu 😒 , nejlepsi varianta by byla opravu ta aby se mimco otocilo hlavickou dolu 😎

smoulinda
23. kvě 2007

No já jsem byla asi před 3 týdny na UZ a tam mi řekli, že už mimi otočené hlavičkou dolů je. Se zánětem mě ani nestraště 😀 😕 jsem kvůli němu ležela ve 27tt v nemocnici ☹

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

pardon pardon, ta predchozi odpoved je jeste pro bu_bu 😅

smoulinda
23. kvě 2007

Aha 😀 😀 😀 tak já si počkám 😉

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad smoulinda
trvaji tak pul hodiny? jako ze vam brisko na pul hodiny ztvrdne?
ve 34tt uz jsou poslicky normalni...nemeli by byt pravidelne, tedy kazdych 5 minut napr. a nemeli by byt v tomto tydnu nejak hodne bolestive...pokud jsou mela byste zajet do porodnice
zkontroluji zda je mimco v poradku a zda se neotevirate...v pracovni dobu zvladne totez samozrejme vas gynekolog v ambulanci 😉

smoulinda
23. kvě 2007

Ano ztvrdne a cítím dole hrozný tlak a takovou ostrou bolest. Jako když chci na malou, ale nejde to.
Zítra mám jít na gynekologickou prohlídku tak si říkám vydrží to nebo ne?

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ja bych necekala...pokud mate moznost jedte do poradny jeste dnes...pokud by tam pan doktor uz nebyl tak do porodnice...
100x zbytecne je vzdycky lepsi se ujistit, ze je vsechno vporadku... 😉

smoulinda
23. kvě 2007

Tak děkuju za radu. Teď už tam bohužel gynekolog není. Počkám teda ještě tak 1-2 hodiny a jestli se to nezlepší tak pomažu 😉

bielanevesta
23. kvě 2007

Dobrý deň. nemám nijaký závažný problém, iba by ma niečo zaujímalo. Keď som bola v 33 tt u dr. tak mi podľa UZV povedal, že moja malá má už 2213 g, čo mi oproti ostaným miminkám príde dosť. Koľko myslíte, že može mať pri porode? Viem, že je to hodne individuálne...

susik77
23. kvě 2007

dekuji moc za radu 🙂 To je skvele, ze ve svem volnem case poskytujete rady na netu 🙂
Rada bych se jeste zeptala: mam pocit, ze citim nejcasteji pohyb neceho vacsiho-myslim, ze je to hlavicka napravo nahore a taky casto pohyby kolem pupku. Muze to znamenat, ze miminko je v poloze KP? Kdyz jo, do ktereho tydne se jeste muze otocit? Dekuji a preji hezky den 🙂

porodni_baba
autor
23. kvě 2007

ad smoulinda: to je rozumne, to vam schvaluju, pak se ozvete jak jste dopadla 😎

ad bielanevesta: z hmotnostni tabulky pro 33tt, pro holcicku asi tolik... 1672-2551g...takze ta vase kocka se tam uplne vklidu vleze (s tim, ze by se mela pohybovat spise u te druhe hodnoty- to znaci ze je uplne predpisova)...pri porodu v terminu by pak mohla mit okolo 3,5kg´.
Je to ale velmi velmi hruby odhad...berte ze i ten UZ v tomto tydnu ma velky rozptyl...az +-400g....takze nebojte, pokud je vsechno ostatni vporadku bude mit vahu akorat na porod 😉 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru