Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

liaa
9. zář 2007

Lu 777-ještě mne napadá,zda by nepomohlo něco z té číny a akupunktury.Ted jsem dostala od Dr takový magnetek na páteř-tak uvidíme.

lu777
9. zář 2007

Liaa, no čínskou beru, trošinku to pomáhá, ale není to přímo směs na záda.. akupunktura na mě moc nezabírá, vrací se to zpátky 😝
já kdysi chodila na magnet na rhb a to hodně pomohlo, ale počítám, že to se v těhu nesmí, porodní babičko?

anetka24
9. zář 2007

Ahojky,mela bych take jeden dotazek.Vcera v noci me pichalo dost na prave pulce briska,chvili v podbrisku dole,pak u pupku napravo,a rano kdyz sem se vzbudila tak to same sem mela i na leve pulce.Je to normalni?Obcas to zapichani?Nebylo to pichani,ktere by se nedalo vydrzet,ale neprijemne to chvilkama bylo,tak sem se bala.Dekuji

porodni_baba
autor
9. zář 2007

lu777...tehu pas jiste zkuste...nahrivat zada muzete pokud vam to ulevi...muzete klidne i tu naplast...stejne nejde o nic jineho nez o mistni prohrati, ktere by vam melo ulevit 😉

bihan ...je to pravdepodobne...ale bez kontrakci neporodite....tedy porod se blizi ale pokud nezacnou kontrakce ...neporodite 😉

liaa...vzhledem k tomu ze vam kostrc narovnaly u porodu by problem byt nemel...nic jineho vhodneho v tehu proti bolestem bohuzel neni ☹ muzete nahrat nebo pouzit tu naplast co pise lu777 😉

zusma... 🙂

bielanevesta
9. zář 2007

ahojky. Chcem sa spýtať čo to vlastne je antikoncepčná podkožná tyčinka a ako sa aplikuje a či to bolí? Práve o tejto metóde uvažujem ako o antiko po porode. aké to má výhody a nevýhody??

porodni_baba
autor
9. zář 2007

lu777...ja bych vam tu magnet terapii moc nedoporucovala...a akupunkturu pouze od velmi zkuseneho terapeuta 😉

anetka24...odted az do porodu uz to moc lepsi nebude...vsechno je spojene s rustem delohy a utlacovanim ruznych nervu...vydrzte 🙂

bihan
9. zář 2007

Dik Babi 😉, ja som sa len trošku zľakla, lebo mi to pripadá ešte skoro... navyše kontrolu mám až o 10 dní rovno v nemocnici (naposledy pred 3 týždňami, takže absolútne netuším, ako som na tom s krčkom) a v poslednej dobe ma pomerne často trápia niečo ako silné menštruačné bolesti, ktoré prestanú len po teplej sprache...

porodni_baba
autor
9. zář 2007

bielanevesta...jde o tycinku, ktera je asi 40mm dlouha a ma asi 2mm v prumeru...aplikuje se do podkozi pomoci jakesi jehly...predokladam, ze v lokalnim umrtveni...takze nic extra prijemneho ale prezit se to da...
tycinka uvolnuje hormony...po dobu az tri let...vyhodna pro zeny kterym cini potize kazdodenni polykani pilulek...zavadi se do ruky...vetsinou predlokti nebo paze...vyhody jsou jasne...
nevyhody...cizi teleso v tele...zvazte sve pocity....
penize....je dost drahe (samozrejme ze kdyz spocitate kolik date za 3 roky za jinou atk je to relativni nevyhoda)....ale hlavni nevyhoda kterou uzivatelky a ze jich par znam, uvadely...bylo nepravidelne krvaceni....
Takze secteno podtrzeno...pri kojeni nedoporucuji vubec, po kojeni je to na vasem zvazeni...zda investovat tolik penez do neceho co nevite jak dlouho vam bude vyhovovat 🙂

porodni_baba
autor
9. zář 2007

bihan...v 36tt je to ok...krcek uz neni podstatny...ty menstruacni bolesti jsou poslicci...pro ne mluvi i to, ze vas v teple vode prejdou...pokud by nepresli...je to porod 🙂

anetka24
9. zář 2007

dekuji za odpoved 😉 Hned je mi lip,ze to neni nic vazneho.

lu777
9. zář 2007

porodní babi, děkuji za odpověď.. tu náplast jsem mezitím sundala 😅 protože to pálilo dost a záda lepší nebyly ani po 24 hodinách, v noci jsem byla každou chvíli vzhůru 😔 tu nahřívací podložku se popravdě bojím použít, kamarádka mi mezitím řekla, že jí to dr. v těhu nedoporučil 😒 a do toho Paralen nezabral dneska ani trochu..
zítra půjdu k praktické a případně k ortopedovi, asi zkusím praktické zavolat jestli by nepřijela k nám, neumím si představit, že bych měla někde čekat v čekárně 😲 😲

lu777
9. zář 2007

jinak mě napadá: když se nemůžou žádné léky, tak co se dělá, když se opravdu ten nerv skřípne? já jsem tehdy nemohla hýbat nohama několik hodin a chůze mi dělala problémy asi půl roku potom.. to by mě takhle nechali bez ničeho? uklidnilo by se to vůbec samo bez léků? 😲

liaa
9. zář 2007

Děkuju za odpověď Li
LU777-nestraš 😲 🙂 😲 Prostě se NIC takového nesmí stát!!!.-)

zusma
9. zář 2007

Lu777: jak jsem psala-já ten nerv měla a všude mi bylo řečeno,že s tím nejde dělat nic moc ☹ Maximálně nějaká rehabilitace či něco podobného??? 😕 Nevím, zda tím bylo myšleno jen těhu anebo všeobecně. Vstávala jsem z postele třeba 10 minut a brečela jsem bolestí 😢 Paralen naprosto nepomáhal,celkem jsem si vzala asi 2 a pak jsem na to kašlala. A spravilo se to samo až tehdy, kdy se mimčo hnulo a asi se teda posunulo z toho inkriminovaného místa....
I teď taky cítím trochu při chůzi problémy,ale nic hroznýho a s tím,co to bylo,se to nedá naprosto srovnat. Jen doufám,že mě to už nepotká!

bielanevesta
9. zář 2007

Babi ďakujem za odpoveď 😵
Predsa sa ešte chcem spýtať na niečo. Keď by som teda tú tyčinku ako antiko vylúčila(najviac ma desí predstava veľkej ihly 😖 ). Som po porode cisárskym a keďže nechcem prášky tak asi ostávajú iba teliesko a injekcie. Neviem či teliesko je výhodné keďže ďaľšie mimí by sme chceli skor ako za 5 rokov. A kondóm používame neradi 😝

porodni_baba
autor
9. zář 2007

lu777...asi vas opravdu zklamu...ale i kdyby nastalo to co vas nejvice trapi nic moc se delat neda....hospitalizace...nejake infuze...jedine co se da podat z leku jsou spasmolytika...tedy leky na uvolneni stahu svalstva...ktery v okoli toho mista vetsinou je...a teplo...ktereho nevim proc se tolik obavate...nevim nakolik hreje ta podlozka ale myslim, ze naplnit "vaska" teplou vodou a prilozit na zada...tim nemuzete udelat chybu 😉

bielanevesta...jako nejmensi zlo se mi u vas jevi telisko...i kdyby melo byt na mene nez 5 roku....treba na ty tri na ktere by byla ta tycinka ,....a ta se o dost hure vyndava...i kdyz ja bych jako atk mezi dvema detmi volila spise ty prasky...ale volba je samo na vas ...co vyhovuje nebo nevyhovuje vam vite nejlepe sama

blacklucka
9. zář 2007

Dobrý večer babi, já bych se chtěla zeptat, čím to může být, že mám v 8týdnu bříško velké, jako u minulého těhotenství v 5 měsíci, může to být tím, že se břišní svaly ještě nedaly dohromady? viz foto, děkuju za případnou odpověď 🙂
http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile...

hanelka
9. zář 2007

pekny vecer, jen kraticky dotazek: co znamena v tehu prukazce zkratka OP? 😕 predem dekuji za odpoved 🙂

porodni_baba
autor
9. zář 2007

blacklucka....mate pravdu je to svaly...ale hlavne temi deloznimi...ono s kazdym dalsim tehu uz se ta deloha nevrati uplne do puvodniho stavu...a ani svaly briska jiste nejsou to co byvaly...ale nebojte ono se to po tehu zase srovna...zacvicite a bude 😉 😉

hanelka...OP= ozvy plodu....srdicko miminka...co uz ted jiste s porodni asistentkou nebo s lekarem jiste poslouchate na kazde poradne 🙂

bielanevesta
10. zář 2007

Ešte raz ďakujem 😵

jojojo
10. zář 2007

Ahoj babičko, měla bych jeden dotaz. Prosím, co mám dělat nebo co užívat, když mi 3 měsíce po porodu padají vlasy?
Padají mi tak, že se už nečešu, jen zřídka. Umýt si halvu je pro mě horor!! Jsem strašně zoufalá, za chvílu budu asi plešatá. Ráno, když se vzbudím, tak mám polštář úplně celej od vlasů. Měla jsem vždy černé dlouhé vlasy, před porodem jsem si je nechala zkrátit na polodlouhé a teď budu asi plešatá 😔 .
Moc prosím, poraď. Díky 😵

mirka19
10. zář 2007

Ahoj porodní babičko.
Dneska se neptám za sebe, ale za kamarádku. Je ve 27tt a dneska krvácela. Bylo to ráno, pak to přešlo a tak říkala, že počká co bude. Ale bolelo ji i břicho. K lékaři nešla, ale nejspíš by měla. Přemlouvala jsem ji, ale myslela si, že to není nutné. Chtěla jsem se zeptat, pokud ji krvácení přejde a ucítí pohyby, je všechno v pořádku a nebo bych ji měla přemluvit aby k lékaři zašla. Myslím si, že krvácení v tomto týdnu je nebezpečné. Zvlášť po tom co se stěhovali a ona je už měsíc v jednom kole.

kristynaw
10. zář 2007

mela by okamzite jet k lekari podle me

jojojo
10. zář 2007

mirko - ať jde okamžitě k doktorovi a na nic nečeká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! opravdu

mirka19
10. zář 2007

No jo holky, ale ona si prostě nedá říct. A přitom když jde člověk včas, ještě se dá hodně zachránit.

giorgina
10. zář 2007

Chtela bych se zeptat na doporucene maximalni davky magnezia behem bezproblemoveho tehotenstvi. Ma se mnozstvi Mg ke konci tehotenstvi snizovat?

kristynaw
10. zář 2007

muze mit hematom na placente,proto krvacela.muze se otvirat,to taky muze byt dusledek spineni..
kdyby prijela vcas,tak mimi v 27 tt ma krasnou sanci na preziti.
neni to sranda,bere to teda na lehkou vahu,pokud se nedej Boze neco stane,bude si to vycitat cely zivot,je lepsi jet zbytecne,nez nejet a o mimi prijit

kristynaw
10. zář 2007

magnesium se vysazuje v 35 tydnu...bere se pri tvrdnuti bricha...

mirka19
10. zář 2007

No právě. Doufám, že to bude v pořádku. U doktora byla ve čtvrtek a všechno bylo OK. Jenže teď tam půjde prakticky až za měsíc a to je strašně dlouho. Musím ji ukecat.

kristynaw
10. zář 2007

mela bys..ale je to jeji dite a jeji rozhodnuti...taky to muze byt nic,ale nevim teda,kazde krvaceni se hned ma hlasit lekari

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru