Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
1. srp 2007

adrianav...tepla voda neublizi...horka ale byt nesmi..top byste poznala to by se mimcu nelibilo 🙂 🙂

carlisse
1. srp 2007

měla bych dotaz ohledně vyvolání porodu. Pokud je čípek ještě nezralý a děloha nevykazuje moc velké známky činnosti, může být nebezpečné porod vyvolávat? (Mám zvýšenou hladinu kyseliny močové v krvi a doktoři se nějak nemohou shodnout na postupu...)

h.i.
1. srp 2007

Tak babinko 😀 díky Ti za odpověď a manžela si už pošetřím na odvoz,aby byl fit.Koktejly vynechám-z těch se mi ježí vlasy jen podle názvů-natož to ochutnat. 😠 .teď zkusím ještě naposledy milou domluvu s potomkem-však s výchovou se má začínat brzo 😉 .No a když ani ta nezabere,tak to zítra paní dr.rozhodne-kdy a jak. 😅 .Tak se tu zatím mějte a já si jdu povídat-do vany. 😀

janniet
2. srp 2007

porodní babičko, děkuji za odpověď. Bydlím kousek od Plzně a v srpnu jsem objednaná na vyšetření na oddělení angiologie a následně na hematologii. Tak uvidím jak to dopadne.

lenkabu
2. srp 2007

Porodní babičko, chtěla bych se zeptat...jsem teď v 9 tt a vymizely mi bolesti prsou, nejsou ani citlivá na pohmat. Myslíte, že to může znamenat, že se těhotenství nevyvíjí?

sarrinn
2. srp 2007

Ahoj Babicko 🙂 omlouvam se, ale jeste jsem se chtela na neco zeptat. Posledni dva dny mam bolesti kdyz jdu na malou, neni to jako pri infekci nebo nachlazeni, nepali to a tak, spis jak kdyz to nema kudy jit ven, tezko to proudi a boli to, myslite ze to muze byt tim ze mimisek tam ma hlavicku nebo tlaci na mocak? Jen jestli se mam znepokojovat a zajit k doktorovi? Dekujem za odpoved 😉

cherub
2. srp 2007

ahoj babičko, jsem po šestinedělí a v pondělí 6.8. mě čeká kyretáž, protože mi v děloze zůstal kus plodového lůžka.

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho po zákroku se ještě krvácí a kdy můžu začít brát antikoncepci, když menstruaci pravděpodobně kvůli plnému kojení mít nebudu?
Mám předepsané CARAZETTE. Budu pak chráněná od prvního dne užití pilulky?

moc děkuju za odpoěď 🙂

luucia
2. srp 2007

Dobrý den, porodní babičko, chtěla sem se zeptat. Dneska mi v poradně Dr. řekla, že se mi zkracuje čípek, minule sem ho měla 5,5cm a teď 3cm. CS mám 1, znamená to, že budu rodit dřív? Ještě mám jednu otázku, Dr. mi řekla, že je mimi uložené v poloze číslo 1! Co to znamená? Děkuju moc za odpověď

petra.v
2. srp 2007

Ahoj babičko,
prosím Tě opět o radu. Je normální, když mne bolí bříško tak jako před začátkem menstruace? Kolikrát mne ta bolest jde i do zad a do stehen.je to chvilkové a za chvíli je po všem, k tomu vždy cítím menší mokro.Je to tím, že se rozpíná děloha?Včera jsem byla na UZ, mudr mi řekl, že placenta se posunula o 2 mm výše,(pokud vzpomínáte na moü nízko položenou placentu) vnitřní branka že je volná, cvičit mohu ale žádné extrémy a na kontrolu ve 30tt.Tak snad je vše v pořádku.Asi se zbytečně obávám,bříško mě někdy táhne jako v oblasti žaludku cítím takové pnutí.
Asi moc dotazů najednou,že? 😉 Mohu se ještě zeptat co znamená zkratka ze zprávy na ultrazvuku FL?
děkuji za odpověď. 😎

evisa
2. srp 2007

ahoj babičko, (příp. holčiny s podobnou zkušeností 😉 ), dr. mně řekla, že mám málo plodovky, hraniční oligohydr., a že to v+tšinou nic neznamená, jen že mám být více sledovaná. ze své péče mě přitom vyřadila v 33 tt a do porodky jdu až v 36, tj. za 25 dní. Není ten interval moc dlouhý? díky moc za názor.

porodni_baba
autor
2. srp 2007

carlisse ...pokud je cipek nezraly provadi se tzv. preindukce...tedy predvyvolani....tzn. ze se zavede tableta nebo gel do pochvy....vy pocitujete v prubeho dne nebo noci vetsinou pouze tlaky v podbrisku a do zad a hrdlo mezitim hezky uzraje....nebezpecne to nikterak neni dela se to bezne...
zvysena hladina kyseliny mocove...zaleui jak moc, mate i vysoky TK....nechte to na lekarich...vsäk oni se nakonec dohodnou...budou muset....anebo se mimi rozhodne samo ze uz se chce narodit 🙂

porodni_baba
autor
2. srp 2007

h.i....drzim pesti at ta domluva pomuze 😀

janniet ...v Plzni jiste jsou odbornici, kteri zajisti co je potreba....preji vam aby vsechna vysetreni dobre dopadla a vy se mohla tesit z tehotenstvi...dejte mi vedet jak jste dopadla...myslim na vas 🙂 🙂

porodni_baba
autor
2. srp 2007

lenkabu ...zadny strach na to vubec nemyslete....tehotenske priznaky ma kazda tehulka jinak intenzivni a jinak dlouho....uzivejte si klid a vyckejte dalsi kontroly.... 🙂 🙂 🙂

sarrinn ...ve vasem tt uz opravdu pujde o tlak hlavicky na mocove cesty i mechyr....casto a dost pijte abyste chodila casto na malou....po troskach ael casto 🙂 😉

porodni_baba
autor
2. srp 2007

cherub....krvacet muzete tak tyden max 2 samozrejme se snizujici se intenzitou 😉 O zacatku uzivani antikoncepce se poradte s lekarem ktery bude provadet revizi....ale pockala bych az prestanete krvacet a uvidite ze je vse v poradku...pak muzete zacit s uzivanim¨...kterykoliv den..uziva se 1 tableta kazdy den priblizne ve stejnou dobu....po celych 28 dni....protoze menstruace se vzhledem ke kojeni pravdepodobne opravdu nedostavi....chranena budete po 7 dnech uzivani 🙂

carlisse
3. srp 2007

díky moc za odpověď, za chvíli mám zas další kontrolní náběry krve, tak snad už se to tenhle víkend rozhodne🙂

lenkabu
3. srp 2007

Děkuju 😉 🙂

lebedka
3. srp 2007

Dobré ranko- tak mám zase jeden dotaz. Včera jsem byla v poradně, prý na kontrolu 16.8. už k panu doktorovi nedorazím. 😉 Je přesvědčen o porodu maximálně do 14 dnů. Ale teď k mému dotazu- nejenom, že mě v noc budí močení,což je úplně normální, ale už několik dní se probouzím s bolestí kyčlí! Musím vstát, sednout si a projít se. Po chvíli to ustoupí. Je to normální? Nemyslím si, že bych přibrala tolik, aby moje tělo nezvládalo, ale dnes v noc mě bolest až rozbrečela ☹ Díky za odpověď.

sarrinn
3. srp 2007

Porodni babicko dekuji 😀 😀 😀

dablice1983
3. srp 2007

🙂 🙂 ahoj porodni babicko tak 1.8 07 v 18:40 se narodil tomasek vahu mel 3900g a meril 52cm tak moc dekujem za tve rady a zase nekdy v budoucnu se na tve rady radi obratime pa dablice a jeji pritel vasek

cherub
3. srp 2007

babičko děkuju za rychlou odpověď ohledně té kyretáže a HA.
Ale ještě jsem se zapomněla zeptat, za jak dlouho po tom zákroku budu moci začít sexuálně žít? 😅 Pěkný víkend přeju 😉

martule20
3. srp 2007

porodní babičko, prosím také o radu. Minulý pátek jsem byla u gyn. a v děloze byl vidět gestační váček a maliličkatý zárodeček (prý počátek embryonální akce nebo tak něčeho). Dnes jsem šla znovu na kontrolu, abychom viděly srdíčko (jsem podle MS 6+5, ale otěhotněla jsem asi 5.7., takže miminko je teprve 4+1). Mudr hledala a hledala a já na tom UZ vůbec žádný zárodek neviděla, ale DD byla rozšířená. Zahlédla jsem něco jako embryo z jednoho úhlu, když Mudr.jezdila uvnitř UZ zleva doprava, ale ona se nad tím nepozastavila. V jednu chvíli mi ukazovala, že srdíčko je asi úplně na okraji DD, ale že si není jistá. Prý pořád nemůže vyloužit mimoděložní těhu. Dala mi s sebou na dovolenou zprávu: D v AVF nezvětšená, prav.travu prosáklá. A bilater.nehmatná. V DD empr.okénko s poč.embr.pollem a AS +- struktura na levém ovariu neměnná. MSD 07w2d +-0w6d 23mm šipka doprava
CRL 06w1d +- 0w6d 6,4mm šipka doleva.
oz+- 1b

Vůbec tomu nerozumím, jsem vyděšená. Poradíte, prosím? Děkuju Martina

kristynaw
3. srp 2007

marti to CRL 6w1d je ze velikost mimi sedi na 6tydnu a jeden den plus minus 6 dni

adrianav
3. srp 2007

Dobry den, dnes jsme byli s nasi kocickou u veterinare a ten zjistil, ze ma zvysenou teplotu doprovazenou prujmem.toxoplazmozou si neni jisty,pry je to mozna jen infekcni onemocneni..jsem ve 33tt a toxoplazmozu jsem dosud neprodelala...mohl by to byt ted nejaky vazny problem kdyz bych se ji nakazila????ve stredu jdu do poradny a tak si radsi necham vzit krev a udelat testy,...s kocickou jsem se normalne doted mazlila....dekuji za odpoved

kristynaw
3. srp 2007

toxoplazmoza je myslim nebezpecna ale ne mazlenim s kocickou,mam pocit,ze jde o ty vykaly,kdyz menis jeji "toaletu" a ses v kontaktu s vykalama.takze si myslim,ze bys mela byt ok,ale pockej si na babicku🙂

martule20
3. srp 2007

kristynaw: děkuju, já jsem v těchto věcech naprostý laik, tak je pro mne každá informace nová 😀 . Tak když mimi vypadá jako 6tt plus, minus, tak proč se ještě spekuluje o mimoděložním? Jsem já to ale šťoural, viď?

pipisek
3. srp 2007

ahoj porodní babičko!
děkuji za tvoje obšírné vysvětlení otázek ohledně indukce porodu.
nakonec jsem se opravdu v 41+4 dočkala zmiňované indukce. vše proběhlo nad očekávání rychle, ráno v 8.00 mi zavedl lékař gel, do hodiny jsem již měla kontrakce po 5 minutách, následovalo klyzma, hodinu poté protržení vaku s plodovou vodou a pak nabral porod tak rychlý spád, že mi ani nestihli dát epidurál a v 11.55 se nám narodila Anetka, 3,67kg a 51 cm 🙂
první porod jsem měla 10h a s epidurálem,naprostá pohoda, ale bylo to dlouhé.teď jsem si vyzkoušela porod bez anestezie, bylo to drsné, ale jsem vděčná, že tak rychlé 🙂
ještě jednou děkuji za tvé rady, tvoji podporu a úžasnou poradnu !!!

adrianav
3. srp 2007

no ja jsem ji teda nikdy vykaly nevyklizela ,ale nejsem si jista,jestli kocourkovi neco neulpelo na packach kdyz si hovinka zahrabaval...museli jsme ho parkrat i umyt, protoze smrdel od hovinek z toho jak mel prujem ☹ ...mam ted hrozny strach,ale doufam,ze to bude v pohode a miminko bude zdrave!!!!!

kristynaw
3. srp 2007

neboj se,zeptej se doktora avse bude dobre🙂

kristynaw
3. srp 2007

martule,no ,co me napadlo,je,ze mozna jsi mela mimi dve,a jedno by mohlo byt mimodelozni,ale spis si myslim,ze je vse v poradku,ale radsi ti rekla,ze by to mohlo byt mimo,aby byla "chranena" ,kdyby to fakt bylo,ze te varovala,ale nevim, podle me a te zpravy to vypada v poradku,ale jak rikam,pockej na babicku,nechcu tady sirit bludy,jsem zdravotni sestra,ale uz dva roky jsem nic nedelala,tady pracovat nemuzu,tak nektere veci uz si nepamatuu uplne presne....

kristynaw
3. srp 2007

adriana:taky je pravda,ze cim dal v tehu jsi,tim je riziko nizsi,ted jsme to nasla v jendom clanku
takze pokud ti nasadi antibitoika,tak budete v poradku!!!a treba to vubec nema,mas nejake priznaky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru