Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
13. bře 2011

Po delší době, nevím jestli po tom co se tu děje se sem ještě vracet..přehnaná kontrola a cenzura tu byla vždy, ale čeho je moc 😅

ale na otázky pokud jsou aktuální samo odpovím 😉

@denousek omluva, že jsem nebyla dost aktuální. Na gel bych to nesváděla.
A hodnoty hCG mi přijdou nízké, myslím, že byste se mohla revizi vyhnout. 😉

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@veruska007 jj myslela jsem si to, hlavní problém bývá opravdu bolest a léčba není. Ibuprofeny raději moc ne, to máte pravdu.
S tou únavou tělo si řekne, takže pokud už opravdu nebude moct, pravděpodobně skončíte zhroucením a o prcka se pak bude muset někdo postarat (nebylo by lepší, kdyby vás už teď občas někdo vystřídal a předešlo se tomu? pokud je jen mizivá možnost zkuste to). 😒 Na miminko by to mít vliv nemuselo, tělo si řekne 😉
Držím pěstičky ať brzy překonáte tu hranici. Věřím v to, že takové šílené věci, se 2x jedné mamince nestávají 😔
hematologie- miniheparin, to bylo vcelku předvídatelné, tak hodně odvahy, to zmáknete
a píchnutí. ok, pokud to není často nedělejte si hlavu 🙂

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@danulkado nedělala bych si hlavu, nic špatného nevidím. Vzhledem k tomu, že vás propustili domů, zřejmě ani lékaři, kteří vás vyšetřovali. Nevím co konkrétně byste chtěla přeložit. Kdyžtak se ozvěte znovu. Hezký den 😉

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@leheckova stehy by měli vypadnout sami (dnes se po porodu používá materiál samovstřebatelný). Jen pokud by vás některý obtěžoval dlouho, bylo by třeba ho vytáhnout, nebojte se nic to není- trošku to může tahat, žádná hrůza 😉 Obraťte se případně na porodnici, kde jste rodila a poraďte se, za jak dlouho by měli stehy, kterými vás šili, vypadnout 😉

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@duhovka Předejít zodpovědně úplně nelze 😒 Vyléčeno, měla byste podstoupit odběr krve vzhledem k zánětu v těle (KO+CRP) 😉
Ono se totiž hlavně nedá říct, jestli ten zánět tam už byl, nebo vznikl až po odtoku plodové vody??
Mrzí mě to, ale někdy se to stane. Opakování se nestává, takže až se otřepete psychicky hurá do dalšího mimi 😔

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@denousek to klesání na to, že jste nekrvácela mi přijde v normě, uvidíte při tom dalším náběru, ale věřím že to bude ok 😉

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@ashlee určitě půjde se o to pokusit 😉 není důvod proč by ne. Zrovna ty důvody co uvádíte se vůbec opakovat nemusí, takže přeji štěstí do snažení a pak i k přirozenému porodu 🙂

porodni_baba
autor
13. bře 2011

@meleri nikam 😎

denousek
13. bře 2011

@porodni_baba dekuji 🙂 zitra jdu zase na odbery..mam za sebou krvaceni... 3dny špinení ,pak 3 dny silna ms a den normalni ms a ted uz nic... tak snad to bude ok... a dr me muze nejak vysetrit uzv?prohlidkou?nebo je to i zbytecne?staci ta krev?diky moc!

meleri
13. bře 2011

@porodni_baba dobrý den, já jsem ráda že tu pořád radíte! 😵 včera mi odešla hlenová zátka, měla jsem i kontrakce, ale zas přešly...tak nevím myslíte že už bych mohla brzo porodit? jsem skoro v 40tt. jestli neporodím do 20.3. tak musím na císařský řez ☹ ráda bych zažila přirozený porod.

veruska007
13. bře 2011

@porodni_baba Díky 😵

duhovka
13. bře 2011

@porodni_baba
Dobre odpoledne porodni "babicko". Moc dekuji za odpoved i podporu🙂
Muzu se jeste zeptat co je to CRP? me ted berou krev snad vsichni, tak abych si pohlidala i toto. Nebo to delaji bezne? Jaky mate nazor na cekani s dalsim snazenim? Muj gynekolog rekl 3 mesice, genetik 2 mesice a gynekolozka z centra asis. Reprodukce rekla min. Pul roku, tak pak si vyberte🙂 je jasne, ze to musim mit srovnane v sobe, me jde spise o to, aby bylo pripraveve telo. Predem moc dekuji za radu a preji Vam i ostatnim hezkou nedeli🙂

denousek
15. bře 2011

@porodni_baba dobry den ja jsem v koncich hcg mi pekne klesalo,,minuly tyden uz bylo jen 56 vcera jsem byla na UZV prej deloha pekne cista ze se to vycistilo.. ale vcera odber hcg a dneska jsem si volala na vysledek a je 186!!!ja uz vazne nevim co dal

porodni_baba
autor
16. bře 2011

@denousek ajaj a co lékař na to? je to zvláštní po krvácení, bude zřejmě nutné odběr opakovat a vyloučit mimoděložní těhotenství 😒

porodni_baba
autor
16. bře 2011

@meleri moc nerozumím proč byste musela jinak na císařský řez, ale opravdu to spíše vypadá, že se to chystá tak držím palečky 😵

porodni_baba
autor
16. bře 2011

@duhovka CRP= C-reaktivní protein, dnes už běžný odběr, ze kterého se zjistí zánět v těle 😉
Já za sebe doporučuji 2-3 normální MS a pak tomu nechat volný průběh. Pokud jste psychicky připravená.
tělo si řekne samo, kdy je připravené 😵

denousek
16. bře 2011

@porodni_baba dneska jsem byla znovu na odberu tak uvidime co zitra ale vubec nechapu jestli se mam ted modlit at to roste-ze by treba bylo mozny novy tehu?ktery se pri krvaceni udrzelo kdyz to stary odchazelo??ale zase kdyby to bylo mimodelozni..proc to kleslo az na 56 ! a po krvaceni huplona 189?a po takove dobe uz by me neco i bolelo ne? 😔 vubec nic nechapu...

luvie
16. bře 2011

@porodni_baba Dobrý den
Jaké mohou být příčiny nepostupujícího porodu? Konkrétně když se neotvírám, i když mám stahy? Dá se s tím něco před či při porodu dělat?
Děkuju za odpověď.

misav
19. bře 2011

Mila porodni babicko, ahoj holky,
zajimalo by me, jestli muze drazdeni bradavek vyvolat poslicky nebo dokonce predcasny porod. Ja konkretne zacala ve 27. tydnu tehotenstvi nosit formovace bradavek. Asi po 10 dnech mi docela casto a bolestive tvrdlo bricho a necitila jsem se moc dobre. Doktor mi rekl, ze se dole neotviram, mam bastit spoustu horciku a vitaminu B6 a ze to z formovacu byt nemuze. Ja se nechtela cpat chemii, a tak jsem pro zacatek prestala nosit formovace. Tvrdnuti prestalo a tehotenstvi si zase uzivam. Ted jsem ve 34. tydnu a premyslim, co udelat se svymi vpacenymi bradavkami....
Co myslite, opravdu je to, ze drazdeni bradavek muze vyvolat porod, jen babsky mytus? Mam tem formovacum dat jeste sanci, nebo radsi resit sve vpacene bradavky az po porodu?

mmirinda
19. bře 2011

Dobrý den, mám za sebou dva císařské řezy - první po odtoku plodové vody po 24hod.pro nepostupující porod, druhý po 21měsících po prvním kvůli ztenčené jizvě na děloze. S manželem bychom rádi měli ještě jedno dítě. Ráda bych se zeptala, jestli je v některé české porodnici šance, že by se mnou někde diskutovali o možném třetím porodu vaginálně. Má vůbec cenu něco takového zkoušet?

majdula
19. bře 2011

@misav Moje zkusenost - cele tehotenstvi kojim a od cca 32tt mam pri kojeni pekne poslicky 😉 jenze to nebude podle me jen prostym drazdenim bradavek, ale tim oxytocinem, ktery se pri kojeni uvolnuje... Nicmene PA nam pred prvnim porodem rikala, ze nemame delat zadnou masaz a pripravu bradavek prave proto, ze to muze vyvolat porod...
Na druhou stranu, ono je lepsi mit ty bradavky pipravene, se vpacenymi se pa narychlo nic moc delat asi neda... ja nemela primo vpacene, ale taky ne zadne extracudliky a hodne dlouho to neslo bez kloboucku 😒

Jsem zvedava ale, co poradi babicka 🙂

denousek
20. bře 2011

@porodni_baba ahoj...takze jsem dopadla tak ze jsem mela mimodelozni tehotenstvi . ☹ bohuzel.. vzali mi 1 vejcovod..jen se chci zeptat jak dlouho ted musi byt pauza nez zacnem zkouset prcka znovu?jestli tam teda je vubec nejaka pauza nutna..dekuji

denousek
21. bře 2011

@porodni_baba jeste se zeptam jestli se pri takove laparoskopii zkouma nebo nejak protahuje druhy vejcovod jestli je pruchodny?nebo s tim nedelaji nic?co kdyz je taky nejk nepruchodny?a bude se to opakovat? ☹

veronkaj
29. bře 2011

Dobrý deň,
prosím môžete mi poradiť???
už som mala v minulosti mimomaternicové tehotenstvo aj potraty mám 1 dieťa už veľké,
teraz som znovu tehotná a po krvácaní som našla // a hcg bolo 159, o 7 dní bolo 1010 a o dalších 5 dní 1569. Pri hodnote 1010 som bola na ultrazvuku a nič nevidel. teraz mám ísť zajtra znovu.

prosím je možné že hcg takto občas rýchlo, potom pomalšie rastie??? alebo to bude zase neúspešný koniec,???
dakujem veľmi za odpoved

veronkaj
29. bře 2011

ešte som zabudla, že som prišla na tehotenstvo po krácaní čo bolo pri meškaní menzesu a pre špinenie a drobné krvácanie mám duphaston teraz už 3x1 a najvcia bolo asi tak pred 4 dňami ale nie nejaké prudké a od tej doby nič, čisto. tabletky beriem.

porodni_baba
autor
31. bře 2011

@luvie příčiny nepostupujícího porodu jsou různé. Většinou může jít o nepoměr mezi hlavičkou a pánví, diskoordinovanou děložní činnost, tzv. rigiditu branky, absolutně krátký pupečník, poruchu naléhání plodu atd. atd.
Většina se před porodem zjistit moc nedá, takže před porodem se s tím nedá dělat nic (pokud tedy vyloučíme jasné kontaindikace porodu vaginální cestou a primární provedení císařského řezu) a během porodu jsou možnosti většinou medikamtózní (dále i změny polohy, relaxace, sprcha, vana...)..i tak, ale stále existují případy, kdy prostě porod nepostupuje, skončí císařským řezem a ta příčina se nikdy nezjistí 😉

porodni_baba
autor
31. bře 2011

@misav pokud jsou bradavky opravdu vpáčené, dala bych jim po 36tt šanci. Spojení kontrakcí s drážděním bradavek není mýtus, ale většinou to k vyvolání porodu nestačí. Pokud se jedná o jinak zdravé těhotenství dráždění bradavek by porod před termínem rozhodně vyvolat nemělo. Samozřejmě poslíčky pociťovat můžete, ale to je v pokročilejším těhotenství naprosto normální. 🙂

porodni_baba
autor
31. bře 2011

@mmirinda vzhledem k tomu, že už druhý byl skrze stenčenou jizvu na děloze, bych spíše uvažovala nad bezproblémovým průběhem třetího těhotenství...za spont. porod bych v tomto případě moc nelobovala...ale je to jen můj názor a Váš může být jiný. Zkusit to pod heslem zkusit se má všechno samozřejmě na některou porodnici můžete, ale šancí si příliš nedávejte 😉

porodni_baba
autor
31. bře 2011

@denousek moc mě to mrzí ☹ nutná pauza po mimoděložním těhotenství je k Vašemu zotavení po operaci, tedy předpokládám, že šlo o laparaskopii. Počkala bych na normální MS cyklus, cca na 2 normální MS a pak bych nechala volný průběh. Tělo samo ví, kdy je připravené.
Druhý vejcovod se většinou zkoumá jen do té míry, co jde vidět pouhým okem, průchodnost se nezkoumá, to při akutní operaci není reálné. Ale nedělejte si z toho velkou hlavu-samozřejmě teoretická možnost opakování situace na 2. vejcovodu je, ale není nijak veliká. Dejte si oddech, možná nějakou malou dovolenou a hurá do dalšího snažení 🤐

porodni_baba
autor
31. bře 2011

@veronkaj to že hCG roste někdy pomalu někdy rychleji je naprosto normální 😉 Konec předvídat z tohoto nejde. Nižší nárůst těhotenského hormonu může být u Vás způsoben právě tím zakrvácením. Napište jak jste dopadla po UZ. Nevím kolik meškáte, ale určitě si myslím, že na UZ je ještě čas a zbytečně se stresujete 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru