Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
9. lis 2007

pepibubu • 7tt • Včera v 06:45..jste šikulka to je přesně co jsem myslela, delší cykly, ovu později, mimčo tedy taky počato později. Hodně štěstí na kontrole u gyn 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

carlisse • 1d • Včera v 06:47..nevyhnutelná není...a většinou se podruhá neopakuje a když už tak většinou ne tak brzy jako poprvé. Jen se pro 2. těhu obrňte trpělivostí. Budete jistě více sledovaná 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

petise • 27tt • Včera v 17:37...myslím, že jsem vám už odpovídala,a le pro jistotu ještě jednou 😅 Ohrozit průběh těhu nemůže. Normálně se ani neléčí ani nevyšetřuje. U velké části českých žen je normální součástí vaginální flóry (ty bakterie s námi prostě žijí, některé na kůži, některé ve střevě a některé v pochvě 😉 )Že se léčba podařila se pozná pokud vám gyn. nabere nové stěry, tam se to pozná jistojistě 😉

zdenik123
9. lis 2007

porodni baba...nebo by mě zajímaly ještě další faktory, podle kterých se o KP porodu rozhoduje...

porodni_baba
autor
9. lis 2007

lumr • Včera ve 21:40.. stáří těhu se počítá podle poslední menstruace, a k tomu se vztahuje i stáří dle UZ. Ale mimi ja fakticky o 2 týdny menší, protože se předpokládá 28 denní cyklus a ovulace (tedy i termín otěhotnění) kolem půlky 😉 Doufám, že je to srozumitelný 😅

porodni_baba
autor
9. lis 2007

sisstin • 1d • Dnes v 19:32...je to sice i v mé kompetenci, ale asi vás moc nepotěším. Nic jiného než jste vyjmenovala mě nenapadá. Nevdávejte to hodně ho chovejte, ono se to zlepší 😉

schnek
9. lis 2007

dobrý večer,
mám dotaz ohledně velikosti mimi podle UZ. Když nemám cyklus 28 dní ale třeby 35, tak vychází mimi menší, ale vlastně je takové, jak má být?

porodni_baba
autor
9. lis 2007

zdenik123 • 36tt • Dnes ve 20:05...záleží na přesné poloze KP...rodí se pouze KP úplný a KP řitní jiná poloha KP se spont nerodí. Pak taky záleží na vašich pánevních rozměrech, ty je třeba změřit.
Pokud ve vaší porodnici nediskutují můžete jet rodit jinam, zkuste se poptat v jiné blízké porodnici 😉
Vaše Dr. je tedy střelkyně a dost riskuje...ta provize by byla pro ni nebo pro lékaře v Praze...a všechno je to dost nelegální. Co vím tak nem v Praze jsou více nakloněné CŘ u KP, takže aby paní Dr. neshrábla peníze za něco, co třeba ani nemusí být pravda, nebo naopak její zásluha. Do toho bych asi nešla (i když jistě záleží na vašem odhodlání a peněžence) ale poptala bych se v okolních porodnicích do porodu ještě čas máte 😉

porodni_baba
autor
9. lis 2007

schnek • 1d • Dnes ve 20:35...vlastně je o týden menší jak má být, ale v porodnictví na to nehrajeme, protože máme toleranci +-2 týdny, takže těch 7 dní je v normě a dál se jede dle PM 😉

zdenik123
9. lis 2007

porodní bába...děkuji moc za odpověď. Pánevní rozměry mi ještě nikdo neměřil.
je to všechno právě narychlo....jinak máte pravdu, že většina holek v Praze má při KP klasicky naplánován císařský řez...
Dr. by nesrábla nic...to ten lékař...mně se do toho taky nechce - přijde mi to i nefér...ale na druhou stranu tady jdou asi peníze stranou... 😒

zdenik123
9. lis 2007

Jaký je prosím rozdíl mezi KP řitním a KP úplným...já mám tuším řitní...

schnek
9. lis 2007

aha, a dá se říct, když je naopak cyklus kratší, tak je mimi "větší"?

porodni_baba
autor
9. lis 2007

zdenik123...to je těžký. Spont. porod je lepší pro matku i pro dítě. Vaše miminko veliké nebude, takže pokud nejste extra maličká neměla byste mít s porodem problémy. Budete spont. rodit jakoby na zkoušku...při náznaku problému provedou císaře, jinak by byli blázni.
KP se dělí podle toho čím miminko naléhá...tedy úplný= zadeček+obě nožičky, řitní=jenom zadeček, nožky jsou jakoby vztyčené nahoru. Tyto polohy se můžou ještě měnit třeba i na kolínko nebo jen jednu nožičku, to se pak hned dělá císař 😉

denousek
9. lis 2007

porodni babi...dekuji za odpoved ja bych rekla ze je to lepsi boli me to teda tahne me to jen kdyz treba dlouho chodim nebo se nejak namaham....kdybyste byla tak hodna a reklA mi kolik mg magneska muzu denne??...dr mi nejdriv napsal 6 tbl a pak mi napsal magnesko v napoji a to mam 1 sacek denne tim s myslim ze mi davku akorat snizil..neni jeden sacek malo??tj 365mg!

porodni_baba
autor
9. lis 2007

schnek • 1d • Dnes ve 20:46...tak s velikostí už to vůbec nesouvisí, každý mímo si roste jak chce jen by se mělo +- vejít do tabulek 😉
Takhle zjednodušit se to opravdu nedá 🙂

zdenik123
9. lis 2007

porodní bába...děkuji moc...tak u mě naléhá pouze zadeček, nožičky jsou stranou...
já měřím 167 cm...já si myslím,že to tak nakonec stejně dopadne, že budu rodit spont. a pak přijde na řadu císař...
děkuji moc, jsem z toho nějaká po dnešku rozhozená...

schnek
9. lis 2007

děkuji za odpovědi 🙂

porodni_baba
autor
9. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes ve 20:51...ne jeden sáček denně je akorát, dávku nezvyšujte 😉 Pokud je ta bolest pouze ponámahová, tak jde o tah vazů které se tu upínají k děloze. A na jedné straně je to proto, že každá máme dělohu trošičku na stranu, tak za ty jedny vazy to prostě táhne více 🙂

zdenik123
9. lis 2007

porodní bába...a to že mám vyšší tlak...otoky...rh - , a streptokoka...to mi asi k císaři taky nepřidává že?
dneska jsem si říkala, co já v tom těhotenství ještě nemám...ale tím se nechci rouhat...

porodni_baba
autor
9. lis 2007

zdenik123 • 36tt • Dnes ve 20:52...nebuďte máte malé mimčo takže důvody k obavám by měli být menší. Držím palečky ať všechno dobře dopadne a máte brzy krásnou zdravou holčičku 😉

schnek není zač 🙂

denousek
9. lis 2007

dekuji...dam na vas davku nezvysim jeste ze vas mam ...a ta bolest taky jsem si myslela ze jsou to nejake vazy nebo proste rozpinajici se svaly kdyz me to neboli porad tak sem v klidu mockrat dekuji vazne byl dobry napad zalozit tohle tema,moc nam vsem pomahate 🙂 naschle

bajunka
9. lis 2007

Ahoj porodní babičko prosím o radu co s bolestmi hlavy v těhotenství?Předem děkuji za odpověď.

zdenik123
9. lis 2007

porodní bába...beru anavenol, furon a k tomu ode dneška antibiotika...na toho streptokoka po 8 hodinách...

porodni_baba
autor
9. lis 2007

zdenik123 • 36tt • Dnes ve 20:57...nerouhejte... 😉 tlak a otoky by nahrávali tomu co nejdříve rodit 😉 , rh- a streptokoka má tak 1/2 těhotných 😅

porodni_baba
autor
9. lis 2007

denousek • 32tt • Dnes ve 20:59..není zač, když můžu pomůžu ráda 😉

zdenik123
9. lis 2007

porodní bába...já vím...dneska nemám nějak svůj den...díky moc za informace... 😉

agnesska
9. lis 2007

zdeni-IP 😀

porodni_baba
autor
9. lis 2007

bajunka • 11tt • Dnes ve 20:59..jako mimo těhu, čerstvý vzduch, dostatečný pitný režim atd. Pokud se ptáte na léky tak bezpečný je pouze Paralen v dávce 1tbl ne dříve než po 6ti hod. 😉

schnek
9. lis 2007

a ještě mám jeden dotaz. Jak je to s EPI. Kdy je na ni vhodná chvíle? mě neustále říkali, že ještě ne. A nakonec se mi udělalo špatně, nikdo se na mě ani nepodíval a už běžel doktor z ARA. Není to tak, že v porodnici tak trochu kecají?

zdenik123
9. lis 2007

agness...jo díky moc 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru