Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

ronie
29. říj 2008

Milá porodní babičko, moc vám děkuji za odpověĎ-moc mi pomohla, půjdu do spinálu, pokud to půjde 😉 🙂 A opravdu se klaním nad vaší prací tady, je to obdivuhodné, že tak dlouho jste poradnu vydržela vést ve svém volném čase 😉 😵 Je to veliká pomoc 🙂 Mějte se hezky 😉

kulicka
29. říj 2008

Pripojuji se ke zprave Cherub : sledovala jsem toto tema uz pred mym tehu a modlila se, abyste tu s nami vydrzela az vas budu/budEME potrebovat (miminko se pripojuje, pac vystresla matka je des hihi). Na me dotazy jste vzdy odpovedela urcite podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a presne jak rikate, casto opakujete, ze pokud nevidite, neporadite a ze to MUZE byt tuto nebo tamto. Nikoliv : JE to toto ci tamto. Ne kazdy dokaze takto otevrene rici, ze neni vseved.
Berunka tlumocila, co ji znama rekla. Kdo vi, v jakem ta znama byla rozpolozeni. Na internetu muzeme dnes najit opravdu i pekne bludy a pokud je slycha dnes a denne, je rychle se rozcarovat. To je lidske. Kdo vi, jak to bylo. A z tech mala info, co vam dala : co jineho jste ji mohla napsat? Proto to hodte za hlavu.
A budte si jista : vasim casem rozhodne neplytvate. I kdyz nas nic neboli, nic nestresuje, urcite vas spousta z nas cte!

Berunko : je super, ze verite vlastnimu lekari. Je to dulezite. Bohuzel jsou pripady, kdy holky lekari neverily a dobre udelaly. Je tu na koniku napr jedna, co kdyby verila 4 lekarum, ze ji nic neni, uz mezi nami nebyla 😖

No uz to mame za par, tak vam pak napisu estli jsem to teda poznala nebo ne 😀 Drzte nam palce at je vsecko v poradku. Diky
A jeste jednou diky za tuto vasi poradnu!!! 😵

vikinka27
29. říj 2008

porodni babicko, pridavam sa k podpore. mam za sebou 2 deti, vasu pomoc nepotrebujem, ale rada si vas citam. 😵

berunka
29. říj 2008

jen se vratim k vsemu dotazu protoze se nebudu rozcilovat. ma znama je sestra na JIP a porodni asistentka a hyla hodne rozhorcena.i doktor rekl,ze poslicci prichazeji cca 36.tyden tehu. to co vy popisujete jsou sice nejspis nejake kontrakcde ale ne poslicci jako takovy.to jen na vysvetlenou.a nemusite hned urazet lidi kolem sebe 😉

kulicka
29. říj 2008

Berun : a ma to smysl se takle rozcilovat, pac kazdy nazyvate jednu a tu samou vec ktera je NESKODNA jinym slovem? Je preci uplne suma fuk estli to byli "poslicci" nebo "postacci", hlavne, ze to nebylo nic nebezpecneho a ze misto rady okamzite do nemocnice pod kudlu nebylo receno, ze to je obyc ryma, ne? 😉 Ona totiz ta vase zprava vyznela trosku jako : babicka tu pise bludy, vubec ji neverte... coz podle meho pravda neni.

berunka
29. říj 2008

neni pravda ze jsou neskodne jak mi dnes doktorka rekla ☹ zalezi na intenzite a poctu.tak treba to nektere z vas pomuze ☹

kulicka
29. říj 2008

berun asi to nema cenu probirat, hlavne, ze je dobre 😵
ja co cetla, tak jsi psala, ze te boli v podbrisku a v zadech. To ja mam uz tyden a bez kontrakci. Proto mi to prislo neskodny. Pokud by jsi napsala stahy + bolesti, ktere te nepresly ani pod teplou sprchou byl by to duvod ti napsat jet okamzite do porodky. Kazdy informacni prostredek ma sve limity.

porodni_baba
autor
1. lis 2008

cherub • 1d • 29. říjen 2008 ve 13:51...díky 🙂 a vy nemáte za co 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2008

ronie • 1d, 26tt • 29. říjen 2008 ve 14:05...poradna je vcelku bez problémů, pokud uživatelky chápou, že nejsem on-line, ale odpovídám jen ve volném čase, tudíž dotazy typu krvácím tolik a tolik, nebo píchlo mě tam a tam jsou bezpředmětné, protože většinou vyžadují okamžité řešení 😉
vám gratuluji k rozhodnutí a doporučuji ještě vše prodiskutovat s anesteziologem, který bude u výkonu 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2008

kulicka • 39tt • 29. říjen 2008 ve 14:05...žádný strach já vydržím dost 😉
Za to u vás už se termín opravdu nezadržitelně blíží tak přeju ať jde všechno jak má a je to rychlovka a bez nejmenších problémů. Těším se na fotečky vašeho mimča a hořím zvědavostí zda to bude holčička nabo chlapeček 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2008

vikinka27 • 2d • 29. říjen 2008 ve 14:07...díky 🙂

porodni_baba
autor
1. lis 2008

berunka • 31tt • 29. říjen 2008 ve 14:24...k vám naposledy, ať už napíšete cokoliv, nemám komentář 🤐
trvám na tom že jde o poslíčky jako takové, protože ani exaktní věda, není např. na monitoru schopna poznat zda jde o neškodné posly, nebo o kontrakce, které mohou vyvolat předčasný porod (rozdíl se pozná jen a pouze při vnitřním vyšetření, tedy změna nálezu na porodních cestách !!!!!)
no k tomu kdo tu koho uráží se opět nemám potřebu vyjadřovat, 🤐 🤐 🤐
upřímně všimněte si reakcí, to už posoudili jiní 🙂

aponchie
1. lis 2008

ahoj babi🙂..ja sem si porad dokola cetla o holce co zemrela u nas v Opave na zanet delohy a jsem z toho spatna..jaktoze to nepoznali? 😝 😝

beata.n
1. lis 2008

dobrý den babi.chtěla bych se vás zeptat na jednu věc.mám 3měs.starého klučíka,plně kojím,alep oslední dnym ám pocit,že mu mlíčko nestačí,vím že když neprospívá pozná se to tak,že ubývá na váze.to zjistíme až ve středu,chtěla bych vás poprosit o nějaký triky na zvýšení tvorby mléka.Piju ted nápoj Carro od nestlé je to jako melta,ale ráda bych ještě něco jiného zkusíla.Vím že to nepatří do porodu,ale snad by ste mi mohla poradit.Děkuji moc

f.nina
1. lis 2008

Jen pro zajímavost já měla posle už od 28.tt a dokonce potvrzeno mudr.A dnes platí co lékař to názor 😉 Takže babičko i když nejsem těhotná děkuji vám za ostatní jak jim pomáháte.Je jasné že se nezavděčíte všem 😉

f.nina
1. lis 2008

Aponchie:Já slyšela že prej jí ani nechtěly udělat všetření,ale říkal mi to přítel že prej to někde četl takže ani nevím jestli to je pravda ☹

aponchie
1. lis 2008

v novinach pisou,ze ji udelali vysetreni pohlav.organu,ale nic nenasli to je divne ne?ja jsem den po jejim zemreti sedela u sve obvodacky a nekdo ji volal a ona se malem zhroutila a slysela sem ji mluvit ,ze vsak ji davali nejake zabaly na horecku a pak paraleny a ze to neni mozne a ja nevim co a pak nakonec rekla te pani do telefonu ,ze to byla zrejme plicni embolie a ze s tim se neda nic delat ani to nijak dopredu poznat..no kecy po dve deci podle me,proste mela zanet delohy a z toho dostala sepsi do celeho organizmu,ja si ani nepamatuju jestli nas pri propousteni z porodnice vysetrovali,ale rekni mi jestli zanet delohy nelze USG poznat???oni to asi hazou do jednoho pytle proste mas po porodu horecky je ti zle to je normalni ,ale ejhle neni ..a pritom kdyby udelali krevni rozbor poradne vysetreni a hlavne ji hospitalizovali a nasadili antibiotika mohla zit 😲

f.nina
1. lis 2008

Tak já si pamatuju že v porodce mi před propuštěním vzaly krev a dělali ultrazvuk dělohy,jestli je v pořádku a kdesi cosi.Prostě někdo udělal chybu a teď se nikdo nepřizná a budou to svalovat na druhé.Kdyby všichni udělaly to co mají asi by jse to nestalo.Přítel ještě říkal že v televizi ukazovaly její dceru jak prej pořád čeká na maminku a ona nikde 😢 Já věděla proč nechci jít do Opavy 😠

aponchie
1. lis 2008

f.nina ja mela suprovej porod a nemuzu rict ani pul slova ,vsecko v pohode nic se nedelo ,akorat me stve ,ze lekari nerikaji veci.kdyz do tebe zamysleji rvat leky tak snad muzou zabucet ne?proc se mas dovedet vse az potom?ja myslim,ze ji nedelali USG jen normalni vysetreni pohledem prece nenimozne udelat sono a nevidet zanet nebo ano? 🤐

berunka
1. lis 2008

dovoluji si oponovat.v kazde knizce kde se pise jak poznate porod se pise,ze u prvorodicky se po 2 hodinach dostavuji vetsinou pravidelne kontrakce po 5 minutach.rozhodne jsme prijeli do porodnice az po dvou hodinach od prvni bolesti.tudiz na monitoru uz by byly pravidelne kontrakce,tudiz se to na monitoru rozpoznat od poslicku da nemyslite????????

janickabez
1. lis 2008

pardon, ale musím to napsat 🤐 .... a ZASE ta berunka.... 🙄 🙄 🙄

aponchie
1. lis 2008

beru beru..zkus verit svemu lekari a nedej na rady kdyz ti nevyhovuji misto toho osocovani 😝

berunka
1. lis 2008

to ze nekdo napise svuj nazor jeste neznamena,ze nekoho osocuje.jedinym slovem jsem tu nenapsala,ze porodni babicka je nejaka spatna a ze si tu vymysli nejake odpovedi.jen jsem napsala,co mi rekla doktorka a ma poírodni asistentka a na tom snad neni nic spatneho.ono za pravdu se clovek zlobi...

aponchie
1. lis 2008

ja se nezlobim pac nevim jaka je pravda 😀 😀

draga
1. lis 2008

berunka porodni_baba je tu pro nás pro všechny a jsme určitě rády, že se tu někdo takové úlohy ujal...ono dost těžko se radí jen tak po netu ale i tak je toto podle mě hodně přínosné téma...
konečné řešení je vždy na každé z nás...a pokud se ti zdá že třeba i něco málo není v pořádku, je vždy lepší se obrátit na svého doktora...od toho ho máš 😉

berunka
1. lis 2008

me prijde ze tu asi clovek mluvi do dubu.to mi nemusis rikat,to j vim a taky jsem se podle toho zaridila.jen jsem maminkam napsala svou zkusenost.kdyz tu nektera tehulka napise,ze je to tak jak porodni babicka rekla,jste z toho vsechny vedle.ale jakmile ma nekdo jiny nazor uz je spatny. 😠

johanda
1. lis 2008

berunko a zaznamenal ti teda ten monitor nějaké kontrakce nebo ne? Já měla totiž pravidelné i poslíčky - co 5 minut tvrdnutí asi půl hodiny až hodinu, pak se to rozvolnilo a skončilo. Začalo to asi v 28 tt

berunka
1. lis 2008

johanda: zadne kontrakce tam nebyly,normalni delozni cinnost.bylo to asi i tim,ze kdyz jsme vyrazili do porodnice uz me brisko nebolelo.ale pro jistotu jsme jeli.to snad tady tehulky uslysi rady kdyz mi to tu porad rikaji 😉

terreza
1. lis 2008

no comment 😉 jen chci zpětně poděkovat porodní babi, díky, za Tvůj čas. 😉 🙂

pipet
1. lis 2008

Teda tady to žije... Porodní babi, já už jsem sice po porodu, ale třeba taky poradíš. Dneska je to týden od porodu a jedná se mi o jizvu po nástřihu, je totiž kousek, tak půl cm jakoby otevřená... Tak jestli se to samo zatáhne, nebo to mám nějak řešit... Safra, že já jsem se vůbec dívala. Zvědavka. Stehy mi připadá, že už všechny vypadaly. Zatím moc díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru