Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

andy21
25. kvě 2008

Porodní babičko, děkuji, já mu tedy radši zavolám.....mějte se.

janeyzelvicka
26. kvě 2008

Zdravím porodní babičko, taky bych měla jeden dotaz: občas se mi dělá mdlo, naprosto neplánovaně (v tramvaji, obchoďáku, ale i doma, když sedím u počítače, nebo na procházce). Teď mám ve škole dělat nějaké písemné zkoušky a bojím se, že mi bude zle i tam, což by bylo poněkud nemilé... Nejde to nějak vyeliminovat, ovlivnit nebo tak něco? 😀

kolca
26. kvě 2008

dobrý den porodní babičko, chtěla bych se zeptat, co znamená, když mi dr. do průkazky napsal "zbytek hrdla pro prst"? děkuji

apai
27. kvě 2008

ahoj, muzu dotaz? je resenim u pozitiv.nalezu streptokoka v 35-36 tydnu rodit nasledne cisarem? nebo to je "mimo misu"napad? dik za info

kulicka
27. kvě 2008

Apai, ja si myslim, ze je to zbytecne. Ja bych teda chtela rodit cisarem az v te nejposlednejsi nutnosti a na "normalni" porod se streptokokem existujou antibiotika, ktery kdyz ti je stihnout dat tobe nemusej je davat mimi 🙂 No pokud ti na to doktor kyvne, finalni rozhodnuti je samo na tobe.

paolin
27. kvě 2008

apai, u porodu ti soupnou nitrozilne atb a bude to v poho 😉

porodni_baba
autor
28. kvě 2008

kulicka • 17tt • 24. květen 2008 ve 20:45...napsala jste to přesně, bylo by to opravdu k zbláznění. myslím že stačí rozumný přístup.-tedy nevystavit se přehnanému riziku z majonéz a mělo by být dobře 😉

majinka2 • 33tt • 24. květen 2008 ve 22:47...kdyby měl lékař důvod domnívat se že vaše miminko je ohroženo, jistě by si vás pozval minimálně na kontrolní UZ, spíše by vás ale poslal do nemocnice...myslím tedy že když se nic takového nestalo, nemáte důvod se znepokojovat....ano uvádí se jako běžný 34tt, ale všechno jsou to jen průměry a tabulky 😉 ano octla jste se drobně mimo průměr 😉 nemůžete dělat vůbec nic 😉 buďte vklidu tak nejvíce prospějete svému mimi 🙂

porodni_baba
autor
28. kvě 2008

janeyzelvicka • 32tt • 26. květen 2008 ve 12:36...záleží čím je způsobeno, pokud nízkým tlakem, zkuste kafíčko 😉

kolca • 40tt • 26. květen 2008 v 16:24...zbytek hrdla pro prst- nález z vnitřního vyšetření. Hrdlo je běžně dlouhé tak 3-3,5cm- váš ékař píše zbytek hrdla- to je individuální- u některého lékaře ten zbytek může být 0,5 cm u některého 1cm. Ve zkratce je ale jasné že hrdlo je zkráceno. Pro prst je prostupné tedy pootevřené 😉
Normální nález pro váš tt, může vás těšit, že nejste uzavřená a porod je na spadnutí 🙂

apai • Včera v 17:21...řešení to není, protože streptokoka má asi 1/3 těhotných, kdyby měli všechny rodit císařským řezem byl by to problém. Císařský řez je velká břišní operace, která sebou nese i svá rizika.
Pozitivní streptokok je pouze důvodem k opakovanému podání antibiotik mamince během porodu, tak abychom ochránili rodící se mimi. Ten streptokok je pravděpodobně vaše běžná bakterie porodních cest a vám nijak neubližuje 😉

apai
28. kvě 2008

diky za odpoved, tehoten. uzkost o zdravi mimi se me drzi 😉 uzijte pekny vecer 🙂

majinka2
28. kvě 2008

porodní babičko děkuji za odpověd .....moje gynekoložka mě uklidnila že se nejedná o žádný závažný nález , že není potřeba se znepokojovat.......máte pravdu více optimismu mi rozhodně neuškodí 🙂))))nebudu se snažit našeho chlapečky nacpat do tabulek 🙂)) mějte se krásně ......

haniczkaa
28. kvě 2008

ahojky! tak mimi je ve spravné poloze. nakonec se prece jen otocila. Me tak napada jedna vec, termin porodu mam 23.6 a podle doktora posl. menzes 15.9. Jenze ja jeste krvacela, no spis špinila 15.10. Nemohl se doktor splest s otehotnením? nebo je to normalní ze jsem uz byla tehule a mela jsem jeste jedny mesicky. Asi tezko bych otehotnela v den menzes ze jo? díky za dotaz

haniczkaa
28. kvě 2008

Myslim tim dnem otehotnení toho 15.10 protoze jsme meli pohl.styk.. Asi blbost co, termin porodu by mi vychazel o mesic pozdeji..ale zajima me to. Díky

apai
29. kvě 2008

dobre rano, prosim o radu: jsem v 36 tydnu a asi mesic me v noci pri odchodu (pohyb nohou od sebe pri vstavani) na toaletu poboliva "na rodidlech" a ted asi tri dny uz tam mam boleni hoodne neprijemne i pres den, jak po jizde na kole kdyz jde o srovnani (jestli je nekdo taky citlivej na sedatko - vi o cem pisu).. vydrzim, zvladnu - jen jestli to opravdu k tehu patri? nic jineho me netrapi, vysledek na ster (pri kontrole k GBS) budu mit v pondeli (mohlo by jit o nejaky druh zanetu?) preji vsem hezky den 🙂

janeyzelvicka
29. kvě 2008

Díky... vyzkouším 🙂

toni78
29. kvě 2008

Porodní babiko-opět jsem tu s dotazem ohledně patného EKG ☹ dnes jsem byla na interní kontrole kde mi bylo oznámeno e na EKG holtru jsem měla nález cetnějsí KES a taky mi dnes tocila dr. opet EKG ktere opet nebylo dobré-předepsala mi Magnesium tbl.1-1-1,na kontrolu mám přijít za 2 měsíce.Otázka zní- můzu zádat sama o císařský řez kdyz mám takové problémy i nález?Děkuji

apai
29. kvě 2008

tak jsem na netu nasla diskuse na tema co me trapi a vypada to na pobolivani stydke kosti, a to tak, ze to teda i jine holciny zarazi jak to muze bolet 🙂 ale je fakt, ze kdyz si smajdam po horach, asi tomu moc nepomaham 🙂

erko
29. kvě 2008

Porodní babičko, prosím o radu.
Mám hemeroid, chtěla jsem si koupit mast Faktu, ale v příbalovém letáku na internetu jsem vyčetla, že není vhodné užívat při kojení. Já plně kojím. Je to opravdu tolik nebezpčené, nebo je lepší pokusit se hemeroid vyléčit? Mohla by pomoci dubová kůra (sedací koupele)?
A ještě prosím o názor. Mám opar na rtu. Prý je to hodně nebezpčené pro miminko (malému jsem necelé tři týdny). Mám se hodně znepokojovat? Děkuji za Váš čas.

kulicka
29. kvě 2008

Ju, taky by me zajimalo jak je to s tema oparama. Celkem na ne trpim, tak az bude mimi na svete, tak budu rada, kdyz budu mit vic informaci.

pamplemousse
29. kvě 2008

Dobry den porodni babicko,

mam 2 dotazy. 1/ Je mozne, aby jiz 5. den po oplozujici soulozi byl standardni test z moci (Mamatest) vyrazne pozitivni? 2/ Jak moc presny je ultrazvuk ve 12.tt? Je mozne aby tam byl 10 dnu rozdil (doktori tvrdi, ze je mimi o cca 2 tydny starsi, nez si myslim ze je?) ... nebo spis k oplozeni doslo drive? Dekuji.

pamplemousse
29. kvě 2008

oprava: 7.den po oplozujici soulozi 😅

porodni_baba
autor
1. čer 2008

haniczkaa • 38tt • 29. květen 2008 ve 00:44...váš původní termín porodu byl asi vícekrát během těhotenství ověřen i UZ, takže pokud na začátku těhotenství UZ sedělo dle PM, věřte že pan dr. určuje stáří těhu správně. MS na začátku těhotenství je vcelku běžná záležitost- nějaké špinění v období MS i do 3. měsíce těhotenství 😉

a gratulace k otočení holčičiky do správné startovní polohy, teď již přeju jen pohodový porod 😉

porodni_baba
autor
1. čer 2008

apai • 29. květen 2008 v 08:20...kosti i vazy, prostě celá pánev se rozvolňuje a chystá na to že tudy při porodu bude procházet miminko...umí to bolet a to hodně, bohužel. snažte se hodně odpočívat, ale moc lepší už to asi nebude. O zánět pravděpodobně nepůjde, to byste měla např. pálení řezáníé při močení atpod. 😉

toni78 • 1d, 23tt • 29. květen 2008 v 11:53...žádat se dá o cokoliv, záleží zda bude vyhověno. V tom vám neporadím, ale být vámi tak ještě počkám, ke konci těhotenství si vzhledem k nálezu a vyšetřením která se ještě budou provádět sám kardiolog nebo na vyžádání - poskytne doporučení k vedení porodu 😉
Hodně štěstíčka - stav se může i vylepšit a porodit můžete normálně. Jste druhorodičkou, byla by škoda se tak lehce vzdávat přirozeného porodu, když už máte jeden za sebou. 😉

porodni_baba
autor
1. čer 2008

erko • 1d • 29. květen 2008 v 18:10....Faktu můžete bez obav užívat, lepší je vyléčit hemeroid 😉 Jistě lze dost dobře užít i dubovou kůru a to jak odvar pro sedací koupele, tak i gel 😉

co se týká oparu- kojení nepřerušujte- opar se nejvíce přenáší dotykem, proto přísně dbejte na hygienu a mimčo teď nepusinkujte atd. ale kojte vesele dál, protože skrze mlíčko jdou k mimču protilátky... 😉

porodni_baba
autor
1. čer 2008

pamplemousse • 29. květen 2008 v 18:23..možné to je, ale spíše málo pravděpodobné, že by hCG rostlo tak rychle 😉
UZ ve 12tt je jeden z nejpřesnějších co se týká určení stáří těhotenství, vcelku bych na něj dala a věřila tomu, že jste skutečně otěhotněla o něco dříve než předpokládáte 😉

anza
1. čer 2008

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se nedá poznat z pohybů mimina jeho poloha, protože se mi pořád zdá, že kope na všechny strany. Myslím, že je hlavou dolů (utz v 32. týdnu to tak bylo), protože dloube do žeber a tak, ale taky dělá často boule vlevo nahoře, a to už nevím, jak by zvládalo... Za odpo děkuju.

toni78
1. čer 2008

porodní babičko děkuji,jasně že počkám!V červenci mě čeká ještě jedno vyšetření,tak snad to bude v poho 😉

petimat
1. čer 2008

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně koupání. Termín mám za 4 týdny a ta momentální vedra jsou dost nesnesitelná, takže bych hrozně ráda zašla někam k vodě. Není to nebezpečné? Měla jsem na mysli běžné letní koupaliště s bazénem, ne rybník. A ještě jsem se chtěla zeptat, za jak dlouho po porodu je možné se začít chodit koupat. Moc děkuji a přeji krásný den!

a.n.d.
2. čer 2008

Ahojky,

prosím prosím.... Jsem ve 33. týdnu a mám v těhu průkazce zapsané cervix score 2. Co to znamená????

kulicka
3. čer 2008

Ahojte holky, tak estli muzu pridam co si myslim
Petimat, estli nemas otevrenej cipek, zajdi na koupalko/bazen, kde vis, ze maji dobrou hygienu. Jestli mas cipek pootevrenej, radsi tam nechod.

Jinak ja prisla pouze informovat. Dneska jsem byla u doktorky, ta vytasila kapesni UTZ a mame 142 tepu za minutu. Vsecko je v poradku, akorat jsme pribrali od zacatku tehu jen 0,5 kg podle jeji vahy, 3 podle nasi 😕 Chut se nam vratila, takze papame snad dobre. Pohyby uz jasne citime, obcas me pekne kopne do mocovyho mechyre, obcas do zaludku 😀 Je to takovej cutalista 🙂

petimat
3. čer 2008

Kulicka: děkuji moc za info! Zítra jdu na kontrolu, takže zjistím aktuální stav a podle toho se zařídím 🙂 už počítám dny do porodu, všichni říkají, ať si ještě užívám těhotenství, ale už mi moc nejde 😝 , těším se na malý a taky mám strach, aby bylo všechno OK! Jinak přeju pohodové těhulkování a na konci krásné zdravé mimi!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru