Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

tehuli
29. čer 2011

@porodni_baba Dobrý den, chci se zeptat jestli má opravdu kofein vliv na hyperaktivitu miminek, jestli vadí když si občas dám frappé popř. latté nebo slabší kávu či 2 dcl coly..tím myslím třeba třikrát za týden?děkuji mockrát za odpověď🙂

azeretka
3. črc 2011

@porodni_baba dobrý den, prosím o radu, jsem v pátém měsící těhotenství a už dva dny mě bolí ledviny (střídavě jednou pravá, poté levá). Poradnu mám plánovanou až za týden, myslíte, že se jedná o nějaký zánět, který je třeba okamžite začít léčit, aby nepostupoval nebo se jedná o běžný těhotenský problém, který počká do poradny? Moc děkuji

gejbule1
3. črc 2011

@porodni_baba Dobrý den babičko,prosím o radu.Jsem po několika potratech a nyní ve12tt.Byly mi zjištěny D-dimery 362 a Anti XA/LMWH aktiv.: 0,14 IU/ml.Každý den si píchám Clexan a stejně jdou ty hodnoty nahoru.Na kontrolu mám jít zase za 10dnů.Nemůže se to za tu dobu než půjdu na kontrolu nějak moc zhošit?Jáká je další léčba když injekce nebudou stačit?Mohlo by se něco stát s miminkem?Děkuji moc za odpověď!

martavatar
13. črc 2011

Chtěla jsem se zeptat.... Přítel mi už cca deset dní dělá masáž hráze, pro mne je to docela bolestivé, ale nic co by se nedalo vydržet, problém nastává ve chvíli, kdy mám jít na prohlídku k doktorovi, on mi chce vyšetřit děl. čípek, ale já jsem totálně sevřená a nemůžu se uvolnit, protože mně už sebemenší dotek tam dole bolí. Je to tou masáží a jestli ano, zvykne si to tělo na to a přestane mně to bolet nebo ji budu mít tak citlivou až do porodu? Dělá přítel při masáži něco špatně? A nebo může mít bolest jinou příčinu? Děkuji za odpověď.

martavatar
13. črc 2011

@porodni_baba Chtěla jsem se zeptat.... Přítel mi už cca deset dní dělá masáž hráze, pro mne je to docela bolestivé, ale nic co by se nedalo vydržet, problém nastává ve chvíli, kdy mám jít na prohlídku k doktorovi, on mi chce vyšetřit děl. čípek, ale já jsem totálně sevřená a nemůžu se uvolnit, protože mně už sebemenší dotek tam dole bolí. Je to tou masáží a jestli ano, zvykne si to tělo na to a přestane mně to bolet nebo ji budu mít tak citlivou až do porodu? Dělá přítel při masáži něco špatně? A nebo může mít bolest jinou příčinu? Děkuji za odpověď.

porodni_baba
autor
18. črc 2011

@tehuli toto množství určitě nevadí 😉

porodni_baba
autor
18. črc 2011

@azeretka na dálku nelze rozlišit, vždy raději k lékaři zbytečně než něco zanedbat..v těhotenství to platí dvojnásobně 🙂

porodni_baba
autor
18. črc 2011

@gejbule1 nevím jaký Clexane berete, ale určitě jde ještě zvýšit dávku...tohle je třeba, aby vyladil hematolog..jiná léčba moc není 😒 věřím že vše dobře dopadne..myslím na vás 😵

porodni_baba
autor
18. črc 2011

@martavatar všeho s mírou...soustředila bych se nejdříve na trénování toho uvolnění, i do toho určitě zapojte partnera, až zvládnete to, soustředila bych se teprve tehdy na masáž hráze 😉

mourinka29
28. črc 2011

ahojte holky 🙂 a zdravím
@porodni_baba 🙂 🙂 🙂 ,chtěla bych se zeptat,jsem po IVF,a nyní v pátem týdnu,včerajsem byla poprvé na utz a mám to potvrzené,všechno sedí,jen dr. řekl,že by byl radší,kdyby bylo to plodové vejce umístěno výš v děloze,že je níž ☹ ,když jsem se ho pak ptala,tak říkal,že je to pořádku,ale že se nemám raději namáhat,co to tedy znamená??hrozí mi potrat či to muže zpusobovat problémy později v těhotenství???,moc děkujii za odpověd

denousek
31. črc 2011

@porodni_baba dobrý den porodní babi,chci se zeptat kolik dni po ovulaci jiz lze vidět případně těhotenství na UZV ... dneska jsem 10DPO a nasla jsem vecer / / na testu 🙂 mam za sebou mimodelozni...tak nevim jestli mám volat dr hned?
a nevim kdy jsem to mela nebo mam dostat dneska jsem 31DC minule byl cyklus 31dni ale jinak uz rok mivam cykly 36-37 dní díky za odpoved 🙂

babbota
5. srp 2011

@porodni_baba dobrý den, chci se zeptat, čekám první dítě, dnes jsem 23+3tt a ještě necítím pohyby, na velkém utz před 2 týdny bylo vše v pořádku...pořád tady čtu, jak maminky (prvorodičky) cítí pohyby už od 20. týdne a začínám mít obavy, jestli je vše v pořádku...na kontrolu jdu až 18.8.Mám se obávat, nebo se spíš na to tolik nesoustředit? Děkuji za odpověď. 🙂

denousek
5. srp 2011

@porodni_baba dobrý den mám problém... mám pozitivni tehu test 12.8. jdu k dr.. bude se me ptat na první den poslední MS.. podle toho se pak řídí i na uzv jak je plod velky a tak..jenze kdyz se to tak blbe pocita od posledni ms tak se hned mysli na to ze ovulace byla 14den!jenze ja jsem ji mela az 21DC... mohu tedy prvni den poslední ms nahlasit misto 1.7. na 7.7.? aby to pak vsechno lip sedelo a nemusela jsem poslouchat ze plod o tyden nesedi?vim to jiste ze ovulace byla o tyden pozdeji..(ovulační test-bazalní teplota)u nás se to bere totiz vážne jak u dr tak v porodnici podle posledni ms a nechci aby mi pak kvuli tomu vyvolávali porod...stane se tedy neco kdyz to nahlasim jinak aby to krasne sedelo?diky

porodni_baba
autor
7. srp 2011

@mourinka29 spíše hrozí potrat, ale nedělejte si s tím hlavu. Pan dr. to měl radši spolknout 😉

porodni_baba
autor
7. srp 2011

@denousek prokazatelně až kolem 6tt 😉

porodni_baba
autor
7. srp 2011

@babbota záleží na Vaší tělesné konstituci, ale pokud nejste obézní...spíše se zkuste nesoustředit a večer soustředit...vklidu se položte do postele, dejte ruku na bříško a čekejte 😉

porodni_baba
autor
7. srp 2011

@denousek nešla bych vyloženě do lži, spíše bych asi mlžila a tvrdila, že ten datum poslední MS přesně nevím 😅 když jsou tak chytří bude tedy lépe počítat podle prvních UZ..a vy alespoň uvidíte jak bude mimčo odpovídat...
samo to můžete udělat i tak jak navrhujete...otázkou je, abyste toho na konci těhu nelitovala, až vám to přijde dlouhé 😎 ale jinak moc držím palečky na UZ a doufám, že dáte vědět jak se mimi má 😵

denousek
7. srp 2011

@porodni_baba dobrý den...no nemuzu říct že si denposlední ms nepamatuju 😀 myslite ze kdy ovulace byla o 8 dni pozdeji ze si to tedy mohu o tyden posunout ten termin?v podstate by to pak melo celou dobe sedte dle tabulek ne? .-) a myslíte že 22DPO uz bude něco vidět na UZV?děkuji a hezký zbytek dne.. 😎

mourinka29
7. srp 2011

@porodni_baba děkuji za odpověd,ale už je vše v pořádku,byla jsem na utz a miminko je už krásně vysoko a máme i srdíčko,tak díky bohu,že se posunulo,ale děkujiii

gejbule1
8. srp 2011

@porodni_baba Dobrý den babičko,jsem objednaná na odběr plodové vody.Ale pan doktor ke kterému chci jít má dovolenou tak na něj budu 14dní čekat.chtěla bych se tedy zeptat jestli je větší riziko potratu když jdu na odběr později/18tt/.Děkuji za odpověď.

slunicko_luca
8. srp 2011

Dobrý den, prosím o Váš názor. Poslední ms byla 26.7., další ms přišla 24.8. - bylo to jednodenní krvacení, pak nic a od té doby slabě špiním. 28.7. mi vyšel pozitivní krevní test na hcg - hodnota 35, kontrolní odběr 3.8. - hodnota 360, další kontrolní odběr dne 8.8. - hodnota 560. Hcg sice roste, ale ne tou správnou geometrickou řadou jak by mělo. Další kontrolní odběr je lékařem naplánovaný na 11.8. ten už zřejmě rozhodne o dalším postupu. Je možné, že by se "těhotenství" dál vyvíjelo správně? Na udržení těhotenství beru 3xduphaston a 2x estrofem.Těhotná jsem podruhe, 1. těhotenství skončilo ve 12 týdnu jako missed ab.

slunicko_luca
9. srp 2011

@slunicko_luca omlouvam se za preklep: posledni ms 26.6., dalsi krvaceni, ktere jsem povazovala za menstruacni bylo 24.7.

porodni_baba
autor
12. srp 2011

@denousek termín si samo posunout můžete 😉 22dpo je cca 5tt, takže vaginálním Uz asi dutinka vidět bude, ale nedělala bych žádný závěr z toho, lepší by bylo ještě alespoň týden počkat 🙂

porodni_baba
autor
12. srp 2011

@mourinka29 to je krásná zpráva, gratuluji a ať je i dál vše jak má být 😵

porodni_baba
autor
12. srp 2011

@gejbule1 amc se provádí po 16tt. Riziko potratu je 0,5-1% a postupujícím těhotenstvím se nijak nezvyšuje. Problém je pouze delší čekání na výsledek 😉

porodni_baba
autor
12. srp 2011

@slunicko_luca možné je všechno, držím palečky 😉

denousek
12. srp 2011

@porodni_baba ano dutinka videt byla kontrola za tydny .. já jsem ráda že je to v deloze jeden mimon mi letos stacil... jak to myslite nedělat záver?jako že mám myslet na to že nejsem tehotna?nene beru to optimisticky teda snažímse,,je to potvrzené a nemuze byt nic špatně!musím myslet pozitivně a ještě 2 tydny vydržet 🙂 jinak diky mejte se

maja3.s
18. srp 2011

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vaši zkušenost s přírustkem váhy a velikostí břicha v těhotenství. Teda možná bych to ani neřešila, ale poslední dobou neslyším nic jiného, než že mám malé břicho a nepřibírám...no a začíná mě to pomalu stresovat. Dnes začínám 25.týden těhotenství, přibrala jsem +1kg a bříško nemám opravdu moc velké,kdo nevím,že jsem těhotná,tak v pohodě břicho zamaskuju. Před těhu jsem nebyla hubená, takže netoužím po tom, přibrat 20kg, ale bojím se, aby mimi rostlo, jak má. Ve 21.týdnu (21+0) na velkém UZ byl váhový odhad 329g - 20+0 tt.
Děkuji z a odpověď.

verbalinka
19. srp 2011

@maja3.s pardon, ze sem lezu, jen te chci uklidnit 🙂 kdyz se podivas do meho alba nase prvni, tak uvidis, ze i ja jsem mela dlouho pidi bricho, a kdo nevedel, ze jsem tehotna, tak to nepoznal a syn mel skoro 4 kila. Na velikosti bricha nezalezi a bud rada, ze te bricho neobtezuje. Takze klid, vse je urcite v poradku, dr. by ti urcite neco rekl, kdyby nebylo 😉

maja3.s
19. srp 2011

@verbalinka ...dík za uklidnění..já vím,že to tak někdo má,ale znáš to...potkáš za den 10lidí a každý se hrozně diví...a pak už jsem z toho fakt nervní...navíc jsem přibrala tak kilo a půl....ale snad je mimís v pořádku...tak ještě jednou dík a hezký den 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru