Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

kaceenka81
18. říj 2007

porodní babi,ještě jednu malou otázečku.v ponbdělí teda nastupuju na vyvolání,a napsal mi do papírů že v pondělí bude:indukce nebo preindukce,.pro poterm.gr. co to prosímtě znamená.vím že indukce je vyvolání ale to ostatní už nevím. 😅

sisstin
18. říj 2007

kaci: potermínová gravidita...tudíž přenášení..já mám to samý...ale zatím mi nic vyvolávat nebudou 😔

porodni_baba
autor
18. říj 2007

maree ..s menším množstvím VP to souviset může. pokud to po Mg není tak často k lékaři nemusíte, pokud je to stejné nebo častější jeďte k lékaři 😉

kacka.va...pak jsou to opravdu protilátky proti krevní skupině, budou vás hlídat, ale pro mimčo by být problém neměl. Jde většinou o velké protilátky které přes placentu neprojdou a k mimču se nedostanou 😉

porodni_baba
autor
18. říj 2007

lajla ...v tom případě asi bude lepší k lékařce zajít a tu moč nabrat. Léky nejsou pravděpodobné záleží co z té moči vyjde 😉 Nemejte strach je potřeba to zkontrolovat 🙂

sisstin
18. říj 2007

ahoj babičko..tak jsem zase tu 😅 😅 😅 ...takže mám za sebou docela peklo...v tý poradně..čekala jsem tam 6 hodin..bez jídla a bez pití 🤐 ..a nakonec mi naměřili tlak 160/100 😲 😲 😲 což jsem nikdy neměla..ale prej to je tím, že jsem byla unavená a bylo tam horko..tak to Dr. vůbec neřešila...chtěla mi udělat Hamiltona, jehož jsem odmítla 🙄 takže další návštěva v po..nikdo mi nenavrhnul nějakou alternativu..co se jako bude dít dál..mám obavy z toho tlaku docela 😕

porodni_baba
autor
18. říj 2007

kaceenka81 ...indukce je vyvolání a preindukce je něco před indukcí...většinou je to třeba první tableta (nebo gel, záleží co se u vás v porodnici používá měli by vám všechno vysvětlit 😉 ), která ještě nevyvolá stahy, ale jen menstruační bolesti a vede k preindukci tedy k předpřipravení hrdla děložního 😉 Potermínová gravidita je těhotenství po termínu porodu, jak píše sisstin.
Nebojte se ničeho, to mimčo nějak ven musí a přes víkend má ještě času dost zvolit si termín samo 🙂

kaceenka81 a sisstin...holky zlaté už abyste porodily, moc vám to přeju 😎

porodni_baba
autor
18. říj 2007

sisstin proč jste odmítla Hamiltona?

porodni_baba
autor
18. říj 2007

ten tlak teda není nic moc ...měli vás poslat alespoň na přeměření (ale je pravda že já někde čekat 6 hodin bez jídla a pití tak mám 2x takový 😀 😔 )
Ono zas tak moc alternativ není, co by se dalo dělat. Co jste měla na mysli? 😉

dagmik
18. říj 2007

porodni babi, já si jdu zítra už lehnout do porodky na to vyvolávání, bude to probíhat pravděpodobně, jak jste mi nedávno napsala...ty tablety....ale chci se zeptat, kdy asi se k tomu volá manžel....až se rozeběhnou kontrakce, které už budou k porodu??? Já jsem slyšela, že to pak najednou dost rychlý, tak aby to stihnul, aspoň ten konec, že?

catrin1
18. říj 2007

Ahoj..potrebovala by som poradit..Od vcera sa mi sem tam tazko dycha...akoby by mi tam nieco tlacilo.Co to moze byt??

porodni_baba
autor
18. říj 2007

dagmik ...záleží na zvyklosti porodnice, určitě se u příjmu zeptejte, ale jak už víte může trvat i několik dní než se porod rozeběhne 😉 Většinou se volá až když nastanou kontrakce které vedou ke změně neboli progresi vaginálního nálezu 😉

catrin1...takhle na dálku nejde vůbec říct, může být v těhu běžné ale raději se na poradně poraďte s lékařem 🙂

catrin1
18. říj 2007

dakujem velmi pekne...mne sa aj zda akoby mi aj rychlejsie bilo srdce niekedy..

dagmik
18. říj 2007

babi, děkuji moc za informace, zítra se uvidí...

kacka.va
19. říj 2007

babi, děkuju, už jsem o něco klidnější, že by to mimču nemělo vadit

lenkazdenek
19. říj 2007

Babičko mám ještě dotaz,včera v noci mě probudila bolest břicham,ale byla taková sice taková ne moc bolestivá,ale nepříjemná a nepravidelná ,navíc jsem měla břicho tvrdý jak kámen a chtělo se mi zvracet. Zkusila jsem sprchu,ale ta pomohla jen na chvíly,mohli by to být poslíčci,nebo je to něco jinýho co s porodem vůbec nesouvisí? 😕 Děkuju

hvezdickaaad
19. říj 2007

Ahoj, potrebovala bych poradit. Jsem ve 20tt a skoro 2tydny trpim prujmem. Posledni 2dny jsem zacala jist normalne a dnes se mi to zase vratilo. Byla jsem u Dr, ta mi udelala vyter a vsechny vysledky na bacily a salmonelozu mam v poradku. Dala mi kapky, a mam jist rohliky,ryzi a varenou mrkev a hodne pit.Pak postupne pridavat. Jenze kdyz pridam,mam to zpatky. Uz nevim co delat. Nemuzu cele tehotenstvi jist ryzi,rohliky...

lajla
19. říj 2007

porodní babicko, dekuju snad to bude v poradku..divala jsem se i na internet co by to mohlo znamenat, a pry je to z nedostatku tekutin, dneska ani vcera to mala nemela(bylo to opravdu jen jako mini cmouha), zacla jsem ji krmit trochu casteji, tak se uvidi..ale jestli se to jeste objevi, tak padim k lekarce

janah.
20. říj 2007

Ahojky,
čekáme 3. Mimi. První porod normální, chlapec 3.180 g, druhý celkem rychlý (od příjmu cca 2,5 hod), chlapec 4.160 g. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu čekat zase nějakou "rychlovku" a zda je předpoklad vetšího Mimi. Zatím nevíme, zda čekáme chlapce či děvče. Vitamíny jsem nebrala!

selu
21. říj 2007

zdravim porodni babicko, mela bych dotaz ohledne prsou, mam kolem dvorcu hodne zmenenou pigmentaci do tmave hneda a nevim, jestli to znamena neco spatneho, nebo je to v tehu normalni. Taky by me zajimalo, jestli treba sama poznam, kdybych mela na prsou nejakou kvasinkovou infekci? 😕 😒 Dekuju

porodni_baba
autor
21. říj 2007

catrin1 ...může být normální průvodní jev těhotenství, zvětšuje se objem krve a srdíčko má větší práci. Pokud by se vám to zdálo časté, jistě to řekněte v poradně. Pak by to stálo za vyšetření kardiologem, minimálně natočení EKG 🙂

lenkazdenek ...téměř na 100% šlo o poslíčky 😉 tkví to v té nepravidelnosti..mohou být i pravidelné, ale v teplé vodě se většinou uleví 😉

hvezdickaaad ...je asi potřeba přidávat pomalejším tempem, pokud by ani po 1-2 týdnech nedošlo ke zlepšení, budou třeba další vyšetření, nejlépe na gastroenterologii 😉

lajla ...ano je to opravdu většinou menší množstvím tekutin ale často to samo zmizí. Dávejte holčičce napít jak si řekne. Zase ji nějak nenuťte to by se jí taky nelíbilo 🙂

janah...nevím ani kolikátý jste tt. a v kolikátém tt se narodili předchozí děti. Možné je všechno, ale šlo by spíše o věštbu, než o reálný předpoklad. Dlouhý ten porod asi nebude, to je jediné co si dovolím odhadnout 😉

selu...to co popisujete je v těhu naprosto normální, stejně tak se to může objevit i na vulvě, ve střední čáře břicha a někomu i v obličeji. Kvasinky byste asi poznala nebojte 😉

selu
21. říj 2007

jeeeee, tak to byla rychlost, dekuju 😉

lenkazdenek
21. říj 2007

Porodni babicka moc a moc děkuju,já si tím nikdy nejsem jistá 😅

liaa
21. říj 2007

Pro Hvezdičkaaad-ahoj!Já zase chytla před měsícem(při hospitalizaci v nemocnici na gynek.)zánět průdušek.A od té doby stále kašlu-velice mne to vysiluje.Výtěry a alergie prý Ok a já uplně kašlem přitom zničená.Vyzkoušela jsem již vše vhodné a problém se stále drží.Píši pro to,že mám dobré zkušenosti se soukr.imunologem v Praze Dr Klubalem.Je to pro mne kus cesty ale jsem tam na příští týden domluvená-pokuid to bude nějakou infekcí ,tak on vždy vše najde.Třeba by ti pomohl-info najdeš na internetu Radek Klubal-Karlovo nám.7.Jinak já k tomu kašli také chytla i nějakou virozu-trochu prujem a zvracení..Také to není zcela OK ale pomáhá mi trochu čaj Teakane žaludek a střeva a hlavně Smecta.Také na noc Carbofit v prášku...Jinak některé maminky někdy trochu prý projímá pravidelný přísun vit.C a magnesium..Ale to asi nebude tvůj případ!Držím palce ať to zvládáš já také přežívám ze dne na den ale prostě musíme to zvládnout-ze všech sil se o to snažím!! 🙂

loucna
21. říj 2007

Janina
Dobrý večer,ahojda,mám takový dotaz,jsem ve 39tt,už asi mesíc pozoruji,ze kdyz se drobecek zacne vrtet tak v brisku praskne(jako kdyby praskla bublina z takového pukacího ochranného igelitu)Mám strach že by to mohli být kosticky,ze je ma drobecek nejake slabe.Snad to nic nebude a jeste se chci zeptat jestli je normalni u mimiska skytavka i 3krat denne.Dekuji mooooooc
Janina

zusma
22. říj 2007

Porodní babičko,mám jeden zvídavý dotaz 😉 : Co vlastně vůbec způsobuje u některých žen samovolné prasknutí a odtok plodové vody (aniž by nastaly kontrakce)?? A může to žena nějak nechtěně způsobit třeba sama? Např. zvýšenou námahou apod? Jen tak mě to napadlo.....a nenašla jsem na to nikde moc odpověd. Děkuji 😎

aniska
22. říj 2007

Dobry den, co znamena porodni na nalez na prijme otvorena na 8(prstov?cm?)? Ako dlho od toho okamihu moze trvat porod?

luciv
22. říj 2007

Holky vyznáte se někdo v údajích z ultrazvuku, vím že CRL: 1.13cm je delka to je jasné , Pak: C.A. 7tt2d + - 7 to chápu taky, EDD předpokl.porod. ALe co je BW 128(není to srdíčko?) a pak tu mám 0.0/8.0 pod tím G70/P90/DR100 a pod tím FA2/Gen. ??????????? to je znaků a čísilek

arietiska
22. říj 2007

Můžu se zeptat co znamená označení CS v těhu knížce???

lucyx
22. říj 2007

Ahoj porodni-bab, dnes som bola na UTZ. Som v 30tt. Podľa posled. menš. je to 29tt a 1 deň. Doktor však sestričke diktoval - veľkosť gravidity + 1 týždeň. Keď som sa pýtala, či je všetko O.K., tak povedal, že áno, všetky parametre sú v poriadku, počúval aj srdiečko a ešte nejaké iné zvuky. V správe z UTZ je napísané - plod bez VVCH, bez známok chron.(neviem, či som to dobre rozlúštila}hypoxie. Ešte povedal, že nejaká vasekulácia alebo niečo podobné je neprítomná. Čo to všetko znamená? Je moje bábo v poriadku? Ja sa pre všetko strachujem, asi preto mám vždy keď idem do poradne vyšší tlak, myslím ten horný. Vďaka za odpoveď. 😔

luciv
22. říj 2007

arietiska: ja našla ve své knižce co jsemsi koupila že CS/LSCS znaméná císařský řez je to možné? je to tam tak vypsáno přímo zkratky které se uvádějí v průkazce tak nevím ale nechci tě lekat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru