Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
19. črc 2007

dablice1983...predpokladam, ze u lekare jste byla ...tlak mate vporadku...a nemate bilkovinu v moci...pokud jste u lekare nebyla...zajdete tam
zkuste malinikovy caj...nekdo tu psal ze mu hodne pomohl...jinak nozky pekne nahoru...a koupele studene x teple na prokrveni....a more opravdu more odpocinku....sed s podlozenyma nohama...nebo lezeni na levem boku....v jidle hodne bilkovin...kvalitni maso, syry...a zeleninu 🙂

porodni_baba
autor
19. črc 2007

romiss...Paralen tbl ne drive nez po 4 hodinach...takze maximum je 6 tablet za 24 hodin..(na srazeni teploty nad 38st)...spise si ale myslim, ze jde o zanet...patrite do porodnice...dostanete ATB ktera pri kojeni nevadi...o mlicko zadny strach...horsi by to bylo s teplotami...kojit neprestavejte...vsechno bude dobre 🙂

porodni_baba
autor
19. črc 2007

smoulinda - tatinek: tyden stara miminka....a kocarkovani....je leto takze problem neni...zacnete pobytem mimca u otevreneho okna...
Na slunicko nesmi mimi prijit vubec...pak muzete dalsi den na kratkou prochazku....tak 30minut nekdy navecer az zajde slunicko...tak po 17-18hod... postupne to prodluzujte....ona mamca toho bude mit taky akorat...a ceka vas i nekolikero navstev u detskeho lekare takze vyletu bude v prvnich tydnech az dost....Nebojte se toho leto skyta vic moznosti nez zima...dejte pozor aby mimcu nebylo prilis vedro.... Kdyz jsou velka vedra a pres poledne je nejlepsi zustavat s mimiskem samozrejme v chladku doma 🙂

porodni_baba
autor
19. črc 2007

kaceenko...jak pise kristynaw...mimco je v brisku podstatne lepe chraneno nez si myslime...hluk ho asi trosku rusi ale nijak zvlast mu nevadi....bude to hluk ktery je zvykle slychat...proto by vas treba prekvapilo (kdyby snad rekonstrukce polracovala i po jeho narozeni)...ze ho znamy zvuk nebude ani budit...a ono bude klidne spat...i pri zbijecce od sousedu 😅
...s tou domluvou to asi bude tezke....pokud je vas v baraku vice....asi bude tezke skloubit vse tak aby to vyhovovalo vsem...mejte pochopeni a jezdete na vylety a po kamaradkach dokud to jeste jde...se stale vice se zakulacujicim briskem uz se vam pak nebude nikam chtit 😀

porodni_baba
autor
19. črc 2007

sisstin...tvrde brisko je opravdu kdyz sahnete nahoru jako kamen 😔 No 28tt...asi vas nepotesim...uz bude jenom vetsi 😅 ale porodem se to zmeni 😵

sisstin
19. črc 2007

porodni_baba: diky 😉 já jsem měla docela vytrénované bříško před těhu..tak to je to asi tím 😀

porodni_baba
autor
19. črc 2007

to bude ono...tak krasny zbytek tehu...a na konci zdrave mimco 🙂

dablice1983
20. črc 2007

porodni_baba děkuju za odpovědtak jsem byla na kotrole a mám v sobě hodně vody a prý by bylo dobrý kdyby se malej narodil co nejdřív kdyby bylo na ní tak my vyvolá porod ale že ona nenimoje gynekoložka tak nemůže ona jen zastupuje no jinak když do pondělí neporodim tak znova na kontrolu a jinak když oteču čím dál víc tak na porodnici jinak myslíte že se dá ten porod vyvolat děkuju už fakt nevím co dál ☹

katschka
20. črc 2007

Zdravím všechny a měla bych taky jeden dotázek. Sice už mám porod (zaplatbůh) za sebou, ale mám dotaz, kdy nejpozději by se měla po porodu, popř. po šestinedělí dostavit menstruace? Rodila jsem 22.4. a šestinedělí mi trvalo do cca 27.5. a od té doby vůbec nic. Na gyndě jsem po šestined. byla a vše mám v pořádku, jenom jsem se na tohle pozapomněla zeptat. 😅

baca
21. črc 2007

porodni_baba, chci se zeptat, jestli vadí elektroléčba bederní páteře případnému těhotenství. Díky za odpověd.

kuzelka
21. črc 2007

porodní_baba: chtěla jsem se zeptat, včera jsem byla na kontrole (19tt) a dr mi řekla že je mimi uložené moc nízko (neklid děl.), beru magnesium 3x2, mám hodně odpočívat s nohama nahoře aby se mimi posunulo výš. Když ležím cítím že je to ok ale jak vstanu tak cítím jak se mi bříško posunuje směrem dolů, no nemám se tím moc znepokojovat ale chtěla jsem ze zeptat na Váš názor, taky říkala že má strach abych neměla předčasný porod? Taky se mi dělají během dne na břiše boule ale předpokládám že jo tím jak se tam mimi hýbe (cítím u toho mírný tlak a mravenčení) Moc děkuju za odpověd 🙂

kuzelka
21. črc 2007

zapoměla jsem napsat že hrdlo je uzavřené 😅 🙂

kristynaw
21. črc 2007

ahojky kuzelkoo,boule je miminko🙂 a pokud je hrdlo uzavrene,tak bys mela byt zatim v pohode,hlavne opravdu delej to,co ti poradila doktorka🙂
ja kdyz si stoupnu,tak to taky citim,jakoby posunovani dolu,myslim si,ze je to jen ,jak se tam mimi hybe,me nic nerekli o tomze by byla moc nizko.ale ja mam riziko predcansyho porodu kvulizdvojene deloze,takze to taky je trosku jiny pripad

porodni_baba
autor
22. črc 2007

dablice1983: porod s nejvetsi pravdepodobnosti vyvolat pujde...ale na dalku tezko rict...lekarka by se nemela vymlouvat, ze je jen zastupujici....prave proto...presunula se na ni zodpovednost, kdyz tam vase lekar/ka neni...tak at hezky rozhoduje dle nejlepsiho vedomi a svedomi...a pokud ne...jedte hned do nemocnice...pokud bude hur....preju brzky porod 🙂

porodni_baba
autor
22. črc 2007

katschka...zalezi na tom jak dlouho jste kojila nebo zda jeste kojite....pokud kojite...pravdepodobne nebudete menstruovat... 😉

porodni_baba
autor
22. črc 2007

baca...jde zrejme o lokalni lecbu...ale neriskla bych to...a zrovna tak kdyz se zmini tem, ze byste mohla byt tehu asi se jim to taky nebude chtit riskovat 🙂

porodni_baba
autor
22. črc 2007

kuzelka: tezko z tech mala informaci...neco vyvodit...jaky je vas vaginalni nalez...pokud by vase gyn mela opravdu obavy z predcasneho porodu pak patrite do porodnice...na rizikove tehu....asi to zas az tak horke nebude...nektera mimca jsou proste vyse jina nize...nejvice zalezi na hrdle deloznim...jak je odhodlano mimi udrzet... 😉 ...
..hrdlo uzavrene...to je spravne ale jak je dlouhe...pokud se lekarce zda mimi moc nizko...jiste by vam mela udelat i tzv. cervikometrii...tedy krome toho ze vas vnitrne vysetri...mela by vag. sondou UZ...zmerit delku hrdla delozniho 🙂

dablice1983
22. črc 2007

porodni_baba no děkuju za odpověd včera jsem měla 1 termín a zatím nic zítra mám jít na kontrolutak uvidím ale od rána mě bolí třísla a kříž z hlavou a taky my bylo na zvracení tak jsem si udělala maliník a ulevilose my jinak chodím velmy často na malou a na velkou a tlak mám zvíšenej 159/75 máme doma tlakoměr tak se mohu měřit nevím co dál byla bych radči kdybych už porodila ach jo jinak děkuju za tvé rady snad už mě dnes odvezou

lenycka
22. črc 2007

Porodní babi, prosim Vás, víte, kdy se v těhu vyvíjejí ouška? Máme vývojovou vadu levého ouška a tak by mě zajímalo, jestli jsem zrovna v době, kdy se ouška vyvíjela, neprodělala třeba nějakou virózu... Nebo aspoň třeba typ na stránky, kde bych si to mohla vyhledat sama, abych Vás nezdržovala? Děkuji moc moc za radu 😔

katschka
22. črc 2007

děkuju za odpověď. Pořád kojím, takže mám asi dost času, což není až tak k zahození. 🙂 A s tím souvisí ještě jedna otázka. Je možné otěhotnět, když se tedy menstruace nedostavuje?

katschka
22. črc 2007

Totiž Mudr. mi řekla, že tři měsíce po porodu je možnost otěhotnění velmi nepravděpodobná a pak se mám řídit dle menstruace. Ale když ji nedostanu? Nevím. Jsem z toho volaká zmatená... 😅

lebedka
22. črc 2007

Dobré odpoledne. Hned na prvních stránkách diskuze se zmiňujete o masáži hráze. Není bohužel v mých silách číst celou diskuzi a tak se zeptám nyní. Omlouvám se, jestli jste již na takový dotaz odpovídala.
Zmiňujete se o tom, že není doporučováno masírovat, když trpí žena výtoky. Výtoky trpím od svých 15ti let. Byla jsem na vypalování děložního čípku, které stejně výtokům nepomohlo. Od začátku těhotenství se výtoky nezlepšily anio nezhoršily, lékař je neléčil. Myslíte si, že v tomto případě není vhodné masáž provádět? Chtěla jsem to zkusit.
Děkuji za odpověď a děkuji, že tu pro nás jste..

denousek
22. črc 2007

dobry de...ja mam dotaz ohledne nealkoholickeho piva v těhotenství...může se pít v neomezeném množství??je tam přeci taky troško alkohol.... 0,5% 😒 tak nevim dekuji za odpoved 🙂

dablice1983
22. črc 2007

porodni_baba mám ještě jeden dotaz co se dělá za testy ve 39-40tt děkuju nebo jaké vyšetření

pipisek
22. črc 2007

v těchhle týdnech už nic, posl. testy se dělají kolem 36tt a to na streptokoka v porodních cestách.

dablice1983
22. črc 2007

pipisek
děkuju za radu mě řekli že my budou dělat ještě náké testy tak uvidím

kristynaw
23. črc 2007

to asi meli na mysli nejaky testy kvuli tvym otokum,mozna,ja nevim,ono ted uz se jen ceka na porod...

iza
23. črc 2007

pipisek ještě se mohou dělat testy na protilátky...kvůli otokům se teda testy rozhodně nedělají..ale vlastně všechny testy by měly být do 38tt hotovy

reruna
23. črc 2007

Dobrý den, byla jsem na ultrazvuk v 31. týdnu a podle váhy - 1670 g - prý malej odpovídá teprve 29. týdnu. Ultrazvuk ve 20. týdnu byl v pořádku. Je možné, že by miminko přestalo růst, i když mi roste břicho (přesně podle gravidogramu) a příbírám (mám zatím 7 kg navíc)? Mám žádat ještě jeden kontrolní ultrazvuk? Děkuji za odpověď.

katschka
23. črc 2007

daBLICE1983: z mé zkušenosti můžou dělat ještě oxitocinové testy, při kterých zjišťujou, jestli placenta pracuje tak, jak má... myslím..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru