Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

simus
12. črc 2007

no mě to bylo vysvětleno že zatim u nás pracoviště to neptovádfí, neb to nemají nasmlouvané s pojišťovnama🙂 ale je mi to fuk, v položce co pro dítě pořizuju je 1400 uplně minimalní částka🙂 a máte pravdu za jistotu cokoliv🙂

ještě bych měla dotaz, mám již opět podruhé v těhu ischias v propagací do pravé kyčle, mám problémy již 8 let ale vždy jsem tto rozchodila kapačkama a pod... chci se zeptat jaké analgetika a popř relaxancia si mužu v mém tt vzít. v 15tt jsem brala jen paraleny a mydokal

porodni_baba
autor
12. črc 2007

jaaaaaaaaaaaj artuse, velika omluva to jsem vskutku prehledla...no chybicka se vloudi ze 😀 Nevim sice k cemu ho uzivate, ale myslim ze k uziti nelze mit namitky 😉

adrianav
12. črc 2007

Dobry vecer, chtela bych se zeptat jak to vidite se sexem ve 30tt.ted jsem byla na kontrole a doktor pri vysetreni rikal,ze uz citi prstama hlavicku,ale ze malej tam jeste neni tak napasovanej, ze jde jeste postouchnout nahoru🙂a ze bych se mela zacit setrit...ale ja se ho nezeptala jak je to se sexem...neradi by jsme malemu ublizili....dekuji a dobrou noc

artuse
12. črc 2007

porodní babi, díky 🙂 gel z dubové kůry používám na problémy s konečníkem 😒 (trhlinky), měla jsem s tím problémy i před těhu a gel celkem pomáhal

porodni_baba
autor
12. črc 2007

simus:
uplne vas chapu...i kdyz jejich drzosti se divim....taky u nekterych lekaru platim, ale vetsinou za jasny nadstansard, ktery pojistovna opravdu neuhradi 😔
analgetika..krome paralenu neni nic 100% bezpecne takze nedoporucuji...z relaxancii...je mozno podat Buscopan nebo No_spa (v injekcni forme ucinne...vim ze se obe vyrabi i ve forme tablet, ale jak jsou tyto ucinne zkusenost bohuzel nemam 😒 🙂

porodni_baba
autor
12. črc 2007

adrianaw...hlavne klid...setrit neznamena lezet s nohama vzhuru 24 hod denne 😝 ...normalni laskyplne milovani nemuze miminko absolutne ohrozit 🙂

simus
12. črc 2007

no jo ale buscopan a nospa to spíš když mě chytne žlučník co už naštěstí nemám🙂🙂 tak zustanu u mého paralenu a mydokalmu🙂🙂 ale těšim se až si někdy dám svůj tramal a myolastan , ale na to si ještě počkáááám hodně dloho pokád budu kojit🙂🙂 ale i tak díky🙂🙂

porodni_baba
autor
12. črc 2007

artuse: zkuste faktu mast...je taky moooc dobra (ale nakonec asi proc menit neco co funguje ze?) 🙂

simus: ja bych to klidne zkusila...ono za zkousku nic nedate a leky jsou to bezpecne...a na vas problem ucinkuji (ze zkusenosti 😉 i kdyz o tom asi pochybujete 😉 ) 😎

simus
12. črc 2007

babi jsem chir. sestra a vyzkoušela jsem už i MST a opiáty, mám ty záda uplně v.... ale ted jsem měla 4 měssíce uplně klid a byla jsem čiperka, holt asi budu muset mít furt 5-10kg navíc🙂🙂 11 je už na záda asi moc🙂🙂🙂

majkeela
12. črc 2007

porodni_baba: můžu se zeptat, jaké složky krve se sledují pro aplikaci epidurálu?? Vím, že pro aplikaci epi musí rodička prodělat krevní testy, ale nevím, co je kontraindikací pro aplikaci epi... Díky moc za odpověď a omlouvám se, jestli se ptám znovu...

porodni_baba
autor
12. črc 2007

simus: no vidim ze v tom mate jasno....5-10kg je vcelku velky rozmezi...to jiste lehce zvladnete 😎

majkeela: sleduje se krevni obraz...tedy hlavne krevni desticky...kontraindikaci je nedostatek krevnich desticek tedy trombocytu 🙂

simus
12. črc 2007

babičko , tak tak asi budu muset zustat holt tlustá🙂🙂🙂 ale co jsem nabrala 5kg tak mě nic nebolelo, ted to chytlo nevim proš ale asi že moc neodpočívám, potřebovala bych za ušiska🙂 no jak říkají neurochirurgové, operace mě zžejmě nemine🙂

majkeela
12. črc 2007

porodni_baba - diky moc. Mně teď vyšel nízký hemoglobin, erytrocyty a hematokryt. Tak doufám, že to toliko nebude vadit - jinak NERODIM 😀 😀 😀

porodni_baba
autor
12. črc 2007

simus za usiska obcas potrebujeme kazdy...vsak nejlip kazda sama vi co ji dela a nedela dobre...drzte se...porod jiste ulevi 🙂

majkeela: to co popisujete je v tehu naprosto typicke a normalni...to ze je ve vysledku oznacen jako nizky...je proto ze tabulka je udelana pro netehotneho cloveka...ale vy jste tehu...a vase krev je jaksi jinak naredena jen ty tabulky jsou univerzalni pro vsechny....ale kazdy lekar to vi...takze s tim se pocita...pokud by to bylo moc nizke dostanete maximalne zelezo...ale az zas budete netehu...hodnoty se vrati k normalu....epi vam pichnou to s tim nesouvisi 🙂 ..preju rychly porod...a treba na epi ani nevzpomenete 😀

natama
13. črc 2007

porodni babicko diky za odpoved snad na Bulovce kam me poslali maji nekoho s certifikatem 🙂 (treba nekdo s holek tady ma uz s Bulovkou a NT zkusenost?)
jeste bych se chtela zeptat na jednu otazecku ohledne NT. mam zadanku na krev i UZ na jeden den 11+2tt a na internetu jsem se docetla, ze se ma brat na tohle vysetreni krev v 11tt a UZ 11+3 az 13+6tt. vadi necemu, ze to budu mit takhle trochu posunute? diky snad uz jsem sve otazky vycerpala 😀

kacabacka
13. črc 2007

porodní babčo, mám taky dotázek:
Dá se říct, jestli antikoncepce napomáhá průchodnosti vejcovodů nebo naopak?

porodni_baba
autor
13. črc 2007

HEZKE DOPOLEDNE VSEM. VELMI ME MRZI PRISTUP ADMINA A BYROKRACIE...ODSTRANILI MEHO CAPA Z MOJI IKONY...
TENTO PRISTUP ME VELMI MRZI, PROTOZE AC ZVIRE PRESNE VYSTIHUJE MOJE POVOLANI
ZVAZUJI SETRVANI NA TETO STRANCE...
NEVENUJI SVUJ VOLNY CAS ABY MI NEKDO NEUSTALE HAZEL KLACKY POD NOHY ☹ 😖 😠

porodni_baba
autor
13. črc 2007

natama nebojte...Bulovka jiste certifikaci ma...i mnoho odborniku 😉

kacabacka: vyzkumy ukazuji, ze je spise ochranuje...tedy jejich pruchodnost, ale lecba na nepruchodnost to juiste neni...take samo kdyz prodelate nejaky tezky zanet...je jasne ze pokud je dostatecne nelecen...muze dojit ke srustum a nasledne i k nepruchodnosti vejcovodu 😒 😉

dashak
13. črc 2007

Porodní babičko ☹ To by určitě všechny mrzelo, kdo by nám tady radil ☹
Já jsem dneska přemýšlela, proč tam není čápík 😕 , ale nenapadlo mě ani ve snu, že to byla práce admina 😕 Máme novou, tak se asi činí 😀

Ale za to jak tady skvěle radíte, by vám měli dát metál a ne tohle 🙂

porodni_baba
autor
13. črc 2007

dashak diky 🙂 ono vsechno je o lidech a kdyz je nekdo byrokrat... 😝
Zvazuji moznosti...o poradnu neprijdete...me to s vami bavi... 😀
ale uvazuji i o jinych zpusobech a moznostech
diky adminum 😝 ono by me to bez nich ani nebylo napadlo...nebo napadlo, ale asi bych se k tomu nedokopala...ale tohle je jina...
No dost o me valce s adminem...Jsem tu pro vas a tak to i zustava (prozatim) 😀

porodni_baba
autor
13. črc 2007

slo vlastne jen o to zjistit jak se k tomu stavite vy ostatni uzivatelky:
zda jsem jen nekdo kdo porusil pravidla a zaslouzim si potrestat...nebo vam moje snazeni prislo jako vhodne vyjimky... 😔
ale ja v zivote vzdycky musim za vsechno bojovat...jako kazdy druhy...do klina vetsinou samo nic nespadne...Konec tecka 😀

dashak
13. črc 2007

super to jsme rádi 🙂

dashak
13. črc 2007

no mě fotka čápa přišla naprosto trefná pro tuhle funkci 😉
A myslím, že to nikoho ani nenapadlo řešit, naopak se v tom skvěle orientovalo, svůj ksicht 😀 tam má každý.
Ale jak říkám, máme novou adminku a promazala už hodně holkám fotky v albech, protože nesplňovaly pravidla. Přitom ale moji kamarádce napsala, že její fotky nesplňujou asi 4 body, ale žádná ji přitom nezmizla 😀

porodni_baba
autor
13. črc 2007

ano dobre se v tom orientovalo...to byl taky duvod proc jsem zvolila capa
nekteri z nas jsou dulezitejsi...a jini nejdulezitejsi...jak pr*** 😝 😀
Ty podminky vymyslel nejaky blazinek...a to IP co jsme si k tomu vymenily...to by jednoho pobavilo...smala jsem se cely vecer...
Ja ty byrokraty proste miluju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

listicka77
13. črc 2007

Jsme moc rády, že vás tu máme, je to opravdu úžasné, kolik svého volného času nám věnujete. A ten čáp byl moc prima a vaše odpovědi byly v diskusi poznat na první pohled. Achjo, myslím, že dodržování pravidel by mělo mít nějaký smysl. Tady ho tedy nevidím. Ale hlavně zůstaňte! 🙂

porodni_baba
autor
13. črc 2007

listicko diky za podporu...ale vas boj s lekarem byl dulezitejsi a vyhrala jste...alespon moralne...drzim palce ve stredu 😎

margarita1
13. črc 2007

porodni_baba - dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, jestli může mít vliv na otěhotnění nadváha, jelikož jsem brala asi 9 let antikoncepci, poté je to asi rok co jsem ji vysadila a asi půl roku si přejeme miminko a zatím se nedaři. Teď po roce mi navíc začala haprovat MS jako před antikoncepcí. Co si o tom myslíte. Za braní ant. jsem dost přibrala, snažim se s tím teď něco udělat, teď se mi podařilo srazit asi 10 kilo, ale stejně si myslím, že mám pořád docela velkou nadváhu. Děkuji moc za odpověď, popř. děkuji za nějaké rady.

listicka77
13. črc 2007

Vrátím se tedy zase k věcným záležitostem. Jak už jsem psala, mám Rh-. Na netu jsem bohužel nikde nenašla informace, které by šly do příliš velkých podrobností (jen to, že se sledují protilátky a po porodu se - pokud je mimi Rh+ - píchne ta injekce). Četla jsem tady někde v diskusi na koníkovi, že se v takovém případě nemůže nechat pupečník dotepat, ale musí se hned odstřihnout, aby nedošlo k promíchání krve. Opravdu to tak je? Já myslela, že krevní oběhy jsou oddělené a k žádnému smíchání dojít nemůže. Můžete mi to prosím osvětlit podrobněji? Děkuji moc. 🙂

margarita1
13. črc 2007

porodni_baba - jinak má dr mi jen řekla, že to zatím necháme na přírodě přes prázdniny, meuzitím jsem byla teď dvakrát na vyvolávačce a podle ultr. jsem prý v pořádku, tak nevím, co se z toho dá poznat.

porodni_baba
autor
13. črc 2007

margarita1: nadvaha je opravdu velky problem...ale jeste vetsi muze byt i rychle shazovani...zkuste napsat sve miry a vahy...klidne do IP 😔 Nevim ani kolik je vam let...tezko soudit...jiste to chce dalsi vysetreni...ale pul roku snazeni jeste neni mnoho...snazte se vklidu dal a neztracejte nadeji 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru