Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

lajla
27. čer 2007

adrianav kup si projimadlo primo pro tehulky, v lekarne ti urco poradi, vim, ze jedno je lactulosa a druhe si ted nevzpomenu..a papej hodne psylia a zapijej vodou, jinak ja piju actimel, nevim, jestli je to tim, a problemy nemam, v kurzu nam rikali, ze mame jist lactobacily, to taky pomaha

cert..ova
27. čer 2007

dobrý den porodní bábo, předem děkuji za odpověď 🙂
mám 2 děti, naprosto bezproblémové těhotenství i porody, ve 25 lety jsem zjistila hodginův lymfom(1Ast.,chemo, ozař.),potom konizace děložního čípku, teď v lednu jsem potratila, prý špatná spermie, zítra začínám 6tt a zajímalo by mě, jestli bych měla podle vás brát ten utrogestan(snad se to tak píše 😅 ) a mít třeba nějakej klidovej režim a jestli by na donošení míma mohla mít vliv chemo, teď je mi 29, děkuji

listicka77
28. čer 2007

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od kterého týdne těhotenství se dá poslechnout srdíčko miminka i jinak než pomocí ultrazvuku. Děkuji.

berdicek
28. čer 2007

Dobrý den porodní babicko, mela bych na Vás dotaz.Dnes jsem byla poprve v Krči v poradne. Musim rict, ze me paní doktorka trochu rozhodila. Muj gynekolog avizoval, ze podle hlavicky je mimi o tydne napred, a ze to vypada, ze bude pekne velky, klidne pry muze mit az 3,8 kg. To mi rekl pred 2 tydny. Ptala jsem se doktorky, jestli mi muze rict, jak bude mimi velky a ona prohlasila, ze je hodne maly, drobny a pokud se narodi v terminu, tak bude mit max. 2,7 kg! Vazne nechapu, jak muzou byt tak moc rozdilny nazory. Jinak mi rekla, ze pri dalsi kontrole si mam znovu vyzadat premereni ditete, aby se porovnalo, jestli se vyviji a roste, i kdyz pry kdyz se diva na pruchod pupecnikem, tak to je v poradku a vyzive by nemelo nic branit. Tak vam nevim, jsem z toho cela nervozni, jestli je vsechno v poradku. Je pravda, ze ja jsem byla taky pri narozeni drobna (49 cm a 3 kg), manzel jeste mensi (48 cm a 2,8 kg), tak je mozne, ze to je geneticky, ze mimco bude maly. I kdyby se ted uz prestalo vyvijet, myslite, ze by bylo v poradku? dekuji a preji hezky den

klararas
28. čer 2007

Dobrý den porodní babičko, mám jeden dotaz. Před 14dny jsem měla CS 1,5 a teď v úterý 3, hrozí mi předčasný porod a tak má klidový režim. Chci se zeptat, kolik bych měla v tomto tt CS mít a jak to CS postupuje. Díky Klára

adrianav
30. čer 2007

Dobry den, zajimalo by me jak moc je nebezpecna toxoplazmoza ve 3.trimestru.ted zacinam 29tt a koupili jsme si kotatko a mam strach, abych od nej nedostala nejakou nemoc...zachodek mu sice necistim a pokazde kdyz si s nim hraju tak si pak myju ruce,ale opatrnosti neni nikdy dost....

nalalie
30. čer 2007

Ahojky..jsem ve 30 tydnu..sem tam mi tvrne brisko,ale vcera jsme se s pritelem milovali a me potom bylo nejak divne..cela jsem se klepala,bylo mi spatne,ztvrdlo mi brisko a to na dost dlouhou dobu a stale se to opakovalo a mela jsem bolesti v podbrisku,ktere se stale po male chvilce vraceli...mela jsem strasny strach,jestli se neco nedeje,ale zhruba po hodine to odeznelo...Rano jsem se ,ale vzbudila a mela asi 4 velike fleky na nocni kosili,od prsou..a od rana jsem si uz musela prevleknout 4 tricko,jelikoz to jeste neprestalo ...tak ted nevim,jestli je to normalni a delam si zbytecne obavy???Moc dekuji za odpoved................

listicka77
30. čer 2007

adrianav: Jelikož naše milá porodní bába je momentálně asi mimo net, tak se pokusím vzpomenout si, co jsem k tomu četla. Pokud se dobře pamatuju, tak ty zárodky se probouzí ve výkalech až po nějaké době (nejmíň snad 3 dny), takže by snad ani nemělo vadit, kdybys je ze záchodku koťátku průběžně likvidovala ty (ale asi je lépe se tomu vyhnout). Horší je styk s nějakými zahrabanými výkaly v záhonku na zahradě. A krom toho se koťátko na to snad dá vyšetřit u veterináře. Taky záleží na tom, jestli je to kotě domácí bytové nebo venkovní. Pokud je doma a žere jen vařenou stravu (konzervy nebo tepelně upravené maso), tak by ani nemělo šanci toxoplazmózu získat. Ale asi bude lepší zeptat se toho veterináře, jestli ho na to může vyšetřit.

ao
30. čer 2007

Porodní babi má asi teď hodně porodů 😎

lu777
30. čer 2007

dobry den, porodni babicko, dekuju za odpoved a mam jeste jednu otazku:
vyrazil se mi opar na brade (stava se mi to tak parkrat rocne). Jsem ve 12.tt. Doktor rekl jedine mazat lihem, aby se to vysusilo. Poctive to delam, musela jsem teda lihem otukat tretinu obliceje, jak se potvora snazil se jeste nekde vyrazit 😠 .
Moc se teda nerozsiril.

Ale mam z toho (jako obvykle) lehce nabehle uzliny pod bradou a boli me hlava. Tak nevim. Je opar na rtu nebezpecny, kdyz nabehnou uzliny? (mne nabehnout vzdycky, kdyz si na to nedam napr. mast Herpesin, ale to bych si ted riskla jen v nouzi nejvyssi a s vedomim doktora)

Je nejaka rada, jak branit rozsireni a toho oparu se zbavit? Pomohlo by slunicko nebo cerstvy vzduch? Co propolis, muze se v tehu? Dokonce jsem tu cetla, ze pomaha sojova omacka?
Mne ten opar nevadi, jen abych od tech uzlin nedostala teplotu nebo tak (kdysi se mi to uz stalo)...

Moc dekuju za odpoved! (a to i vam, holky, kdybyste vedely nejaky osvedceny bezpecny recept)

liaa
30. čer 2007

Ahoj Lu77-Než se paní porodní na netu ukáže,tak ti k těm oparům budu snad schopná něco říci já,protože na ně také trpím a těžce je snáším.Musím však říci,že mne rada lékaře šokovala.Buď je už hodně starý,nebo skutečně neznalý.Protože vysušovat a mazat opar lihem je zastaralý,překonaný prostředek.Nejen že mi toto vysvětlovalo pár lékařů ale četla jsem i o tom sem tam v nějakém časopise články a konečně-já sama tuto radu dostala a byl to díky tomu snad nejhorší průběh oparu za celý život.Takže líh a podobné-určitě ne.Protože se to násilně vysušuje,pak to praská a infikovaná tekutina může nakazit další a další místa na pokožce.Výsledkem pak může být rozlezlý opar až na bradu.(tak se to tenkrát stalo opravdu i u mne a léčilo se to skoro 2 měsíce)Dále to vysušování lihem způsobuje i praskání,svědivý až bolestný krvavo hnisavý bolák.Určitě ne záměrně to ještě vystavovat na slunci.Naopak se zbytečně neslunit a spíše být v klidu,ve stínu.Hodně pít a zvyšovat svou vlastní imunitu a zvýšit dodávku vytamínu B a C.Třeba do sebe sem tam šoupnout pangamin-množství dle návodu ale dala bych třeba i 3 kusy 3x denně.C-třeba ze šípků postupně vstřebatelný,nebo i do pullitru vodu s vymačkanou šťávou z citronu.A opar především mazat.Buď se poradit v lékárně a koupit krém na opary vhodný v těhotenství a nebo i nějakým neagresivním krémem,sem tam alespoň promazat.Já mám ještě dobrou zkušenost s Tea tree aroma olejíčkem.Ale používám opravdu kvalitní a Bio.Ten na opar také přímo nedávám ale kápnu třeba na vatovou ušní tyčinku a lehce asi pul cm od boláku poklepu na pleť.Je antivirový a může to také částečně pomoci proti dalšímu šíření.Uplně nejlépe mi v tomto ale pomáhá paní Dr obvodní.Má jakousi BIO lampu a sestřička mi to vždy na pár minut ozáří.Ze začátku tam jdu 2x denně.Celkem asi 4 dny za sebou a téměř zázračně se opar hezky vybují,zatáhne a do týdne o něm ani nevím.Snad jen chvilku ještě zarudlé místečko.
Také jsem si všimla,že nabízí mastičku na opary má oblíbená firma s přírodními produky a aroma olejíčky.www.Nobilis tília z krásné Lípy.Zatím ale s touto mastičkou nemám osobní zkušenost.Ale s mnoha jinými produky jsem spokojená.Li

xsipm04
30. čer 2007

adrianav: Omlouvám se, že sem porodní bábě takhle lezu, ale jen jsem ti taky chtěla napsat, co o tom vím 🙂 byla jsem na testech na toxo - pozitivní, ale p. doktorka na infekčním mi dala super přednášku a krásně mě uklidnila(toxo jsem prodělala někdy v minulosti, proto mi vyšli pozitivní). I kdyby jsi náhodou toxo od kočičky chytla, tak ve 3 trimestru je prý sice pravděpodobnost, že se z matky přenese na dítě největší (např. v 1. trimestru říkala, že pravděpodobnost přenosu je asi jen 3%), ale důsledky pro mimčo jsou minimální, je už plně vyvinuté, takže jediné, co mu v této fázi hrozí jsou prý nějaké záněty očí, které se léčí po porodu, ale nemají trvalé následky. No a jak už psala Lištička77, prý že jí dostaneš od čičiny je pravděpodobnost malá. Mě přišlo celkem fajn, že jsem si ten test nechala udělat, protože teď už vím, že jsem v minulosti toxo prodělala a nemusím už se nikdy v těhotenství toxo bát (prý jí prodělalo snad 70 % populace a ani o tom neví,tak nevím, co je na tom pravdy)

lu777
1. črc 2007

ahoj Liaa, moc dekuju za Tvoji reakci.
Ja byla ve dvou lekarnach, rekli mi, ze v tehu mi nic moc dat nemuzou a v obou doporucili ten lih. Nikdy jsem to nezkousela, ale musim rict, ze mam jeden vetsi a jeden mini a oba to slusne vysusilo a nic nepraska. Ja to predtim mazala mastickou s TTO, ale to se to jen zhorsovalo. Cisty TTO bohuzel ted nemam, ale vcera jsem o nem premyslela, asi ho zas koupim. Ono se to asi vyrazilo kvuli tomu, ze mam v haji zaludek, mam ho nekolik tydnu strasne slaby, musim jist jak na prisne diete (jednoducha jidla, zadne maso, zadne sladke, jist pomalu, jinak me boli zaludek i po vode). Vcera jsem si dala vejce a uplne me to odrovnalo 😒 No a to s imunitou moc nepomaha.
Takze jsem nasadila Actimel a jogurt Activia, jinak jim jen ovoce a zeleninu a mini porce. Docela trpim hlady, ale jinak me desne boli zaludek. Je to teda neco, ty posledni tri dny 😖
Kdybyste nekdo vedel, jak srovnat zaludek, tak mi poradte. Ja obvykle piju bylinkove caje nebo pivo a to pomuze, ale to bych si ted neriskla. Jedine jsem si vcera v nouzi nejvyssi dala hermankovy caj hodne redeny vodou, to malinko pomohlo..

liaa
1. črc 2007

Tak je vidět,že asi v každém městě co lékař to jiný názor.Tak pokud ti to pomáhá tak to tak dělej.Na žaludek taky ted jím actimely-myslím,že skutečně fungují.Asi by bylo dobré znát příčinu bolavého žaludku.Já na nevolnosti používám ume ocet-k dostání v obchodech se zdrav.výživou.Je to koncentrát slano kyselé chuti.Ten hooodně naředím(méně jak šťáva)a popíjím.Pusobí tím,že pomáhá žaludku dělat zásadité prostředí.Někdy jsou nevolnosti z překyseleného žaludku.Taky mi na nevolnost pomáhá zázvor.Čaje také heřmánkový a mátový.A hlavně prý se nemá moc sladké .Tak ať ti je lépe!A co na tvůj žaludek lékař?Nic neporadí?

kajdzas
1. črc 2007

dobrý den porodní babičko, měla by jsem takový intimní dotaz. Dnes když jsem byla na wc, tak jsem zjistila, že jsem měla úplně černou stolici, je to normální??? Nemůže to být způsobeno tím, že jsem včera snědla borůvkový koláč???

denousek
1. črc 2007

zdravim... chci se jen na něco optat...je to normalní že jsem na konci 3 měsíce a stále jen na váze ubírám??pokaždé se vážím ráno,jím hodně vůbec NEZVRACIM ale prostě na váze deko od deka ubírám...není to třeba známka něčeho že něco není v pořádku??přece když nezvracím tak nemůžu ubírat na váze ne??nechápu to...pomoc... zatim celkove asi 2 kg ale ze jdou dolu to me mate...

liaa
1. črc 2007

Kajdzas-ahoj.Já měla nedávno taky borůvkový koláč a to samé.-)

lu777
1. črc 2007

Ahoj Liaa, no ja myslim, ze ten zaludek je hormony, tak snad to brzo prestane, jen to musim do te doby nejak prezit 😉 jim jak na zlucnikove diete, takze zadne maso, sladke, kysele, tucne, smazene. No a kdyz jeste vynecham vejce a jim delenou stravu, tak mi zbyde ovoce, zelenina na sto zpusobu, mozna brambory a ty Actimely apod. Po kazdem jidle me sice trosku zaludek jeste zaboli, ale jen minimalne a muzu normalne "dychat".
Jinak to mozna primo zhorsuje Utrogestan, ted jsem 11+2, tak uvazuju, ze to utnu o par dni driv, abych mohla normalne jist a mimisek mel lepsi vyzivu. Myslim, ze ted uz by to melo byt v poradku i bez toho Utrogestanu...(?)

Jinak musim rict, ze jsem rada ze mam tak tri az pet kilo navic oproti optimalni vaze, protoze ted se mi mooooc hodi 😀 Ja nevim, jak to delaji fakt stihle holky v tom prvnim trimestru 😀

lenycka
2. črc 2007

Dobrý den 🙂
Měla bych dotaz ohledně kojení. Naše malá patří asi mezi ty hladovější a většinou jí jedno prso nestačí... Chtěla jsem se zeptat, jak správně kojit - nechat jedno prso vypít celé a pak dát druhé nebo třeba po 10ti minutách střídat?
Většinou to teď dělám tak, že jí dám jedno prso, to "vyžunkne", pak si na chvilku odpočine a když začne otvírat pusinu, že by chtěla ještě, tak jí dám druhé na žízeň. Nerada bych, abych třeba hodinu kojila a malá byla furt hladová jenom proto, že jsem jí kojila špatně ☹
Děkuji moc za odpověď 😔

porodni_baba
autor
2. črc 2007

takze omluva vsem, ze jsem se dlouho neozvala, ale bohuzel nebyla sance dostat se na internet. ☹ ..zdravim vsechny a opet postupne se budu snazit vsechno zodpovedet 😉

ad dendasek: pokud ten UZ ve 27.tt byl velmi podrobny tak to staci...nebojte mimisek je jiste uplne v poradku ...jen vy mozna casem zvazte za setrvavat u lekare se kterym nejste spokojena 😉

ad kaceenka: zalezi ve kterem tydnu...ale nelecena infekce by jiste mohla vest az ke smrti plodu...takze pokud mate podezreni na odtok vody je treba jet do nemocnice a vyresit zda o vodu jde nebo ne... 😉

ad nika.f: problemy spojene se zvetsenou stitnou zlazou by bylo spise obtizne polykani...skrabani v krku bude infekce...tu muzete chytnout aniz byste nastydla 😉

ad natama: je to tak naprosto spravne...ten uplne prvni UZ se dela jen pri potizich nebo kdyz ho ma lekar v ordinaci a tak trosku si s nim hraje a uctuje to pojistovne..ale zadny velky vyznam nema 😉

ad adrianav: trapne to neni vubec...verte ze tu najdete hodne podobne postizenych 😉 jen to nepriznaji...ono to k tehu tak trochu patri, ale mela byste se snazit s tim neco dela....jist svestkovy kompot...vubec hodne ovoce zeleniny atd....pripadne si v lekarne kupte lactulozu....
ale k vasemu dotazu...pokud je mimisek vporadku ani poradnym zatlacenim mu neublizite...nebojte 😉 🙂

ad zuuu: vsechno je vporadku...budte klidna...sama pisete ze jste hodne spinivala i pred tehotestvim a tehotenskymi hormony se to jen umocnuje....pokud nekrvacite...budte klidna...vsak ono se vas to pusti a prozijete hezke tehu 😉 🙂

denousek
2. črc 2007

porodni baba-a ja nic ?? ☹

jiji
2. črc 2007

Porodní babičko, taky bych na vás měla jeden dotaz 😉: zajímají mě křivky z KTG. Teď jsme to řešily s kamarádkou, zda záleží na tom, v jaké rovině se pohybuje dolní křivka, i když je jen lehce zvlněná, žádné výkyvy. Například jestli je rozdíl, zda křivka převážně prochází hodnotou 20 nebo hodnotou 40. Vypovídá to o blížícím se porodu? Nebo jsou z tohoto hlediska podstatnější "kopce", které křivka vytváří při stazích dělohy? Děkuji 😉

porodni_baba
autor
2. črc 2007

ad liaa: vas dotaz neni prilis srozumitelny, ale zkusim odpovedet...transfuze nutna primo pri cisarskem rezu jen velmi malo...hruby odhad 1:100-500? opravdu nevim...ale spise je to u komplikaci s krvacenim spojenych jako je vcestna placenta apod....spise az druhy den po kontrole krevniho obrazu se pristupuje k transfuzi....vase pripadna nesnasenlivost podanych krevnich derivatu....snazi se tomu predejit peclivym testovanim konzervy pri jeji priprave na transfuznim oddeleni 😉 🙂

ad cert...ova: nepisete jak dlouho je to od chemo...ale predpokladam, ze jiz nejakou dobu ano...takze by mit vliv nemela....utrogestanem ani klidovym rezimem se neda nic zkazit...ale hlavni asi bude domluva s vasim lekarem gynekologem 😉

ad listicka77: dopler...maly rucni pristroj zalozeny take na UZ...asi od 7tt...jiste od 10tt...ale o ten vam asi nejde....pokud myslite cvicenym uchem porodni baby....tak az tak po 20tt bych si verila, ale zalezi hodne jak je mimco natocene a jaka je vase telesna konstituce...a jak to s vami vypada...uz jste byla u lekare..jeste je asi brzo ze? 😉

porodni_baba
autor
2. črc 2007

ad berdicek: budte uuuuuuuuuuuuplne klidna...ta chyba je velika zalezi jak je kdo sikovny a jak nastavi sondu 😀 😎 pokud je dobry prutok pupecnikem tak je to ok...to je jedine na cem zalezi 😉 bude vporadku...a mensi mimco se vam bude lepe rodit kdyz jste drobnejsi 😉

ad klararas: nyni muzete mit az CS 6, a pred 2ma tydny CS 5 by bylo hranicni....myslim, ze vas lekar je prehnane opatrny...nebo ma jeste jiny duvod vas drzet vklidu...ale o tom ja nevim...CS to jiste neni...zkuste mrknout do prukazky je to tam napsane....pokud jeste mate takovoutu s grafem-... a pod ni takova tabulka...kam se da CS zapisovat...tam ty maximalni hodnoty jsou 😉 🙂 zadne zvysene riziko predcasneho porodu u vas nevidim 😉

ad nalalie: pokud to ustane...myslim ty bolesti bricha...max do 2 hodin je to vporadku....milovani drazdi delohu k praci 😉 ...pokud by to neprestalo musite do nemocnice...produkce mleziva jiz v tomto tydnu muze byt zcela normalni 🙂

ad adrianav: budte klidna neni tak lehke dostat toxo od kocky jak si lide mysli...hygiena kterou popisujete mi prijde naprosto vporadku...zadny strach a hodne radosti z kotatka i z tehu 🙂

ad lu777: slunicko bych neriskla ...propolis ano... a doporucuji vitamin B 😉 jinak velky strach nemejte 😔 jak pise liaa (diky moc za zastup)...to jsou skvele rady a primo od zdroje...nenapsala bych to lepe

porodni_baba
autor
2. črc 2007

ad lu777: jeste me napada uplne obycejna calciova mast (pripadne i zinkova) na to promastovani mozna nejlepsi...ale opravdu delejte jen to co vam dela dobre....co to zhorsi to samo dobre neni 😉

ad kajdzas: cerna stolice muze byt i po boruvkach, ale neuzivate nahodou zelezo....to by bylo nasnade...po zelezu je to typicke 😉 zadny strach zase se to casem srovna 🙂

ad denousek: zadnou paniku mimi si bere co potrebuje...jezte jen to nejlepsi co muzete...kvalitni bilkoviny (maso mlecne vyrobky)a ovoce a zeleninu...
okolo 20tt byste nejpozdeji mela zacit pribirat 😉 🙂

ad lu777: utrogestan to delat muze....muzete ho zavadet vaginalne...hluboko do pochvy...ucinek je stejny ne-li lepsi 😉

porodni_baba
autor
2. črc 2007

ad lenycka: vas postup je naprosto spravny....jen pri pristim kojeni prsy vymente....tedy pokud pri prvnim kojeni kojite nejprve z praveho....a dokrmite z leveho....pri druhem zacnete levym a dokrmte z praveho....nebojte mnozstvi mleka se postupem upravi s potrebami miminka a budete spokojene obe...delate to dobre jen tak dal 🙂

ad denousek: na vase odpovedi se dostalo vzdy podle poradi...nebo jsem nejakou vasi otazku prehledla? 😔

ad jiji: dulezitejsi jsou kopce.....pokud je bazalni hodnota u 20 ...tak je to spravne....pokud je u 40 znamena to jen to, ze ten kdo vas tocil...to tzv. nevynuloval...nebo jste pri tom treba zmenila polohu....zapojila brisni svaly...to ma taky vliv....ale jak daleko je porod nikdo nevyvesti i kdyby se tam malovaly Tatry 🙂

jiji
2. črc 2007

Děkuji za odpověď 😉

denousek
2. črc 2007

mockrat dekuji a jeste mam jednu starost ...ale ta je asi zbytecna jak uz jsem pochopila....jsem ve 13-14 tt a jeste vubec zadne znamky briska...jen muj spek..ale rehu brisko nikde..kdyz si ho trosku zmacknu melo by byt pod spekem citit tfrde ne??a ja nic necitim ☹ dekuji zatim naschle...

kasli
3. črc 2007

Zdravím porodní babičko, měla bych takový malý intimní dotaz. Podlouhé době se nám s manželem podařilo mít tento víkend konečně intimní chvilku a dokonce ve dvou dnech za sebou. Po prvním styku bylo vše v pořádku, ale po druhém mne druhý den ráno začalo mírně bolet v podbříšku a drobně jsem začala špinit. Dnes už mě v podbříšku nebolí, ale stále drobně špiním. Na kontrolu k Dr. jdu zhruba za 5 dní. Myslíte, že bych k doktoru měla zavolat již dnes, aby mě vzal nebo to bude stačit až za těch pět dní, pokud špiním opravdu drobně a pobolívání podbříška přestalo? A je to normální že se toto po styku stane? Nerady bych plašila u doktora s banální věcí. Předem děkuji za radu!!

nasticka
3. črc 2007

Dobrý den, babičko, prosím Vás, poraďte... Dnes jsem 40+3, na včerejší poradně mi paní Dr. sdělila, že vaginální nález se opět nezměnil, takže už 3 týdny beze změny, CS 2-3, břicho mi tvrdne co půl hodiny, mívám veliké bolesti, jak se mimi v bříšku hýbe, kolikrát ty bolesti vystřelují do zad a hlavně do kyčlí, takže pak nemohu ani chodit. Monitory jsou v pořádku, na ultrazvuku bylo včera také vše v pořádku, doktor mi řekl, že mimi má 3200g. Ode dneška za týden bych měla nastoupit na vyvolání, po středeční kontrole je možné, že to bude dřív. Bojím se, zda je vše v pořádku.. 😢 A hlavně, jestli máme ještě nějakou šanci na přirozený porod bez vyvolání..Velmi děkuji za odpověď. Čekám první mimi a tak jsem z toho dost vyděšená, bojím se o děťátko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru