Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
6. bře 2008

macek82 • 26tt • Dnes v 09:58...jsou potřeba častější kontroly krevního obrazu, případně kontrola na hematologii 😉 Miminko není ohroženo až do kritických hodnot. Buďte klidná 😉

zuzik03 • 40tt • Dnes v 10:01...pčesně tak je to nápor na psychiku, ale vy už to budete mít brzy za sebou, tak hodně štěstíčka na těch posledních několik dnů a na porod hodně síly 🙂

macek82
6. bře 2008

Moc děkuju za odpověď 🙂

merapi
6. bře 2008

moc dekuji za odpoved a uklidneni,dneska se nic nekonalo, je mi hned lip 🙂

evita16
6. bře 2008

Dobrý den babi. Od minulého pátku, každou noc se potím. A to nejen tak, ale normálně každé ráno ležím ve vodě. Nemocná nejsem, teplotu nemám (večer jsem měla 36,8). Je to norm. nebo bych měla zajít za doktorem? Dík z aodpověď.

werminka
6. bře 2008

Porodní babičko - moooooc děkuji za odpověď. Nikde jsem na své otázky odpovědi nenašla, až díky Vám 🙂 Je to super - díky moc a určitě napíšu, jak si zase nebudu vědět s něčím rady. Zítra mám jít na kontrolu právě do nemocnice, tak uvidíme, co mi tam řeknou. Přeji krásný den a ještě jednou děkuji 🙂

helcah
6. bře 2008

Porodní babičko děkuji za odpověď a potřebovala bych ještě jednu radu. Minulý týden jsem krvácela a dostala diagnozu hrozící potrat. Krvácení po jednom dni přešlo a teď jen občas špiním. Dnes jsem byla na návštěvě u Dr. a ta viděla jen nějaký ten váček nebo co je to (takové prosvětlené místo na ultrazvuku) a nebyla žádná srdeční akce. Říkala že se jí to nějak nezdá, že i to krvácení hned ze začátku je špatné. Mam přijít znovu za týden na ultrazvuk jestli už bude akce. Chci se tedy zeptat jestli je nějaká naděje jestli je plod v 8tt tak malý že ještě nemá srdeční akci a není vidět. Nevím jestli vůbec ještě můžeme doufat a strašně se bojím nejhoršího.

luciv
7. bře 2008

porodní babičko: děkuji Vám mockrát, myslím si že oproti pondělku jsem ve větší pohodě a orpavdu se snažím moc a moc ležet.

werminka
7. bře 2008

Dobrý den, PORODNÍ BABIČKO! 🙂 Tak mám další DOTÁZEK. Dneska jsem byla na kontrole v nemocnici (mám po termínu, takže mě pan doktor už předal tam). Termín dle MS 3.3. a dle UZ 6.3.
Udělali mi monitor (vše ok, kontrakce nula)
Pak vag.vyšetření - výsledek hrdlo H 1,5cm, volně pro prst, hlavička naléhá na vchod, VB hmatný (přesně tenhle výsledek jsem měla už před 14 dny!!!) A doktorka po tomto vyšetření prohlásila, že na porod to úplně není. Přitom můj gyne mi před 14 dny řekl, že na porod je vše připraveno - že už jen aby přišly ty kontrakce. TAk by mě zajímalo - co je tím myšleno, že na porod to není?? A může se to v blízké době změnit? Lze to nějak ovlivnit? ☹ Pozítří mám jít na další vyšetření (úplně stejné) a v pondělí příjem do nemocnice a 6. nebo 7.den po porodu prý už vyvolávají. Chtěla bych porodit spontánně - aby to přišlo samo, ale po dnešním vyšetření ztrácím naději. Mám z toho vyvolávání strach. Je pravda, že vyvolávané porody jsou těžší? A jakým způsobem se porod vyvolává? - kdy se použijí kapačky (oxitocin) a kdy se zavádí tableta do vaginy? A jaký je v tom rozdíl? Liší se podle způsobu vyvolání i průběh porodu?
Dále mi byly naměřeny hodnoty (měřili miminko na UZ): BPD 96mm; AC 293mm; FW 2900-3000g - paní doktorce se ale zdá, že bříško miminka je nějaké malé ..... to mě taky překvapilo 😲 Protože na UZ jsem byla několikrát a nikdy se nikomu nezdálo nic divné. Tak mě to trochu vylekalo. Hlavička je prý normální - odpovídá termínu - jen prý to bříško... nakonec to ukončily tím, že to asi bude menší miminko s váhou kolem 3kg. Zdá se vám na těchto hodnotách taky něco v nepořádku?
Děkuji předem za VAši odpověď

janah.
7. bře 2008

Ahojky,
nám v porodnici radili sex, sex, sex. Tak to zkus, třeba Ti to pomůže!! 😉

werminka
7. bře 2008

🙂 no, asi to fakt vyzkouším 😀

janah.
7. bře 2008

To werminka: Opravdu nám to vehementně doporučovali 😉 😉 Četla jsem o tom i nějakou debatu, prej, že ty spermie by měli být jako spouštěč. Tak nevím 😔 😔

werminka
7. bře 2008

Holky já myslím, že na mě žádné spouštěče neplatí ☹ Teda spíše na to naše dítko .... 😀

toni78
7. bře 2008

Zdravím Vás Porodní Babičko-mám sice spoustu času na porod ale chci se zeptat ohledně mého prvního porodu(před 8 léty). Rodila jsem císařem-neplánovaně. Ráno mi dala dr, do vag. vyvolavací tabletu ta nepomohla tak mi dali po pár hod.druhou,pocitovala jsem mírné bolesti v zádech a pak se to stalo.....................začala jsem šíleně krvácet a hned mě brali na sál a porodila jsem císařem,do dnes mi nikdo nedokázal odpovědět proč tomu tak bylo! Celé těhu jsem měla v poho-TP byl 8.5-dcera se narodila 6.5 zdravá 50cm,3,25kg. Mám trochu obavu z nynějšího porodu ☹ děkuji za odpověd Toni

rajka
8. bře 2008

Dobrý večer. Chtěla jsem se Vás zeptat na vhodnost užívání globulí Dafnegin v těhotenství. Předepsal mi je lékař, ale v příbalovém letáku je napsáno :...užívání v těhotenství jen ze zvlášť závažných důvodů..... Myslíte si, že kvasinky jsou zvlášt závažný důvod? Děkuji za odpověď.

porodni_baba
autor
9. bře 2008

macek82 • 26tt • 6. březen 2008 v 10:25
a merapi • 25tt • 6. březen 2008 v 10:49 nemáte za co, proto tahle poradna existuje, pro informace a pro uklidnění, když to jde 😉

evita16 • 32tt • 6. březen 2008 ve 12:55 ..asi vás zklamu, ale je to normální 😉

werminka • 42tt • 6. březen 2008 ve 14:40...není zač, přejeme hodně štěstí a brzký bezproblémový porod. 😉

helcah • 8tt • 6. březen 2008 v 16:38¨...pokud by vaše těhotenství bylo opravdu 8tt staré, srdeční akce plodu již by vidět být měla. Ale nikdo neříká, že opravdu v tomto tt jste, proto ta kontrola s odstupem týdne. Možná byla ještě vhodná kontrola hcg v krvi, ale to už bych se vaší paní dr. moc vměšovala do řemesla 😉 Doufat smíte, na paniku je vždycky času dost. přeju hodně štěstíčka, ať na příším UZ vidíte co vidět být má, tedy plůdek i srdíčko a ať vám pí dr. jen řekne, že jste prostě těhotná o pár týdnů méně. Dejte pak vědět, klidně přes IP. 😉

luciv • 27tt • 7. březen 2008 v 09:44..skvělé, jen tak dál. Uvidíte bude to dobré 🙂

porodni_baba
autor
9. bře 2008

werminka • 42tt • 7. březen 2008 v 16:43...snažte se neposlouchat lékaře, při jejich konstatování, že to na porod vypadá případně nevypadá, jsou to jejich osobní názory a věštby nic jiného. Nemají žádný relevantní podklad 😉 I zdánlivě nález který není k porodu, se může porodním stát během pár hodin kontrakcí, a naopak s nálezem dle lékařů k porodu můžete ještě dlouho přenášet. Jde jen o to, nenechat se tím rozladit. Naslouchejte svému tělu a věřte, že miminko samo nejlépe ví, kdy je čas se narodit 🙂
K vyvolání porodu už jsem tu toho napsala hodně tak jen ve zkratce:
pokud je malý porodnický nález na hrdle- použije se tableta nebo gel k tzv. preindukci (tedy předvyvolání)- po tom většinou máte mírné bolesti v zádech a v podbřišku. ten den většinou neporodíte, jen se to jakoby nachystá. Další den se může pokračovat další tabletou nebo gelem. To už většinou mývá větší účinek a porod se rozeběhne.
Pokud je nález hodně příznivý může se provést tzv. klasická indukce. tedy se pustí plodová voda, za monitorace mimča, a po časovém odstupu, pokud kontrakce nenastoupí v dostatečné intenzitě samy, se nechá kapat oxytocin do žíly 😉
Následné průběhy porodu nelze srovnávat, protože ta samá žena nemůže prožít ten samý porod s jiným způsobem vyvolání. Většinou vyvolávané porody mívají strmější a rychlejší průběh 😉
Na konci těhotenství je běžné, že všechny rozměry nesedí na ten tt, ale nic si z toho nedělejte. Určitě čekáte naprosto normální souměrné miminko 😉 😉 😉 A 3kg miminko je na porod akorát 😵

porodni_baba
autor
9. bře 2008

toni78 • 11tt • 7. březen 2008 ve 21:26...ono je možné že to dodnes nikdo neví proč se tak stalo, a na dálku ještě hůře můžu hodnotit. Nevím třeba jak byla uložena placenta atd 😉 Radujte se ze zdravé dcery, právě pro tyhle případy tady porodnice jsou, a vyvolávání porodu probíhá pod lékařským dohledem 😉
Buďte klidná, horory z prvních porodů se většinou neopakují. druhý porod může proběhnout naprosto normálně, žádné vztahy mezi prvním a druhým porodem neexistují. Užívejte těhotenství. hodně štěstíčka 🙂

rajka • 1d, 31tt • Včera ve 22:30...ano jsou. Tohle je velmi oblíbená věta výrobců léčiv 😉 žádný strach 😉

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werminka
9. bře 2008

Děkuji PORODNÍ BÁBI 🙂 A ještě jednu otázečku na Vás - prosím prosím 😵
Po dnešním vyšetření mi pan doktor napsal do zprávy: "hrdlo nižší val" Co to znamená?
Dále pak následuje "volně pro prst", "hlava naléhá" (tyhle dva pojmy už chápu - jen to píšu kdyby to mělo nějakou souvislost s tím prvním, kterému nerozumím)
Děkuji!!!!!!!!!!!

rajka
9. bře 2008

Moc děkuji za odpověď!! Zdravím a přeji hezký večer 🙂

macek82
10. bře 2008

Dobrý den!Psala jsem 6.března:"Dobrý den!
I já prosím o radu!Jsem ve 25.týdnu těhotenství.Při kontrole jsem měla CS1,v moči mi vyšla infekce(musím brát antibiotika Ospamox500mg) a zhoršil se mi krevní obraz(z 1tbl. Aktiferrinu mám brát 3)!Jsem chudokrevná od narození,ale nyní se to pořád zhoršuje.Zajímalo by mě,jestli není ohroženo miminko?
Moc děkuji za odpověď"
Přes víkend mi bylo asi 5 na omdlení a na zvracení,celá jsem se opotila.Cítím se slabá.Má to souvislost s krevním obrazem nebo bude lepší si dojít k lékaři?Děkuji za odpověď

cert..ova
10. bře 2008

ahoj porodní babičko, moc ti děkuju za rady v těhotenství, 26.2. se nám narodil vojtíšek,vážil 3,90 a 53cm měřil 🙂

helcah
10. bře 2008

Mockrát děkuji za povzbuzující odpověď. Dnes jsme volali k Dr. kvůli výsledkům krve a mam 10000 jednotek Hcg, což je prý ukázkové 😀 😀 😀 . Tak snad to ve čtvrek na UZV dopadne dobře.

toni78
10. bře 2008

porodní baba-děkuji mooooc za uklidnění,snad to bude opravdu tak jak říkate 😉 Přeji hezký den

toni78
10. bře 2008

Jeste jeden dotaz pro Vás porodní babicko a to jak se divate na sex v tehotenstvi,jsem v 11tt. a mam z toho strach 😒 dekuji za odpoved,snad to bude zajimat vic holek 😉

bucenka
10. bře 2008

Ahoj Porodní babičko,chtěla bych se na něco zeptat...Už asi týden mám tak obden že ze mně vychází hnědý hlen.Když jdu na malou a pak se utřu mám ho takový hustý a hnědy,jakoby špinění v hlenu,ale jen občas,pak je třeba zase jen bílý,....nevíte co byt o mohlo být??

rrk
11. bře 2008

Ahoj porodní babičko, jsem v 28 tt a přijde mi že se miminko přemístilo do spodní části dělohy, protože cejtim pohyby jenom v podbřišku. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální, nebo by to tak být nemělo? Mam strach jestli se miminko nepřipravuje na porod. Možná Ti přijde muj dotaz divnej, ale já mam prostě strach. Moc děkuju za odpověď. Renata

porodni_baba
autor
11. bře 2008

werminka • 42tt • 9. březen 2008 ve 14:36...to znamená že z hrdla zbývá takový zbytek jakoby val 😉 Znamená to že porodní cesty jsou již dobře připravené. Už je potřeba jen vydatné kontrakce a porod jistě dobře poběží 😉

rajka • 1d, 31tt • 9. březen 2008 v 18:36...není zač. Hezký den 🙂

macek82 • 27tt • Včera v 08:23...souvislost to sice mít může, ale spíše vám doporučím navštívit lékaře 😉

cert..ova • 3d • Včera v 08:51 ...veliká gratulace ke zdravému a jistě krásnému Vojtíškovi. Ať vám dělá jenom samou radost 😉 Doufám že s vaší nemocí je také všechno v pořádku a nadále jste pod kontrolou. Hodně štěstí 🙂

helcah • 8tt • Včera v 09:46...s tolika jednotkami hCG není pochyb- jde o prosperující těhotenství, jen se na tom UZ dozvíte, že je mimi prostě menší než by odpovídalo vynechané menstruaci. Toho se neděste- datace těhotenství do 12tt je dle UZ daleko přesnější. Ne každá žena má totiž 28denní cyklus se kterým se běžně počítá a ovulaci uprostřed tohoto cyklu. Moc gratuluji a teď už si užívejte těhulkování bez větších stresů. Hodně štěstíčka 🙂

toni78 • 11tt • Včera v 15:38...pokud jde o normální zdravé těhotenství není důvod se sexu vyhýbat. Jde pouze o váš pocit, pokud na to teď příliš chuť nemáte, hlavně se nenuťte- bývá to v prvním trimestru běžné. Až se těhu překulí do 2. trimestru budete silnější v kramflecích a třeba se váš postoj změní.
Něco jiného je u problémového těhotenství se špiněním nebo krvácením na počátku, nebo s nějakými vleklými problémy s infekcí. Na to by vás ale měl vždy upozornit lékař, pokud by byl pohl. styk nežádoucí. Jinak z medicínského hlediska nelze nic namítnout 😵 sexujte jak máte chuť 😵

bucenka • 1d, 35tt • Včera v 16:41...viděla bych to na vleklý postupný odchod hlenové zátky (může být i několik týdnů před porodem) 😉

rrk • 28tt • Dnes v 08:04...Milá Renato žádný strach. Spíše se stalo to, že se mimi otočilo z polohy hlavičkou na polohu zadečkem dolů. Proto pohyby cítíte hodně dole a nahoře nic. Miminko má na tyto otočky ještě stále dost času. Myslím že porod se nechystá, ale určitě se se svými obavami svěřte na těhotenské poradně. Ověřením polohy miminka bude hned jasno. hodně štěstí 😉

toni78
11. bře 2008

porodní bába-děkuji 😉

rrk
11. bře 2008

Porodní babičko, děkuji. Je super že tady takhle radíte 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru