Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

jojojo
10. zář 2007

mirko - ať není hloupán a opravdu jde k doktorovi, to není sranda. Opravdu je lepší jít zbytečně, než si něco pak vyčítat. To by měla v sobě celej život. Ať se sebere a jede!!!! není to sranda.

terkakell
11. zář 2007

Ahojky 🙂
jsem v 19tt a pohyby miminka cítím už od 17tt, někdy už cítím i pořádné kopání, čekám první miminko, ale prý se první pohyby při prvním těhotenství cítí až po 20tt, jak to že někdo necítí drobka ani ve 22tt a někdo už v 16tt, v čem to spočívá?
Znamená to, že jsem třeba citlivější nebo na velikosti bříška nebo že bych měla tak akční miminko 🙂 ? Děkuji

add
11. zář 2007

Dobrý den porodní babi, tak dneska jsem byla u gastroenterologa kvůli tomu mému vleklému průjmu. Chce mi znova vzít výtěr, vč. parazitů a nasadit černé uhlí. Už sem na jednom výtěru byla a vyšel neg. a brala jsem Smectu. Tvrdí mi, že Smecta není tak účinná ať si vezmu to uhlí. Mohu podruhé za sebou brát léky na střevní potíže? Už jsem z toho jak mi pořád něco je unavená. Taky mě pořád bolí v krku a na průduškách a výsledky dobré. Neví si se mnou rady. Tak nevím, hrozně mě to vyčerpává. Vím, že jsem psala, že nebudu věci tak zkoumat, ale moc to nejde. Co mě však potěšilo, že jsem včera byla u MUDr a potvrdila mi zač. 8. týden, mimčo se mělo k světu a srdíčko bouchalo 😅.

lu777
11. zář 2007

porodní babičko, tak praktická i ortoped byli na dovolené, obvolala jsem asi deset dr., nikdo neměl čas.. nakonec jsem se probojovala k paní co dělá´masáže těhotných.. jenže když mě viděla, tak řekla, že se na mě neodváží sáhnout, jedině rehábka 😝 ale měla jsem velké štěstí, její kolega se nade mnou slitoval a v přestávce na oběd mě stlačil nějaké body,´udělal mi opatrnou trakci a bylo to super 🙂 nahřívací podložku mi taky nedoporučil, teplou sprchu už vůbec ne (po ní se to den předtím zhoršilo).. koupila jsem si pohankový polštářek, ten se může zlehka nahřát v mikrovlnce.. ta elektrická nahřívací podložka se nesmí kvůli indukovanému proudu.. masáž se taky nesmí jen tak nějaká, ukázal přesně manželovi, kde a jak masírovat 🙂
jinak tepla se bojím proto, že mám vyšší tlak a když mně nahřívali záda v lázních, tak jsem jim tam omdlívala.. ještě jsem si to ověřila u čínské dr. a ta teplo taky nedoporučuje, maximálně dva svetry nebo ten pohankový polštářek, ale ne moc horký..
..
záda jsou trošku lepší, ale v noci jsem stejně moc nespala 😔 nejlepší je poloha na zádech, ale mimi se to nelíbí, dost kope 😔 ve čtvrtek jdu k nějakému ortopedovi (můj je na dva týdny na dovolené), tak uvidím co mi řekne a snad mi dá ten těhu pás..

maly_strom
12. zář 2007

Dobrý den porodní babi🙂
Chtěla bych se zeptat na jednu věc, dneska jsem byla na kontrole a doktor mi řekl, že mám nížeji položenou placentu (podle něj opravdu docela níž než je obvyklé), ale čípek je zavřený. Pohrozil mi předčasným porodem.
Nařídil klidový režim, hlavně teď během 2 dnů, mám lehnout do postele a ležet. Pak ještě dodal, že se ale klidně můžu každý den zhruba tak 2 hodinky procházet.
Byla jsem docela vyklepaná, takže ani jsem se ho pak dál neptala, co konkrétně myslel tím předčasným porodem, jestli může začít hned nebo od kolikátého týdne? A co všechno kromě toho ležení můžu udělat pro to, abych neměla předčasný porod?
Dále bych se chtěla v této souvislosti zeptat, navštěvuji předporodní kurz 1x týdně, jehož součástí je cvičení + teorie. To cvičení mám zřejmě již vynechat?
Moc děkuji! 🙂

lucpet
12. zář 2007

Ahojky,
pred mesicem jsem vysadila HA. Dnes je to 3 dny, co mela prijit mrska a nic. Uz asi tyden me pobolivaji prsa, ale delala jsem si test a byl negativni. Myslis, ze bych mohla byt tehu? Prip. za jak dlouho si mam dojit k doktorce, kdyz to nedostanu??
Moc dekuji za odpoved.

kirax
12. zář 2007

dobrý den,dá se roztok na rozpoznání plodové vody koupit v lékárně?jsem hrozně neštastná že plod.vodu nepoznám.intimku mám mokrou pořád... ☹

porodni_baba
autor
12. zář 2007

Zdravim vsechny ...dotazy se nakupily, tak se budu snazit byt strucna a vystizna aby se na vsechny v co nejkratsi dobe dostalo 😉 😉 🙂

jojojo ...padaní vlasů v šestinedělí je naprosto normalni...casto se i stane ze se zmeni struktura vlasu...jde o hormonalni nerovnovahu a jeste nedostatek sil a nevyrovnanou ztratu krve po porodu...hodne odpocivejte a opravdu dostatecne pijte...dulezita otazka zni...kojite jeste?...uvarte si caj z kontryhele a medunky

mirka19 ...myslim, ze odpoved slyset ani neni nutne...a jiz to za me i udelaly maminky dale...jde o to ze sama citite, ze k lekari jit mela...s odstupem casu pokud opravdu citi pohyby navsteva lekare ztratila na dulezitosti...jste jeji kamaradka...poradila jste ji, snazila se ji podrzet ale rozhodnuti je jen a jen na ni....i kdyz to treba i pro vas bude tezke uz se tim netrapte...mate zodpovednost sama za sebe a za sve deti*)...kamaradka je dospela...musi se tak i chovat.. 😉

giorgina...maximalni davka magnesia neexistuje...pri lecbe magnesiem v nemocnici by se meli sledovat jeho hladiny v krvi...vam staci magnesium, ktere je v tehu vitaminech...pokud vam nejake magnesium predepsal lekar...vysazuje se po ukoncenem 34tt...ale to by vam mel povedet on 😉 🙂

kirax
12. zář 2007

ještě jsem chtěla dodat,že minulý týden jsem byla na stěry v 36tt,to by poznala kdyby tam byla voda,že,a asi by mi volala.mám strach ale mokrá jsem pořád,a běhat každý den do porodky s vložkou-to by mě asi hnali.

porodni_baba
autor
12. zář 2007

terkakell ...prvorodicka vetsinou citi pohyby miminka opravdu az okolo 20tt...jsou samozrejme jako ve vsem i vyjimky...dane citlivosti maminky...brisni stenou...jeji tloustkou...spatne urcenym terminem porodu...jiste muzete mit i akcni miminko 🙂

add ..myslim, ze vase druhe tehu je hooodne jine nez si pamatujete z prvniho a mozna vas to trochu vyvadi z miry...uhli samozrejme muzete i opakovane...prujem vas zbytecne vycerpava vice nez je nutne...Zacatek tehu muzou provazet jakoby chripkove obtize...coz u vas myslim presne sedi...casem to samo odezni...tak lecete priznaky ...protoze podstata se vyleci az za 32 tydnu....tedy problemy snad odezni drive....gratuluji ke krasnemu zdravemu miminku...nenechte se problemy udolat... 😀 😎 😉

lu777...dobre ze je nakonec alespon jakastakas uleva...tu podlozku jasne ne....ale treba vasik...tedy termolahev...ale myslim, ze pohanka svuj ucel taky splni 😉 Pri vysokem tlaku samo s teplem opatrne ale to uz sama vite ze zkusenosti...doufam, ze ortoped pomuze vice 😒 🙂 😉 Poloha se zvednutou horni casti tela...pokud mate polohovaci postel...by mohla byt kompromisem..pokud nemate...asi bude problem vytvorit 😔

porodni_baba
autor
12. zář 2007

maly_strom...veseho lekare opravdu nechapu...jedina moznost byla domluvit se s nim, ale tuhle sanci budete mit az na pristi kontrole..
mate nize polozenou placentu....o vcestne luzko se zrejme nejedna...to by vam byl asi rekl...je velka sance, ze se s rustem briska smerem k porodu vysune do normalni polohy....v tom problem nevydim....pouze mate vetsi pravdepodobnost, ze byste mohla zakrvacet...kdyby se to stalo, jedte hned do porodnice a u prijmu reknete, ze mate nize placentu 😅 (hlavne klid pravdepodobne se to nestane 😉 )
cipek je zavreny, ale pohrozil vam predcasnym porodem...to vam mel vysvetlit jak na tohle prisel...z nize ulozene placenty jeste nikdo predcasne neporodil 😀
Dalsi vec...mam lehnout do postele a lezet, ale kazdy den muzu na 2 hodiny na prochazku....taky dost divna rada....to neni klidovy rezim...stacilo by rist, ze sa mate vice setrit 😉 .
Predcasny porod muze zacit kdykoliv, ale klid...kdyby si vas lekar opravdu myslel, ze jste ohrozena predcasnym porodem....poslal by vas do nemocnice 😀
Nic vic udelat nemuzete...budte hlavne vklidu 😉 Cviceni dle sveho uvazeni omezte,..na kurz samozrejme muzete 🙂

lucpet ...muzete pockat klidne jeste jeden az dva tydny...pokud nebudou jine obtize 😉 tehu byt muzete i kdyz pravdepodobnost je mala...vyloucit se to neda...pokud by byli jine obtize jdete hned 🙂

kirax ...da...jmenuje se to Temešváryho činidlo 😉 ...žlutooranžový roztok...při kontaktu s plodovou vodou zmodra...ale muze reagovat i s vytokem....a taky s normalni vodou ale to je vice do zelena 😉
Na steru z porodnich cest by vodu opravdu nepoznaly 😉

kirax
12. zář 2007

no to ste mě moc nepotěšila,to asi nemá ani cenu ho kupovat,co?a co kdyby náhodou voda opravdu unikala,a já to nepoznala,na kontrolu jdu až v pátek,to by asi miminko umřelo,že? ☹

kristynaw
12. zář 2007

ahoj babicko

tak mam dotaz

uz jsem zase byla v nemocnici, 5 dni, 4 dny nezastavitelne kontrakce,ktere ale cipek neotvirali,jen je trochu zkraceny a zmekceny.
davali mi snad vsechno co mohli,ale kontrakce byli dal...magnezium v kapackach moje srdce nezvladalo,takze me museli odpojit.
uz mi dali i steroidy,aby mala mela vyvinuty plice, davali me dva dny do porodu...
v patek se kontrakce snizili a tak me poslali dom. horsi je,ze mala je zadkem nahoru,a rekli mi,ze jakmile kontrakce zacnou znova,a praskne me voda, ze mala muze "vykopnout nozicku",vypadne snura,kterou si uskrine a to by bylo zle,v anglictine je to prolaps cord....ma totiz nozicku primo na cipku
vim,ze to se nestane,dokud nepraskne voda,ale stejne mam strach,kontrakce se zase vraceji,kdyz me propousteli,byli tak 1-2 za hodinu,vcera vecer byli kazdych osm minut...
taky citim,jakoby mala byla strasne nizko,kdyz kope,tak mam takovej tlak v pochve a konecniku...je mozne,ze uz mala "spadla"dolu?

jo a kdyz meli podezreni ze me odtika plodovka,tak me udelali vyter z pochvy...a nekam poslali a pry to voda nebyla

vim,ze v CR by si me uz nechali v nemocnici az do porodu...

muj dotaz je,kdy jet zpatky do nemocnice???
ja vim,toto je vylozene diagnoza a dotaz pro lekare,vy nemuzete moc udelat,ale jake rady byste mi dala?
jak muzu sama poznat jestli se otviram???ja si nikdy s cipkem "nehrala"takze bych to asi nepoznala☹

lucpet
12. zář 2007

dekuji za odpoved 🙂

porodni_baba
autor
12. zář 2007

kirax....pokud mate opravdu pocit, ze vam unika voda...tedy neustaly pocit vlhka...na zadnou kontrolu necekejte a jedte do porodnice... 😉
Miminko by pravdepodobne neumrelo, ale melo by treba zbytecne po porodu problemy s infekci...riskovat je zbytecne...jedte do porodky....radsi ted...
ve 2 rano by velkou radost nemeli...pokud byste rekla ze uz takovy pocit mate tyden 😠 ☹ 🙂 🙂

kristynaw ...moc tomu nerozumim...spise je zadeckem dolu ne? dal uz jsem to nasla...poloha koncem panevnim...to riziko je male nemejte strach.,.hodne odocivejte...ale s kontrakcemi po 8mi minutach ktere byli vcera...to jiste parite do porodky ☹ 😉 tlak v pochve a konecniku znamena ze uz se holcicka opravdu dost tlaci na svet 😔 😅
Vy nepoznate ze se otvirate.,...pri stazich ktere se zdaji pravidelne jedte do porodnice 😎 😉 🙂

kristynaw
12. zář 2007

jeee,pardon,smazorejme zadeckem dolu 😅
dekuji🙂

jojojo
12. zář 2007

babičko - díky za odpověď. Měla jsem dotaz ohledně VYPADÁVÁNÍ VLASU.
V 6nedělí byly v pořádku, to mě vůbec nepadaly. Vlasy mě začaly padat až 3 měsíce po porodu.

- ještě pořád plně kojím - ty čaje(z kontryhele a meduňky) můžu pít, i když kojím?
- mám teď akorát 3 měsíce po porodu
- budu ještě více pít 🙂 😉
- je pravda, že jsou teď takový na pohled křehký,takový splihlý, jako pápěří, no prostě není to pevnej vlas.........vypadají tak smutně nezdravě, vysušeně 😵

janula319
13. zář 2007

Moc Vás zdravím a obdivuji ochotu odpovídat na všechny dotazy 😉
Já mám dva, ten první se týká začátku mého těhotenství, cca 1-4tt, byla jsem na dovolené v Tunisu, o těhotenství jsem netušila, pila jsem alkohol (denně panák slivovice, občas víno) a brala jsem lék Ecefuryl - je tunisský, na střevní problémy, nemůže to mít nějaké následky?
Druhý dotaz se týká výtoku, mám ho od začátku těhotenství, včera byl do hněda zbarvený a vždy ráno mě pobolívá v podbřišku, jako když by se měl dostavit menses, na kontrolu jdu za týden.
Děkuji za odpověď.

mirka19
13. zář 2007

Ahoj porodní babičko.
Tak už tady zase otravuju.Konečně jsem se zbavila krvácení po revizi,proběhla MS, všechno je po téhle stránce v pořádku. Bohužel už na kontrole po revizi pan doktor zjistil, že se mi na jednom vaječníku udělala cysta 3 cm a na druhém 5. Dříve jsem nikdy cysty neměla. Teď už byla jedna cysta pryč, ale ta druhá narostla na 8 cm. Pan doktor mi vzal krev na HCG a říkal, že kdyby nebylo té cysty, mohli jsem začít pracovat na miminku. Takhle mám přijít na kontrolu po další MS a pokud tam cysta bude, musím na zákrok. Byla jsem z toho tak vyplašená a smutná, že jsem se zapoměla zeptat co je to za zákrok, jak se provádí a jaký to bude mít vliv na otěhotnění. Kdy už konečně budeme moci začít pracovat na mimi. Tak nevím, jestli mi v tomhle budeš umět poradit, ale někdy mám pocit, že toho víte více než lékař. Jenže u nás jsou sestřičky protivný, těch se zeptat bojím. Děkuju moc za odpověď.

s.arik
13. zář 2007

milá porodní babičko,
potřebuju uklidnit 😀 😀 😀 že není průměr hlavičky 95 mm v 36+3tt nijak obrovský??? 😝 😀
jak moc ještě poroste ta hlavička 😲 ?
díky

karla6
13. zář 2007

Milá porodní babinko, moc bych chtěla poprosit o odpověď.
Toto pondělí mám napsané v těhotenské průkazce 8+4tt. Vím, že jsem otěhotněla mezi 29.7 - 1.8. 2007. Problém je, že na vnitřním UTZ toto pondělí nebylo vidět žádné miminko (před 14. dny už trochu bylo), byla tam zobrazená jen prázdná dutina, sama jsem to na monitoru viděla. Dr. mi řekla, že to nejspíš nic neznamená, ale já vím své; mám za sebou v únoru zamlklý potrat. Ještě ten den mi vzala krev, ale podle krevních testů jsem v pořádku a hladinu Hcg mám tak vysokou, jak to odpovídá mému stupni těhotenství. Brala jsem Utrogestan, ale Dr. říkala, že ten hladinu HCG neovlivňuje. Navíc jsem jej vysadila 4 dny před odběrem krve. Mám obavu, že se plod vstřebal do dělohy. Ale proč teda moje tělo pořád produkuje v takovém množství HCG a proč mám pořád těhotenské příznaky (zvýšená bazální teplota, silné pálení žáhy, nízký tlak - točí se mi hlava, obrovská únava a dnes se mi v obchodě udělalo tak zle, že jsem myslela, že tam odpadnu)?
Nevíš, co to může být? Co se to se mnou děje? Může být miminko v tomto stádiu pro UTZ z nějakého důvodu neviditelné? V pondělí mám jít zase na kontrolu, ale jsem ze všeho dost rozhozená. Jestli mi to dokážeš vysvětlit, budeš moc hodná.

radca
13. zář 2007

Milá porodní babčo,
chtěla jsem se zeptat, zda je normální, že v poradně gynekolog nezkontroluje srdíčko miminka (už druhou návštěvu) a ani neprohmatá bříško?
Kontroluje pouze čípek a to je vše.
A jak je to s měřením CS? To taky neměří a v průkazce pokaždé tuto kolonku proškrtne. Je CS údaj hodně podstatný?
A ještě mě zajímá, zda je potřebné EKG, protože na to mě taky zatím nikdo neposlal (a na kontrole u obvoďáka už jsem byla).
Děkuji mnohokrát za odpověď

kamcatko
13. zář 2007

ahoj porodni babičko 😀 nevím jestli tady už třeba tahle otázka nebyla,ale číst celou diskuzi se mi nechtělo...Od začátku těhotenství trpím na kvasinky a už mě nebaví pořád lítat k doktoroj pro recepty,a tak bych se chtěla zeptat,jestli jsou buď ňáké volně prodejné léky pro těhulky(sem ve 23.tydnu)nebo ňáké spolehlivé babské rady....dekuju

kaceenka81
13. zář 2007

dobrý den,chci se zeptat,kamarádka byla ve styku s dítětem,které mělo zarděnky nebo neštovice(to přesně neví,proto se ptám na oboje)když byla asi ve 2tt,prostě tak nějak otěhotněla.vadí to?a přišlo by se na to během těhotenství třeba z nějakých testů?ted je už ve 28tt a prý si na to vzpoměla až ted,protože o tom v televizi mluvili,nevěděla totiž že by to mohlo vadit.ted je z toho hodně neštastná...

porodni_baba
autor
13. zář 2007

jojojo ...caje muzete i pri kojeni...jen zacnete pozvolna....a z jednoho salku denne se vypracujte na 3-4 🙂 Ty vlasy souvisi s hladinami hormonu a ty se neupravi dokud budete kojit...nebojte vse by se melo zase srovnat az kojit prestanete...ale predcasne bych s kojenim nekoncila...pokud by vam opravdu prislo, ze uz se to neda vydrzet...zajdete pro radu na kozni... 🙂

janula319 ...diky za obdiv 😅 s tim zacatkem tehu a nasledky...rika se ze dokud o tehu nevite nic se nemuze stat 😎 ale jde hlavne o to, ze pokud by doslo k poskozeni miminka v tomto tydnu...priroda voli vse nebo nic...takze vase mimi je s nejvetsi pravdepodobnosti v naprostem poradku...jeste vetsi jistotu budete mit po genetickych testech a velkem Uz ve 20tt 😉
Tehu vytok je normalni...to ze byl dohneda muze souviset śe spinenim...i ta bolest v podbrisku...nekdy byva v obdobi byvale menstruace...pokud by se problemy zhorsovaly bezte na kontrolu drive 😉

mirka19...cysta se vetsinou operuje az kdyz zpusobuje nejake obtize...ale u vas chce spise lekar resit vec razne vzhledem k planovanemu tehu...vetsinou je reseni laparoskopicke...operace pres pupik a pripadne dalsi vpichy...miniinvazivni zakrok...spojeny s kratkodobou hospitalizaci...ale to pouze odhaduji...vice vam samozrejme musi povedet lekar...a vy byste mela spolurozhodovat zda zakrok chcete 🙂 Po kratke rekonvalescenci v radu nekolika tydnu muzete pokracovat ve snaze o miminko 🙂 Ale cysty nekdy samovolne vymizi proto to cekani na dalsi menstruaci 🙂

porodni_baba
autor
13. zář 2007

s.arik ...na horni hranici normy...a uz moc neporoste budte klidna 😉

karla6...popravde moc vysvetlit si to nedokazu...a hlavni problem vidim v tom, ze s vami mela mluvit hlavne lekarka...po tom, co uz mate za sebou zamlkly potrat 😕 ale pokud hCG odpovida a tehu priznaky pretrvavaji... byla bych optimisticka...ozvete se za tyden...ale do te doby myslete jen pozitivne...i kdyz vim ze je to velmi tezke 😔

radca ...vsechno co zminujete by lekar na kontrole provadet mel...zkuste se nekdy zeptat proc to nedela...CS hodnoti pri vnitrnim vysetreni...to ze kolonku proskrtne...asi znamena ze je vse vporadku...tedy tehu nalez neotevirate se 🙂 EKG by se v tehu provest melo...ale je to na zvazeni vaseho obvodniho...pokud jste zdrava a nemate v rodine zatez...je to otazka...

kamcatko ...lecba patri do rukou gynekologa....na vas je pecliva hygiena s pouzitim intimniho mydla...babske rady jsou...slaby roztok octa k omyvani a vetrat...doma klidne chodte v sukni bez spodniho pradla 🙂

kaceenka81 ...staci kdyz se kamaradka zmini u lekare...testy nejsou treba...nemoc uz by se byla davno projevila a na tehotenstvi ma vliv vse nebo nic....postizeni plodu diky kontaktu s nemoci je nepravdepodobne a jiste bude nebo bylo vylouceno behem UZ....velky Uz ji jeste ceka okolo 30tt ...tak at to lekari povi... hlavne zadnou zbytecnou paniku🙂

karla6
14. zář 2007

Tak děkuju moc za odpově´d. Dr. to se mnou probírala, ale takovým tím způsobem, že mě uklidňovala. V podstatě řekla, že to nemusí nic znamenat, že uvidíme na kontrolním UTZ teď v pondělí. Takže uvidíme. Je fakt, že rozum mi říká, že pokud by miminko nebylo v pořádku, je lepší, když to za mě rozhodne příroda, než kdybych o jeho životě musela rozhodovat sama.

corsicanka
14. zář 2007

Dobrý den porodní babičko, objasníte mi prosím pojem "pokles bříška" ke konci těhotenství? Dojde k němu při sestoupení hlavičky nebo co to vlastně znamená? a týká se to každé těhulky? Ptám se na to ve spojitosti s mou diagnózou: již víc jak měsíc mám nařízený klid na lůžku, protože hlavička miminka je dle sdělení lékařů příliš nízko, tlačí na branku a hrozí předčasný porod, teď jsem 34tt, CS5, bříško tvrdne a na to užívám Mg. Mám i v tomto případě nějaký další pokles očekávat nebo už k němu došlo? Děkuji za odpověď.

veendula
14. zář 2007

dobrý den.dnes jsme se dozvěděli špatnou zprávu že má sestřenice přišla o dvojčátka ve 25tt.a já se chci zeptat-ona totiž měla jen maličkou tečku krve na kalhotkách,ale měla i bolesti.vím že jste tady psala že maličká kapka nevadí,tak myslíte že k tomu aby se něco stalo musí být i ty bolesti?já totiž taky třeba někdy mám maličkou kapičku a nikdy mě nenapadlo že to může skončit takhle... ☹ doufám že můj dotaz pochopíte,neumím to moc formulovat. 😅 )

liaa
14. zář 2007

Dobrý den porodní babičko.Několikrát denně mi tvrdne bříško.Stačí jen trochu námahy.Je mi to nepříjemné,lehce bolestivé a táhne to dolů.Je to u některých žen běžné,nebo to může být spojeno s nějakým rizikem?Udajně jsou snad na to nějaké prášky.Jak to tedy je?Děkuji za odpověď.Li

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru