Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
24. lis 2007

danamatus • 30tt • 21. listopad 2007 v 07:05...pravděpodobně šlo jen o krátkodobý únik a místo úniku se ihned zacelilo, v tom případě je možné těhotenství normálně donosit 😉 Proč se to stalo už asi nikdo nepoví, ale neznepokojujte se tím a vklidu užívejte těhotenství 🙂

porodni_baba
autor
24. lis 2007

lumr • 21. listopad 2007 v 09:43..pokud nad hýžděmi myslíte jako dole na zádech neměl by to být před porodem problém. Vadí většinou pouze genitální herpes, ale jistě by záleželo na akutním stavu v době porodu 🙂
Ovlivnit miminko v této fázi těhotenství by to nijak nemělo. Čím to léčíte 😉

porodni_baba
autor
24. lis 2007

abinka • 37tt • 21. listopad 2007 v 15:42...takhle dohromady většinou ano, záleží ovšem na laboratorních hodnotách a naměřených hodnotách krevního tlaku 😉
Moc to neřeště kontrola stačí jak je naplánovaná. To že je vám špatně a něco se děje by jste lehce poznala a volala sanitku nebo se nechala převést do porodnice. Většinou jde o poruchy vidění a bolesti hlavy.
Zabránit se tomu nedá jen při prvních náznacích kterté jsem vám popsala se nechat zkontrolovat v porodnici 😉

porodni_baba
autor
24. lis 2007

cert..ova • 2d, 27tt • 22. listopad 2007 v 09:26..neřeště to nemělo by to nijak uškodit. Převařená vůbec ne 😉

zdenik123
24. lis 2007

porodní babička...dobré ránko...tak u mě to vypadá, že ve středu budu mít už malou Lindu u sebe, zhoršily se mi otoky, tak se nabude asi už déle čekat.
jen jsem se chtěla zeptat, byla jsem u dr. a ten mě neprohlížel vnitřně, jen rychlý utz , jeslti je hlavička pořád nahoře a změřil pánev a napsal mi do průkazky CS=6 ... jak na to mohl přijít? počítám,že se asi spletl.
na monitoru jsem měla funkci dělohy rovnou čáru.... 😉 tam se neděje nic 😉

porodni_baba
autor
24. lis 2007

janab78 • Včera ve 14:03...rozhodit se nenechte, lékaři rádi straší nebo já nevím. Vaginální nález je něco co se při pravidelných kontrakcích mění z hodiny na hodinu z minuty na minutu. Tedy když dnes dostanete pravidelné silné kontrakce k porodu, porodíte klidně ještě dnes. Ale těžko soudit. 😉
38+4 hlavička vysoko je normální nález 😉
hrdlo je délky 1cm, dá se do něj vložit jen špička prstu (nejste ještě otevřená na 1cm, ale teď na tom opravdu vůbec nezáleží). Většinou se přikláním v těchto tt vyšetřovat vaginálně co nejméně protože nám to stejně nic neřekne 😉
vedoucí část volně na vchodě...vedoucí část...předpokládám že miminko leží hlavičkou dolů, pak tedy hlavička volně naléhá na vchod pánevní, to je pánevní rovina vůči které nález hodnotíme. Je to prostě vztah miminka k pánvy. Do které zatím nevstupuje, ale to klidně může nastat až s pravidelnými kontrakcemi. Nenechte se znervóznit, to co Dr. říká o vašem přenášení je tak trochu věštění z koule nic jiného. Tím samozřejmě neříkám, že mu nemůže vyjít, ale o vědu tu tedy jistě nejde. Hodně štěstí a brzy krásné zdravé mimčo 😉

porodni_baba
autor
24. lis 2007

zdenik123 • 39tt • Dnes v 09:20...tak to netuším jak na to přišel, když vás vaginálně neprohlížel. Ale i přesto, že máte na monitoru rovnou čáru můžete být pootevřená. Jak na to ale přišel když vás nevyšetřil to nechápu 😉
Zdenik a jak to vypadá s císařem 😅

janab78
24. lis 2007

Děkuji moc za odpověď. 🙂

zdenik123
24. lis 2007

porodní babička...no to taky nechápu, asi se spletl... 😉 napsal mi tam
SF-36 a CS=6. Otoky + +

no hlavička je pořád nahoře...a prý už zůstane...takže v úterý ráno jdu zase na kontrolu a už mi stanoví termín císařského řezu...a říkal,že to vidí hnedka na středu...takže se na to musím připravit...je to za dveřmi...a to jsem si říkala,že mimčo v listopadu mít určo nebudu 🙂

zdenik123
24. lis 2007

a ještě by mě zajímalo, kdy doporučují po císaře druhé dítě...jak dlouho čekat a zda je pak možné rodit dítě klasickou cestou? 😉

cert..ova
24. lis 2007

ahoj babičko, moc děkuji za odpověď, vím, že to byla hloupost, ale moc jste mě uklidnila, takže děkuju 🙂

mamina
24. lis 2007

Já taky poprosím o radu.Jsem měsíc po posledním porodu.Mám problém,co a jak s antikoncepcí.Hormony nemůžu,moje teta(40) a babička z otcovy strany mají cirhozu jater(umřela ve 45 na rakovinu),já mám játra hraniční velikosti,ale bez patologických změn,musím to hlídat.Cyklus pravidelný není už od druhého porodu,takže plodný dny vypočítat nejde.Plně kojím(a vždy docela dlouho-1 rok,posledního 18 měsíců).Kondom nejde používat pořád kvůli alergii a tělísko jsem měla(bez hormonů),ale moje tělo ho vypuzuje..Pesar jsem v životě neměla ani v ruce...neumím s tím zacházet.Napadá Vás něco? ☹

porodni_baba
autor
25. lis 2007

janab78 • Včera v 09:33...není zač 🙂

porodni_baba
autor
25. lis 2007

zdenik123 • 39tt • Včera v 09:40...takže nakonec bude opravdu listopadové mimčo. Tak hodně štěstí 🙂 Minimum je rok ale spíše se doporučují 2 roky 😒 Rodit spont. druhé dítě je časté, zvláště pokud důvod císařského řezu při prvním porodu byl KP 😉

porodni_baba
autor
25. lis 2007

cert..ova • 2d, 27tt • Včera ve 20:06..jsem ráda že to šlo vysvětlit 🙂

porodni_baba
autor
25. lis 2007

mamina • 5d • Dnes ve 00:49...nevím kdy jste měla tělísko, ale zkusila bych Mirenu- to je poměrně nové tělísko, je na 5 let a je s hormony, ty ale působí pouze v děloze dále se nedostanou, takže vaše játra nijak neohrozí, za zkoušku by to myslím stálo. Je tam jiný materiál než u klasického tělíska, takže by s tím vaše tělo nemuselo mít problém. Pokud je problém s kondomem, pochybuji že s pesarem by to bylo lepší 😒 Poslední volbou je pak sterilizace vaše nebo jednodušší partnera- to ale jen v případě, že už neplánujete další rozrůstání rodiny 😉

novako
25. lis 2007

mamino: Můžeš také zkusit spermicidní gel. Mám výbornou zkušenost s Pharmatexem. Aplikuje se těsně před stykem, působí 10 hod. a spolehlivost má skoro srovnatelnou s HAK. Posílám Ti odkaz na brms. Tam jsme to probírali.
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

abinka
25. lis 2007

Dobrý den.moc děkuji za odpověď.Poruchy vidění přímo nemám,ale celkem často mě řezají oči a někdy zas svědí a poslední dobou mi častěji buší srdce no prostě cítím že ten tlak není ok.Tlak mi naměřily 144/80 a na druhý den 135/75 a ty bílkoviny to mi neříkala kolik.Tak snad to opravdu poznám že se něco děje.Ještě jednou moc děkuji a mějte se krásně 🙂

mandragora
25. lis 2007

Dobrý den porodní babičko,od pátku mám hrozné bolesti zad v oblasit kříže,a jak se snažím hýbat,tak mně tvrdne břicho,už nevím čím bych to namzala,co můžu užívat za masti?Na pohotovost nechci,poslaly by mně do nemocnice,ale já nechci,mám doma nemocného syna.Děkuji

mamina
25. lis 2007

Tělísko mi vyndali dva týdny před početím Staníka,tj.v únoru 2005.A o sterilizaci neuvažuje ani jeden z nás.Možná,časem... je mi teprve 31 a manželovi 34.Tak za 5-10 let by jsme chtěli ještě možná jedno...Takže přichází v úvahu jen ta Mirena? ☹

lumr
25. lis 2007

Dobrý večer, babičko. Moc děkuji za odpověď. Teď v těhotenství jsem na herpes použila pouze zinkovou mast a začala brát pangamin. Myslíte, že to není vhodná volba? Byl za chvíli pryč, neřád jeden 🙂

mejviz
25. lis 2007

Dobrý den, potřebovala bych poradit i když už mám dlouho od porodu. Měla jsem streptokoka během těhotenství a nyní mi byl zjištěn opět streptokok a zánětpochvy. Čím to léčit? Kojím, tak mi můj dr necvhce nic dát

lenulenka
27. lis 2007

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu - od prvního porodu mám při menstruaci pocit, že jsem hrozně otevřená a bolesti stydké kosti. V nynějším těhotenství - dnes 25+0 - to mívám občas během dne, tak si vždycky lehnu na bok a podložím pánev a po chvíli to přejde - dr.minulý týden (když jsem jí to říkala) mě vyšetřila a vše bylo v pořádku, hrdlo 0. Asi 2 měsíce beru magnesium. Dnes - po týdnu - mám hrdlo 1 a tak se mám víc šetřit. Chtěla bych Vás tedy požádat o radu, jak moc hrozí předčasný porod, nebo co to vlastntě znamená - o hrdle jsem si přečetla až doma z průkazky, tak jsem se na to dr. nezeptala... Jinak žádné kontrakce ani výrazné tvrdnutí bříška nemám. Jen trochu ten pocit otevření jako při menses (jak jsem psala) a vodnatější výtok. Děkuji moc za odpově´D.

petise
28. lis 2007

Dobrý den babičko, opět se hlásím z dotazem. Jsem ve 29tt a dnes se mi vrátil tmavěhnědý vodnatý výtok (to bylo ráno), teď odpoledne, při utírání na WC, jsem na wcpapíru objevila světle růžovo-červený výtok, který už nebyl vodnatý. Nebylo ho hodně, docela málo, ale co to může znamenat? Mám raději zajít na prohlídku? Na kontrolu jdu až za 14dní. Děkuji za odpověď..

lumr
28. lis 2007

Dobrý večer babičko. Mám na Vás otázečku. Dnes jsem 17+4 dle ultrazvuku. Stále to vychází na ultrazvuku stejně. Termín porodu mám stanoven na 5.5.2008. Je možné, že jsem otěhotněla 11.8.2007. Moc moc děkuji. Snad jste v pořádku, dlouho jste o sobě nedala vědět.

r123
29. lis 2007

ahoj babi!už jsem ti jednou psala.ohledně křečí.dnes ráno mě chytla křeč!piju magnezium 2 denně calcium 1 denně b vitamin 1 denně a ještě baštím těhu vitámínky.před spaním vždy dělám pár rozcvičujících a protahujících cviků!a přesto mám nohy stále stuhlé a dnes ta křeč!už nevím co dělat docela mě to vadí.hlavně v noci nemůžu kůli tomu spávat!!!je fakt že se dost nachodím a nastojím mohlo by to být tím?děkuju!!

r123
29. lis 2007

a ještě měla bych skusit pořídit si třeba zdravotní punčochy nebo kompresivní podkolenky?myslíš že by to nějak pomohlo?

mamina
29. lis 2007

r 123,na ty křeče je to magnezium,pokud jsou pořád,zkus třeba na dva tři dny zvýšit dávku a jednu tabletu-mě to taky pomáhalo,jinak pozor na ty vitamíny,aby ses nepředávkovala a hlavně-po multivitamínech pro těhotný se roděj velký děti(takže jestli nechceš mít čtyřkilový slony jako já 😀 ,tak ber jen 1 tabletu obden nebo každý den jen půlku(poradila mi to doktorka při posledním těhu a Bety měla jen 3495 g 😉 ) přeju krásný zdravý miminko..

r123
29. lis 2007

mamino děkuju:vitamíny nejim pravidelně spíš podle toho jak si vzpomenu což je tak čtyřikrát do týdne takže akorát?tak co když budu brát takto 3 denně magnezko(na pár dní)1 calcium a jeed b komplex??to by šlo ne?

r123
29. lis 2007

a co takhle brát normální prášky (magnezko)a co to gingium myslíš že se může užívat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru