Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@denousek možnost opakování není vysoká (myslím se uvádí kolem 10%), buďte pozitivní a těšte se na další těhotenství. 🙂

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@tanuki hodně záleží jaký bude vývoj varixů na vulvě směrem k porodu. Většinou se snažíme nástřihu vyhnout, tím spíše, že budete rodit již podruhé a ani u prvního jste nástřih neměla 😉

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@tyynka nejhorší scénáře..zkuste na ně nemyslet,...něco dalšího se stejně dozvíte jen po dalším vyšetření a věřte, že moc dobře vím jak jsou takováto čekání nekonečná. Držím palečky 🙂

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@ashlee vašeho gynekologa moc nechápu, i v takovém případě jako je ten Váš, je většinou velká snaha o spontánní porod 😉 Porod je vždy lepší řešit s porodníky z porodnice, kterou jste si vybrala než s obvodním gynekologem 😉

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@broskvicka21 většinou doporučujeme po potvrzení těhotenství na UZ již netestovat proužky a už vůbec neřešit sílu proužku 😉 Věřte, že vše bude dobré, držím palečky 😵

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@romcovaklarka některá miminka sestupují až při porodu, není potřeba si s tím teď dělat starosti 😉 Rozumný pohyb je samozřejmě na konci těhotenství na místě, ale ve formě procházek nebo příprav pro miminko. Žádné přehánění ve smyslu pohybu, na který nejste zvyklá 😉

miranda77
9. čer 2011

@porodni_baba děkuji za pochvalu ... 😉

odkaz jsem prostudovala a číst umím dobře 😀 😀 😀

jsem opravdu překvapená-šokovaná vaší velmi negativní reakcí na to, že někdo hledá informce o VBA2C... na jednu stranu píšete, že jste vcelku proti císařským řezům, ale pokusy o VBA2C, které by se zbytečným řezům vyhnuly, odsuzujte. Proč? Nepřemýšlela jste o tom?

https://vimeo.com/5648654


Co říkáte na toto?

A co znamená vaše a moje diskuse??? Tohle je veřejný diskuzní server! Pokud v tématech najdeme něco, k čemu máme co říci, není jediný důvod, proč tam nepřispět. Tohle není váš soukromý blog! Jste v sekci volná diskuse 😉 .

broskvicka21
9. čer 2011

@porodni_baba Děkuji. Už jsme byli u doktora a zatím vše O.K. V pondělí jsme byli 10+4.

denousek
9. čer 2011

@porodni_baba děkuji stále se nedaří po laparce otěhotet dneska se jdu poradit k dr od laparky je to 3 mesice -pauzu po ni jsme nedelali celkem uz je to rok musí mi dr nejak na mou žádost pomoct nebo řekne že je to ještě brzo?to už mi stejne asi netihnete odpovedet ale kdyztak mi pak napiste jestli mě může dr odmitnout a neudělat nějaká vyšetření jestli je vubec vše v pořádku díky a mějte se

mona12071
9. čer 2011

@porodni_baba porodni_baba @mona12071 ty 2 roky na otěhotnění jsou již v dnešní době překonané, zálaží na Vašem těle jak se zvládlo s císařským řezem vypořádat. Vše se rozhodne až na konci těhotenství dle stavu jizvy a velikosti miminka. Hodně také záleží na tom, proč byl proveden ten první císařský řez. Ale šance na další spont. porod je jistě poměrně veliká 3x císařský řez už je dnes poměrně běžný

VELMI pekne dakujem za vasu odpoved cisarsky bol provedeny po 18 hodinach porodu nakolko sa mi zastavil velmi pomaly som sa otvarala a maly ked sa narodil mal 4060kg na moju vysku 162 😉
myslite ze kebysom chcela planovany cisarsky musia mi vyhoviet/nakolko sa velmi bojim zasa olko hodin trapenia a nakoniec cisarsky a tu v anglii som bola po cisarskom len 48 hodin v nemocnici a malho nezobrali ani na minutu aby som si odpocinula tak keby som mala hned cisarsky myslim ze by to bolo ine a ked mam tendenciu na tak velke dieta 😀
dakujem vam velmi pekne

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@miranda77 moje reakce není velmi negativní, nechápu z čeho tak usuzujete. Jen jsem vám chtěla ukázat, že si vybíráte jen to co se Vám hodí, tedy že rodit vaginálně po dvou císařských řezech je bezva nápad...proto jsem citovala i z Vámi uvedeného článku, že ta rizika jsou a nejsou malá 😖

Můžete mi říci kde odsuzuji ty pokusy o vaginální porod? Jen říkám, že vaginální porod sice velmi podporuji, ale v některých případech je to velmi riskantní a proto snad císařský řez máme ne?
Je to každého věc...pokud podepíšete negativní reverz, budou Vám muset vyhovět v každé porodnici.

Video pěkné, když se to podaří je to samozřejmě nádhera, ale video, kde by to nevyšlo, jak si představovali a musel by např. nasledovat dramatický převoz do porodnice by asi na internet nikdo nedával že 😅

Ne máte pravdu není to můj soukromý blog, ale veřejná diskuse...jenže má nějaký název (a server nějaká pravidla) a měla sloužit pro maminky, které se chtějí na něco zeptat...ne na nějaké dohadování (vy máte svou pravdu už nalezenou, tak nechápu proč je nutné vyvolávat rozbroje na jiných diskusích) ....poslední dobou už nemám tak dobrý pocit tady z toho všeho, takže uvažuji o jejím uzamčení...příspěvky, jako jsou Vaše to jen urychlí... 🙄

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@broskvicka21 úžasná zpráva, moc gratuluji!!! 😵 😵 😵

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@denousek ...3 měsíce od poměrně náročné operace ještě opravdu není mnoho, takže bych asi čekala spíše tuto reakci. Pokud se s ní, ale nechcete smířit, zkusila bych vyhledat centrum asistované reprodukce a začít to řešit tam 😉

porodni_baba
autor
9. čer 2011

@mona12071 neznám moc anglické zvyklosti, ale typovala bych, že v tomhle to bude hodně podobné a bude se vše směřovat k spont. porodu, s tím, že možnost opakovat císařský řez tu je.
Už by Vás neměli nechat trápit se nějak dlouho...rozhodovat se ale bude až na konci těhotenství, hlavně podle velikosti mimča, vše ostatní je předčasné 😉

denousek
9. čer 2011

@porodni_baba ano ale dr mi řekl že mi pojištovna nic nezaplatí když mám v záznamech že jsem ted byla v unoru těhotná ☹( že prý at po roce a pul od ted -nebo po dvou letech.. ☹( dr mě odmítl vysetrit jsem prý mladá nemám kam spechat a když jsem ted-sice po roce a neco -ale otěhotněla - tak ze jsem zdrava ☹( díky

dablice1983
10. čer 2011

porodni_baba dobrý den včera jsem vám písla VZKAZ DO INTERNÍ POŠTY AŽ BUDE TE MÍT CHVILKU ČASU TAK JUKNĚTE DĚKUJEM PŘEDEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

knobloska
11. čer 2011

@porodni_baba včera jsem byla opět na pohotovosti kvůli mírnému zakrvácení ( od 20TT se mi to bčas stane a nikdy nikdo nic nezjistil ). Dr byl strašně nešetrný při vyšetření a když "vyndaval ruce", měl rukavici celou od krve, do zprávy ale napsal, že nevidí žádné krvácení. Což tedy nechápu. Ještě zkontroloval mimčo a napsal mi do zprávy oligohydramnion. Přitom minulý týden jsem měla plodové vody přiměřené množství, jak je tedy možná taková změna? Žádného úniku jsem si nevšimla. Za 2 dny chce opakovat CTG monitor, takže nejspíš není něco v pořádku a pořádně mi tím nahnal strach. Je tedy možné, že množství plodovky posuzuje každý lékař jinak? A je normální, že měl rukavice samou krev a do zprávy uvedl, že krvácení není?
Děkuju moc Lenka

porodni_baba
autor
12. čer 2011

@denousek to se mi moc nezdá, v únoru jste sice těhotná byla, ale těhotenství nedopadlo dobře, to si myslím, že není v rozhodování pojišťovny zda potřebujete nějaká vyšetření...obrátila bych se na některý renomovaný CAR, tam Vám jistě poví přesněji na co máte a nemáte nárok 😉 Nevzdávejte to, to že jste mladá by neměl být argument proti Vám 😠 😎

porodni_baba
autor
12. čer 2011

@dablice1983 máte odpověď v IP 😅

porodni_baba
autor
12. čer 2011

@knobloska ten oligohydramnion bývá dost subjektivní na posouzení 😉
CTG je běžné opakovat, navíc v 31tt se ne úplně lehce natáčí a ne úplně lehce hodnotí, proto z toho žádný strach nemějte, kdyby bylo něco v nepořádku musela byste na kontrolní za 2 hodiny a ne za 2 dny a nejspíše by si vás nechali v nemocnici.
To s tím krvácením je přinejmenším velmi zvláštní. Pokud měl rukavici celou od čerstvé krve a napsal do zprávy že krvácení není, asi by bylo na místě se ohradit, případně bych asi příště jela někam jinam, samozřejmě nevím zda takovou možnost máte 😒
Držím palečky ať je všechno jak má být a miminko v bříšku ještě pár týdnů vydrží 😉

denousek
12. čer 2011

@porodni_baba dekuji moc!taky si myslím že se dr jen nechce se mnou otravovat..gyndař je super ale jen na ty základní věci..jak už je nějakej problem tak je to ne nej asi moc složoté bohuzel ☹( ale díky a mejte se 😉 díky že jste tady stále s námi 🙂

knobloska
14. čer 2011

@porodni_baba moc děkuju za předešlou odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíte, co znamená sanquinatio levis in anamn. ? Mám to napsané ve zprávě.
Děkuji Lenka

pepibubu
18. čer 2011

@knobloska ahoj, bude to něco s krví, neměla jsi v tomhle těhotenství výtok s příměsí krve? něco podobného jsem měla u Martina v průkazce (hematom, krvácení atd, fakt lahůdkové těhu, ale brouček je v pohodě a vynahrazuje mi to měrou vrchovatou)

pepibubu
18. čer 2011

@knobloska už to čtu, měla jsi krvácení, to je vlastně jen zpráva o tom co se stalo....

knobloska
18. čer 2011

@pepibubu děkuju, už jsem to našla v latinském slovníku 🙂

miranda77
20. čer 2011

@porodni_baba ... no vidíte ... já si nemyslím, že vaginální porod je v každém případě bezva nápad 😅 . Já jsem u vás hledala informace (konkrétně odkazy na nějaké studie k tomuto tématu). Vy jste je neměla ... Slušně jsem poděkovala a hledám je jinde. Rozhodně jsem nechtěla vyvolávat žádné rozbroje, jen reaguji na Vaše příspěvky určené pro mne ...

I příběhy s dramatickými průběhy porodu při pokusech o VBAC na netu najdete ...

Uzamykat diskuzi snad nemusíte, jen si ty negativní pocity zpracujte! Hodně maminkám svými zkušenostmi pomáháte!!!!

porodni_baba
autor
21. čer 2011

@denousek ono to spíš bude nad jeho rozpočet než co jiného. A pojišťovna by mu to nechtěla proplatit a on se do konfliktu nepožene...v tomhle mají ta velká centra výhodu, proto je v tomto lepší zkusit se obrátit na ně, nejsou tak limitovaní 😉 Myslím na Vás, ať se brzy dočkáte 😵

porodni_baba
autor
21. čer 2011

@knobloska krvácení v anamnéze, tedy v minulosti 😉

madaimod
24. čer 2011

Dobrý den, měla bych dotaz. Jsem v 16. týdnu a občas mě píchne v čípku. Některý den ani jednou, jindy třeba 5x. Může to něco znamenat? V minulém roce jsem proděla dvě zamlklá těhotenství s následnými revizemi. Po druhé revizi jsem otěhotněla po 2MS. Myslíte, že to může mít nějakou souvislost? Docela se bojím, aby se mi čípek nezačal zkracovat. V minulém těhotenství jsem musela od 25. týdne ležet ,protože jsem měla čípek jen 1,5 cm, nakonec jsem 12 dní přenášela.Děkuji za odpověd.

porodni_baba
autor
24. čer 2011

@madaimod spíše to spolu nesouvisí 😉 jasnou odpověď samozřejmě dostanete až v poradně při vyšetření. Přeju aby se neopakovala předešlá zkušenost a toto těhotenství jste si užila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru