Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

kulinka29
29. črc 2009

porodní babičko, chtěla bych se zeptat...podle MS bych měla být dnes v 7tt+1....minulý pátek jsem byla na kontrole první a to jsem byla asi 6tt+3 a kontrola byla v pořádku, těhu je tam kde má být a měli jsme i srdíčko...doktor mě neřekl v kolikátém tt asi jsem podle utz,ale to mi nevadí. Říkal že jsme velcí cca 4mm....není to hodně málo zhruba na polovinu 7 tt?Trošku z toho mám strach a tak jsem ráda, že jsem narazila na tyhle stránky.
Děkuju za odpověd 😉

nitenka
29. črc 2009

dobrý den. Porodní Babičko využiji, že vás tady máme a ráda bych se zeptala jsem ve 3Ott poslední kontrolu jsem měla 8.7 kde vše bylo v pořádku doktor je na dovolené a další kontrolu mám až 5.9
Jsem prvorodička po IVF na rizikovém těhoteství poslední dny mám pocit že malej je hodně nízko a cítím nebolestiví tlak ,miminko cítím jen hodně dole vůbec ne pod žebry ,bříško mám spíš meší.. chtěla jsem se zeptat zda mám počkat do 5.8 nebo raději zajít na kontrolu k jinému lekaři, pocitově mám divnej pocit asi by mě uklidnilo že to tak má být,ale těhulky ve stejném týdnů cítí miminko u žeber a mě kope u stydké kosti e jen pod pupkem.. ten tlak v podbříšku není bolestivej,ale je nepříjemný že si bříško často přidržuji nebo spíš posedávám.. dějuji moc za odpověd ŠÁRKA

andreasek82
29. črc 2009

porodni babicko moc ti diky za odpoved 😉 🙂

porodni_baba
autor
29. črc 2009

aninam • 1d, 7tt • Včera ve 13:39...syndrom mizejícího dvojčete je dost častý, mnohdy se to ani nezjistí. I v mém okolí jich teď bylo několik a všechna těhotenství zdárně prosperují 🙂 takže šance je veliká 😵 nezbývá než držet pěstičky pro štěstí, moje máte jasné 😉
snad revizní komise rozhodne správně (i když to ve výsledku nic nemění, pro psychiku by to bylo hodně 😔 ), budu čekat IP

porodni_baba
autor
29. črc 2009

kulinka29 • 8tt • Dnes ve 12:37...pokud jste byla cca 6+3tt a bylo vidět srdíčko, je vše v nejlepším pořádku 🙂

porodni_baba
autor
29. črc 2009

nitenka • 30tt • Dnes v 18:12...kolem 30tt kontrola po cca 8 týdnech?? to snad ne 😲 😖 Aha tak možná překlep a bude teď začátkem srpna?
Ta jiná lokalizace pohybů bude tím, že miminko pravděpodobně není v poloze hlavičkou dolů jako u těch těhulek o kterých píšete, ale bude hlavičkou nahoru, proto ty kopance dole. A z toho i ten tlak dolů.
Pravděpodobně je všechno v tom nejlepším pořádku 🙂
Pokud ale nemáte dobrý pocit ani po tomto vysvětlení určitě doporučím návštěvu jiného lékaře, popř. mimo ord. hodiny porodnice 😉

porodni_baba
autor
29. črc 2009

andreasek82 • 1d • Dnes ve 21:52...není zač, snad to alespoň trošku pomůže 😉

vlasta23
30. črc 2009

babicko asi jsi mela pravdu, bvyly to asi zuby, protoze tedka uz zase spinka 6-7 hodin 🙂 No ale na obzoru jsou dalsi 4 zuby 😒 , tak se asi moc zase nevyspim. Tam mam ale koukam dost stesti, jinym rvou deti cele noci a me se jen dvakrat zbudi a udynda ho prso 🙂

nitenka
30. črc 2009

Porodní babičko děkuji za rychlou odpověd, uklidnila mě.. na kontrolu jdu 5.8 byl to překlep tak to už vydržím..
Potom všem čekání na miminko jsem víc vystrašená aby bylo vše v pořádku.. hezký den

andreasek82
31. črc 2009

porodni babicko.. jeste jeden dotazek..
myslis si, ze je na lecbu hraze vhodny tea tree oil? zase napr. ty sedave koupele nebo obklady.. samozrejme zredeny ve vode.. dekuji ti moc.. 😉

majdula
31. črc 2009

Babicko, chci se zeptat na velikost, resp. pribirani miminka v poslednich tydnech pred porodem.
Vim, ze utz odhady nejsou presne a ze na tabulky bych nemela koukat, presto...

Nas malej mel v 33+5 2240g a ted v 37+5 jen 2800g. Prirustek pul kila mi pripada strasne malo, v tabulkach je u 38tt uvedeno 3200g. Mam strach ze ho spatne vyzivuju nebo ze uz prestava fachcit placenta... dr. v porodnici se k tomu nijak nevyjadrila, ale ja mam (asi zcela zbytecne, ale nemuzu si pomoct) obavy, jestli je vse v poradku.
Zadne potize krome dost velkych otoku (za 6 tydnu jsem pribrala 7 kg) jinak nemam, moc i tlak mam v poradku.

Moc dekuji za odpoved.

vlasta23
1. srp 2009

majdula - bud vlklidu, tedka uz je mimi hotove, jen pribira na vaze. No a kdyz tolik nepribere, tak ho pak vykrmis 😀 Ja porodila v 38tt a mela jsem podobne miry. nakonec se maly narodil a mel 2,42 kg 😀 Taky se muzou plest a ty se zbytecne stresujes. Uz jsi ve finale, tak si to uzij a nestresuj 😀

andreasek82
1. srp 2009

porodni babicko, ja te tedy zasobuju.. 😀
jsem trochu vydesena, dnes je to presne mesic po porodu a ja mam pocit, ze jsem dostala menstruaci a to plne kojim.. je to mozne?? zda se mi to dost brzy.. ale i podbrisek me poboliva jako driv pri ms.. tak nevim.. porad prosim.. dekuji 😉

mystique
1. srp 2009

Porodní babičko mam na tebe dotaz již cca 10 dni mi odchází hlenová zadka. Jsem každý den nervozní jestli se to teda rozjede. Večer začnou poslíčci a pak se to zklidní a nic se neděje. Při kontrole před 3 dny jsem byla otevřena na 2cm. Již 3 týdny slyším od lekařky je to pěkně nachystané 🙂 co si o tom myslíš? První dítě jsem přenášela cca týden. Děkuji

porodni_baba
autor
2. srp 2009

vlasta23 • 1d • 30. červenec 2009 v 05:37...každý mimčo je jiný a pokud mu k těm zubům pomůže jen toto, jste opravdu šťastná žena 🙂

porodni_baba
autor
2. srp 2009

nitenka • 30tt • 30. červenec 2009 v 09:33...vaše pocity jsou naprosto v pořádku. A v těhotenství víc než kdy jndy platí, že na svůj pocit máte dát. Tudíž pokud by se něco opravdu nezdálo je lépe zajet k lékaři a ujistit se, že je vše ok.
Jinak jsem ráda, že jsem aspoň trošku uklidnila, pohlaďte bříško a vychutnávejte kopkání mimča i když ne v právě příjemných partiích, ale ještě má dost času se umoudřit a otočit 😉

porodni_baba
autor
2. srp 2009

andreasek82 • 1d • 31. červenec 2009 v 16:40...spíše ne, dost vysouší. a hlavně opět ... olej vodou rozředit nelze 😅

porodni_baba
autor
2. srp 2009

majdula • 39tt • 31. červenec 2009 v 18:42...ano měření jsou velmi nepřesná, ale i tak oba odhady váhy jsou naprosto v normě 😉
Co se placenty týká, bylo by vidět na monitoru, na keré jistě docházíte. Pokud tam problém není, nehledejte ho.
Nožky hore ať se jim uleví oteklinkám a za chvíli už je tu porod 🙂

porodni_baba
autor
2. srp 2009

andreasek82 • 1d • Včera v 09:09...to je v pořádku...i já když nevím, tak se zeptám 😉
teoreticky to možné jen se to většinou jako menstruace ještě neoznačuje neboť je to v šestinedělí. Pokud by se vám nezdála intenzita bude nutné zajet do porodnice, kde jste rodila na kontrolu, pokud ne, nemusíte se znepokojovat. mnoho maminek menstruuje i přes výlučné kojení, na tom není nic špatného 😅

porodni_baba
autor
2. srp 2009

mystique • 1d, 41tt • Včera v 19:31...hlenová zátka je dost nejasný příznak porodu...myslím, že když je to hezky nachystané, porod nebude příliš dlouhý, ale na jeho začátek to moc vliv nemá...tak se nestresujte...procházka....dobrá večeře....sexík....záleží na vás...nebo taky nožky hore jsou fajn. Užívejte poslední hodiny...dny a brzký bezproblémový porod přeji 🙂

spimira
3. srp 2009

Dobrý den porodní babičko, tak vyšetření ve fakultce dopadlo dobře miminko je zdravé, hlavička je OK jen je kulatější 🙂 mimčo bude asi trochu větší.

andreasek82
3. srp 2009

porodni babicko, opet ti moc diky za odpovedi, vzdycky pomuzes a poradis 😉

porodni_baba
autor
4. srp 2009

spimira • 32tt • Včera v 11:18...díky za dobré zprávy. 😉 klidný závěr těhotenství a pohodový porod 🙂

porodni_baba
autor
4. srp 2009

andreasek82 • 1d • Včera v 16:08...není zač 🙂

lena27
5. srp 2009

dobrý den,
dnes jsem byla na ultrazvuku v 6tt a chtěla jsem se zeptat co znamená :
kolem plodového vejce srpkovitá hypoechogenní dutinka, možný ROH
děkuji za odpověď

gejbule1
6. srp 2009

Dobrý den,jsem 6neděl po revizi po samovolném potratu a zjistila jsem že jsem těhotná.Miminko si moc přejeme ale takhle brzy to plánované nebylo.Máte s tím nějaké zkušenosti a rady pro mě?Děkuji

pajka888
6. srp 2009

Zdravím, dnes jsem byla na kontrole a můj nález: hlava naléhá, hrdlo vzadu,v délce 1,5 cm,polotuhé, uzavřené
Doktorka říkala, že pokud nemám poslíčky, tak že tak brzy rodit nebudu. Já totiž žádné příznaky blížícího se porodu nepociťuji. Minulý týden mě sestra na monitoru zjistila, že mě tvrdne břicho, ale taky to nějak necítím.
Každý den piji 1 l maliníkového čaje a zatím pořád nic.
Je možné, abych nakonec porodila bez vyvolání?

nitenka
7. srp 2009

Porodní babičko tak kontrola dopadla dobře,malej je hlavičkou dolů a vše je jak má být , už máme 1788g 🙂
Ty tlaky jsou prý normální tak jsem v klidu..
Chtěla jsem se tě zeptat ze zvědavosti,zda když budeš mít čas a náladu podívat se na váhu chlapečka zda je normální 🙂 vážen byl 3O+3 tt podle ME,ale podle Caru jsem o týden víc a ultrazvuku...
jsem jen zvědavá po těch všech hormnonech co jsem měla.... děkuju..hezký den všem

pajka888
7. srp 2009

Nitenka, já měla v 30+2 podle MS mimčo 1650g, tak si myslím, že je to ještě v normě.

porodni_baba
autor
7. srp 2009

lena27 • 1d, 6tt • 5. srpen 2009 ve 21:43 ..bohužel neporadím, takto napsané mi to nic neříká 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru