Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

magdalenka1
3. črc 2010

@porodni_baba babičko, děkuji za odpověď....já vím, že už bych to znovu neudělala..miminko bych si nechala....

kechkat
4. črc 2010

Dobrý den, prosím o radu. MS mívám pravidelnou každý měsíc, přichází snad i na hodinu přesně. Nyní asi 5 dnů před očekávanou MS jsem měla nechráněný styk a v den kdy MS měla dorazit, tak jsem začala špinit slabým hnědým výtokem který přešel další den v krvavé špinění, ale velmi slabé, pouze po použití wc na toal papíře, na vložku to není. Klasická MS zatím nedorazila, mám mít obavy že se jedná o začátek potratu nebo jít k lékaři až bych začala krvácet silněji? U prvního těhu jsem toto vůbec neměla. Předem díky za odpověd, Katka

kaceenka81
5. črc 2010

dobrý den prosila bych o radu včera jsem si kapánek připekla bříško jakoby seshora.jsem ve 35tt bohužel jsem myslela že přes mraky sluníčko neopaluje.jen mě kapánek štípe kůže.mrnousek se hýbe.může ho to nějak poškodit?moc děkuju za odpověd

kaceenka81
9. črc 2010

dobrý den a ještě otázka opět k mmu tlaku jsem z toho už strašně neštastná doma tlak ok.byla jsem i v lékárnách na tom přístroji a taky dobrý.tam by to taky mělo být snad přesné.no a au dr.už nemám 140/90 ale včera 150/100.a to sem si říkala že jsem klidná!!tak nevím dr.to neřeší pokud si měřím sama a já se chci zeptat zda je opravdu možné že tlak který je noemální mi můýe v ordinaci vyrůst až do takových výšin.opravdu se může zvednou o tolik?

porodni_baba
autor
12. črc 2010

@magdalenka1 ...přeji hodně štěstí, aby to dopadlo, jak si sama přejete 🙂

porodni_baba
autor
12. črc 2010

@kechkat ...zíleží na tom, zda po těhotenství toužíte nebo ne. Pokud ano můžete k lékaři zajít, ale obecně bych ještě počkala, může jít o opožděnou MS 😉

porodni_baba
autor
12. črc 2010

@kaceenka81 ...mrňouse ne, ale vás by mohlo...že sluníčko neopaluje přes mraky je velký mýtus, tak příště mazat pořádně, a tuhle spáleninku si hezky ošetřete 😉 třeba Panthenol je na to výborný 😉

porodni_baba
autor
12. črc 2010

@kaceenka81 ano s tlakem je to možné. Znám několik případů lidí s vyloženě nízkým tlakem, kterým u lékaře skáče hodně vysoko. Pokud je u lékaře měřeno na elektronickém tonometru, měli by Vás přeměřit i obyčejným rtuťovým 😉

mary2222
12. črc 2010

Dobrý den babičko, chtěla bych se zeptat na srůsty po operaci slepého střeva. Dr to zatím řešit nechce,prý máme zkoušet. Mě spíš trápí otázka porodu... když nevíme co je tam srostlé.. nemůže se pak něco stát? nebo i tím, že se bude bříško zvětšovat? kamarádka mi povídala jak ona měla kýlu a nakonec porodila přirozeně bez komplikací.

luckaa
14. črc 2010

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,s první dcerou před třemi roky těhotenství bezproblémové a pak hodinu po porodu jsem začla krvácet (ztráta jen 0,5l krve),nejdříve lékař dělal vyšetření ručně a UZ a pak mi pod narkózou čistili dělohu,ležela jsem pak ještě dalších 5 hodin na sále na kapačkách.Celkově zhodnoceno jako rizikový porod.Teď jsem těhotná podruhé,zjistili mi těhotenskou cukrovku a chci se zeptat,jestli mi to krvácení hrozí i při druhém porodu,nebo to byla spíše náhoda a jestli bych o tom měla informovat svého gynekologa,protože mám nyní jiného.Moc děkuji za odpověď

benie
18. črc 2010

Tdravím, ráda bych se zeptala na event. rizika při spontánním porodu. V 16.tt byl při UZ zjištěn amniální pruh. Dle UZ je lokalizován v DS napříč nad vnitřní brankou. Taktéž placenta je dosti nízko v DS u vnitřní branky (nepřesahuje přes okraj vnitř.branky). Ráda bych věděla, jestli při spontánním porodu představuje amniální pruh pro mimčo nějaké riziko nebo zda je v těchto případech indikován císařský řez (má lékařka si v mém případě není jistá, proto bych ráda slyšela další názory). V současné době jsem v 28.tt a ležím s rizikovým těhotenstvím z důvodu zkráceného čípku a hrozícího předčasného porodu.
Za odpověď předem děkuji a přeji hezký den.

porodni_baba
autor
19. črc 2010

@mary2222...srůsty nebývají problém. Většinou se natáhnou s rostoucí dělohou, při porodu o nich nebudete vědět. Problémy by mohly dělat spíše při otěhotnění, ale tím vás rozhodně nechci nijak strašit 😉

porodni_baba
autor
19. črc 2010

@luckaa ...krvácení bylo dle mne spíše náhodné, ale nic to nemění na tom, že Váš ošetřující gynekolog by měl znát průběh porodu, který už máte za sebou 😉

porodni_baba
autor
19. črc 2010

@benie o amniálním pruhu nyní rozhodnout nelze, to až těsně před porodem, stejně tak placenta 😉 A bohužel pro Vás rozhodne se tak zřejmě až na porodnici, kde budete rodit. Pokud tam nyní ležíte (nevím, možná ležíte doma) je dobré se pídit po tom, jaký oni na to mají názor 😉

benie
19. črc 2010

Děkuji za odpověď. V nemocnici jsem byla 5 týdnů, ale amniální pruh se tehdy nijak neřešil - priorita bylo abych nepotratila. 🙂 Teď ležím doma. Nezbude tedy asi než doufat, že kdyby se porod předčasně rozjel, že to prostě všechno dopře dopadne. 🙂 Přeji hezké léto!

antynka1
19. črc 2010

Dobrý den porodní babičko, nevíte náhodou co znamená: Varikositas segmenti inferiori?

spravnamamca
20. črc 2010

Dobry den babinko,chtela jsem se vas optat na nejspolehlivejsi "babské" rady ve kterych se mluvi o tom, co dělat proto, aby se porod tak trosku priblizil.Ja jsem v 38 tt.U pana doktora vse ok jen se mimiskovi zatim nechce moc dolu.Co delat???Dekuji za odpoved

mary2222
20. črc 2010

Dobrý den porodní babičko, chtěla bych se zeptat na srůsty. V 9 letech klasicky operované slepé střevo. Ve zprávě mám, že tam jsou srůsty - zhrubělá adnexa... či něco takového. Co s tím? moje gynekoložka mi řekla ať se nejprve začneme pokoušet.. no je to pár cyklů nelze z toho nic soudit. Kdyby se to opravdu povedlo i přes to nemůžou srůsty prasknout při zvětšování bříška nebo při porodu. Prý laparoskopie taky není až takové řešení, tvoří se prý znovu.
Děkuji za jakoukoliv radu.

mary2222
20. črc 2010

omlouvám se, odpověď jsem nemohla najít a najednou ji vidím.. děkuji za odpověď

kulicka
25. črc 2010

ahojte babicko,

chtela jsem se zeptat, jestli muze tezka fyzicka prace (zatinani brisnich svalu) mit vliv na uhnizdovani vajicka ? A jaky vliv? Nemuze se "utrhnout"? Neni to kazdodenne. Jeste se tedy nesnazime, ale az to prijde, tak bych rada vedela, jestli se pri vykonavani meho zamestnani nemam vic setrit.

Dekuji

lucinecka
26. črc 2010

Dobrý den babičko, chci se zeptat ohledně rehabilitace kvůli predilekci hlavičky, na kterou jsme byly naší dětskou dr odeslány. Ve zprávě od rehabilitační dr je napsáno: trakce IIa, landau II, Vojta I, Moro+ Mohla byste mi to prosím vysvětlit? Děkuji 🙂

kulicka
26. črc 2010

tak jeste ja, celkem stejna otazka. Malej mi totiz rad hopsa na brisku. Je tuto nebezpecny pro druhy mozny mimi? Do ktereho tt mu to musime vysvetlit, ze se uz ted na mame nehopsa? 😅

porodni_baba
autor
31. črc 2010

@antynka1 překlad by byl asi "křečové žíly" dolního segmentu? záleží v jaké souvislosti je to uvedeno. Pokud se týká dělohy, půjde o varixy v malé pánvi.

porodni_baba
autor
31. črc 2010

@spravnamamca nejspolehlivější rady nejsou, radí se kdeco, ale stejně pokud mimčo nechce nefunguje prostě nic 😅

porodni_baba
autor
31. črc 2010

@kulicka záleží jak moc velké břemeno zvedáte, ale obecně by problém být neměl 😉 Nebezpečné není ani hopsání, mimi v děloze je chráněné dobře, dříve než by to byl poblém pro mimi to bude nepříjemné pro vás 😅 😉

porodni_baba
autor
31. črc 2010

@lucinecka bohužel s překladem příliš nepomůžu, je to dotaz spíš na neurologa, jde o popis reflexů, blíže neporadím..

pepibubu
31. črc 2010

@lucinecka trakce je takový to jak ho zkoušela v ruce, zda má ty správný reflexy, Vojta je že doporučuje cvičit Vojtovku, a Moro je že Moroův reflex ještě má, to je jak maj škubací ty ručičky nožičky... Landau netuším co by mohlo být.

antynka1
31. črc 2010

@porodni_baba děkuji, o varixy v malé pánvi by se mohlo jednat - bylo to napsané ve zprávě z proodu - císaře - v kolonce nepravidelnost. Co s tím, budu se muset nějak léčit? Nebo o co vlastně jde?

lucinecka
31. črc 2010

@porodni_baba @pepibubu Děkuji oběma 🙂

lucie.krajcarova
2. srp 2010

dobrý den, jsem po potratu v 19tt kvůli VV. chtěla bych se zeptat, jak dlouhou mám mít pauzu před dalším otěhotněním? a jaké podpůrné prostředky a vitamíny doporučujete? děkuji mockrát.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru