Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
7. srp 2009

gejbule1 • 3d, snž • Včera v 18:21...nevidím problém. Někdy se straší se špatným odlučováním placenty potom při porodu a to je detail, který může nastat i bez revize, takže není potřeba se nějak znepokojovat. Užívejte si těhotenství 🙂

porodni_baba
autor
7. srp 2009

pajka888 • 40tt • Včera ve 21:06...je to dost pravděpodobné, z nálezu ani z toho, že nepociťujete poslíčky nelze na nic usuzovat...když se spustí porodní kontrakce nález se změní velmi brzy a to už opravdu pocítíte. DO té doby buďte ráda, že jste šťastná žena a poslíčky vás neobtěžují 😉 hodně odpočinku a delší procházku případně sexík, času porodit bez vyvolání máte ještě spoustu 🙂

porodni_baba
autor
7. srp 2009

nitenka • 31tt • Dnes v 10:04...díky za hezké zprávy 🙂 ten váhový odhad je v naprostém pořádku, tam je možný veliký rozptyl, takže zdaleka ještě ani nejste na horní hranici 😉

pajka888
7. srp 2009

Porodni babi, díky za info.

pajka888
9. srp 2009

Porodní babi, jaký máš názor na ricinový olej (nápoj na vyvolání porodu)?

gejbule1
9. srp 2009

Děkuju moc za odpověď a uklidnění porodní babi a ještě prosím tě co může znamenat hnědé špinění na začátku těhotenství?Včera se mi objevilo a mám z toho obavy!Děkuju za odpovědi.

susik77
10. srp 2009

Dobry den porodni babicko, chci se zeptat, jestli muzu neco delat proto, aby hlavicka miminka sestoupila dolu do porodnich cest. Dnes jsem 37+4 a na poradne mi Dr. rikal, ze je jeste vysoko a vubec se jeste neoteviram. U dcery(pred 2 lety) sestoupila dole az u porodu, byla jsem uz uplne otevrena a hlavicka jeste vysoko...
Jsou nejake cviky na urychleni sestupu? Hopsani na fitbale prip. neco jine? Nebo jen cekat?
Dekuji 🙂

kulinka29
12. srp 2009

dobrý den porodní babičko, chtěla bych se zeptat.Včera jsem byla na kontrole a pan doktor mi řekl,že čípek je trochu pootevřený (byla jsem 9tt+2d),ale zatím s tím nic nedělal.Toto je moje první těhotenství a jestli se za potraty počítá,že jsem o to 2x přišla tak v 5tt......chtěla bych vědět,jestli to je nějak vážné a co mě může čekat.Děkuju za tvojí odpověď. 😉

porodni_baba
autor
12. srp 2009

pajka888 • 41tt • 9. srpen 2009 ve 13:28...né moc dobrý, zvláště tedy ale pro obsah alkoholu 😒 Nechala bych ho naprosto určitě až na poslední den před vyvoláním porodu, ale ani tak alkohol nemůžu doporučit

porodni_baba
autor
12. srp 2009

gejbule1 • 3d, snž • 9. srpen 2009 ve 21:23...uhnizďování vajíčka většinou 😉

porodni_baba
autor
12. srp 2009

susik77 • 1d, 38tt • 10. srpen 2009 v 15:07...nemůžete, nic nedělejte 😉 Jen čekat, navíc u druhého těhu je děloha více roztažená takže má mimi místa více a důvodů k sestoupení méně. Absolutně si s tím nedělejte hlavu 🙂

porodni_baba
autor
12. srp 2009

kulinka29 • 10tt • Dnes v 10:33...v 10tt opravdu nic dělat nejde. Nejvíc můžete udělat jen vy sama, že budete hodně odpočívat a myslet pozitivně 🙂

circumstance
12. srp 2009

Ahoj babulky,
jsem tu poprvé a moc ráda, že jsem něco takového našla...mám dotaz pro porodní babičku 🙂 teď jsem v 36. tt a asi před týdnem mi začaly takové zvláštní bolesti - nemají charakter křečí, jsou ostré - jakoby říznutí, velmi intenzivní, také velmi krátké - cca 2 vteřiny, ale dokážou mě zlomit do kolen. Jsou lokalizované (dle mého odhadu) někde na čípku a občas projedou až do pochvy. Přijde mi, že jsou vázané na námahu - rychlejší chůzi, větší množství domácích prací, únavu. Dá se z mého popisu odhadnout, o co se jedná?

kulicka
12. srp 2009

cha! 😀 circumstance

to muzou byt dve veci : bud mimi naleha na cipek a jak hlavicka zatlaci, tak ti vystreli bolest (coz se stavalo me) a nebo se jedna o tzv. poslicky neboli falesne kontrakce 😉 coz je ve 36tt uplne noumalni 😉

tak schvalne, babi, ktera ta moznost to je?

porodni_baba
autor
15. srp 2009

circumstance • 12. srpen 2009 ve 12:53..nepíšete kolikrát za den taková epizoda nastává, ale pravděpodobně jde o něco jako poslíčky. Miminko zatlačí dolů a podráždí nějaký nervík proto ta vystřelující bolest 😉
Tělo říká, že máte více odpočívat (proto ta vazba na námahu) 😉

kuli v podstatě obojí je správně 😅 už mám skoro dokonalý zástup 🙂

chechta
16. srp 2009

Ahojky,
mám takovej dotaz - byla jsem v pátek na velkém ultrazvuku ve třetím trimestru - vše je v naprostém pořádku, ale doktorka konstatovala, že mám hodně plodové vody, že je to na horní hranici normy - takže ještě v normě. Ptala jsem se co to znamená a ona, že jsem v pořádku takže nic, že to mám stále v normě a je to lepší než když je jí málo. No takže jsem byla v pohodě,a le pak mě doma napadlo, že když je tam víc vody může být větší tlak a tím by mohl být i dřívější porod - jsem sice ještě v normě,a le je tu i takováhle pravděpodobnost? díky moc za odpověď

porodni_baba
autor
18. srp 2009

chechta • 1d, 32tt • 16. srpen 2009 v 06:10...velmi teoreticky to tak být může, ale většinou není. Děloha má velikou schopnost se přizpůsobit svému obsahu (viz. např. vícečetné těhotenství), takže trošku víc vody nemusí nic znamenat. A pokud tohle nějak ovlivní příchod porodu tak v řádu dní ne týdnů. Navíc množství vody se s časem mění 😉

kulicka
18. srp 2009

jeee, babi, dekuji za kompliment 😵
no ja toho hodne nacetla v tehu, jsem chtela byt informovana co nejdokonalejs, ja jsem takovej "stoura" 😝
akorat vy to mate i z praxe potvrzeny, zatimco ja tu jen tak teoreticky a z my (zatim) jedny vlastni zkusenosti; a pak... vselijaky ty hodnoty a pod. To mi nic nerika 😅 Takze muzu odpovedet jen na takoveto obecne otazky.

jinak jsem tak rada, ze nejsem od veci a kdyz muzu tak pomuzu 😉

ale stejne doufam, ze az jednou budem cekat druhy, ze tu jeste s nama budete a ze se na vas budu moct obratit s dotazy.

tak jeste jednou diky za kompliment a hlavne diky za to, ze nam tu vsem tehulkam a maminkam odpovidate na nase obavy, trable i stastna konstatovani 😵

poupe
19. srp 2009

ahoj,mam k tobe dotaz,jsem v 7tt a dnes na ultrazvuku mi bylo receno,ze mam myomy,nevim jak velky a kde,je to hodne spatny?Dekuji

whoknows
19. srp 2009

ahoj babičko,
potřebovala bych poradit. dneska jsem si všimla, že mi doktor před týdnem napsal do průkazky velikost BPD 12 cm. to mi ale podle tabulek co jsem našla na internetu nějak nesedí. je to hrozně moc. nechápu jestli se tak moc "seknul", nebo to prostě odhad od oka nebo co. nebo jestli má moje miminko opravdu tak velkou hlavičku...dneska jsem zrovna dokončila 34 týden, on mi to měřil tuším 32+6tt. co si o tom myslíš? děkuju a přeju hezký den 🙂

porodni_baba
autor
19. srp 2009

kulicka • 1d • Včera ve 22:16... 🙂

porodni_baba
autor
19. srp 2009

poupe • 1d, 8tt • Dnes v 17:09...nejvíc právě záleží na tom jak velký a kde ten myom je. Hodně špatné to snad není, to by vám snad lékař řekl 😉 Většinou stačí myomy během těhotenství pouze sledovat 😉 Určitě vás čekají častěji UZ...

porodni_baba
autor
19. srp 2009

whoknows • 35tt • Dnes v 19:09...to vám nesedí správně, je to nesmysl 😅 v tom tt, co to bylo měřeno, může bát bpd cca 80mm. I v termínu porodu má miminko biparietální průměr okolo 10cm. Lékař měl zřejmě na mysli něco jiného a něco jiného napsal 😉 každý se můžeme splést. Zkuste se ho na příští kontrole zeptat 😉

chechta
19. srp 2009

porodní babičko děkuji za odpověď 🙂

bublinka85
21. srp 2009

Porodní babičko,mám takovou otázku..jsem ve 13tt,bez problémů,miminko roste,srdeční akce normální,žádné krvácení ani špinění. Při druhé kontrole na gyndě mi dr.řekla,že miminku bije srdíčko a je v pořádku,ale že tam vidí ještě jednu skulinku,že je prázdná a že se nejspíš jedná o syndrom mizejícího dvojčete.Řekla mi,že se to stává,ale že většina ženských na těhu přijdou později,než já(4tt) a že se sama vstřebá.při druhé kontrole bylo zřejmě vše ok,skulinka tam byla,ale výrazně menší,než s miminkem,ostatně je to vidět na ultrazvuku,mám ho tu uložený. Jenže já si teď uvědomila,že poslední MS byla strašně silná a bolestivá,tak mě napadlo,jestli se nejednalo o potrat.. ☹ Nějak jsem si to nespojila,dr jsem o síle a bolestivosti poslední MS nic neřekla..Myslíte,že by to tak mohlo být??? Neměla bych tím pádem být o dva týdny v těhu dál?? Jsem z toho zmatená

kulicka
21. srp 2009

porodni babi, dotaz (opet) mimo misu 😅
od jakyho veku muzu dat malymu rybu? diky 😵

bublinka85
21. srp 2009

Ještě jedna otázečka 🙂 Smím v těhotenství používat přímo rostlinku Aloe Vera na pokožku obličeje(na akné) Děkuji za odpověďi 🙂

poupe
23. srp 2009

Diky moc za odpoved 🙂

halahalo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru