Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
17. únor 2011

@madaimod brzkým snažením jste si potrat opravdu nezavinila, to vás můžu uklidnit 😉
Ten problém se srážlivostí může být důvodem, prevence bude vhodná. Já bych asi počkala na výsledky hematologie a pak dala věcem volný průběh. Tělo samo ví, kdy je připravené 😉
Vzhledem k dvěma revizím by možná bylo vhodné vyčkat 3. ms po revizi a začít se snažit po tom 🙂

porodni_baba
autor
17. únor 2011

@romcovaklarka klid na lůžku jako prevence předčasného porodu je dnes už překonaný (ví se že ho to prostě oddálit nedokáže). Ano po 8mi Mg denně chápu, že stahů ubylo, ale evidentně šlo o poslíčky, když vyšetření jsou ok.
A co by ta ranní prohlídka vyřešila?? akorát by dál dráždila dělohu ke kontrakcím, což každá prohlídka dělá.
Nevím, co byste ráda slyšela. Za mě Mg ano, klidnější režim ano, jestli zůstat doma nebo chodit do práce záleží na mnoha okolnostech (dojíždění, náročnost práce)..to si musíte zvážit sama...

veruska007
17. únor 2011

@porodni_baba Dobrý den, jste moc starostlivá, děkuji. Byla jsem na utz. v 13.tt a vše vypadá dobře, NT+ mi vyšlo 1:14000. Taky se mi zdá, že miminko občas už krásně ťuká, hlavně když mám na klíně Honzíka nebo když se vzteká a řve. Že by sourozenecká solidarita 😀 ? Tak teď si jen držím palce, aby tenhle měsíc rychle utekl...v 19.tt jsme přišli o Jakoubka. Ještě jsem dnes byla na hematologii, tak uvidím, jestli něco nenajdou.

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nemáte nějakou radu na syndrom bělavé bradavky. Bohužel, trpěla jsem tím celé první těhotenství, celý rok kojení... a mám to zase. Bolí to skoro k nesnesení.

A taky jestli nemáte radu na problémy se spánkem v těhotenství. I v minulých těhotenstvích jsem se úderem 2.h. noční vzbudila a do rána neusnula... chodila jsem spát hned po práci a prospala jsem víkendy. No, a teď jsem na tom taky tak, zkoušela jsem vše možné a nemožné, aspoň ležím, aby si organismus trochu odpočal a poslouchám přehrávač, ale jsem jak zombie, Honzík vstává v pět a já naspím za noc v průměru 3, maximálně 4 hodiny... sotva lezu 😅 .

denousek
19. únor 2011

@porodni_baba Dobry den chci se jen optat...dnes jsem 37DC jiz 8 měsicu neberu HA a snazime se o miminko...cykly jsem mivala po vysazeni HA 31,32 dnu a 2krat 34dnu... takze mam spozdeni....tehotensky test negativni,čípek pevně uzavřený...na tehu testu jen sotva okem viditelný náznak čárky v přítmí..nemuze to byt treba neprosperující tehu?OVU byla cca 18DC - to byl teda pozitivni OVU test ...v pondeli jdu k dr. ale i tak co si o tom myslite?sance na miminko uz tam jiste neni ze?kdyz tehu test jasne řekl ne...dekuji a krasny víkend.piju občas kontryhel.ale to uz celych 8 mesicu.

denousek
20. únor 2011

tak dneska čárka lip viditelna ale jen o neco malo,jsem z toho jelen 😎

denousek
21. únor 2011

@porodni_baba ahoj.takjsem dneska byla u dr.mám tyden vynechanou ms. jsem 39DC .ms mi mešká tyden a ovu byla 18DC..je mozne ze nebylo na UZV nic videt?carka na testu sílí ale jeste je poradnic moc...na kontrolu jdu zase za tyden...diky za radu.

petrunka01
21. únor 2011

@denousek ahoj,nejsem teda porodni_baba,ale snad můžu napsat názor🙂..já byla na UTZ u doktora skoro 14 dní po vynechání MS a nic vidět nebylo a týden na to už jo,takže to rozhodně možný je.A co další těhotenský příznaky,máš..?

denousek
21. únor 2011

@petrunka01 no prave nic moc ☹ ale to ja jsem nemela ani u prvniho,sem tam me zabolí bříško,a vcera mi bylo zle...na zvraceni..no něco tam je kdyz testík sílí 🙂) tak dekuji moc za info...jinak ty rikas ze jsi tam byla 2 tydny povynechani?no ja tyden ..a neni tam ani gestváček a dr mi řekl ze jestli za tyden nebude nic vidět tak že je něco špatně ale ty ted rikas ze 14 dni po vynechani-coz jdu na tu kontrolu ti nic videt nebylo ☹ tak nevim...dekuji za nazor 🙂

petrunka01
21. únor 2011

@denousek můj dr nemá až tak dobrý UTZ a bylo to asi 10 dní po vynechání.Tak uvidíš,snad to bude ok

denousek
26. únor 2011

@porodni_baba škoda že tady nejsi kdyz te tak moc potrebuju....moje testy nesilí...jsem z toho na prasky,,,jsem 44DC ovu byla 18DC a testy prestaly silit...na 25 je mizerna carecka ani vyfotit nejde.. ☹( na desitce to bylo lepsi 😀 ale nesili...neco je spatne..v pondeli jdu na UZV....kdepak jen jsi...

ashlee
26. únor 2011

@denousek ahoj ,krev ti brali aby zjistili kolik maš hcg v krvi?to si mužeš nechat udelat sama jako samoplatce.

denousek
26. únor 2011

@ashlee nee nebrali pozval si me za tyden na uzv a to bude ted v pondeli...

porodni_baba
autor
28. únor 2011

@veruska007
syndrom bělavé bradavky je vlastně soubor příznaků. Nevím jak se projevuje u vás, ale předpokládám nejvíce bolesti. většinou nejvíce pomáhá teplo. Mmch trpíte vy nebo někdo v rodině na migrény nebo oběhové problémy..?
Bohužel tyto problémy se většinou v těhotenstvích opakují. Jde o spasmus cév v bradavce. Léčba jako taková není, léčí se jen příznaky, na bolest i analgetika.. 😒

Na spaní..teplá koupel před spaním, popíjení teplého bylinkového čaje (např. meduňka)
a pokud první syn chodí ještě spát po obědě, běžte klidně s ním 🙂

porodni_baba
autor
28. únor 2011

@denousek reálnou odpověď dá jen vyšetření.
Ale to že na UZ nebylo nic vidět je možné 😉 a nic to nemusí znamenat
To hCG možná bylo na místě, ale teď už nezbývá než vyčkat UZ 😉

denousek
28. únor 2011

@porodni_baba ano na uzv jdu dnes odpledne...a muze se stat ze stale nebud nic videt? 😕

veruska007
28. únor 2011

@porodni_baba Dobrý den, ten syndrom bělavé bradavky se projevuje právě obrovskou bolestí, trvá to třeba i hodinu, kolikrát fakt bolestí brečím... přikládám termofor, ale i tak dlouho trvá, než to odezní, a jak je venku zima, mám to několikrát denně. Brrrr. Jo, na migrény trpím tak od svých 14 let. Škoda, že se to nedá nějak léčit. Dostala jsem od lékařky mezokain, ale vůbec mi to nepomohlo... a nevím, zda je rozumné jíst v těhotenství ibuprofeny 😒 .

S tím spaním mám spíš pocit, že si organismus upravil biorytmy na dvoufázový spánek, ve dvě jsem čilá a v šest pak padám únavou, ale malý vstává o pěti, tak jsem pak celý den jak mrtvola. Minule se to spravilo hned po porodu. Akorát nevím, jak s tím malým čertíkem přežiju těhotenství, bojím se, abych neměla nějaké komplikace s tím, že organismus už tu zátěž nezvládá... Jinak ve čtvrtek jdu na hematologii, prý zahájíme preventivní léčbu, tak jsem zvědavá, co mne čeká. Taky se pomalu blížím k termínu, kdy mi praskla v 19.tt plodová voda... tak doufám, že už ten termín bude brzy za mnou, pořád mám obavy, aby se nic nestalo 😕

denousek
1. bře 2011

@porodni_baba ahoj jsem 46DC (14 dni spozdeni ms) 18DC dle ovu testi byla ovulka... vcera jsem mela HCG pozue 92 - zitra me ceka kontrolni odber..bolesti nemam nespinim,muze to byt mimodelozni tehu?mam jeste nejakou sanci ze bude vse ok?diky

denousek
2. bře 2011

@porodni_baba tak uz nic nepotrebuji...hcg klesa...snad to aspon odejde samo....mejte se

denousek
3. bře 2011

@porodni_baba .....dr mi doporucoval kyretaz hcg kleslo z 92 na 67 tak jsem mu musela podepsat ze jsem to odmitla rekla jsem mu ze zatim chci pockat jestli se to spusti samo.. neudelala jsem chybu?v pondeli jdu znova na krev urcite me tam bude zase hnat... ze uz je to dlouho co jsem mela posledni MS (14,1) ale jeste nemam spozdeni ani 3 tydny....v pondeli to bylo 2 tydny....nechala jse si pichnout agolutin to ho ani nenapadlo rikal ale ze nevi ze to tehotenstvi podporuje ale tak pichl mi to... a rikal ze mimodelozni to klidne byt muze i kdyz ty hodnoty klesaji .tak ze by byl radsi kdybych sla na tu kyretaz..jenze toho ja se silene bojim..toho uspani proste myslite ze mi neco hrozi kdyz jsem to odmitla?kdyz budou hodnoty klesat?to by se mela ms sama dostavit az to klesne na nulu ne? diky moc

denousek
3. bře 2011

@porodni_baba jeste jsem se chtela zeptat jestli tzv. plodny gel -conceive plus - co si o nem myslite?muze udrzovat nezdrave spermie a proto se to tak stalo?diky

veruska007
3. bře 2011

@porodni_baba Tak jsem dnes byla na hematologii a mam si pichat denne Fragmin, tak snad uz bude vsechno dobre. Akorat jsem se chtela zeptat, vcera me hrozne pichlo v podbrisku, uplne se mi podlomila kolena... ale od te doby je vsechno ok, prijde mi, ze i mimco sem tam kopne (i kdyz jeste hodne nepravidelne a jen malinko), je to bezne? Nebo si mam lamat hlavu?

danulkado
5. bře 2011

Dobry den, chci se jen optat, jsem tehotna 18plus4. Nyni jsem byla akutne u lekare pro bolesti v podbrisku. Prosla jsem pod rukama trem lekarum a kazdy mi rekl neo jineho.Kazdopadne nikdo z nich mi nic nevysvetlil,jen mam dodrzovat klid a uzivat magnosolv. Ze zpravy jsme vycetla veci kterym nerozumumim,tak chci poprosit zda byste byla tak hodna a vystvetlila mi to vy.
DDS neni rozšiřen, hlavicka plodu balotuje nad vchodem, vag. usg - hrdlo suficientni v delce 26mm, placenta na predni stene zasahuje do DDS, nikoli vsak k vnitrni brance. pod dolnim okrajem placnety nad vnitrni brankou organizovany hematom 45x15 mm - jeden z lekaru mi ho nasel,druhy mi rekl ze mam jen prekrvene cevy.

abd. sondou jeden zivy plod, p.p.hl.p. pravé, přimerene VP, placenta na predni stene gr. l. bez známek abrupce, zasahuje 51 mm pod úpon pliky, BPD 44, HC 164, AC 141, FL 26, plod symetricky, pravid. struktur, odp. hbd. 19plus0, EFBW 260g.
Moc dekuji ze mi to vysvetlite. Mam velke obavy abychm o miminko neprisli.

leheckova
5. bře 2011

@porodni_baba dobrý den chtela jsem se zeptat pri prvním porodu me šili cernou nití a stehy me vypadali do 5dnu po porodu ted ma 20 den po porodu a tentokrat me sili nejakou bílou a pry jen plasticke siti že nic velkeho a stehy už nebolí ani na dotek zahojene to mam sprchuju to nekolikrat za den a nic stale je tam mam poradite mi zda vypadnou nebo by je budou muset vytahovat a zda to bolí když se to taha nikdy jsem totiž na vytahovaní stehu nebyla

duhovka
5. bře 2011

Dobry vecer,
Mohu poprosit taky o radu? Nedavno jsem potratila v 19. tt. Ve zprave z histologie je duvod zanet plodovych obalu. Jak tomu priste predejit? Cemu se vyhnout? Jak poznam, ze uz je to vyleceno? Kdyz jsem byla ve 12/2010 na kontrole, tak jsem si stezovala na vytok-jakoby jen cista voda (bala jsem se, ze je to plodovka) doktor mi udelal vysetreni a vzal vzorek a nic nezjistil. Presto mi dal tablety na zavadeni (globulus cum natrio tetraborico). Pak v 1/2011 mi praskla voda- nepredchazely tomu zadne bolesti nic a ani porod by se sam nespustil, kdyby mi ho nevyvolali.
Urcite planujeme dalsi mimi, tak at uz je vse v poradku.
Predem moc dekuji za radu a moc vam fandim! 🙂

denousek
6. bře 2011

@duhovka jejda to je mi moc lito ☹( to museli byt strasne v pulce tehotenstvi prijit o miminko ☹ bohuzel i takove strasne veci se deji .. ☹( moc drzim pesticky a neboj takove hrozne veci se neopakuji...priste uz to bude dobre ...preji vam at brzo zase čekáš miminko i kdyz asi do konce tehotenstvi budes pekne nervozni... ☹ to melo byt prvni miminko??drz se!!pa

duhovka
6. bře 2011

@denousek
Ahoj, dekuji za podporu. Bylo to nase prvni mimi a cekali jsme skoro dva roky, ale zadarilo se prirozenou cestou. Prave ze zjistuji co udelat a cemu se vyhnout, aby se to neopakovalo. Si rikam, ze podruhe bych to uz nezvladla. Preci jen to byl otresny zazitek. Jenze touha po mimi je velika 🙂

denousek
7. bře 2011

@duhovka jj touha je velika a takovy skaredy veci se neopakujou neboj se 😉 a podle me si to nijak nemohla ovlivnit ze bylo neco spatne .-(( tak se drž!pa

denousek
8. bře 2011

@porodni_baba ahoj holky co myslite prosim? Ve čtvrtek hcg 67,od patku špinění,včera hcg 56 a špinění se rozjelo v pořádnou ms...neklasá to pomalu? ted sem se teprve rozkrvacela dr nejradsi at jdu na revizi ale ja nechci kdyz uz se ms i rozjela...je to klesani v norme?dalsi odber za tyden..diky

ashlee
8. bře 2011

dobry den @porodni_baba ,mam 7 měsičniho synka,měla jsem akutniho cisaře,malej mel špatne ozvy a zkaženou plodovku tak mi udelali cisaře.Chtěli by jsme se snažit o druhy miminko až budou malemu 2 roky,budu moct rodit přirozene?dekuji za odpoved

meleri
10. bře 2011

kde zmizela porodní babička? 😢 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru