Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

iza
23. črc 2007

reruna : kopíruju tabulku váhové tolerance miminka...snad tě to uklidní..jinak náš chlapeček měl v 32tt odhadem 1700g a dle dr to bylo naprosto OK
Holcicka
30.tyden - 1277-1842g
31.tyden - 1392-2103g
32.tyden - 1559-2334g
33.tyden - 1672-2551g
34.tyden - 1841-2796g
35.tyden - 1979-3027g
36.tyden - 2112-3286g
37.tyden - 2246-3590g
38.tyden - 2273-3817g
39.tyden - 2326-3904g
40.tyden - 2371-3928g
41.tyden - 2502-3958g

Tak a ted chlapecci
30.tyden - 1331-1900g
31.tyden -1524-2168g
32.tyden - 1656-2367g
33.tyden - 1791-2573g
34.tyden - 1928-2826g
35.tyden - 2048-3109g
36.tyden - 2183-3363g
37.tyden - 2386-3641g
38.tyden - 2568-3860g
39.tyden - 2677-4059g
40.tyden - 2738-4114g
41.tyden - 2813-4218g

terreza
23. črc 2007

dobrý den,jsem údajně v šestém nebo osmém týdnu. Nic moc o těhotenství nevím a proto se chci zeptat: smím jezdit na kole? smím se koupat na veřejném koupališti, nebo raději s tampónem? existují nějaké speciální tampöny, které se používají? jsou nějaká omezení v tomhle období? samozřejmě kromě alkoholu a drog..co např. kofola?, jak poznám dobrého gynekologa, mám takovouto zkušenost: přestěhovali jsme se z jednoho města do druhého a já se šla zaregistrovat, věděla jsem jen to, že množství hormonu je 78jednotek. Gynekolog mně bez mluvení vyšetřil břišním ultrazvukem, řekl, že jsem v 6.týdnu a že debatovat budeme za 14dní. Nic víc,nic míň. Nestihla jsem se ani na nic zeptat..Jsem ze všeho zmatená, přemýšlím o změně doktora.Děkuji za vaše odpovědi, s pozdravem Tereza.

sarrinn
23. črc 2007

Dobry den porodni babicko, tak uz nas vecpali na ten ultrz jestli malej dobre polyka- jdeme zitra, snad to bude dobre. Jen jsem se jeste chtela zeptat, vcera jsem byla zase v nemocnici- myslela jsem ze uz mi odteka plodovka, ale to pry nebyla, jen rikali ze jsem otevrena na 1cm a mekka- znamena to neco, treba ze uz se to blizi? Uz mam porad jako menstruacni bolesti a bolesti v krizi, chapu dablice1983, taky uz nemuzu, kazdej den uz nevim jestli je to tady nebo co, uz je to dlouhe. 🙂 Moc diky za odpoved.

porodni_baba
autor
23. črc 2007

lenycka: obecne by se dalo rici 3-8 tyden od oplozeni (tedy asi 5-10tt)...zalezi, ktere casti ucha se vyvojova vada tyka...kazda se totiz vyviji v ruzny cas 😔 i presto doufam, ze vam holcicka jinak dela jen samou radost 🙂

katschka: i po ukonceni kojeni muze nejakou dobu trvat nez se menstruace vrati do puvodniho stavu. Ale obecne plati...do pul roku veku mimca...pokud plne kojite bez jakychkoliv prikrmu...melo by kojeni fungovat jako antikoncepce (pokud zacnete davat cajiky nebo jakekoliv dalsi prikrmy....popr uberete na kojeni behem noci...uz to tak spolehlive neni)...ja bych vam doporucovala...pokud nechcete tak brzy dalsi prirustek do rodiny...resit antikoncepci...bud barierovou....nebo se poradte s lekarem....existuje i hormonalni antikoncepce (tedy pilulky) pro kojici maminky 🙂 😉 Otehotnet je samozrejme mozne i kdyz nemenstruujete....to jsou jaksi 2 odlisne veci....uvolneni vajicka (tedy moznost otehotneni) versus odloupnuti delozni sliznice (tedy menstruace)....vetsinou to souvisi, ale spolehnout se na to neda 🙂 🙂 😀

porodni_baba
autor
23. črc 2007

lebedka: Dobry den. Chapu ze uz neni v lidskych silach precist celou diskusi, tak jako v zivote se otazky opakuji...to neni na skodu....opakovani je preci matka moudrosti...nabo jak se to rika 😎
Predne....vypalovani cipku a vytok spolu vubec nesouvisi....
to ze se v tehu vytok nezhorsil je moooc dobre....
Obecne vytok v tehotentsi se povazuje za normalni (meni se hormonalni hladiny)....pokud nesvedi, nepali, nezapacha.-...ci tehulku jinak neobtezuje 😉
Pokud vytok nebyl takovy ze by se musel lecit ....pak predpokladam, ze vas nijak neobtezoval....v tom pripade....hura do toho.....klidne masirujte.....toho bych se nijak nebala....
SPise bych ale ubrala na nalehani na porodnika, aby nenastrihaval....
Nechala bych rozhodnuti na nem....ale masazi jiste nicemu neublizite.... 🙂

porodni_baba
autor
23. črc 2007

denousek....no neomezene mnozstvi to je velmi osemetna formulace 😀 Kolik byste jich tak chtela vypit...za den/ tyden?? 🙂

dablice1983...uz jen ta co znate....vnitrni vysetreni...bezna poradna (tlak, moc....)....a monitor (ctg)....i kvuli otokum by se mohly delat testy...(pak by slo o krevni nabery ...to nechame na zvazeni vasemu lekari 😅 co mysli, ze je treba)

reruna...hlavne naprosty klid....pokud miminko bylo o neco mensi nic to neznamena...jiste bylo podle MS 31+neco a podle 29+neco...pokud neni rozdil vice nez 2 tydny je to naprosto normalni....kdyby bylo neco podezreleho jiste by si vas lekar sam pozval na kontrolni UZ...nemejte strach...vsechny mimca nerostou ve vsech castech tehu stejne rychle 🙂 🙂 🙂 a 1670g v 31tt mi prijde naprosto vporadku...prijde mi to az dost....jak jste byli velci s manzelem....proste asi nebudete mit zadneho obrika (nebo to taky treba jeste dozene)...a to je pro porod dobre 🙂 🙂 🙂

porodni_baba
autor
23. črc 2007

terreza...dobry den....spousta otazek, takze postupne...snad na nic nezapomenu 🤐
Pro kolo plati stejne jako pro jine sporty....pokud jste je delala i mimo tehu delejte je dal....s nicim novym narocnym a nevyzkousenym bych nezacinala...vyhybejte se sportum kde jsou otresy a velke riziko (napr. inline brusleni atd.)
na verejnem koupalisti....by mela byt kontrolovana kvalita vody....je to lepsi nez nejaky rybnik, kde nevite co tam plave....tampony specialni nejsou a ani ty obycejne nic neresi....pokud mate normalni floru v pochve ....poradi si s tim....tzn. pokud netrpite na nejake osklive vytoky koupejte se jak je libo 😉
omezeni v tomhle obdobi.-.....co myslite timhle (zacatek tehu...vas tyden tehotenstvi nebo tehu jako celek?)....obecne nekourit nepit alkohol...nejdulezitejsi....pro mimi nejzasadnejsi 😉 pro kofolu plati totez co pro kavu....jste zvykla na 2 salky denne....klidne si je dejte....ale vseho s mirou....5 silnych kav....a stejne i kofoly bych vam uz nedoporucila...
K lekari....zalezi co kazdemu vyhovuje....jeste se soudem pockejte...nekdo je hold malomluvny....a pokud priste da prostor vasim dotazum a vsechno zodpovi a vy budete mit pocit, ze je odbornik....proste to ze u toho malo mluvi vezmete jako fakt....Lekari musite predevsim verit....pokud o tom co rika pochybujete bezte jinam....tim se ridim v zivote ja....tuk tuk....zadneho ze svych lekaru bych nevymenila 😉 u kazdeho (gyn, zubar, obvodak)....ocenuji neco jineho....kazdy z nich je uplne jiny (ale o tom zivot preci je...ze kazdy jsme jiny, jinak by to byla nuda ne???)ale ani jednoho bych nevymenila 🙂 Pockejte tech 14 dni a uvidite....pokud ani tehdy nebudete mit dobry pocit zkuste najit nekoho lepsiho....zkuste dat na neci reference....ve vyssim stupni tehu by uz pak asi byl vetsi problem menit gyn....
Mejte se hezky a jakekoliv dalsi otazky rada zodpovim....sem s nimi...
a hlavne gratuluji k tehotenstvi 🙂 🙂 🙂

porodni_baba
autor
23. črc 2007

sarrinn...jsem rada ze budete mit konecne ten Uz a s nim snad ten klid ze je vsechno jak ma byt 😉 pokud jste alespon trosku otevrena je pravdepodobne, ze to co se vam zdalo jako odtok plodove vody mohla byt hlenova zatka....
vas nalez je pekny....neco se jiz zacina dit....porod se blizi to jiste...ale nechtejte po mne predpovedi kdy prijde....to by bylo jako vesteni z kristalove koule.... 😠 a to ja nedelam 😀 bez kontrakci neporodite (spontanne 😎 )...pokud prijdou muzete porodit dnes vecer....pokud ne....porodite zitra, za tyden nebo taky za 14 dni....jednu jistotu mate...jednou to bude 🙂 🙂 🙂 (ale to jste myslim slyset nechtela 😀 )

raduska00
23. črc 2007

ahoj porodní babičko,
tak příští týden mě čeká ten plánovaný císař(kvůli eklampsii v prvním těhu, již jsem Vám sem psala)ale to už asi nepamatujete
chtěla jsem se jen zeptat na Váš názor ohledně narkózy. mám na výběr
Jaké máte zkušenosti s maminkami po narkózách
děkuji Raduš

dashak
23. črc 2007

Ahoj raduš, oni ti dávají na výběr narkozu když si měla eklampsii??? 😕 To si risknou jo? Lepší je určitě spinálka i kvůli miminku, které nebude tak oblbnuté a hlavně jestli máš zase špatný tlak (nebo nemáš?) tak by ti ani narkozu dát neměli. A při spinále mimi hned uvidíš 😉 Je to sice takový zvláštní pocit, jak se ti hrabou v břiše 😅 Tak ti přeju hodně štěstíčka 😵 Je dobře že ta potvora (pre)eklampsie nedošla 😉 , doufám, že mně se podruhé taky poštěstí 😵

porodní babičko, omlouvám se, že lezu do zelí 😅

porodni_baba
autor
24. črc 2007

raduska00: to si jeste pamatuju 😀 kdyz jste mi psala a jsem moc rada, ze se obavy nepotvrdily a uz jste v 38tt...gratuluju a preju hladky prubeh at uz zvolite jakykoliv zpusob "(ne)uspání". Ono je to dost o konkretnim pocitu a asi si to moc lidi neumi predstavit....
Ale jiste je lepsi pokusit se o svodnou anestezii, pokud vam ji nabizeji (tedy spinal nebo epidural- to uz si vybirat nemuzete- vhodnou zvoli anesteziolog)...z nekolika duvodu....pooperacni prubeh je vetsinou lepsi a lehci (kdyz uz se ptate na zkusenosti s mamkami po narkozach🙂.....vidite mimiska hned.... 🙂 Jiste pocity nepohodli s tim spojeny jsou...ale pokud byste kdykoliv zacla mit pocit, ze je toho na vas moc...velmi promptne vas prispinkaji....Tot muj nazor....samo jsou i maminky, ktere hned od zacatku vedi, ze by nespat u operace proste psychicky nezvladly....a pak voli samozrejme narkozu...ale to si kazdy musi srovnat sam...
Jeste jsem zapomnela na jednu vyhodu....nekde je moznost pritomnosti tatinka u vasi hlavy, kdyz nespite 🙂 🙂 🙂

dashak: lezeni do zeli mi absolutne nebavi...ta diskuse je tu pro vsechny a ja rozhodne nechci nikoho nijak omezovat ve vyjadreni nazoru...
...ale na druhou stranu si dovolim upresnit nektere detaily 😅
1/ Na vyber narkozu kdyz mela eklampsii?.....tak v tom nevidim zadny problem...naopak kdyby se eklampsie znovu vyskytla...narkoza by byla opet hned a bez jakehokoliv vyberu 🤐
2/ spinal x epidural....asi myslite obecne svodnou anestezii...ale mezi nimi uz na vyber neni 😔
3/ při špatném tlaku by narkozu dat nemeli....nevim jak jste na to prisla....ale anesteziolog ma spoustu ucinnych moznosti jak tlak normalizovat...naopak u neklesajiciho vysokeho tlaku jde dost o cas...a nikdo by moc nad svodnou anestezii neuvazoval (trosku tam jde o to mimco 😖 )
4/ preeklampsie x eklampsie....to je veliky rozdil....ale to asi vite 😢 🙂

dashak
24. črc 2007

porodní babičko, já se jen divila, že ji dali na výběr 🙂 Já jsem posera a chtěla jsem narkozu. Ležela jsem v nemocnici týden a tak jsem o tom furt přemýšlela a ptala se PA jaký je to pocit, když je člověk při vědomí. No rozhodla jsem se, že půjdu do narkozy, protože jsem myslela, že to hrabání v břiše bych nedala.
No jenže pak rychlý převoz do fakultní nemocnice, tam mě vyšetřili a řekli, že jdu za 20 minut rodit. S tím jsem vůbec nepočítala a trošku jsem už začla pobrekávat (a to jsem se v sanitce smála a všichni se divili, jak jsem pozitivně naladěná, kdyžj sme tam dojeli)
Tak jsem se zeptala doktora, jestli dostanu narkozu a on že v žádném případě mi s tlakem 170/110 narkozu dát nemůžou a že to bude i pro malou lepší, ta měla navíc min. průtoky a růstovou retardaci, takže místo 31.tt odpovídala 28.tt. Tak proto jsem myslela, že narkozu při preeklampsii nedávají, protože ten tlak je tam vždycky vysoký. Ale u Raduš asi v 2. těhotenství preeklampsie nebyla.

sarrinn
24. črc 2007

Ahoj porodni babicko 😀 😀 dekuji za odpoved, ty kontrakce no prave, uz aby prisly, ja vim, ze se to neda urcit, to mi staci, kdyz vim ze se neco zacina dit, kdyz mam porad nejake bolesti a pak nic. Dam vam vedet co ten ultrz! Preji krasny den 🙂

miluska.woolley
24. črc 2007

@terreza: ja jsem si v lekarne koupila specialni tampony(napustene vazelinou) ktere nepropusti pri koupani vodu. V navodu se pise ze minimalizuji riziko infekci. Bohuzel je mi ted tak spatne, ze jsem jeste nemela moznost je vyzkouset 😉 .

denousek
24. črc 2007

porodni babicka:no myslela jsem to s tema nealko pivama tak ze kdyz treba mame najakou oslavu jednou treba za 14 dni grilovacku nebo dejme tomu kazdou sobotu kolik mnozstvi muzu nealko piva??NAPR TU kaZDOU SOB..

denousek
24. črc 2007

JO A TAKY OHLEDNE TOHO KOUPANI MUZU SE KOUPAT V RYBNIKACH?? v prehradach??jedu v sob na dovolenku a tak by me to moc zajimalo...ale to uz mi asi nestihnete odpovedet co...klidne bych si koupila ty vazelinove tampony jk pise miluska...ale muze se to teda??dr sem se zapomela zeptat rada bych se vycvachala ale kvalitu vody v tom rybniku nebo co to je si vazne nijak neoverim....pomoc...prosim poradte at treba zbytecne nesedim na brehu a treba do te vody muzu....nikdy sem zadne zanety ani vytoky nemela ale aby to neublizilo miminku...dekuji

raduska00
24. črc 2007

Dobrý den,
děkuji moc za odpověď...teď mám stále tlak v normě 130/80...
určitě se Vám přijdu pochlubit až to budu mít za sebou...
daschak...no mám na výběr...a půjdu do té svodné...a manžel bude se mnou...teda pokud nedostane strach a neuteče ze sálu 😀

porodni_baba
autor
24. črc 2007

dashak : ja se tomu naopak vubec nedivim, ze ji dali na vyber, protoze ted je vse vporadku ale i kdyby nebylo....verte ze anesteziolog ma sanci jak ten tlak srazit a provest vas bezpecne narkozou (to co rekli vam mi prijde jako nesmyswl....logicky...co kdyby bylo treba delat jinou operaci, kde se svodna anestezie pouzit neda....a pacient mel vysoky tlak ☹ to by ho pak vas anesteziolog asi nechal operovat za ziva? ☹ ☹ 😝 😀 )
Spise myslim, ze u vas vyuzili jakehosi vedlejsiho ucinku svodne anestezie...a to ze snizuje tlak....nebo se pan doktor chtel pocvicit 😎 ale soudit ho nemuzu kdyz ho ani neznam 😀 ....a 170/110 to jeste neni zadny tlak (250/170...to uz je neco....a tam se pak specha s narkozou aby se neodloucila placenta....to same je eklampsie....u mamky v kreci by pan doktor asi neprotestoval proti narkoze ☹ )....no ale to uz jsem se dostala naprosto nekam jinam.....pryc od toho....jen varovani pro vsechny aby se s tlakem nezahravaly 😅 😅
U Radus opravdu vysoke tlaky nebyly....ono uz se to ve 2. tehu vetsinou neopakuje....dobra zprava pro vase pristi tehu 😉

ale dashak....mozna byste nam spise mohla povedet jak jste nakonec "dala to hrabani v brise" 😅 😔

porodni_baba
autor
24. črc 2007

sarrinn...tak uz se tesim na vysledky UZ a na to ze brzy uvidim fotecka vaseho krasnyho chlapecka....kdyz uz je porod tak blizko 😅 🙂

porodni_baba
autor
24. črc 2007

miluska.woolley : koukam, ze jste v zahranici....je dost otazka zda je to k dispozici v CR...ale treba nekdo zajde tu do lekarny a povi nam 😉
Nemusi to byt spatne ale 100% ucinnost bych od toho necekala....
Myslim, ze kdyz vezmete normalni tampon a koupite si v lekarne neparfemovany obycejny olej....a namocite ho v tom bude to dost podobne...ale ja bych s prostredim v pochve moc neexperimentovala... 🙂

porodni_baba
autor
24. črc 2007

denousek: opet zalezi za jeke casove obdobi....za cely den...kdyz je velke vedro tak treba 3-4 😉
s tim koupanim....tampony muzete....jestli je tu sezenete...ale mrknete na moji odpoved milusce...
100% to neni....spise bych zkusila zjistit kvalitu vody v te nadrzi....na hygienicke stanici kam to spada....to budou vedet 😉 ...a pokud se vam voda nebude zdat spinava bezte se koupat...myslim, ze nase maminky a babicky se taky koupaly a jak jsme zdrave... 😉 tenhle argument nemam rada,ale tady se hodi...mejte se hezky....lepsi je se namocit nezli leknout na suchu 🙂 🙂

porodni_baba
autor
24. črc 2007

radusko00...gratuluju k rozhodnuti....zdravim partnera....zvladne to at se neboji 😅 😔 a nikam neutika....budu se tesit na fotecky 🙂 a kdyby se vam neco nezdalo..hned reknete a oni vas prispi 🙂 🙂

mnauu
24. črc 2007

Dobry den, taky pridam dotazek, jen tak jestli vas neco nenapadne 🙂
od zacatku tehotenstvi se mi stava (tak jednou denne, nektery den vubec), ze napravo od pupku me ostreji zaboli, v ten okamzik se nemuzu pohnout, na omak je misto tvrde a citlive - uplne vsechno vymizi behem pul minuty. Doktor na zadny problem neprisel, vsechno je v naprostem poradku, zlucnik ani strevo to neni. Jedine, co nas s doktorem napadlo (protoze nalez tam neni absolutne zadny), je moznost, ze to z nejakeho duvodu dela brisni sval, jak se roztahuje. Nenapada vas neco jeste neco ?

pavlina05
24. črc 2007

Ahoj porodní babičko!
Nevím, zdali máš nějaké zkušenosti nebo znalosti ze spontálním potratem, ale přesto se zkusím zeptat.
Pořád se zajímám a strachuji proč se to stalo mě.
Koncem ledna 2007 jsem vysadila HA(Logest), užívanou asi 6 let. Byla jsem u dr., dala mi na 2 měsíce užívat Utrogestan 1-0-1, užívala jsem jej už od 10 dne cyklu. Tedy únor a březen. Počátkem dubna jsem dostala poslední MS 9.4. pak jsme se začali snažit a vyšlo to!!! 13.5. jsem našla na testu //. Radosti kopec!!!
Dr. mi odebrala hcg, bylo nízké, jen 499, další týden 800 pak už narostlo přes 3000. Těhu probíhalo bez problémů, jen únava a bolest prsou.
24.6. v neděli jsem začala drobně špinit, večer mírně krve a ráno už krvácení. Ihned jsem šla k dr., plodík tam byl. V nemocnici mi udělali ultrazvuk a tam už plod nebyl. Po vytažení ultr. sondy plod vyklouznul. Takže ihned revize dělohy!!!
nyní jsem 19 dnů od revize.
Prosím, poraď co všechno dělat, jak se chovat.
proč se to stalo? Je mi 29, nepiji, nekouřím a jsem zcela zdravá!!!
Díky za rady
pa 😀

pavlina05
24. črc 2007

baba, ještě jeden dotaz.
Asi v 6 tt mě bolelo v krku, brala jsem pastliky Neo-angin na dezinf. dutiny ústní. Myslíš, že to ovlivnilo plodík?
O mimiska jsem přišla v 11tt+2
Děkuji za odpověď
popř. doporuč inter. stránky ohledně potratů, díky 😀

leni77
24. črc 2007

Dobrý den porodní babičko a ostatní 🙂 . Píšu ohledně tamponů na plavání. U nás jsou taky, ale málo. Všude, kde jsem se ptala na mě koukali jako na blázna. Nakonec jsem je sehnala v jedné lékárně v Podolí a měli by je mít i v lékárně v Podolské porodnici. Jmenují se Senta Protect fi.Lohmann&Rauscher. Jsou napuštěné olejem, takže do sebe nenasají vodu zvenku. Krabka 4 ks je za cca. 55,-. Na jejich stránkách jsou telefony na obchodní zástupce jednotlivých krajů, takže radši volejte, ať se nenaběháte jako já 😉 .

denousek
24. črc 2007

porodni babi dekuji mockrat ses moc pria ze nam tak pomahas...jeste mam jeden dotaz ale je dost trapny zjistila jsem ze mam skrkavky jak na ne v tehotenstvi??abych nemusela k dr je to vazne trapne....dekuji

pipisek
24. črc 2007

denousek
jestli myslíš roupy (červíky) jako mají malé děti, tak na ty je volně prodejné Pyrvinium, moje sestra ho nedávno kupovala pro malého a já si četla příbal. leták a je dokonce dovolen v těhu i při kojení.koukni třeba na www.lekarna.cz

porodni_baba
autor
25. črc 2007

mnauu: tak me jeste napadají játra a slinivka....co ¨vyzkouset nabrat jaterni testy....pokud¨i ty jsou vporadku....svedte to na sval a spolehnete se ze to po porodu zmizi....napadaji me jeste problemy s pateri, ale pokud to misto tvrdne je to napravdepodobne 😉

porodni_baba
autor
25. črc 2007

pavlinko05: vase vina to v zadnem pripade neni...ted hned se prestante obvinovat....jeden potrat ve 12.tt neznamená naprosto nic a uvadi se ze v prvnim trimnestru konci az 1/3 tehotenstvi....laicky receno...potkalo se spatne vajicko se spatnou spermii a to mimi ktere jste cekala s nejvetsi pravdepodobnosti nebylo geneticky vporadku....priroda pak bere vsechno nebo nic...tedy bud zdrave mimi nebo nic....
dejte si oddech....
ani zadny neo-angin neublizi...
dejste si doporucovane 3 mesice....a pak znovu otehotnete...
webove stranky zadne neznam a ani vam nedoporucim.... tohle neni tragedie....to dnes a denne priozivaji stovky zen verte mi...
berte to jako epizodu v zivote....smutnou bohuzel.,ale bude lip...
za par mesicu budete mezi tehulkami a na jedno nezdarene tehu uz si ani nevzpomenete....jedte na dovolenou...je leto odreagujte se 🙂 🙂 🙂
Budu vam drzet palecky u dalsiho tehulkovani 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru