Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

slunecinecko
17. črc 2009

Dobrý večer 😵 vcera jsem nasla na testiku krasnou druhou carku, dnes jsem byla u doktora, zatim rikal, ze tehotenstvi muze potvrdit na 80%, neco videl, ale ja teda ne 😅 Prvni den posledni ms byl 11. 6., takze bych mela byt v cca 5 tydnu. Boli me podbrisek, ale spise celou dobu jen na jedne strane. Chtela bych se tedy zeptat, jestli se nemuze jednat o mimodelozni tehotenstvi, kdyz doktor na utz jeste nic nevidel? Dekuji za odpoved a preji pekny zbytek dne 🙂

porodni_baba
autor
18. črc 2009

giselka • 1d • 15. červenec 2009 v 16:30...aha, ale ani tak byste neměla takto krvácet. Doporučuji trvat na dalším vyšetření a nesmiřovat se s tím, že 3týdny ze 4 krvácíte 😒

porodni_baba
autor
18. črc 2009

aninam • 1d, 5tt • 15. červenec 2009 v 18:22...veliká gratulace 😵 😵 ano těhu výtok je ok, mě jen zarazilo, že jste psala o tom svědění, ale počítám, že na to máte ty čipky 😉

lucenek
18. črc 2009

porodní babičko..i já se optám. Již nekojím, mám antiko Nuva ring, jsem spokojená, ale.....sem tam mám tlaky v podbřišku (podobně jako bolesti při počínající MS), není to pravidelná, ale všimla jsem si že po změně polohy nejintezivbnější, čili když ráno vstanu....při kojení jsme jako ochranu s manželem používali kondom, jenže byl latexový (stejně jako je myslím ten kroužek) a měla jsem silnou alergickou reakci, obrovský otok bolest, pálení svědění nejen uvitř, ale i na povrchu....zkrátka měla jsem ju jak pavián prdel 😅 🤐 . Ted jen nevím jestli tenlatex takto na mě působí a změnit antiko..nebo je to jen přechodné odbodí...mám druhý kroužek teprve.....děkuji za radu

porodni_baba
autor
18. črc 2009

nasticka • Včera v 15:05...teoreticky ano, pohmatem...pokud jste schopná nejlépe asi v podřepu nahmátnout úplně vzadu ve vagině děložní čípek...bývá v době očekávané ms tuhý a dlouhý, uzavřený...jde pouze o teoretický znak. Jednodušší bude udělat si těhotenský test z moči 😅

porodni_baba
autor
18. črc 2009

slunecinecko • 6tt • Včera v 18:42....dle PM jste včera byla 5+1tt. Z bolesti podbřišku na jedné straně na nic neusuzujte (může být normálním těhotenstvím, zvětšující se dělohou, která prostě více táhne za jeden svůj vaz, což je naprosto normální jev). Teoreticky by se mohlo jednat i o mimoděložní t., vy jste ale psala, že lékař něco viděl 😉 Nestresujte se a počkejte na další vyšetření, na které jste již jistě objednaná 🙂

porodni_baba
autor
18. črc 2009

lucenek • 1d • Dnes v 08:43...výborně NuvaRing....zdá se mi zatím být jako dobrá antiko 😉 (neznám zatím moc uživatelek, proto to nadšení, snad se dozvím nějaké praktické poznatky, narozdíl od zatím pouze teorie z kongresů)...aha tak už čtu dále
Kopolymer etylenvinylacetátu (typ plastické látky, která se v organismu
nerozpustí), magnesium-stearát...v tom asi latex nebude ne....nebylo to s tím kondomem spíše o tom lubrikantu?....a není to teď spíše o pocitu cizího tělesa? většinou se doporučuje hodnotit až po 3 cyklech, ale záleží jak velký je ten diskomfort 😒
tady asi moc fundovaně neporadím, je to čerstvé zkušenosti chybí a výrobce nic o alergii na latex neuvádí. asi zkuste poptat svého gyn

lucenek
18. črc 2009

jj děkuji...mě ten matroš vzhledově přijde jako latexový...no uvidíme když tak změním, ale prášky mi dr napsat nechce, spíš formu nápnastí či nitoděl. tělíska...jenže..zase u nác v lékárně stojí mirena 2900Kč, že..... a se zavedením dávat 7000Kč mě přijde fakt drsný...tak já vydřím a zhodnotím ranní dyskomfort, děkuji za odpověd....

porodni_baba
autor
18. črc 2009

a co rukavice s latexem? 😉
jako že si lékařka za zavedení účtuje přes 4tis?????

lucenek
18. črc 2009

taky alergie ve formě ppínků a popraskané ůže mezi prstama....ani ty talkové nemůžu berem sensitive ty bílé hrubší bez ničeho
to lékař no...chodím k němu od 15 ti....tady v OV jsou ceny vesměs stejné Mirena se zavedením cca 5-7tis 😝 , on totiž nevydá recept má v orinaci ty Mireny a pak šup tam

lucenek
18. črc 2009

ježiš píšu jak tatar 😅

porodni_baba
autor
18. črc 2009

pak je to asi na zvážení, ta alergie 😕

tak to je výborný přístup 😝 ale obvyklá cena i v lékárnách bývá tak kolem 5tis. 😅 spíš mě překvapuje ta cena ve vaší lékárně...
a na kolik vůbec přijde ten Nuvaring?
ta Mirena by se při 5tiletém zavedení měla vyplatit

nasticka
18. črc 2009

Děkuji moc za radu.. testy mám zatím negativní, tak jsem chtěla vědět, jestli to nemohu sama nějak zjistit dřív..u prvního těhotenství jsem taky testovala jak o život a 3 týdny byly testy negativní i přes to, že už jsem byla těhotná 😅

lucenek
18. črc 2009

Jj Mirena se vypatí, cena samo je pro zaměstnance.....cca 2950Kč
Nuvaring 3ks beru za 1040Kč, takže ročně přes 4t, jenže u mě je to spíš blokem, nesnesu tampony a tělísko si nedovedu představit, prostě tam nic takového nechci, už tak jsem nesvá z toho kroužku......

pajka888
18. črc 2009

Ahoj porodní babičko, mám dotaz, od kdy mám začít pít maliníkový čaj a v jakém množství?

terezka572009
19. črc 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak dlouho odchází z těla ženy krev po porodu. Mám za sebou druhý porod. Jsem už 14 dní doma a stále krvácím. Né sice hodně, ale přece. Po prvním porodu jsem tak dlouho nekrvácela. Děkuji za odpověď.

porodni_baba
autor
20. črc 2009

nasticka • 18. červenec 2009 v 11:48...no dřív než testy asi ne, to vyšetření čípku je spíše teoretická možnost a hlavně pro ženy, které jsou zvyklé čípek vyšetřovat 😉 Neotěhotněla jste u prvního spíše později 😉

porodni_baba
autor
20. črc 2009

lucenek • 1d • 18. červenec 2009 ve 12:11...to se tedy hodně divím, že zvládáte kroužek, když nesnesete tampony 😕 a myslím že v tom případě asi z nějakého dlouhodobého hlediska taky vyhovovat nebude 😒
Tělísko by bylo v děloze, takže by ničemu vadit nemělo, ale chápu, že psychický problém být může. Pak asi nezbyde nic jiného než perorální kontracepce, příp. transdermální náplasti apod.....

porodni_baba
autor
20. črc 2009

pajka888 • 37tt • 18. červenec 2009 ve 20:38...doporučuje se od 34tt jeden šálek denně, a dávku postupně zvyšovat až na 3 denně (po týdnu vždy), vy už jste po 36tt, můžete začít se 2ma šálky denně a s odstupem týdne zvýšit na 3 😉

porodni_baba
autor
20. črc 2009

terezka572009 • Včera v 18:04...těch 14dní až 3 týdny může být, pokud to není hodně a nijak se nezvětšuje. Po druhém porodu trvá děloze déle než se dá dohromady 😉 Pokud byste ale krvácela více je na místě návštěva lékaře.

nasticka
20. črc 2009

U prvního jsem věděla datum početí jistě, bo to byl jediný sex, co jsem měla za 2 měsíce 😖
No, tak holt počkám..já jen nechci riskovat, beru léky na cholesterol (atoris40) a nechci zbytecne ohrozit případné mimi, proto to chci zjistit co nejdřív

spimira
20. črc 2009

Dobrý den, potřebovala bych poradit a zároveň trošku uklidnit. Dnes jsem byla na ultrazvuku a celkem mě to vyděsilo. Jsem v 30+5tt a doktor naměřil tyto hodnoty : BPD 8,37 t.j 34+0, AC 29,0 t.j 33, Fl 5,93 t.j 30+5, AVE 32+4
V podstatě mi doktor řekl že je vše v pořádku, ale odeslal mě na další vyšetření do fakultní nemocnice. Mluvil celkem dost zmateně, pořád říkal něco o tom, že se mu nepozdává velikost hlavičky. Mám strach zda se nejedná o nějaké poškození mozku (vodnatění apd.)Byla jsem i na amniocentéze a výsledky byly v pořádku.
Myslíte, že to je normální že se hodnoty takto liší a miminko bude v pořádku ? Děkuji za odpověď.

lucinecka
20. črc 2009

Dobrý večer babičko, chci se zeptat, jak moc "vadí" rentgen zubů krátce po ovulaci, když se snažíme o mimčo? Mám to radši odmítnout? Nechci to moc řešit ale zase aby si člověk něco vyčítal kdyby to náhodou vyšlo... Děkuji 😉

porodni_baba
autor
21. črc 2009

nasticka • Včera v 08:39...tak v tom případě to tak asi opravdu bylo 😅 Léky stačí po domluvě s lékařem vysadit až v období, kdy na testu objevíte //, to je naprosto dostačující. Ale pokud se o mimi snažíte, nebylo by lépe zajít k lékaři a domluvit se s ním na lécích, které se v těhotenství můžou? 😉

porodni_baba
autor
21. črc 2009

spimira • 30tt • Včera ve 13:41...30+5 podle MS, měla jste pravidelné 28 denní cykly? na začátku těhoteství miminko odpovídalo velikostně stáří dle menstruace? na UZ ve 20tt taky ještě velikostně sedělo?
za normální odchylku se považuje věk dle ms +-2týdny (tedy ve vašem případě cokoliv mezi 28+5 a 32+5 je norma), hlavička tedy nesedí o týden, ale nesedí ani bříško, velmi pravděpodobně půjde o to, že miminko je prostě větší a velikostně nesedí do tabulky. Ale opravdu uklidnit vás asi dokáže až lékař při vyšetření ve fakultní nemocnici 😉 Hodně štěstíčka a pak se nám ozvěte 🙂

porodni_baba
autor
21. črc 2009

lucinecka • 1d • Včera ve 20:20...nevadí vůbec k případnému mimi se absolutně nemá šanci dostat, je zacílen pouze na zuby a má malý dosah. Navíc byste měla dostat ochrannou zástěru a límec 😉

mahulena
21. črc 2009

dobry den porodni babicko,
mam dotaz na obdobi pred pocetim; v rodine mame rozstep patra, muzu tomu pri snazeni nejak predchazet? PRi prvnim snazeni jsem brala Calibrum babyplan, je to dostatecne? Jak dlouho dopredu mam vitaminy uzivat?

Dale, je prosim normalni, ze me 11mes po porodu stale boli hraz a jizva po nastrihu, a to i pri zavedeni tamponu mini? 🙄 , mam s tim obrovske problemy, ale obavam se, ze s tim uz Dr. nic neudela?

Dekuji moc za zpravu

nasticka
21. črc 2009

Já jsem to právě s lékařem kontultovala, bylo mi řečeno, že mám přestat brát, až otěhotním, no proto to chci zjistit co nejdřív..asi se moc bojím, lékům dvakrát moc neveřím a doktorům taky ne 😝

aninam
21. črc 2009

mahulena • 1d • Dnes v 09:27: pokud chces znat otazku na rozstep patra, mohu te ujistit z vlastni zkusenosti, ze staci calibrum babyplan, po dobu snazeni, jakmile zjistit, ze jsi tehotna prejdi na femigion 800 (muzes ho brat i nyni, ale je trochu drazsi), ktery ma vetsi mnozstvi kyseliny listove, ktera zabranuje rozstepovym vadam - sama ji mam a porodila jsem chlapecka bez rozstepu...

aninam
21. črc 2009

Omlouvam se: druhy pripravek (vitaminy) se jmenuje femibion 800

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru