Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
27. zář 2007

denousek ..pujde spise o oblast vajecniku...nez o vajecnik samotny...a jde o pravdepodobne o tah delohy...za vaze...ktere jsou sem umisteny...to je normalni...jen pokud by se bolest nejak razantne zvetsovala bezte k lekari 🙂

janicka.ziv...vsechno co pisete mi prijde k vasemu tt odpovidajici (jen tu 1 neohodnotim, kdyz nevim kde je napsana 😉 ale to myslim vubec nevadi).
Pokud bolesti nejsou pravidelne nic to neznamena...pouze deloha trenuje...a vy to citite dole tim vice cim je mimco vic natlacene dolu coz u vas je 🙂

magdalenka1...to ze jsou bradavky jakoby rovne a vystoupi az se vzrusenim je normalni....muzete nosit ne kloboucky, ale tzv formovace bradavek...juknete na internetu...a objednejte nebo....mozna i ve zdravotnickych potrebach budou mit...takove jakoby musle...nosi se v podprsence...a tvaruji bradavku...tim jiste chabu neudelate...a pak prsa otuzujte...sprcha...tepla.-...studena...a myti hrubsi zinkou...doma chozeni bez podprsenky atd 🙂 a pak samozrejme vytahovani prsty 😉

porodni_baba
autor
27. zář 2007

sisstin ..verte sobe a prvnimu UZ...tim je to jasne dane 😎

sisstin
27. zář 2007

porodni_baba: no..tak můj úsudek a UZV se právě dost liší 😅 😅 😅 ale díky 😉 😅

artuse
27. zář 2007

Dobrý den porodní babi 🙂

po delší době opět využívám tuto poradnu a určitě budu i po porodu 😀
Chtěla bych se zeptat, kdy nejpozději před porodem je nutné aplikovat antibiotika, když mám pozitivní nález na streptococca agalactiae? Ještě by mě zajímalo, jestli se antibiotika podávají vždy v infuzi nebo třeba i injekčně? V těhu prý není potřeba tohoto streptococca léčit, opravdu nemůžu dítěti v děloze ublížit a riziko hrozí až při průchodu miminka porodními cestami? Ještě mě napadá, zda pak nevadí přechod podaných antibiotik do mateřského mléka a lze normálně kojit?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný prodloužený víkend 🙂

porodni_baba
autor
27. zář 2007

sisstin...aha takze zpet...ono je mozne samozrejme oboji...ale ten 1.UZ je dost presny...jenze pokud jste tak otehotnet nemohla...tak asi bude prevda u vas...ale prave pro tyhle neopresnosti...mame v porodnictvi toleranci +- 2 tydny 😀 🙂

porodni_baba
autor
27. zář 2007

artuse ...takze postupne
....kdy nejpozdeji...no uvadi se ze 1 hodinu po 2. davce je clona ATB dokonala...tedy 5 hodin pred porodem 1. davka....pak za 4 hodiny (tedy hodinu pred porodem) druha davka....tezko se to odhaduje...proto byste s odjezdem do nemocnice pri zacatku porodu vahat nemela...(ty problemy ktere pak vznikaji pro mimco...jako zbytecne odbery ...nekdy infuze atd....za to nestoji 🤐 )
...podavaji se vzdy v nitrozilni infuzi 😉
...v tehu netreba lecit....k miminku se nema jak dostat...a riziko hrozi az pri pruchodu porodnimi cestami jak jste spravne napsala 😉
...prechod do mleka opravdu nevadi....vzdyt uz pred porodem prejdou ta atb pres placentu k mimcu....lze naprosto bez obav kojit 😉

sisstin
27. zář 2007

porodni_baba: no tak těch 14 dní..to by akorát odpovídalo 😉 akorát, že prý u mě to vůbec nevypadá ani na ten termín 16., což už bych podle mých výpočtů měla 14 dní přenášet 😕 no to je fuk...stejně to neovlivním..ale je to zvláštní 😅

porodni_baba
autor
27. zář 2007

sisstin...predpovedela pani doktorka? a jak na to prisla? asi podle nalezu ze? jenze ten se muze zmenit z hodiny na hodinu,...za predpokladu pravidelnych kontrakci 😝 ...takze na predpovedi nedejte....je to vestba z koule nic jineho 😝 😢 😅

artuse
27. zář 2007

porodní babi, díky za odpověď, já s odjezdem otálet určitě nebudu, to jen leda, že bych měla velmi rychlý porod 😒 a že se podává více dávek jsem nevěděla, myslela jsem pouze jedna...

lucie83
27. zář 2007

Ahojky, moc dekuji za odpoved. Ja si take rikam, ze tohle by meli resit doktori. Ale ti mi tvrdi, ze je to proste jen bolestiva menstruace a ze to musim vydrzet a zvyknout si. Protoze to prejde az otehotnim a porodim. Pote by se mi bolesti nemely vratit. Prodelala jsem dvakrat laparoskopii-mela jsem nejaky zanet okolo vajecniku, brala jsem opravdu silne antibiotika a dostavala jsem se z toho hodne dlouho. Asi rok a pul pote jsem byla zase na operaci, tentokrat me trapily neustale bolesti v podbrisku, bolesti pri styku, nepravidelne krvaceni. Ale v te dobe mi rekli, ze bych mela byt naprosto vporadku a ze jsou to nasledky porad jeste velkeho zakroku kvuli prvni operaci a taky mi doporucili vysadit antikoncepci. Trpela jsem na caste zanety a je pravda, ze od doby, co jsem ji vysadila, tak je mi lepe. Az na tyhle stavy. Na endometriozu jsem byla vysetrovana minuly rok-kdyz jsem omdlela poprve a dokonce me odvezla sanitka do nemocnice. Ale to se na me doktori divali jako na blazna, ze neni mozne, ze jsem mela takove stavy (nez jsem prijela do nemocnice, zabraly mi injekce, co jsem dostala od moji obvodni lekarky), nechali si me sice na pozorovani tri dny, ale nic se mnou nedelali.

mnauu
27. zář 2007

Zdravim, tak se hlasim se slibenou informaci, jaky vliv muze mit zvyseny prutok delozni arterie...., bohuzel informaci nemam vubec zadnou 😠 Muj gynekolog je bohuzel ve stavu nemocnych, takze za nej zaskakuje jiny. Chapu, ze to pro nej taky neni zadna uzasna situace a ma toho hodne, ale jeho pristup byl otresny. Na papir s vysledky rekl hm..., na otazku, co to znamena vystekl, ze to je informace pro nej a mne do toho vubec nic neni a at se radsi staram o deti co mam doma nez o to brisku 😠 😠 Takze jsme se rozloucili ve zlem a ja pevne doufam, ze ho uz neuvidim.
Ale zaroven mam dotaz na rizikovost rentgenu hrudi v mem stavu, samozrejme s olovenou zasterou,vim, ze olovo bezpecne zabranuje pruniku paprsku, spis, jestli zakreje opravdu vse, co ma a zaroven se zrentgenuje vse, co ma, je to proste strasne blizko u sebe... 😒

porodni_baba
autor
27. zář 2007

artuse...neni zac...davky se opakuji az do porodu mimca

lucie83...zmente lekare...je to vase zdravi...pokud to vase lekarka resit nechce...jdete jinam...zalezi jen na vas 😔 😅

porodni_baba
autor
27. zář 2007

lucie83...a jak to bylo se srusty po vsech tech zanetech bych si tipla, ze nejake jiste byli 😕

mnauu ...stezujte si na jeho pristup jestli je kde...je to nehoraznost 😠 ☹
s rentgenem...proc? musi se zvazit uzitek x riziko...je to nezbytne...nejde to odlozit na obdobi po porodu....ale zastera by opravdu vsechno pokryt mela...a hlavne mimco uz je vyvinute...uz jenom roste....ale vase obavy samozrejme chapu...
a byli doby kdy se tehotne rentgenovaly bezne...v dobe bez UZ 😕 ale tim vas samozrejme uklidnit nechci v dnesni dobe pokroku 😎

lucie83
27. zář 2007

asi budu muset zmenit doktora, protoze se mi to taky nelibi. A rozhodne tyhle stavy nechci zazivat znovu. Ta bolest je opravdu nesnesitelna a kdyz nevim, co se deje, tak me to opravdu pokazde poradne vydesilo. Srusty jsem zatim zadne nemela. Teda aspon mi lekar nic takoveho nerikal.

porodni_baba
autor
27. zář 2007

lucie83...asi bezva napad...ono jine reseni asi ani neni...hledejte nekoho kdo s vami mluvit bude, bude chtit hledat reseni....hleda se tezko, ale najit se da....preju hodne stesti 😔 🙂

lucie83
27. zář 2007

dekuji za odpoved a podporu!! 😵

sisstin
27. zář 2007

lucie83: bohužel..já mám taky nesnesitelné bolesti při MS..žádnej doktor to řeši nechtěl..prej to prostě musím vydržet.a ještě se na mě dívají, jak kdybych si to vymýšlela..já bez plata prášků denně vůbec nemůžu existovat 😒

mnauu
27. zář 2007

duvod neodkladnosti rentgenu je cystosarkoma phyllodes (vy porozumite 😉 )

lucie83
27. zář 2007

Ahojky sisstin, jsem moc rada, ze se ozval nekdo, kdo ma stejnou zkusenost. Ja jsem den predtim mela velke krece a brala jsem si na pomoc Ibuprofen 600, ale ani to uz potom nepomahalo. A rano jsem omdlela, zvracela a mela obrovske bolesti atd. Take nevim, co mam delat. Zkousela jsi vice doktoru? Myslis, ze je to opravdu normalni, ze mame jen smulu, ze mame silnejsi a horsi MS nez ostatni holky?

porodni_baba
autor
27. zář 2007

mnauu...asi jde o kontrolu ze...pak je to asi neodkladne...tedy prospech prevazuje nad rizikem...myslim ze byste jit mela 😉

sisstin
27. zář 2007

luci: já fakt netušim... 😒 Ibuprofen jsem brala roky..snad od 13 let..jenže pak fakt nezabíralo ani plato denně 🙄 a co na to říkají játra si ani nechci pomyslet 😒 takže jsem vždycky změnila značku analgetik..ale to pomůže tak na půl roku..rok..a pořád musíš zvyšovat dávky 😒 na nic se nepřišlo, neměla jsem žádné srůsty..ani nemoci..prostě po gyn. stránce jsem čistá podle nich..oni si ani neumí představit, jak strašná bolest to je 😒 no jsem zvědavá, co porod..a jak na tom budu po něm 😕

listicka77
27. zář 2007

sisstin, porod bude procházka růžovou zahradou... skoro všechny holky s hodně bolestivou MS pak říkají, že pořád čekaly, kdy přijdou ty "strašlivé" bolesti a ono to nebylo horší než ta MS (někdy i mnohem slabší). Takže takové jako ty mají skvělou průpravu... 😀 😀 😀

sisstin
27. zář 2007

listi: no to jsem slyšela taky..jenže já tu bolest hned tlumila práškama..takže tak 😒 jsem to nenechala nikdy rozjet..páč to by byla asi moje smrt 😒

denousek
28. zář 2007

porodní babi děkuji :-ú dnes uz je to o moc lepší nashledanou

adrianav
28. zář 2007

Dobry den, jsem 5 tyden po porodu a predevcirem jsme se s partnerem milovali.ocistky uz mi neodchazeli tyden a celkove jsem se citila dobre. pri styku me nic nebolelo,vse jako pred tehotenstvim....ale dalsi den jsem zacala krvacet cistou krvi tak jak kdyz mate menstruaci.myslite, ze to mohlo byt zpusobeno pohl.stykem?nebo jsem mohla uz dostat mestruaci??nic me neboli takze k poraneni zadnemu nedoslo..dekuji za radu....

kaceenka81
29. zář 2007

dobrý den,včera mi jakoby mravenčilo bříško úplně nahoře,pod žebry,na dotek to byo jako když máte třeba napuchlou nohu. 😅 dnes už mi to nedělá ale píchá mě nalevé straně,opět až tak vysoko.nevíte čím to může být?v určité poloze nic a při pohybu mě tam opět píchne.není to nijak moc jen doufám že se něco neděje uvnitř,s miminkem...

artuse
30. zář 2007

Dobrý den porodní babi,

před pár dny jsem se vás ptala, kdy nejpozději je nutné podat před porodem antibiotika při pozitivním nálezu streptococca agalactiae. Také jste mě ujistila, že v těhu není potřeba streptococca léčit, protože se k miminku do dělohy nedostane. Nyní bych se chtěla zeptat, jak to ale je, pokud odejde hlenová zátka, která přece brání vniku infekci do dělohy? Dnes ráno ze mě trošku nějakého hlenu odešlo, tak se obávám, zda by se po odchodu hlenové zátky nemohl přece jen streptococc do dělohy dostat ☹ Co si o tom prosím myslíte? Skutečně stačí podání antibiotik až před porodem? Do poradny jdu ve středu.
Moc děkuji za odpověd 🙂

listicka77
30. zář 2007

Artuše, to mimčo je přece ještě k tomu v plodovém obalu... neboj... 😉

porodni_baba
autor
1. říj 2007

adrianav ...vyvolavajici pricinou pravdepodobne pohlavni styk nebyl...na to mi to prijde moc velky casovy rozdil 😝 spise jste opravdu dostala menstruaci...kojite?

porodni_baba
autor
1. říj 2007

kaceenka81 ...uz jste vpodstate tesne pred porodem...takze vsemozne problemy uz patri k veci ...vyresi se to az porodem...nebojte mimiskovi nic neni 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru