Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

ria80
30. říj 2007

kaceenka81:Vic uz s tim delat nemuzes.Vim,jak je to strasny.Pokud pouzivas kruh,tak prestan.Ja bych asi pockala jeste tak 14 dni,pokud by se to nezlepsovalo,tak bez k doktorovi.Pokud by se to treba zhorsovalo,tak bez hned.Jestli to jsou fakt jen ty hemeroidy,tak by se to melo celkem rychle zpravit.

ria80
30. říj 2007

A jestli je to strasny,ze uz myslis,ze nedojdes k doktorovi,tak bez fakt hned,kdovi,co to je.Necekej.

kaceenka81
31. říj 2007

ještě mě napadlo jestli by to nemohl být nějaký hematom,a v tom případě by mě ale zajímalo jestli se ztratí sám-mám počkat,nebo se s tím něco dělá...

ria80
31. říj 2007

Myslim,pokud by to bylo tak strasny,ze by ti to zneprijemnovalo zivot,tak by se s tim urcite mohlo neco delat.To se musis poradit s doktorem.
Ale tim mazanim nic nezkazis,a muzes to namazat i vevnitr,tam kde te to boli,jestli to pujde.Melo by to to taky zlepsit.Ja si nemuzu vynachvalit ten Kosmin,lepsi nez Faktu a ruzny jiny masticky.

petise
31. říj 2007

Hezký den, porodní babi, zánět se ukázal jako streptokok, byl mi dán penicilin a globule na zavádění. Není diagnoza nejhorší? Myslíte, že můžu být v klidu, že miminku nic nehrozí? Děkuji za odpověď

abinka
31. říj 2007

Milá babičko,tak už jsem byla u té neuroložky,řekla že to jsou ploténky a že by bylo lepší porodit normálně,ale že doporučuje císař.Napsala mi tam:je nutné zvážit i vedení porodu-akcetace bolestí tlakem/ev Sectio cesarea.Takže nevím vlastně nic.Tak jsem se chtěla zeptat co to vlastně znamená že se bude čekat na porod a uvidí se ???Předem děkuji za odpověď a za to že tu jste 😀

porodni_baba
autor
1. lis 2007

terreza • 29. říjen 2007 ve 20:31 ...to je tah vazů rostoucí dělohy. Je to normální 😅

petise ...děkuji za starost..mám trochu problémy s internetem, ale pracuje se na tom 😉

kaceenka81 • 44tt • 30. říjen 2007 v 08:21...může jít o cokoliv, i o hematom, ale na to by snad přišli v porodnici. Spíše půjde opravdu o hemeroidy. Pokud jsou ven, dop. faktu mast nebo gel z dubové kůry. Pokud jsou jen vevnitř zkuste faktu čípky 😉 a pak ještě na vnější led. Pokud by se bolest stupňovala jeďte k lékaři 😒 😉 Hemeroidy umí potrápit daleko více než šití bohužel ☹

add • 1d, 15tt • 30. říjen 2007 v 10:55...však ty důvody jsou, buďte vklidu výrobce se jen chrání😉 Pokud budete postupovat opatrně a bez násilí můžete aplikátor zavést poměrně hluboko 😉
Boraxové globule: tady je odkaz...
http://www.lekarna.cz/globulus-c-natr-tetrab-0-...
...ale opravdu jsou na předpis tak se zkus¨te domluvit s Dr.

sisstin: hlavně že nakonci jste vcelku spokojená, zdravá a máte krásné zdravé mimčo. O to jde především 😅 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2007

maetinba • 35tt • 30. říjen 2007 ve 13:27...to chce klid...věřte že okolí umí pěkně vyděsit i maminku která má mimčo hlavou dolů..moc nedejte na zaručené informace ala jedna paní povídala a já to měla tak a tak...jde vždy pouze o jednu zkušenost a ta se většinou neopakuje ani u jedné ženy natož u cizí 😵 Díky za pochvalu 😵

porodni_baba
autor
1. lis 2007

maree • 36tt • 30. říjen 2007 v 15:10 ...tento stav který popisujete se většinou zhoršuje proto je potřeba to sledovat 😉 Hlavní věc je že jsou vpořádku průtoky placentou i reakce mimča 😉 Myslím, že dle míry zhoršení ještě zkusí v porodnici pod stálou kontrolou ještě několik dní vyčkat, samozřejmě dle nálezu 😔 Za ten týden by se nic stát nemělo věřte lékaři, kdyby to nebylo vpořádku domů by vás už nepustili 😉 Kdyby bylo málo nebo moc pohybů nebo se vám nějak nezdály jeďte hned do porodnice. Stát se může kdykoliv cokoliv, ale na to nemyslete 😉
Postup mi přijde naprosto standardní i když je to těžké soudit, neznám vaše výsledky atd. 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2007

kaceenka81 • 44tt • Včera v 11:31...pokud by to byl hematom který vznikl až s velkým odstupem po porodu tak je to hodně zvláštní a bylo by zřejmě třeba s tím něco udělat. Pokud se vaše problémy stupňují s návštěvou lékaře neváhejte 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2007

petise • 26tt • Včera ve 12:38 ...myslím že bez problémů, vcelku běžný nález jen většinou nečiní obtíže tak se třeba ani neléčí. Určitě všechno doberte dle pokynů a už bude dobře 🙂

porodni_baba
autor
1. lis 2007

abinka • 33tt • Včera v 16:16 ...už první větu nechápu, co pro vaše záda vidí jako lepší? spontánní porod nebo císař???
Čekala bych od paní Dr. trošku více, tohle je opravdu vcelku problémová záležitost a hlavní slovo by měl mít váš neurolog, nejde zajít ještě někam jinam, případně na vyšší pracoviště??
Že se bude čekat a uvidí se, znamená, že se vyčká spont. porodu a při prvních náznacích problému se provede císařský řez (/ke kterému se předem vše nachystá, jako odběry, interní vyšetření atd.)
Vaše paní Dr. to asi myslela tak že byste zkusila rodit normálně a při vystupňování bolestí by se provedl císařský řez, ale to mi zrovna v tomhle případě nepřijde jako dobrá volba. Na vašem místě bych asi hledala názor dalšího neurologa 🙂 😉

lenkazdenek
1. lis 2007

Ahoj babičko,měla bych takový dotaz,když jdu na záchod tak občas dostanu strašnou křeč do podbříšku a jako by mě někdo dovnitř píchal nožem 😖
Navíc mi hodně teče mlezivo,je to normální? Děkuju

abinka
1. lis 2007

Ahoj babičko,omlouvám se já to napsala nesrozumitelně 😅 Říkala,že by bylo lepší porodit normálně,ale v mém případě doporučuje císař a že to mají v porodnici uvážit.Mám z toho smíšené pocity.15.11. jdu na předporodní kurz do Porodnice kde budu rodit,tak jsem myslela,že bych se tam s něma pobavila co a jak.Nebo mám jíd rovnou k dalšímu neurologovi jak radíte??Moc děkuji za vaší pomoc.Jsem moc ráda že se mám na koho obrátit.Tak se mějte krásně 🙂

loucna
1. lis 2007

Dobrý den babičko,prvně děkuji za minulou odpověď a budu vás prosit o radu znova.Od OG jsem měla vypočítaný termín podle menses i podle UZ 2.11.tedy zítra,sedělo to i když jsme byli na srdíčku i na 3D utz v Olomouci.Dnes mi v poradně řekli že podle jejich UZ mám termín až 19.11.Zdá se mi to dost veliký rozdíl a jsem z toho nesvá,už jsem se tak mooooc těšila že přijde den D a ono nic.Předem děkuji

mmisak
1. lis 2007

Dobrý den,Chtěla bych se zeptat na biometrickém UTZ mi řekli že mém trochu méně plodové vody(PPKP ,a jsem podle UTZ 39tt,odhad váhy 3570g),Termín porodu mám 11.11.Byla jsem na indikaci a nikdo neříkal že by byl nějaký problém.Vím že budu rodit císařem do nemocnice nastupuju 11.11. a 12.11 bude CS.
Chtěla jsem se zeptat může to nějak ohrozit mimčo? ☹

porodni_baba
autor
1. lis 2007

lenkazdenek • 39tt • Dnes v 09:27 ...píchání v podbřišku může být infekce ale pravděpodobně už je to spíše potíž která je ve vašem tt normální. Pokud je to jen občas a ne při každé návštěvě wc asi není třeba to nijak řešit.
Mlezivo je naprosto vpořádku, buďte ráda, od začátku budete mít mimču co nabídnout 🙂 😉

lenkazdenek
1. lis 2007

Porodní babičko moc děkuji 🙂

porodni_baba
autor
1. lis 2007

abinka • 33tt • Dnes v 09:35...ne myslím, že vy jste to napsala dobře ale paní dr. asi není příliš rozhodná. On samozřejmě spontánní porod je lepší pro matku i dítě, ale pak jsou taky jasné důvody pro císaře 😒 Ona by neměla jen doporučovat, měla by to rozhodnout, ale pokud vám napsala doporučení k císaři pravděpodobně to bude lékařům v porodnici stačit. Jde jaksi o to co je pro vás bezpečné 😉 Nikdo by asi nechtěl aby spont. porod za každou cenu ohrozil nějak např. vaši hybnost 😉 Pokud máte možnost konzultace dalšího neurologa, za zkoušku jistě nic nedáte. A taky bych dala na svůj pocit, jak to cítíte vy 😉

porodni_baba
autor
1. lis 2007

loucna • Dnes v 15:24 ..předpokládám, že už jste v termínu tak vás váš lékař předal do péče porodnice 😉 Jestli to dobře chápu a podle dnešního UZ vám řekli že vám posouvají termín porodu, tak je to totální nesmysl. Teď již UZ absolutně neodpovídá stáří mimča, ale pouze jeho velikosti 😉 Podle mého názoru dále platí TP 2.11. a nejpozději do 14 dnů od tohoto data byste měla porodit 😵

porodni_baba
autor
1. lis 2007

mmisak • Dnes v 19:56 ...menší množství plodové vody je poměrně častý nález, který mimčo neohrožuje, a bývá často i důvodem polohy KP 🙂 Žádný strach, kdyby byli kontrakce dříve, odtekla VP, nebo jste začla krvácet, jedete do porodky hned a císař se udělá ihned, ale to vám určitě řekli 😎

lenkazdenek ...není zač 🙂

mmisak
1. lis 2007

Děkuju za odpověď ,uklidnila jste mě a to je super.Řekli mi kdyby něco tak ať hned přijedu.

porodni_baba
autor
1. lis 2007

mmisak ..to jsem ráda...hodně štěstí a krásné zdravé mimčo 😉

faro
1. lis 2007

Ahoj,v tehotenstvi mi zjistili streptokoka B,pri porodu napichli antib.a vse bylo v pohode,zadna jina lecba nebyla.Sedm mesicu po porodu me zacalo skrabat v krku a ze steru mi zjistili opet streptokokaB a prelecili penicilinem a zase bylo vse o.k.(prelecen byl i muj otec-zjistilo se,ze je bacilonosic).Po osmi mesicich me gynekolozka udelala(nahodne)kultivaci a opet byl nalez strept.B ☹ Pred tehotenstvim jsem nikdy streptokoka nemela,je lepsi ho prelecit,kdyz nemam vubec zadne problemy?Oslabuje mi streptokok imunitu a nezatezuje svou pritomnosti v tele srdce?Manzel ma zrejme strept.take a take je bez problemu,nema to vliv na jeho plodnost,ci jine mozne problemy? dekuji za odpoved

porodni_baba
autor
1. lis 2007

faro ...o vlivu na mužskou plodnost nic nevím, ale u vás netřeba léčit pokud vám nečiní problémy, je součástí normální poševní flóry asi u 1/3-1/2 českých žen 😉

loucna
2. lis 2007

Babičko vy jste zlatíčko!!!!!!
Celou noc jsem kvůli tomu nespala,psychika dělá hodně,byl ze mě včera neštastný i manžel a po přečtení vaší odp.jsem zase sluníčko 🙂 🙂 🙂
Děkuju,děkuju,děkuju za všechny maminky.Kráááásný den

abinka
2. lis 2007

Dobrý den babičko,moc děkuji za názor.Skusím pohledat nějakého neurologa na další názor.Upřimně řečeno mám hodně velké bolesti nevydržím chvilku stát musím přešlapovat.Nikdy jsem nerodila takže nevím jestli to nějak zvládnu,ale když zůstane rozhodnutí na mě tak si fakt nevím rady.Když přikývnu na císaře tak mi to příjde jako kdybych zamávala bílým praporkem a utíkala z boje,ale jak píšete riskovat nějaké následky to není dobré. 😒 Jak jste psala,že to doporučení bude lékařům v porodnici stačit.To jako k tomu aby mě vzali císařem???Děkuji za odpověď.Se naotravuju že??? 🙂 Mějte se krásně

trencanka
2. lis 2007

Dobry vecer, chcela by som sa spytat: citala som a aj pocula od viacerych ze v 36. tt sa robia nejake stery na streptokoka a ine bakterie. Moj doktor mi nic taketo neurobil, tak by som ho o to chcela v najblizsej poradni poziadat, neviem vsak presne co vlasne mam ziadat, ako sa to vola a co vsetko sa tym da zistit. Dakujem.

aruna
2. lis 2007

ahoj babičko, už jsem kdysi psala, že mám prcka KP a nechce se otočit... ted již ukončuji 37tt a malej je stále KP, přes mé stoje na hlavě a další cviky... no, asi ví proč... můj dotaz je, jaká rizika představuje pro dítě a matku "přirozený" porod KP? můj gynekolog, i doktor v porodnici mi naznačili, že se jedná o "normální" porod... Jsem prvorodička, dost štíhlá, je mi 35 a čekám chlapečka.... Ze všech těchto důvodů bych asi upřednostnila sekci, ale nevím, zda se mne někdo bude ptát....Taky jsem často slyšela názor, že u chlapečků se porod KP nedoporučuje kvůli možnému poškození pohl. orgánů... Je to prosím pravda?
děkuji moc za informaci... 😉

petise
3. lis 2007

Dobrý večer, babičko..
chtěla jsem se zeptat, jsem ve 25tt, kolem dokola slyším, jak miminka kopou, jaké to jsou "šupy". Moje mimi cítím, že se sem tam pohne, naťukne mě..od kterého tt jdou kopanečky cítit "pořádně"? Děkuji za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru