Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

petula...
15. zář 2007

Dobrý den, chtěla jsem si přečíst celou diskuzi od začátku jestli tam nenajdu dotaz na který se chci zeptat, ale je toho tolik, že bych možná dřív porodila 🙂. Tak k věci. Občas mám strašné tlaky na "pipku", že se nemůžu ani pohnout tak mi na to doktorka před 14 dny dala Magnesium, včera jsem byla na kontrole a byl tam záskok, a ta paní doktorka říkala, že ať Magnesium vysadím, že to jsou poslíčci... Tak teď v tom mám trochu zmatek. 🙄 Ráda bych znala Váš názor, co si o tom myslíte. Děkuji za odpověď

sisstin
15. zář 2007

petula: nejsem sice PB..ale ty tlaky mám taky..a magnezium mám jíst až do 36+6 😉

petula...
15. zář 2007

Mě to bylo nějaký divný. Každopádně si myslím, že Magnesium uškodit nemůže, takže ho budu jíst pořád dál 🙂

sisstin
15. zář 2007

petula: ono se prý po něm přenáší...ale do toho 37tt ho jíst můžeš...kolik máš? Já mám 1tabletu 3x denně...jsou holky, co jí i 12tablet denně 😉

petula...
15. zář 2007

Já jsem jedla 3x2 a teď 3x1. Spíš by mě zajímalo, jestli to teda byli ty poslíčci nebo ne. 😉

sisstin
15. zář 2007

petula: poslíčci to jsou stoprocentně..a na to je právě to magnezium..přece se nebudeš trápit už ted..mě to taky chytalo snad už od 30tt..a ted je to lepší..trošku nechápu tu doktorku, proč na poslíčky jako nesmíš brát magnezium 😕

petula...
15. zář 2007

Tak díky. Budu Ti věřit!!! 😝

s.arik
15. zář 2007

milá porodní babičko,
díky moc za předchozí odpověď a ještě drobnost, která by mohla uklidnit i ostatní holky - mě to ani zas tak moc netrápí. Jde o píchání (ostrou bolest) v (asi) močové trubici - velmi podobné jako při zánětu močových cest. Akorát že se to objevuje zcela náhle, jen na vteřinku dvě, hrozně zřídka (tipuju jednou za dva tři dny) a navíc zásadně mimo močení!!! Z toho jsem usoudila už před pár měsíci, že to zánět není 🙂 nebo se mýlím, je to normální?

maly_strom
15. zář 2007

Porodní babi moc děkuji za odpověď, ze začátku jsem byla hodně vystrašená, ale jak píšete, kdyby to bylo akutní, poslal by mě do nemocnice. 😉
Ještě jednou děkuji 😵

vendyy
15. zář 2007

dobrý den,ráno jsem měla na kalhotkách trošku hlenu jakoby s krví.vím že se může jednat o hlenovou zátku,jsem ale teprve ve 36tt,není to brzy?a co se s tím dělá-myslím jako jestli s tím mám jet do nemocnice,abych tu krev třeba s něčím nezaměnila,chápete... ☹

stopik
16. zář 2007

Porodni babicko, jsem ve 34 tt. Ve 29 tt jsem byla hospitalizovana - zkraceny deloz. cipek, slabe zakrvaceni - leceni kapacky Magnesia - nepomohlo, nalez se zhorsil, pak kapacky a leky Gynipral - pomohlo. Propustena po 3 tydnech hospitalizace, ted mam 6 tablet magnesia denne. Cipek - 3,6 cm, CS - 6, doktor konstatoval pootevreni na spicku prstu. Doma prakticky nic nedelam, snazim se hodne polehavat a odpocivat. Prvni tehotenstvi jsem mela naprosto bez problemu, porod spontanni v terminu. Je pravdepodobne, ze porod bude drive? Mam v hlave hranici, ze musime vydrzet jeste min. 14 dni - do 36 tt. - muzu to jeste nejak ovlivnit krome klidu?? Doktor rika, ze jakmile me "nekde pichne" abych jela do porodnice, ale nechci byt hystericka - po Magnesiu mam nektery den strevni potize (ne prujem) a sem tam me opravdu pichne v brichu - ale nejsou to kontrakce. parkrat za den me zatvrdne brisko po pohybu miminka - na par sekund, nebolestive ale to je snad take normalni v tomto tydnu. K lekari ted chodim na kontroly kazdy tyden. Dekuji! 🙂

petrunka_01
16. zář 2007

🙂

add
17. zář 2007

Dobrý den babi, moc díky za přechozí odpovědi a přidávám další otázky 😀 Asi ze mě budete mít radost, ale hrozně mě dokážete uklidnit. I když nevím, zda i v tomto případě. Za prvý se chci zeptat na amalgánové plomby v těhotenství. Slyšela jsem, že jsou nebezpečné, ale já jich mám plnou pusu a zubařka mě před těhotenstvím neupozornila, že by to mělo vadit. 😨 A za druhé jsem mixovala ručním šlehačem bramborovou kaši a při zapínání a vypínání to probleskovalo, tak jsem se trochu vyděsila, zda to nějak nevadí. Žádnou ránu nic sem nedostala, ale raději už to používat nebudu. ☹

natama
17. zář 2007

hezky den, moc dekuji za predchozi odpovedi a po delsi dobe jsem tu s dalsi otazkou 🙂
po sexu mi na chvilku ztvrdne brisko, vetsinou mam pocit, ze na jedne strane vic, je to normalni nebo je lepsi sex radeji vynechat? jindy se mi to nestava, pouze v tomto pripade. moc dekuji za odpoved a ze tu jste 🙂

porodni_baba
autor
17. zář 2007

dobry vecer vsem...opet po delsi dobe...takze kdybych nekde byla moc strucna a odpoved by nestacila...staci rict 🤐 😵

karla6...tesi me ze dokazete myslet pozitivne to je moc dobre a budu ocekavat jen ty nejlepsi zpravy 😉

corsicanka...vice mene uz bych u vas nejaky vyrazny pokles briska neocekavala...chapete to dobre...neni to zcela jasnym pravidlem u kazde maminky, ale u prvorodicek tomu tak s velkou pravdepodobnosti byva...vzhledem k pevnosti svalu briska i delohy...je ke konci tehu ...po 38tt...hlavicka tlacena do porodnich cest a do panve...jeste chvili vydrzte a treba u vas porod nebude tak dlouhy 😅 35tt uz je docela dost...po 36tt ukoncenem jste s mimiskem za vodou a rodit muzete kdykoliv 😉 Po 36tt se i vysadi magnesium...ale to vam asi povi lekar sam 🙂

veendula...malicka kapicka pokud je po vysetreni, styku nebo po namaze nevadi...bolesti by samozrejme byt nemeli....nemuzu soudit pripad vasi sestrenice o ktere nic nevim...byl to predcasny porod v 25tt? V tomto tydnu bolesti hodne vadi....u vas v 37tt....uz je toto vsechno nedulezite...rodit uz muzete kdykoliv...Zprava je to v kazdem smeru spatna,...ale vy ted budte malicko sobecka a myslete na sebe a svoje miminko...pomoci jim stejne nemuzete...musi si to odzit sami ☹

porodni_baba
autor
17. zář 2007

liaa...ano, tvrdnuti briska v tomto tydnu je spojeno s rizikem predcasneho porodu...a v tomto tydnu by miminko melo jen velmi malou sanci na preziti ☹
Hlavne i pro vas je to neprijemne...reknete si lekari na pristi poradne...napise vam magnesium.... 😉

petula...nevim kolik magnesia berete ale klidne ho berte dal ...do 36 ukonceneho tydne...pak ho vysadte, ale to vam jiste poradi i vase lekarka az se vrati 🙂 ....ulevilo se vam po nem?
...no koukam ze sisstin uz me zastoupila....a jeji odpovedi jsou vlastne presne takze neni co dodat 😉 diky sisstin 🙂

s.arik ...o zanet pravdepodobne nepujde, pokud neni paleni, rezani pri moceni...spise pujde o tlak hlavicky miminka na zacatku porodnich cest....ona je ta moc trubice dost blizko.... 😉

maly_strom ...neni zac...hlavne zadnou paniku, kdyz k ni neni vazny duvod... 🙂

vendyy ...nedela se s tim nic....o hlenovou zatku pravdepodobne slo...ale rodit muzete klidne az za 2 i 3 tydny....a uz jste 36tt....takze rodit muzete kdykoliv bez vaznejsiho ohrozeni pro miminko 🙂

stopik ...vse co udavate mi ve vasem tydnu prijde naprosto normalni a rozhodne bych nejela do porodky s tim, ze me nekde pichlo....myslim, z vaseho dotazu, ze jste zkusena maminka....a sama poznate, kdy se neco deje... 🙂 Klidne odpocivejte...vic stejne delat nemuzete...za magickou hranici 36tt uz budete uplne vklidu...a muzete klidne i prenaset...dokud neprijdou pravidelne stahy asi jentak neporodite 🙂 😉

porodni_baba
autor
17. zář 2007

add ...klid amalgámové plomby jsou bezpecne....jde o zbytecny humbuk... 😀 To by muselo byt v neporadku asi 90% populace....protoze mi prijde ze nejakou tu plombu mame snad kazdy 🙂
A uklidnim vas uplne i ve druhem pripade....toto probleskovani je normalni pri funkci motoru....hlavne pri zapinani a vypinani....patri to normalne k veci....jen jste si toho asi drive nevsimla....takze hlavne klid...tahle panike je naprosto, ale naprosto zbytecna 😀 😉 🙂 😎

natama ...reakce vaseho briska...je normalni....je to reakce na podrazdeni...pozdeji stejne reakce dokaze vyvolat pohyb miminka...a nekdy i jen pouhe hlazeni briska....pokud to neni casto...a neni to pravidelne....je to naprosto vporadku....milujte se dale....sex k tehotenstvi patri...samozrejme pokud je jinak bezproblemove 😉

natama
17. zář 2007

babicko diky za odpoved, moc jste me uklidnila a manzela hooodne potesila 😉 jen jsem uplne nepochopila to pravidelne 😉 tvrdnuti mam pravidelne po sexu a sex vcelku pravidelne obden 😀 to je ok?
diky mooc

porodni_baba
autor
17. zář 2007

natama...to je naprosto ok...spatne jsem se vyjadrila...pravidelne samozrejme tvrdnuti...pokud by to nebylo jen jednou po sexu...ale treba po 15ti minutach atd....obden je naprosto normalni frekvence...manzela zdravim...uzivejte si 😎 🙂

natama
17. zář 2007

ja si to myslela, ale kdyz uz se teda vyptavam, tak poradne 😀
jo a jeste mam otazecku ohledne boleni briska, sem tam poboliva, nekdy jako by reze, nekdy pichne... je to v tomto tydnu jeste ok?
diky jste zlaticko a manza taky zdravi 😉

porodni_baba
autor
17. zář 2007

natama...tohle vsechno je normalni...brisko roste...deloha se roztahuje...a to nemusi byt vzdycky prijemne...zvlaste tah vazu, ktere se musi hooodne povolit....jak rikam hlavne zadna pravidelnost...ta je nedobra 😉

natama
17. zář 2007

dobra dobra, diky moc a uz vas necham vydechnout 😀 mejte se krasne

porodni_baba
autor
17. zář 2007

😀 😉

listicka77
17. zář 2007

Dobrý večer, mně to tedy nějak není jasné s tím tvrdnutím... Každý píše něco jiného... Někdo že by to být nemělo a má se brát hořčík, někdo zas že je to normální příprava dělohy na porod... Já už pár dní tvrdnutí dělohy pociťuji taky. Je to třeba párkrát za den (nebo třeba jen jednou) a není to úplně jako kámen, jen je prostě tvrdší. Bolestivé to není, jen takový pocit napětí, "stažení". Je to tedy normální nebo není? Mám to nějak řešit nebo to nechat plavat, když mi to není nepříjemné?

stopik
18. zář 2007

porodni baba ... Dobre rano, dekuji moc za Vasi odpoved🙂 uklidnila jsem se, ze vazne nemusim byt hysterka a letet s kazdym pichnutim a tvrdnutim briska do porodnice. Myslim, ze opravdu poznam, ze se neco deje🙂 Jen me trochu vydesily ty problemy, co jsem mela ve 29 tt ( s prvnim mimcem jsem byla naprosto bez obtizi). Neslo mi porad do hlavy, cim to muze byt, ze ted je to komplikovanejsi, ale v porodce mi porodni asistentka rekla, ze nad tim nemam premyslet, ze kazde tehotenstvi muze byt jine, tak uz to nedelam🙂) (apropo stejne nic nevymyslim🙂 Fakt je, ze jsem mela nekdy ve 20 tt autonehodu, a je mozne, ze ten stres ( i kdyz se mi nic nestalo ani mimcu) mohl neco spustit...
Vcera jsem mela dalsi kontrolu - CS 6 (vagin. nalez stejny jako min. tyden) ale cipek se zkratil na 2,8 cm.... takze jak rekl muj doktor - "stale se pohybujete na hranici a jak vas nekde neco pichne, uhanejte do porodnice" 🙂))) Takze s vedomim toho, ze uz nam chybi s chlapickem jen 14 dni do protnuti magicke pasky 36 tt se snazim byt dal v klidu, prechazet bolistky, ktere jsou v tomhle tydnu s timhle briskem myslim uz normalni a snazim se neuhanet do porodnice predcasne🙂 Tak drzte palce, at nam tato strategie vydrzi🙂))) jeste jednou diky!!!!!!

nika.f
18. zář 2007

Ahote babenky.
Velmi Vám budem vďačná,ak my poradíte. Stala sa my divná vec,dva dni po skončení mrchy som začala špiniť.A mrchu som mala 6 dní a teraz som 13 DC a stále špiním(lepšie povedané krvácať).Mám celkom z toho strach,lebo neviem čo sa deje.Ale je tu ešte jedna vec,práve v tej dobe ako som začala špiniť,som začala piť prečisťujúci čaj a neviem či na mňa nemá tento účinok on. Ak náhodou máte nejaké skúsenosti budem vám vďačná,ak my nápíšete.Posielam vám aj graf.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
Nikdy sa my to nestalo,preto som z toho trožku vyplašená,ale divné je,že nemám žiadne bolesti,snaď iba som trošku nafúknutá. 😒

corsicanka
18. zář 2007

porodní babi, díky za uklidnění. Zatím se cítím až na to ležení dobře, tak mě zajímalo, jestli může být ještě hůř. Potvrdila jste mi i vyjádření mého doktora, že po dokončeném 36tt už bude klidný a Mg vysadíme. Už by mě zajímalo jenom to, proč k sestoupení hlavičky u mě došlo tak brzo nebo co to mohlo způsobit? Dá se na to vůbec odpovědět?

porodni_baba
autor
18. zář 2007

listicka77...to co popisujete je naprosto jasna fyziologie 🙂 jste ucebnicova...nic bych neresila 😉

porodni_baba
autor
18. zář 2007

stopik ...strategie je skvela jen tak dal...ono to dopadne 😎

nika.f...muze to byt po tom cajiku...pokud nejsou bolesti a krvaceni nebude zesilovat...muzete jeste pockat...pokud by se krvaceni zesililo, nebo se pridaly bolesti...vyhledejte lekare 🙂

porodni_baba
autor
18. zář 2007

corsicanka...to ze k sestoupeni hlavicky doslo u vas drive...nelze presne rict...jiste ne takhle na dalku a bez vysetreni...ale pravdepodobne pujde o souhru nahod...posliky ktere to trochu ovlivnily...plus mekkost delozniho hrdla a panevniho dna...atd...nic zleho to neni...muze to tak byt... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru