Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

abinka
13. lis 2007

Dobrý den babičko,tak Vám jen píšu jak jsem dopadla.Dnes jsem byla u druhého neurologa.Napsal mě to samé co ta první.Vyhřeznutá ploténka a že to je brzo řešit,že se to bude řešit až to propukne.Buď to porodím bez problémů,nebo s nějakýma tlumícíma injekcema a když to nepůjde tak mě vemou císařem.Mám to probrat v porodnici.Podle toho co říkal mi to přišlo jako by se bál nějaký závěr napsat.Snad abych ho nežalovala nebo já nevím 😒 Tak se mějte pěkně a ještě jednou za vše děkuji.

stopik
14. lis 2007

porodni baba: Dobry den, porodni babicko. Nevim jestli si jeste vzpomenete, uteklo dost casu ale v zaznamech nasi diskusi najdete🙂 diskutovali jsme spolu hrozici predcasny porod a rady meho doktora: jak vas nekde neco "pichne", uhanejte do porodnice. Shodly jsme se tenkrat na tom, ze je treba zaujmout strategii KLID🙂 a ono to opravdu fungovalo. Tri dny pred terminem se prihlasily kontrakce, v klidu jsem jeste stihla uspat dcerku a odjeli jsme do porodnice, za dve hodky jsme zvladli prijem, pripravu a porod🙂 Mame krasneho zdraveho chlapce - a drzte se - od srpna jsem se modlila za kazdy tyden a taky za to, abychom donosili alespon do 2,5 kg a nas Matejicek? Porodni vaha - 4,1 kg🙂) je to velky pohodar - asi tim, ze jsem i ja byla v poslednich trech mesicich hodne hodne v pohode. Uzivame si vsichni tu krasu a ja jsem jen chtela dat vedet, ze to dopadlo vsechno OK a ze se strategie vyplatila🙂)) Drzim vsem palce, at se narodi jen sama krasna a hlavne zdrava miminka!

lenkazdenek
14. lis 2007

Dobrý den porodní babičko,tak mě v úterý čeká vyvolání,chtěla jsem se zeptat co to znamená,když jsem minulý týden měla hrdlo 1,5 cm otevřená pro prst a momentálně mám hrdlo 1 otevřená téměř pro dva prsty,hlavička naléhá Vb 😕 jsem z toho zmatená děkuji

porodni_baba
autor
15. lis 2007

beny • 37tt • 11. listopad 2007 ve 21:33..v tom případě jste prostě jedna z těch které přiberou více, jsme prostě každá jiná 😉 Poslíčky už ve vašem tt můžou zlobit hodně 😉

sasulka28 • 11. listopad 2007 ve 21:34...ta troška nevadí, nepijete toho litry. A hlavně se vyrábí i ve variantě pro děti-tedy bez alkoholu. Zkuste se poptat v lékárně 😉

petise • 28tt • 12. listopad 2007 v 08:44..pokud je pobolívání nepravidelné je to ok 😉 Takových epizod může být až 10 za den 😉

lumr • 12. listopad 2007 v 08:49...ano teď už zapomeňte na počítání dle PM vše se u vás řídí UZ, ten je totiž na začátku přesnější 😉 BPD je relevantní rozměr, na co jiného by měl klást důraz 😉

hajanek • 12. listopad 2007 v 11:01...šance, že budete rodit normálně je veliká, protože dokud nezačali kontrakce, těžko kdo pozná jestli hlavička bude mít snahu vstupovat do pánve nebo nebude 😉

porodni_baba
autor
15. lis 2007

terreza • 12. listopad 2007 v 11:42..nelze vůbec soudit. Předčasně porodit, pokud je jí to souzeno, může i maminka, která leží v posteli s nohama nahoře. Pokud je těhotenství vpořádku není potřeba se vyhýbat aktivitám na které jste zvyklá, tedy ani výstupu na hory (pozor jen na nadmořskou výšku-velehory se nedoporučují, naše jsou ok). Tím spíše pokud jde o vycházkové tempo 😉
Co se týká vaší kamarádky -kde je řečeno, že by voda neodtekla kdyby nebylo autonehody. to je totiž to co nikdo neví 😉

Velký UZ se myslí genetický UZ...okolo 18-20tt se miminko prohlíží-všechny části těla orgány, zda se vyvíjejí tak jak mají a pátrá se po případných vrozených vadách 😉 Potom ve 30-32tt je další tzv. velký UZ kde se miminko znovu měří zda roste tak jak má 😉

plzenka • 12. listopad 2007 ve 14:42...o vysazení léku se poraďte s lékařem, ta formulace v letáku je tedy poměrně drsná 😒
Candida je taky o dietě...našla jsem dost zajímavé stránky, zkuste mrknout:
http://candida.inetcz.com/

zdenik123
15. lis 2007

porodní bába...dobrý den, tak nakonec se mi snad podaří vyřídit příjem jinde v nemocnici...kde porod KP polohou neriskují...a udělají mi automaticky císaře - a zdarma. Tak jsem již klidnější. Poloha se stále nezměnila, ač mi přijde že je malá zase trošku napříč...ale klasického porodu bych se taky nebála.
chci se jen zeptat v čem spočívá předporodní vyšetření u CŘ...a jak dopředu se plánuje.
Děkuji moc!

porodni_baba
autor
15. lis 2007

loucna • 42tt • 13. listopad 2007 v 08:52...hlavně že budete pod dohledem. Z mleziva si teď hlavu nedělejte. Nic to neznamená. S budoucím rozbíháním se kojení to příliš nesouvisí 😉

plzenka
15. lis 2007

Děkuji za odpověď, jak jsem psala, problémy ustaly, až na pálení při styku (které je taky slabší), o dietě se mnou MUDr. vůbec nemluvila, pouze napsala prášky, mluvila i o tom, že jsem těhotná, tak to musí vědět. Problém je, že jsem lék měla vzít už v pondělí a já ho nevzala, nechci mít problémy ani si je dělat s MUDr. (musí přeci vědět, co dělá), co tedy radíte? Mockrát děkuju.

porodni_baba
autor
15. lis 2007

abinka • 35tt • 13. listopad 2007 ve 20:14..vcelku zvláštní přístup. Třeba máte pravdu a chtějí se jen krýt. Pro vás to tedy opravdu znamená spont. porod a pak se uvidí 😉 Žádný strach, máte velkou pravděpodobnost že vše bude vpořádku 😉

abinka
15. lis 2007

Dobré ránko,
Děkuji za podporu 🙂 Já doufám,že se stím nějak porvem a dopadne to dobře.Mějte se krásně.

porodni_baba
autor
15. lis 2007

stopik • Včera ve 02:37... 😀 obrovská gratulace k Matejickovi, opravdu pohodář a kus chlapečka 😀 4,1 kg 😀 Tak mu přejeme hodně štěstí do života a hlavně ať má v životě takový klid a pohodu jako maminka na konci těhotenství 🙂 😉

porodni_baba
autor
15. lis 2007

lenkazdenek • 41tt • Včera v 09:38..to znamená, že jste se trošku více pootevřela a hrdlo se zkrátilo 😉 Hlavička naléhá ve vaku blan. Tedy velmi vhodný nález pro vyvolání porodu 😉 Buďte klidná. Do úterka času dost, je velká šance, že se porod do té doby rozeběhne sám 😉

maly_strom
15. lis 2007

Dobré ráno porodní babičko. Chodím již na KTG, na přístroji jsou 2 číselné údaje, první je zřejmě tep srdíčka (v jakém rozmezí se pohybuje?), ale to druhé?
Moc děkuji a přeji hezký den🙂

petise
15. lis 2007

Dobré dopoledne babičko, děkuji za odpověď, a opět mám dotaz nový. Dnes se mi zase vrátil světle hnědý výtok (takový, jak mi byl zjištěn streptokok), takže je možné, že je zpět. Na kontrolu jdu 20.11., stačí to? Nemůže neléčený - vrácený streptokok narušit vývoj plodu? ☹ Děkuji za odpověď

porodni_baba
autor
15. lis 2007

zdenik123 • 37tt • Dnes v 09:45...předoperační vyšetření spočívá v odběrech krve a jejich zhodnocení a vyšetření internistou. Který tak dá souhlas s navrhovaným operačním výkonem. Někdy se to vyřizuje až v dané porodnici, nebo vám dají za úkol vyřídit si to u svého obvod lékaře. 😉 Většinou se to u plánovaného řezu řeší okolo 38tt 😉

lenkazdenek
15. lis 2007

Porodní babička,ani nevíte jakou jste mi udělala radost 😵 děkuji 😵
Ještě mám dotaz,po tom včerejším vyšetření jsem krvácela a pak odešel větší kus takový krevní sraženiny,pak krvácení přestalo a v noci opět odešel kus krve a pak takový čirý hlen se stopama krve. Je možný že je to bylo vše po tom vyšetření? 😕 Děkuju 🙂 😵

porodni_baba
autor
15. lis 2007

plzenka • Dnes v 09:46...jaký lékař vám to předepsal...obvodní nebo gynekolog...poraďte se se svým gynekologem 😉 Nechci mít problémy ani si je dělat s MUDr. to jde dost těžce. A s lehkým srdcem bez jeho vědomí vysadíte léky které předepsal, to taky není úplně fér. Měli byste spolu diskutovat, o toém by dnes zdravotnictví mělo být 😉

porodni_baba
autor
15. lis 2007

abinka • 35tt • Dnes v 09:51..určitě porvete a ono to dopadne DOBŘE 😅 🙂 😉

plzenka
15. lis 2007

porodni_baba: předepsal mi to gynekolog. Děkuji za odpověď a omlouvám se, jsem z toho zmatená 😒

porodni_baba
autor
15. lis 2007

maly_strom • 37tt • Dnes v 09:56...ano první je opravdu srdeční frekvence mimča ...fyziologicky 110-150 (160)/minutu. Druhá hodnota je tonus dělohy. Normální tonus je okolo 20 torrů. Vyšší hodnoty jsou během kontrakce. To pak vidíte na záznamu buď jako rovnou čáru (bez kontrakcí) nebo s kopečky, které značí kontrakce...vidíme jak jsou časté, silné, dlouhé atd. 😉

sasulka28
15. lis 2007

ahoj babičko, neviš náhodou jestli můžu v prvním trimestru používat na výtok FERMALAC VAGINAL.děkuji

porodni_baba
autor
15. lis 2007

petise • 28tt • Dnes v 09:57...nemůže. Výtok, který nesvědí, nepálí, nezapáchá ani jinak neobtěžuje...NENÍ POTŘEBA LÉČIT 😉

porodni_baba
autor
15. lis 2007

lenkazdenek • 41tt • Dnes v 09:59...to je všechno po vyšetření, které jistě při tomto nálezu nebylo příliš šetrné (asi jste měla pocit, že vás lékař trochu prohmátl- což se snaží podráždit receptory které by měli nastartovat porod) 😉 Takže to krvácení bylo z hrdla, které už je měkké a prosáklé a na tkovéto podněty lehce na dotyk mírně krvácí. Pravděpodobně šlo i o odchod hlenové zátky...což jsou všechno dobré známky blížícího se porodu 🙂 😉 Já udělám radost ráda když to jde 🙂

petise
15. lis 2007

já jsem tak ráda, že jsem vás chytla online...dokážete tak uklidnit..proč jsem se ptala - dr mi jednou řekla, že neléčený zánět může napadnout plodové obaly a tak se může poškodit mimi, a mě to teď straší v hlavě. ..

lenkazdenek
15. lis 2007

Porodní babička,Děkuji 😵 😵

kalo
15. lis 2007

Dobrý den, babičko!!! Prosím o radu, co dělat s padáním vlasů po porodu...beru calibrum mami, kojím a nevím co můžu k tomu dobírat...Nikdo, ani v lékárně mi nic pořádně neporadili. Jestli máte nějaký tip, budu mooooc ráda. Jinak zdravím a děkuji!

porodni_baba
autor
15. lis 2007

plzenka • Dnes v 10:01..neomlouvejte se, není za co. Gynekolog by měl vědět co můžete a co ne. Já vám jen chtěla říct, že tuto diskusi ohledně letáku byste měla vézt u něj v ordinaci 😉 Už nejste v prvním trimestru takže užití by mělo být bezpečné, ale je to jen na vás 😉

porodni_baba
autor
15. lis 2007

sasulka28 • Dnes v 10:03...bez obav můžete 🙂 😉

maly_strom
15. lis 2007

Porodní babičko moc děkuji za odpověď🙂

porodni_baba
autor
15. lis 2007

petise • 28tt • Dnes v 10:08..ano to jistě může, ale většinou jde o záněty, které se projeví tak jak jsem psala výše, tedy obtěžují 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru