Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
8. srp 2007

lu777 ...o mimiska se nebojte...znam i mamci ktere v tehu nepribraly prakticky nic a presto je miminko naprosto vporadku...a pak samozrejme i opak takze zadny strach...v poradne se klidne i zminte...
muzete i zkusit ten Nutridrink...ale vetsinou jsou prave s nejakou sladkou prichuti tak nevim jak vam budou chutnat ☹ ale za zkousku nic nedate...treba by to slo... jen ta cena....a pojistovna vam nic neda....ted se to hradi jen onkolog. pacientum...a jak vim ze sveho okoli tak i u nich je to bohuzel problem ☹ ale jiste to zkuste za zkousku to stoji...
Jinak pokud by mimco opravdu nerostlo jak ma ...lekar by vam nabidl jedine hospitalizaci a kapacky...to uz pak moc na výber neni 🤐 ale k tomu u vas snad nedojde....dejte vedet jak dopadnete v poradne 🙂

porodni_baba
autor
8. srp 2007

minda ...to riziko je minimalni, protoze jde o rtg s malym dosahem 😉
nejake riziko je vzdycky ale to je bohuzel i bez rentgenu 😉

nissanek ...ne vy ale lekari...pokud nevidi problem se spont. porodem pak je to jenom dobre...i to ze se to muze samo vratit je sice pravda...ale jednou oslabena stena se pravdepodobne ozvu znovu....a napriklad po druhem tehotenstvi uz je to pak treba nejak resit 🙂 Ony kylni pasy se vyrabeji i na zakazku...zazila jsem specialni....pro velkou kylu v tehu...neco mezi kylnim a tehu pasem...ale jiste to nechte na chirurgovi a gynekologovi...pokud nedoporucuji....tak ten tehu jiste postaci 😉

romiss ...telisko je jiste velmi vhodne...a pokud najdete s lekarem ktere by vam vyhovovalo....budete mit vcelku vyhrano...dnes uz jsou na trhu velmi moderni preparaty...ve kterych je male mnozstvi hormonu, ktere se uvolnuji jenom mistne...takze i pokud dale kojite nebyl by problem...o nejvhodnejsi antikoncepci se poradte na prohlidce po 6nedeli 😉

porodni_baba
autor
8. srp 2007

adrianav ...ve vasem tydnu zacina ubyvat relativne vody ve prospech mimca...kdyby byla zmena razantni je to vzdy na navstevu poradny nebo porodnice 😉
no nevim odkud ma kamaradka info...ale je to nebetycny nesmysl....nekdo ma posliky od 20tt a presto rodi i po terminu....takze za vice nez 20tt....na porod se z posliku vubec usuzovat neda 🙂

wrtulka
8. srp 2007

Ahojky :porodni_baba
Mám na tebe jeden dotaz, nevím jestli ho tu už někdo neměl sedím v práci a tak nemůžu přečíst celou diskuzi..
Ale moc mě zajímá názor, jak dlouho po vysazení HA je idální otěhotnět?
Já vsadila HA na konci května. Od homeopatičky jsem se dozvědlěla že bych měla čekat 9 měsíců..
Co si o tom myslíš ty? předem díky..
W.

porodni_baba
autor
8. srp 2007

janinininka ...budete vporadku nebojte....rada asi neni treba jiz poradil zrejme lekar....dejte vedet jak jste dopadla...budu na vas myslet 🙂

pipisek...pokud je rana otekla...Višněvského balzám....koupite v lekarne....na noc dejte na gazu a prilozte na ranu.....pres den koupele v dubove kure....10 minut netreba....staci bohate 2-3minutky ani ne....pak neoplachovat ani neutirat rucnikem....ale vysusit fenem nebo nechat volne uschnout...tech koupeli je treba hodne...takze klidne po kazdem wc....oplachnout roztokem z dubove kury a osusit fenem....na noc ten Visnak🙂)) az uz z toho nebude nic vytekat...tedy nebude to mokvat jak to asi mokva ted....muzete se poptat v lekarnach....zda sezenete homeopatickou mast Traumeel....potom mazat tim....ted se o ranu hodne starejte....potrebuje akutni peci z toho co pisete
kolik by melo mimco vypit...nereste to nevazte ji....je spokojena? vydrzi 2-3 hodinky vetsinou mezi kojenimi....pak nevidim problem vezme si kolik potrebuje----tyden po porodu mi 50ml na jednu davku prijde dost...
nevim jakou mela porodni vahu a kolik ma ted...ale kouknete na holcicku jak je spokojena...a uvidite sama

janahakova ...posledni MS 3.5. ....odpovida terminu porodu 7.2. ....navim jak dlouhe mate cykly...zrejme kratsi (pokud jste si jista ze jste otehotnela 14.5.)....dnes je 8.8. .... jste tedy 14+0 tt dle PM.... 30.7. kdy jste bylA v poradne jste byla tehotna...12+5tt.....tedy v bezicim 13tt....pocita se to od posledni menstruace (realne je mimco o 14 dni mladsi...ale v porodnictvi je proste celosvetova domluva ze se to pocita takto 😀 )...u doktora se nespletli a vlastne jste se naspletla ani vy...to je odpoved co 😀

porodni_baba
autor
8. srp 2007

raduska00 ...blahopreji...Verunka je nadherna princeznicka....a verim ze vam dela a bude delat jenom radost....hodne stesticka preji cele vasi rozrustajici se rodince... 🙂 🙂 🙂

porodni_baba
autor
8. srp 2007

wrtulka ...s dnesnimi preparaty neni potreba cekat....je to jen na vas kdy chcete otehotnet...nekdo doporucuje 3 mesice...ale ani to myslim neni treba 🙂

pipisek
8. srp 2007

porodní babičko,
mockrát děkuji za rady ohledně epiziotomie, budu dělat vše jak radíš. děkuji !

porodni_baba
autor
8. srp 2007

pipisek...hlavne aby vsechno bylo vporadku... 😅 pak dejte vedet jak se dari....stehy uz by meli postupne vypadat vsechny...pokud by se jim jeste nechtelo a tahly vas je treba je vyndat 😉

kuzelka
8. srp 2007

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak je to s barvami na vlasy? Jsou nějak škodlivé v těhotenství, popřípadě v kterém trimestru? Děkuji.

wrtulka
8. srp 2007

porodni_baba : díky za odpověď. Nicméně, tenhle názor jsem už taky slyšela. Zajímaly by mě nějaký podrobnosti.. víš třeba co je na tom že pokud se pousíš hned první měsíc po vysazení je vyšší možnost mít dvojčátka..
Taky, jsem slyšela že první asi 4 měsíce vůbec nedochází k ovulaci..
Co ty na to?
W.

rosnicka2
8. srp 2007

To porodní babička: Jsem v 8tt, netrpím žádnými nevolnostmi. Posledni Dva dny mam ale pocit, jakobych měla dostat menstruaci. Je to takova ta typicka bolest v podbříšku, nic strašného..myslíte, že to může být tím, jak roste děloha? děkuji

janinininka
8. srp 2007

Dobrý den,
tak jsem dopadla u lékaře dobře zaplaťpánbůh..
Výtoky v těhu prý můžou být a když tam není krev, tak je to dobré..
Jsme 8tt+1, vše v pořádku, srdíčko bije, děloha se zvětšuje. Akorát mám neschopenku a asi budu mít kvůli výtokům raději rizikové těhotenství, takže ode dneška jsem doma.
Děkuju!! 🙂

janahakova
8. srp 2007

Děkuji za vyjasnění.Odpověď byla vyčerpávající. 😀

lu777
8. srp 2007

porodní babi, děkuji.. hlásím průběžný stav: s těmi tabletami jsem byla schopná sníst špenát a kousínek sýra 🙂 🙂 to je něco, po skoro čtyřech měsících! .. Nutri drink teď piju večer, abych nehubla.. chuť mi je, přiznám se, vcelku jedno (mám ten neutrální), hlavně, že to dodá energii... jinak manžel je šikulka, přišel na to, že dostává v práci tzv. Relax Pass (něco jako stravenky, ale na fitness, bazén a tak) a v některých lékárnách je berou! takže mi nafasoval Nutridrinků tak na měsíc 😅
tak snad to zvládnem, do nemocnice teda nechci, tam by mě ještě dořídili
😕 ... dám pak vědět, co na to mudr.

susik77
8. srp 2007

Dobry den porodni babicko, omlouvam se, ze znovu otravuji 😎 Dnes podle PM 2.den prenasim, dnes jsem byla na poradne a na monitoru+ultrazvuk, vsechno bylo v pohode, mala nema zadne problemy, ani neni zatim moc tezka-odhadem podle ultr. 3340g. Nicmene, uz 3 tydny mam stejny stav: CS 5, zadne kontrakce ani poslicky...Dnes jsem se ptala na poradne, jestli me uz pristi stredu hospitalizuji a budou vyvol. porod-to uz budu 10 dnu po terminu-tak mi Dr. rekl, ze to zavisi, jak se bude miminku darit...
Zacinam byt dost nervozni 😎 Vim, ze se to muze rozbehnout do stredy spontanne, ale rada bych porodila do konce 42.tydne, slysela jsem, ze ve 42.tydnu uz roste riziko komplikaci pro miminko...
Jeste jsem se chtela zeptat, jestli se pocita termin porodu standardne podle 28-denniho cyklu, nebo jestli se prispusobuje delke cyklu-mam asi o 2 dny kratsi...
Takze mam prijit ted v nedeli na monitor a dalsi stredu na poradnu. Myslite, ze to staci?

susik77
8. srp 2007

Jeste me napadlo, jestli nemuze mit nahodou pupecni snuru kolem krku, nebo nej. pod. problem, kdyz ani neklesa...da se to zjistit? Nebo az pri porodu?

porodni_baba
autor
9. srp 2007

kuzelka...barvete jak je libo....zadny vliv na mimco to nema 😀 jen bych nedoporucovala dychat ten smradek z toho by vam mohlo byt trosku soufl 😝 😅

wrtulka ...ono je to hooooodne individualni....a proto vsechny tyhle nazory ktere se objevuji muzou mit v necem pravdu....a na nekoho to naopak neplati vubec....nekdo nema ovulaci treba jeste pul roku i rok...a nekdo klidne otehotni v dalsim cyklu...nekdo mel po vysazeni dvojcata....a taky ma pravdu...ale jde o to, ze nic z toho se neda vztahnout na vsechny nebo alespon na velkou cast uzivatelek hormonalni antikoncepce...ta pravdepodobnost je stejna jako u ostatni populace, ktera HA nebrala 🙂

porodni_baba
autor
9. srp 2007

rosnicka2 ...menstruacni bolest v obdobi, kdy by menses normalne prisla pokud byste nebyla tehu je z pocatku tehotenstvi dost casta...pokud je to mimo obdobi kdy byste mela MS pak je to opravdu rustem delohy....budte klidna 😅

porodni_baba
autor
9. srp 2007

janinininka ...to je fajn...uzivejte si tehu 🙂

janahakova ...to je dobre ze mate jasno...je dulezite vedet jak se veci maji 😅

lu777 ...tak to je super alespon ten Nutridrink vam neco doda....hlavne papejte nejaky vitaminy kdyz uz to je s tim jidlem takhle spatny....uvidite co vam rekne MUDr...to jsem uprimne zvedava 😉

porodni_baba
autor
9. srp 2007

susik77...budte absolutne vklidu a neznepokojujte se necim co nemuzete ovlivnit...mimco samo uzna kdy ma jit ven...na kontroly bezte tak jak vam naplanovali...je to dostatecne....jen kdyby se vam neco nezdalo bezte kdykoliv....do poradny...v noci do porodnice... 😉 🙂
pupecni snuru...uvidite az u porodu....zjistit se to predem neda....ze by mimco neklesalo kvuli pupecniku je jen velmi malo pravdepodobne 😉 🙂
Takze klid a uzivejte poslednich dnu s briskem....opravdu uzivejte...ony uz se nikdy nevrati...hodne odpocivejte za par dni zacne maraton 😀 😅 🙂 😉

rosnicka2
9. srp 2007

Porodní babičko-díky🙂

ria80
9. srp 2007

Dobry den porodni babicko,nevin jestli se ptam na spravnym miste,ale snad budete mi umet poradit.
Uz z porodnice jsem prisla s mastitidou na jednom prsu,Tyden po porodu jsem zacla brat antibiotika 10dni,ted je to 4 tydny porodu a porad to neni dobry,nic uz neberu.Ale porad mam ohrome citlivou bradavku,doma chodim jen tak v nocni kosili,ale uz me to nebavi,vsude to tece,chtela bych nosit podprsenku s vlozkama,ale kdyz ji chvilku mam,tak to boli,jak je ta bradavka zmacknuta,musim to zas sundat.Nevite,jestli existujou naky jemny vlozky,ktery tohle nedelaj?Nebo co s tim delat,porad to mam kolem bradavky trochu zarudly.Dekuji za odpoved.

adrianav
9. srp 2007

Dobry den, myslite si, ze jezeni sladkosti a sladkych jidel vede k vyssi porodni hmotnosti plodu a nebo si mimco vezme jen to co potrebuje???..ja si totiz posledni 2 tydny nemuzu pomoct a sladkosti nejim,ale vylozene je zeru 😅 ....

zdenik123
9. srp 2007

mě by zajímalo, jestli se u holek co přenáší dělá UTZ před porodem 😉 reaguju na tu pupeční šňůru, je to taky moje noční můra...a nějak nechápu, proč se dělá poslední UTZ kolem 30.týdne a pak už ne....před porodem...

bramburka
9. srp 2007

Ahoj, mě by zajímalo, byla jsem na glukozovym testu, krev byla v pořádku ale v moči byl cukr. Dr. bude až v pondělí a já nevím, jak moc se mám pro jistotu hlídat do té doby. Chtěla jsem se ale zeptat, jak je to možné? Děkuji.

pavlinka3
10. srp 2007

ahoj babulenko, mám dotaz - jsem 14.den po IUI a dnes je to 16.den co mi byl píchnut Pregnyl - mám pozitivní těhu test, ale bojím se, jestli to nemůže být tím Pregnylem?

ammalka
10. srp 2007

ahojky porodní babičko, chtěla jsem se zeptat, jsem v 17 tt, je normální aby mě občas pobolívalo bříško, dále jestli je nutné ještě teď jíst vitamíny, měla jsem Mamavit, ale nedělal mi dobře v žaludku, tak teď žádný neberu.

bramburka
11. srp 2007

Ammalko, mě řekli, že když mi po nich bude špatně, at ty vitaminy neberu, poslouchej svoje tělo! A bříško mě pobolívalo pořád, pokud to nejsou vyleženě nesnesitelné křeče, je to normální natahování vazů, někdy to bylo pravda nepříjemné. Bude to OK...

porodni_baba
autor
11. srp 2007

ria80 ...sice nemam moznost to videt, ale podle toho co popisujete bych vam doporucila nosit...tzv. musle...zkuste se zeptat ve zdravotnickych potrebach nebo v obchode s detskym zbozim....vyrabi to ruzne firmy ...co vyrabi lahvicky a savicky pro deti...vlozite do podprsenky....ta bradavka je tam jakoby volna....a mlicko ma kam odkapavat 😉 Jeste se zeptam jak s timto problemem zvladate kojeni? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru