Poraďte polohy na urýchlenie otvárania sa pri pôrode

valikav
2. bře 2008

cakam na porod a kedze som v nemocnici, nemozem vyuzit prechadzky...mate nejake typy na urychlenie otvarania krcka maternice? ktore polohy vam odporucali na predporodnych kurzoch? dakujem

werminka
2. bře 2008

Ahoj Valikav, nám v kurzu ukazovali takové různé polohy - když porod nepostupuje a taky na urychlení té první doby porodní (což je otevírací)......... více méně to jsou polohy s nohama od sebe - takže třeba ve stoje, podsadit pánev a houpat se do stran..... Nebo dělat pánví osmičky - prostě se kroutit..... bříšní tance 🙂)) prostě takovéto pohyby. Důležité prý je mít opravdu pánev podsazenou (takže nevystrkovat zadek 🙂))) Nebo v kleku-nohy od sebe a zase dělat pánví osmičky..... to samé na tom velkém míči........ Prostě takové nakroucání se 🙂 a taky chození do schodů 😵 Hodně štěstíčka!!!!!!!!! 😉

xsipm04
2. bře 2008

Když už pak začínáš rodit a máš i kontrakce, tak často pomáhá teplá koupel, nebo teplá sprcha, že porod jakoby rozjíždí 🙂 ale nevím, jestli už ti porod začal, nebo ne 😉 Tak hodně štěstí 😉

jarka70
2. bře 2008

ked ti ani to nepomoze co pisali baby tak mali by ti oni dat cipky na zmeknutie krcka aby povolil a zacala sa otvarat nechcem ta strasit ale moze tio skoncit aj cisarskym pokial sa neotvoris.ale nerobim zavery a nechcem ta strasit lebo ozaj nepisala si ci ti uz porod zacal alebo ty tomu chces len pomoct a urychlit to.

shela
2. bře 2008

valikav...mna supli do vane s teplou vodou a trosku mi to pomohlo 😉 a este ze aj chodza pomaha ale ja som nebola schopna...drzkam palceky

skate
3. bře 2008

Mě posadili na záchod, aby fungovala přitažlivost zemská. Už jsem to slyšela od více známých, funguje to. A otevřená jsem byla opravdu rychle. Tak klidný a rychlý porod, zdravé a šikovné miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru