Porod 34. týden, mimi jde vždy do inkubátoru?

partyzanka91
17. bře 2014

ahojky,
ptám se čistě a pouze pro zajímavost, naštěstí nic takového nehrozí, pokud se miminko narodí před 35 tt tak jde vždy bezvýhradně do inkubátoru ne? Jde o to že sleduji seriál Ordinace... 2 a tam jedna z hlavních postav rodila na 34 týdnu a pak šla s miminkem za pár dní domů, vůbec nebylo v inkubátoru a tak. Tak bych jen chtěla vědět jestli tyhlety seriály jsou opravdu hodně daleko od pravdy. On už jenom ten fakt že to novorozeně hraje už půl roční dítě je dost zavádějící. Na seriál se koukám proto že je to dost dobré rozptýlení když jsem doma, ale zajímá mě jestli to co tam vidím je podle pravdy a nebo jestli je to jen mimo realitu. Díky moc

scheetje
17. bře 2014

V jednom z poslednich dilu prisel Tonda sam domu, jelikoz mu odpadla hodina - alespon to tvrdil. Zaka prvniho stupne, navic bez pisemneho souhlasu rodicu, zadna ZS domu nepusti. I kdyby ve skole zalhal, bez toho souhlasu ho tridni ucitelka nesmi pustit... Co tim chci rict je, ze kdyz Ordinace podava takto zkreslene informace o skolstvi, nedelam si iluze o zdravotnictvi 🙂

sucettee
17. bře 2014

ja si myslim,ze jde hlavne o to,jestli uz ma dostatecne vyvinute plice...kozdopadne tyhle veci v serialech bych rozhodne nebrala vazne 😀

lv
17. bře 2014

no já myslím, že ne..ségra rodila 32+6, akutní císař, utrhla se jí placenta..takže v inkubátoru, ale bez dýchací podpory byla Bětka, u který se ta placenta odloučila, myslím 2-3dny a Julie vůbec. Je tedy pravda, že ségra ležela v nemocnici už dřív a nevím, jestli neměla nějaké léky na dozrání plic. ale taky byly na svůj věk strašně velký 2050g a 2250g, ne třeba 1500g.

tehulka12
17. bře 2014

To,je blbost,aby sla s miminkem hned domu.Ve 34t by v inkubatoru bylo,ikdyby s dychanim problem nebyl.Takove mimnko i spatne drzi teplotu,ma i problem s kojenim.Proste ta priroda to vymyslela na 40t a kdyz je to drive o 2 mesice,tak nejake problemy jsou.Taky by urcite nerodila v male nemocnici.Minimalne miminko samotne by odvezli do lepe vybavene nemocnice,nez je ta Kamenice nebo jak se ta jejich jmenije.Nekoukam na to,tak si nepamatuju presne.Dost me ty jejich nesmysly rozcilovaly.

vanule
17. bře 2014

já rodila ve 34tt a malá byla pár dnů v inkubátoru, nepotřebovala dýchací podporu, ale k udržení teploty a hlavně to bylo "jen" 2kg miminečko...v seriálu byla holčička už pár měsíční, tohle trochu nevychytávají 😎

anina32
17. bře 2014

Já rodila v 40.týdnu, syn měl skoro 4 kila a stejně strávil 2 dny v inkubátoru.

marecekavendulka
18. bře 2014

a já bych řekla,že je nejlepší tyhle seriály nesledovat 😎 😀

nolies
18. bře 2014

@partyzanka91 Ahojky, já jsem rodila přirozeně ve 35.týdnu (přesně 34+1). Syn měl 2.140 gramů, 44 cm. V inkubátoru byl 3 dny a to pouze kvůli teplu, žádný další problémy neměl. V tomto týdnu jsou miminka jen menší, ale další komplikace většinou nehrozí. Po 3 dnech ho dali na postýlku a za dalších 10 dní jsme šli domů. Těch 10 dní se učil sát - jak jsou menší, potřebují víc času, se to naučit. 🙂

madulinka
18. bře 2014

Mela jsem cs ve 34.tydnu a mala byla v inkubatoru tri tydny pro problem s udrzenim telesne teploty, jinak bylo a je vse v poradku (vaha 1420 g a 39 cm).. serial nesleduju 🙂

marton
18. bře 2014

@partyzanka91 Naše dvojčata 35 týden...jedno v inkubátoru 5 dní,druhé vůbec a mohl by jít domů po pár dnech,čekal na bráchu 😉 .Takže je to individuální 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru