Porod a předporodní péče v Německu, máte zkušenost?

annabella82
30. zář 2013

Ahoj, má některá z maminek tady zkušenosti s péčí a porodem v Německu ? Tatínek je tady místní, takže těhotenství porod a následná péče se bude odehrávat v Německu. Nějaké rady či typy jak to probíhá za hranicemi ? 😅

berynka
1. říj 2013

@annabella82 já měla informace jen od kamarádky, která tam žije a pracuje teda jako zdravotní sestra (a může to být teda tím ovlivněno), ale UTZ měla každé tři neděle, ke konci každý týden, pak normálně i 3D + k tomu obrázky zdarma. Péči označila až za luxusní 🙂, při vyšetření jí dávali nějakou nahřátou dečku pod zadek 😎. Test na cukrovku ne jak u nás, byl jen nějaký mini, že prý hned po snídani.

annabella82
autor
30. říj 2013

Zatím tedy musím říct že probíhá vše jak má obrázky máme z každého ultrazvuku za oznámení pohlaví se taky neplatí za epidurál jsem už zjištovala také nic vše platí pojištovna...uvidíme jak to bude dál dnešní ultrazvuk byl také v pořádkuk takže 14.týden bez komplikací akorát nám brouček trochu špatně leží takže dnes bez obrázku 😝

ivaflo
30. říj 2013

Ahoj, tak ja uz jsem 33.tt a pece v Nemecku je super...uz se do toho taky dostavam🙂)

ivaflo
31. říj 2013

Ja zatim platila jen vysetreni na cytomegalii. Jinak nic. Pece je dobra, doktori mili, byli jsme uz 2x na kreißsaalführung podivat se do porodnice. Ted dojizdim jeste na dodatkova vysetreni do nemocnice. Za epidural ani pritomnost otce u porodu se neplati. Jen za einfamilienzimmer, kdyz chcete byt s chlapem na pokoji sami. Snidane v porodnici je v podobe bufetu...a mame k dispozici profi fotografa, co dochazi fotit miminka🙂

annabella82
autor
12. lis 2013

Pěkné tak daleko zatím nejsme zatím pokukujeme po hebame, ale na to je prý taky dostatek času...Ale od začátku veškerý přístup testy a informace na jedničku uvidíme jak to bude probíhat dále 😎

mvmk
12. lis 2013

@annabella82 Ahoj, pece v tehotenstvi je urcite dobra, ale porod si urcite zajisti, podle toho od kud jsi. Ja jsem rodila 2x jednou super a jednou hruza, jak pri porodu tak poporodni pece. Mela jsem chut je zazalovat 😠

mn15
12. kvě 2014

Ahoj holky, žiju celkem krátkou dobu v Německu v Mnichově a spadla jsem do toho, ani nevím jak 🙂 Nemám nic nastudováno ani nevím, jak to tu v Německu chodí s prohlídkami a porody. Kdybyste mohly některá poradit, jak se třeba hledá česky mluvící dula, která by mě tu mohla pomoct, byla bych moc vděčná. Za další tipy, jako jak najít vhodnou porodnici a tak, budu taky moc vděčná!

babsib
7. říj 2014

Ahoj 🙂
chci se zeptat jestli některá nevíte jak je to s gynekologem v Německu?
Zatím mám svého v Čechách, ale vůbec nevím jak mám najít jiného v Německu a jak je to s dokumentací?? 🙂
Předem díky 😉

xvitk101
2. lis 2014

Je tu někdo žijící v Německu? Potřebovala bych si tu najít gynekologa. Zatím mám svého v ČR, ale přestěhovali jsme se do Německa, tak bych si potřebovala nějakého najít i tady. Jak je to s platbami? Vzhledem k tomu, že jsem na rodičáku a sále mi běží platná pracovní smlouva v ČR, mám českou pojišťovnu, která mi ale hradí vše v plné výši tady. Nevíte, kolik se tu u gynekologa platí?

asr
26. bře 2015

Ahoj, dnes me vydesila maka, ze porod v Nemecku (ziju tu a budu tu rodit) stoji pry az kolem 30.000Kc. Na netu jsem si nasla info z 2011 ze az klidne 2.500Eur (cisar az 5.000eur). Muzu tomu verit nebo jak to je ted? Kolegine rodily preci jen uz je to dyl, a k doktorovi jdu az za 3 tydny, ale chtěla bych to vedet, pac me to dost vydesilo.

valdeburga
28. bře 2015

ASR - Pokud jsi pojistena, tak neplatis nic samozrejme, vse jde pres pojistovnu. Pouze v pripade, ze rodis doma, musis zaplatit hebamame, ktera musi byt pritomna na porod a musi mit licenci na porod doma a tech bohuzel neni moc, alespon v me lokaci.

pandabox
27. dub 2016

Ahoj holky, chtela jsem se vas zeptat jak to chodi s predporodni peci v Nemecku..repsektive, mate nejaka doprouceni?? Zvlast v NRW?
Jsem na zacatku tehu a kamaradka tady me stresuje, ze uz musim vse zarizovat a ja bych si radsi pockala na konec prvniho trimestru a pak v klidu zacala rozmyslet.
Jinak doporucuji zde hodne Nemocnici VPH Bernberg..pokud jste nektera slysela??
MOc diky za rady🙂

pandabox
27. dub 2016

Kulturni sok cislo jedna - chtela jsem si udelat krevni test jako samoplatce - tehotensky test - a neni to mozne??? 🤐
Nevim, asi neco delam spatne, ale pro me jit tady v k doktorovi je totalni stres,,zatim same nedobre zkusenosti.:(

asr
27. dub 2016

Ahoj, tak ja uz mam vse 7 mesicu za sebou a mohu rici, ze nektere zkusenosti bych radsi nemela, něco ale zas bylo fajn.
1.Hebamme jsem oslovila az mesic před porodem - priste to udelam dřív a budu si vybirat a nebudu se bat rict, ze chci tu a tu (ale chce to opravdu oslovit co nejdrive, pac ony jsou vytizene). Muzes u nich jit na predporodni kurzy + pomohou ti po porodu - jak se koupe, koji, kontroluji hojeni tebe i pupiku mimca,atd.
2.Rodila jsem v Reutlingenu, cca 80 lůžek, kazdou noc 3-5 novych rodiček - POKUD MOZNO NIKDY VICE. Ty sestry to proste nezvladaji, Jak toho mají moc (kazda cca 12 pacientek), tak je to sila. Ja mela malého (chtěla jsem to) porad u sebe, ale v noci jsem chodila odstrikavat mimo pokoj a videla asi 6 miminek ve voziccich u sesterny, nektera spala, jina rvala, az srdce krvácelo. Proste je videt, ze Nemky neslychaly nase maminky, které vzpominaji na komunistiske nemocnice a nemoznost mit deti u sebe. - RAD.IM tedy opravdu investovat cas a porodnici si poradne vybrat, zajit tam, vyptat se maminek, co tam rodily.
3. Co se vysetreni před porodem tyce - cetla jsem ted nedavno, ze utrazvuk je mozna skodlivy. Me totiz prislo, ze Nemci vysetrovani miluji a pokud by mohli, tak bys byla v ordinaci porad! Problém je, ze bez povinných prohlídek pak nemas nárok na mateřskou. Pokud nechces tolik kontrol, vymluv se třeba, ze jsi často mimo Nemecko, ze proste nemuzes. Ale z druhé strany, me třeba ty kontroly ke konci asi zachranily malého i me, mel totiž malo vody.

pandabox
28. dub 2016

@asr díky za sdileni.

Já jsem ted na začátku tehu a právě takhle nechci aby to dopadlo. Vím, že ve Velké nemocnici rodit nechci..to bych nechtěla ani v Čechách.

Já jsem na začátku a mam tu těhotnou kamarádku, takže vím,.ze musím hledat Hebamme prakticky už ted. Což mi přijde na palici, proto že v prvním trimestru se muže stát cokoliv..ze
nicméně jsem našla malou nemocnici, kde si můžeš vybrat jestli budeš rodit s Hebamme na pokoji či v nemocnici. Je to . mala rodina nemocnice, pokoje mají bazénky a ze stropu visící lana, aby si žena mohla vybrat co je ji pohodlný.

uvidíme, ja tohle nechtěla resit do poslední chvile..I první utz jsem si dala na konec osmého týdne...ale když mi kamarádka rekla, že je tu boj o mista, tak to možná o týden urychlím..

ohledně kontrol v Německu- slyšela jsem, že naopak jich je méně než v ČR...nevím..

asr
1. kvě 2016

ten počet kontrol oproti CR nemohu posoudit. V Nemecku existuji i porodni domy, neco podobného bude asi i v Anglii. Ale urcite ver te kamarádce, ze boj je. Ja to prave neresila. Jenze i kdybych to resila, tak ja musela do velke nemocnice, protože ta jedina mela detskou JIP. Nastesti jsme ji nakonec nepotrebovali. Ale třeba v te vetsi nemocnici byla pani, co chtěla byt na samostatnem pokoji i s manželem, ale museli je odmitnout, protože nebyla luzka (takze pani byla na klasickem pokoji se spolubydlici). Jedno jsem ale pochopila, ze jako cizinka jsem se trošičku bala necemu odporovat, nebo třeba i jak pises vymenit doktora ci Hebamme. Velike + je, ze Hebamme, cviceni, kurzy hradi pojistovna. A to pak i leky pro prcka mas do 3 let zadara. Ja jsem ted v CR a koukala jsem jak puk, když jsem platila za doockovani, a pak i za leky. Jinak nechci te nejak vyzvidat ci se vtírat, ale nejvic stresu jsem si uzila ohledne papirovani - vyrizeni rodneho listu, cestovniho pasu, papiry na mateřskou, rodičovskou, pro zdr.pojistovnu....to byla sila! ja potrebovala svůj rodny list nechat prelozit do Nemciny a opatrit Apostille, ....

sace17
25. dub 2017

@asr mam před sebou porod taky v neměcku a moc by me zajímalo,co vae je dobre si predtim zařídit?🙂 co se týká mého a manželova rodného listu je potřeba si v cr udělat kopii a nechat ověřit a poté přeložit?dik

ai30
25. dub 2017

@asr Ja bych negeneralizovala na Nemecko, soudis jen podle sebe. Ja jsem rodila v Berline a mam naprpsto opacnou zkusenost, nez ty. Hebamme byla super, souhlasim, ze nejlepsi je hledat co nejdriv. V me porodnici ale kladli velky duraz na prirozeny porod, miminko bylo od narozeni porad se mnou a tak to bylo u vsech maminek. Sestry silene vytizene, ale kdykoliv jsem zavolala, ze mam potiz s kojenim, tak prisly klidne ve 3 rano a ochotne mi pomahaly, byly uzasne. Vysetreni jsem mela mnohem min, nez tehule v Cr. Kontrolni ultrazvuk jen kdyz bylo potreba, screening zadny, obcas jsem chodila k doktorce a obcas na kontroly k hebamme, tam si jen poslechla srdicko a mela vic casu na me otazky. Ja jsem s celkovou peci v Nemecku moc spokojena.

asr
25. dub 2017

@sace17 uz si to po tom roce a pul nepamatuji presne, ale nejlepší je 1) zajit do zdrav. pojistovny, kuli materske , ale to az budes mit potvrzeni od doktora nasledne od zamestnavatele myslim. 2) kontaktovat L-bank... kuli rodicovske (myslim, ze az mas rod. list dítěte). 3) pro rodny list dítěte (lze si ho vyridit uz v porodnici- u vetsich porodnic, jinak pak musíš na mestsky urad) musíš dat svůj a manzeluv (je-li take cech) rod. list prelozit a ověřit kul.razitkem (to je ta Apostille). Ja si nasla cesku z Tübingenu, kterou mají nemecke urady ověřenou. jinak bys musela preklad a razitko resit složitěji zvlast. Zkus se obrátit na nejblizsi ceskou ambasádu, ti ti poradi urcite. Pak pro vycestovani potrebujes pro mimco pas, to je zase ten nemecky rod. list mimca nechat prelozit+Apostille a hura na ambasadu. Tam lze také zažádat o cesky rodny list. Ja ted nechala malému v CR udelat obcanku, je levnejsi a plati, dokud si je dite podobne, pro EU staci. mam pocit, ze ještě něco...a ano, detske přídavky si pak zažádej na Famillienkasse prislusne tvému mestu, dela to cca 200Eur mesicne, bez ohledu na prijmy. A pak hura danove priznani! jestli jste ho ještě nedavali🙂, jako manzele ci s dítětem musite.
P.S. Rodny list dítěte jsem si nechala vystavit 3kopie (je to za priplatek), ale davas ho myslim prave k zadosti o rodickovskou (jeden fuc) na preklad a overeni pro pas alespoň myslim (další fuc).

asr
25. dub 2017

@sace17 jo zapomněla bych, ano potrebujes ověřenou kopii rod.listu z CR. Ja to neresila, mela jsem 2 rodne listy (jeden mamka zastrachala, nechala vystavit novy, a pak ten stary nasla), takze na ten nemecky preklad s overenim jsem dala ten jeden - je pak v podstate znehodnocen - prisvorkovan k německému prekladu, to je prelepeno a orazitkovano

asr
25. dub 2017

@ai30 mas pravdu, ted po case a vyslechnuti maminek tady v CR to bylo zlate. Maly byl od porodu u me, dokonce i v noci - myslim v posteli! Jen to kojeni nevychytali, neposlali me supem odstrikavat (maly byl cisarem), ale az za 2dny. Rozkojovani slo pak hur. Ale tady v CR je stále bezne, ze i když si rikaji nemocnice takzvane friendly kojeni, tak reknou UM a dále neresi. A ta Hebamme je opravdove nepopsatelne +, pomuze, poradi, ukaze - kojeni, koupani mimca,... ta ma i latkovani a noseni v satku!

nikakushe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
claire90
15. črc 2017

@nikakushe ahoj, jestli jsme ve F. nad Mohanem, tak zkus zavolat nebo dojít k tomuto dokttorovi, je to Slovák, chodila jsem k němu v prvním těhotenství než jsme se stěhovali http://www.dr-med-fabry.de/ 🙂 jinak anglicky by ses měla domluvit řekla bych téměř s každým 🙂

nikakushe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
claire90
15. črc 2017

@nikakushe já právě jazyka moc neoplývám, na škole jsem se učila němčinu, ale umím tak základy a navíc jsem se styděla mluvit, abych něco neřekla blbě, takže se mnou všude chodil manžel 😀 v porodnici se pak Hebamme ptala, jestli mluvím aspoň anglicky, že to bychom se domluvili, takže věřím, že by to snad nemusel být problém nikde 🙂
Co se týče pana doktora, tak my byli spokojeni, cokoli se mu nezdálo, tak posílal dál - na jednom utz našel nějaký cystičky, tak hned posílal ke kolegovi, že prý to asi nic nebude, ale víc očí, víc vidí prý. Pak ke konci měla malá menší odhad, tak zase nestrašil, protože já jsem malá, i když tlustá, ale chtěl mít jistotu, tak nás poslal na podrobnější vyšetření do porodnice. No a nejvíc mi vyhovovalo, že jsem se s ním domluvila i sama a nemusel manžel vše překládat 🙂
A porod super, přijímala nás Hebamme z kurzu, všichni strašně milý, manžel byl celou dobu se mnou, malá si dávala na čas, tak jsme stihli dvě směny, ale nemám si moc na co stěžovat. Jen byl opruz, že jsem byla pořád napojená na monitor a nebyla možnost jít třeba do sprchy v průběhu porodu. Ale třeba kdybychom si dupli, tak by to třeba šlo, netuším 🙂

nikakushe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
claire90
19. črc 2017

@nikakushe Hebamme je vlastně jako dula/porodní asistentka, aspoň z mého pohledu 🙂 Těhotenská průkazka v DE je, je dělaná na 2těhotenství, klasika testy - screening ve 13tt placenej (cca 150-200€ dle pojišťovny a místa, pokud se to nezměnilo), test na cukrovku, ale u obou mi dělali "malej", kdy se ráno mohlo normálně nasnídat a jen dva ďobance z prstu po hodině, kdyby to vyšlo blbě, tak by se šlo na klasickej jak probíhá v ČR. Registrace v porodnici má každá porodnice napsáno, jestli a kdy je potřeba. Ve FFM Höchst jsme se registrovali tuším někdy ve 30tt, v Gelnhausen tak nějak podobně, ale nebylo to vysloveně nutný, ale aspoň člověk nemusel pak řešit papíry při příjmu 🙂

nikakushe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petacaslavova
21. črc 2017

@asr mohla bych se zeptat. Kdyz porodnice nabízí ze nám zařídi rodný list dítěte sama ze stačí donest doklady jako OP a rodné listy, musim mit teda rodné listy přeložené a opatřené apostilou? Dekuji

drenys
29. črc 2017

Ahoj holky, kterápak z vas poletuje s briskem po Frankfurtu? Chci se zeptat ve kterem tydnu se přihlašuje do nemocnice k porodu a jestli neznate nejakou ceskou nebo slovenskou Hebamme z okoli? Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru