Porod a vyšší krevní tlak. Máte zkušenost?

nadik
3. dub 2008

Ahoj holky mě porod teprve čeká, ale u dr při měření mám teď v třetím trimu vždy vyšší tlak, než by měl být. Doma ho mám normální, ale to oni asi nechápou a tak jsem dostala od internistky prášky na snížení. Jsem po nich trochu malátnější, ale vysadit je prý do konce těhu nesmím. Máte stím něktrá zkušenost? díky N.

nadik
autor
2. kvě 2008

no já se taky už těším to mi věř, manžel furt ať nic nedělám, ale to je horší, když poklízím a žehlím a furt něco dělám je mi lépe než když sedím či ležím, pak to rozchození je vždy hrůza..... ☹ . Nakonec o nic už nejde, kdyby to přišlo tak budu jen ráda....přijde mi,že den co den mám větší a větší pupek a malá když se natahule tak to začíná být i trochu nepřijemné.... a taky furt přibírám....

abinka
2. kvě 2008

hmm to přibírání to je radost.poslední měsíc by měla váha stát nebo mírně klesat.no jo asi se zalíváš vodou.No hlavně si hlídej ten tlak a bílkovinu v moči.Ta preeklampsie je svinstvo.je to během pár dní úplně jinak.

nadik
autor
2. kvě 2008

No tlak jsem měla na poslední kontrole 110/60 a moc ok, takže zase nízkej, ale jsem ráda 🙂 . No držím vodu fest a piju jak kdyby bylo venku 30st.... no snad už nepřiberu jím míň než dřív, ale přijde mi, že mi trochu ulevilo, líp se mi dejchá a do žaludku toho taky dám víc než dřív... jen se zase hlídám 😉

abinka
5. kvě 2008

No a nekleslo ti bříško??Mě se ulevilo když mi kleslo bříško.
Nehlídej se užij si toho jídla pak už to nepůjde.budeš se muset hlídat kvůli kojení a nebudeš mít ani čas.
Musím přiznat,že jsem jedla dvojté porce 😅 Byla jsem pořád hladová 😕 a po 6nedělí mi zůstaly 3kg.No ale stejně mám co zhazovat 🙄 Byla jsem oplácaná před těhu,ale nějak to nejde 😒

nadik
autor
5. kvě 2008

No chci jen jíst zdravěji, min týden to byly samé knedlíky 😉 . Lidi říkají, že jim připadá,že mi vše jde jen do bříška, tak snad to tak je 🙂 já měla před těhu zase lehce podváhu nas svou výšku, tak se snad nic nestane, když něco zůstane, spíš se bojím, abych se vešla do své vel. 36-38, které mám plný šatník 🙂 😀
Jinakj břiško mi asi moc nekleslo, nějak to nepoznám, taky je to váha, ale je fakt,že mi už po jídlo těžko nebývá, když sním větší porci, tak možná trochu klesko... 🙂. Ve středu jedu zase do nerato, tak se zeptám doktorky i jak už si nějak pomoci k porodu, ráda bych to už měla zasebou.... 🙂

cechtek
6. kvě 2008

ahojky, já brala Dopegyt 4x denně, protože jsem už lehce přenášela, tak si mě nechali na pár dní před porodem v porodnici, pak mi dali gel a porod v pohodě, poslední měsíce jsem strašně zadržovala vodu a měla pořád tlak 160, 150/90, blbě mi nebylo, Dr. šíleli, při porodu bez komplikací, držím palečky 😉
přibrala jsem 29 kg, už mi zbývá jen 6kg, jde to samo, synátor když se narodil tak měl 4,24 kg a 56 cm 😀

nadik
autor
6. kvě 2008

cechtek: Ahojky ty bláho takovej macík.... 🙂 to sis asi zkusila co.... no já si taky myslím,že zrovna mrňouse nečekám tak uvidíme 😉. Hlavně,že je vše ok to je to nejdůležitější 🙂

abinka
6. kvě 2008

No to teda macík je a dlouhán taky 😀

nadik já každým dnem čekám ,že už mi neodpovíš a ty se od toho počálu nechceš odlepit 😀

nadik
autor
6. kvě 2008

abinka: viď ach jo.... já už si to taky říkám, že to čekání je hrůza 😀 včera se honily bouřky a já měla břicho jako šutr pak mimíš řádil,že to až bolelo, ale vše jsem zaspala a dnes zase normálka.... Zítra zase jedu na kontrolu tak uvidíme třeba mi dr. něco řekne, ale spíš asi,že musím vydržet nebo tak něco chytrého.... 😀 . Naštěstí zamnou chodí kamarádky, tak mi ty dny celkem utíkají a ve čtvrtek budem slavit moje a ségry narozky a pak už je pátek....

cechtek
6. kvě 2008

je to k nevíře, ale porod byl vážně v poho 😉
nadiku, odpočívej, čerpej síly a spinkej 😀
jinak dobrý výběr jmen, já jsem Tereza a bráchu mám Josífka 😀

abinka
6. kvě 2008

Nadik tak to je pech,že tě ta bouřka nezkolila 😒 Vy jste se ségrou dvojčata??nebo je to náhoda??No dr si můžou plkat co chcou.už v několika případech(v mé blízkosti)poslaly maminu domů s tím,že je ještě čas a opak byl pravdou.Tak to nech na Terýzkovy 😉

nadik
autor
6. kvě 2008

🙂 jojo, dnes mi kamarádka doporučovala sex u ní to prý zabralo a druhý den rodila.... 😀

andilek
6. kvě 2008

ahojky, tak já jsem měla po celé těhu tlak OK, ale ke konci mi stoupl na 160/95, důležitá je to druhé číslo, to první může být vyšší, brala jsem taky dopegyt, ale po propuětění z nemocnice (otvírala jsem se od 23 tt) mi hozapomněli předepsat a tlak se mi opět zvýšil, tak mi porod vyvolávali ve 37 tt

abinka
7. kvě 2008

no taky jsem to slyšela,že prý spermie obsahují nějakou látku,která vyvolává kontrakce 😒 Myslím si,že to záleží na tom jak seš připravená.Pokud už se blíží porod tak to je třeba poslední kapka a když nejsi tak můžeš mít jen poslíčky.To je tak vlastně jak u vyvolávání porodu.Byla jsem na pokoji s maminou a té to vyvolávaly 3 dny.ráno jí zavedly prášek dopoledne bolesti a do oběda to povolilo to samé druhý den a třetí den ji pichly vodu a během 2 hodin rodila.Takže ona nebyla vůbec připravená.Já jsem už připravená hodně,protože už večer ped zaváděním prášku to na mě šlo šla jsem do sprchy a dobrý nějak to přešlo,ale bylo to už jiný než poslíčci.Ráno když mě daly prášek,tak se to během hodiny tak šíleně rozjelo.Pořád kolem mě lítaly asistentky a říkaly,že to jsou hodně silné kontrakce.Teda nevím proč mě to říkaly asi kdybych si toho náhodou nevšimla 😕 No a po 6 h bylo po všem 🙂

nadik
autor
7. kvě 2008

Ahojky, dnes jsme byli na kontrole, vše ok tlak 110/70 mimís celkem akční a je po celý den 😀 . Dr. říkala,že to na porod zatím nevypadá, jsem dost uzavřená, tak to na ty narozky asi nebude jak říkala min. týden, no neva. Hele a můj dr na gyndě mě furt strašil předčasným porodem že se začínám otvírat, tak jsem se nervovala zbytečně. Horší ale je,že manželovi dnes odešlo auto a bude až v pondělí, tak kdyby něco jsme vyřízení u nás bez auta to je fakt hustý. Má služební Fabii a v servisu nemají náhradní díl a do toho ještě ten prodloužený víkend tak se to takhle zdrží, no snad bude vše ok, ale já mám na zákon schválnosti docela pech....

abinka
8. kvě 2008

Nadik tak to jsem ráda,že tlak OK 😉 Jen aby to vydrželo až do porodu.Sousedce říkaly že se neotvírá a na druhý den se jí narodil prťoš 😀 Prostě některá se otvírá rychle a některá pomaleji.užívej si poslední chvilky válení a klidu.My máme zrovna období,kdy se pořád buďí no už jsem z toho hotová ☹ Zrovna dnes jsem si říkala"jéééé kdyby si byl ještě v bříšku 🙂 "

nadik
autor
8. kvě 2008

abinka: no ahojky... možná budu podobný případ dnes v noci mě vzdubili bolesti a od rána špiním, ale celý den stále to samé jako menstruační bolesti nic silnějšího, tak si jdu lehnout a uvidíme jak to bude dál. Četla jsem,že to může trvat tento stav až 3 dny.... ☹ nechci plašit.

abinka
15. kvě 2008

Nadik dlouho jsem tu nebyla mám chřipku a teď to chytil i malý.

Tak podle toho,že se neozýváš tak už je asiTerýsek na světě.Jak se tu ukážeš tak pisni jak se máte. 😉

nadik
autor
18. kvě 2008

Ahojky Abi, tak jsem tu, ano je to tak 🙂 Terezka se narodila 11.5 v 15.25, takže dnes je jí týden. Už mám albíčko, tak se podívej. Jinak doufám,že už jste zdraví.

abinka
21. kvě 2008

nadik tak moc gratuluji 🙂 Je nádherná opravdová princezna 😀Jaký byl porod???Proběhlo vše bez komplikací???Jsem moc ráda,že jste v pořádku.Co kojení jak vám to jde???

Jinak my jsme pořád na antibiotikách.Malý už se lepší a já mám ještě zánět ucha. 😒 Nejvíc mě štve,že jsme chtěli na víkend jek k rodině tak můžem prd.Pepíček do neděle nemůže ven.

Tak jak budeš mít čas tak pisni jak válčíte 😉

cechtek
21. kvě 2008

moc gratulujeeem 😀

nadik
autor
21. kvě 2008

jojo teď mám fofr pak se ozvu díky

m1rti
23. kvě 2008

Holky jsem tady na této diskusi poprvé. Mám 2 velké děti a teď jsem 13+5, vyšší tlak mám tak poslední 2 roky. Asi už doléhá stres a životní změny. Před otěhotněním jsem změnila léky a po otěhotnění zase. Tak teď jsem jako všichni na Dopegytu 3x denně. Přechod na tyto léky byl hroznej. Dva dny mi bylo zle, malátná, jako po flámu, nemohla jsem jíst a víceméně pořás spala. Ale zlepšilo se to. Nevím, jak to bude probíhat tentokrát. Dřív jsem tyhle problémy neměla. Lékařka se se mnou už domlouvala i ohledně případného kojení. Na tu dobu totiž nevyhovují žádné léky

abinka
27. kvě 2008

m1rti vítám tě,to je dost blbý ☹ Jak to teda budou řešit??Já vidím jen dvě cesty.Buď se stane zázrak a po porodu se ti tlak zlepší a nebo nebudeš kojit a to by bylo škoda 😒 Nebo najdou lék,který budeš moct i při kojení

nadik
autor
27. kvě 2008

ahoj abi, jak je už jste zdraví a můžete ven? Je tak krásně.... 😉 Malá byla dne na kyčlích a vše ok, pak jsem jí dala na celé odpoledne na zahradu a až se jí z toho zalepilo jedno očíčko.... snad to bylo jen od pilu a nebo to zánět spojivek.

abinka
3. čer 2008

Ahoj nadik no žádná sláva ☹ pořád mě zlobí ten zánět ucha.do včerejška se staral o malého tatínek a teď už musím sama.Musím zaklepat už je to lepší,ale za vodou ještě nejsem.No hlavně že malý je zdravý.No my měly jíd na kyčla v 5měsíci a jaksi jsme to nestihly.Tak jedem v pátek.Jedu na kontrolu tak to vemem jedním vrzem.Snad nám pan doktor nenadá.No co když jsme byly měsíc na hromadě.

jinak malá možná chytla průvan do očenka.Kapéj jí tam několikrát denně ten optalmoseptonex a jestli se to nezlepší tak pak k Dr. 😒 Co to kojení jak válčíte???Spinká ti v noci??

nadik
autor
6. čer 2008

Ahojky Abi, no tak snad už bude dobře. Válčíme je to hrozný jedlík za 14dní nabrala přes půl kila. Kojím jí a na noc jí dám ještě nášup z lahvičky a pak spí skoro až do rána, což je super.

kalu
6. čer 2008

M1rti, já jsem taky měla vyšší tlak už před těhu. V těhu jsem brala 2 krát denně Dopegyt a po porodu mi přímo v porodnici napsali Betaloc 200sr- prý to dávají všem kojícím maminkám a kojit se při něm smí.
Jinak mojí Luci už je 14 měsíců a kojíme stále a je naprosto zdravá.

m1rti
9. čer 2008

holky díky za reakce. Mě zatím 3x1 Dopegyt zabírá dobře. Uvidím, co bude dál.

maxkatka
9. čer 2008

Ahoj, taky jsem v těhu brala Dopegyt... Nikdy jsem s tlakem problémy neměla... nakonec to vyústilo v předčasný vyvolávaný porod v 38tt, který skončil císařem...

Dopegyt hned vysadili a dávali mi jiný prášek, ale název nevím... Ten prý při kojení nevadí... zapomněla jsem jeho název... Mám si jít za svým praktickým lékařem... No uvidíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru