Porod a vyšší krevní tlak. Máte zkušenost?

nadik
3. dub 2008

Ahoj holky mě porod teprve čeká, ale u dr při měření mám teď v třetím trimu vždy vyšší tlak, než by měl být. Doma ho mám normální, ale to oni asi nechápou a tak jsem dostala od internistky prášky na snížení. Jsem po nich trochu malátnější, ale vysadit je prý do konce těhu nesmím. Máte stím něktrá zkušenost? díky N.

krista
3. dub 2008

Nadik já brala prášky (Dopegyt) na vysoký tlak celý těhu, před porodem jsem byla v nemocnici hospitalizovaná a dostávala jsem ho i tam, protože jen díky němu jsem měla ten tlak normální a porod proběhl bez komplikací 😉

nadik
autor
3. dub 2008

já taky dostala dopegyt 2x jednu tabletu, no zatírm mě po něm bolí trochu hlava, doma mám tlak totiž 130'80 což myslím je normál to jen u dr mi to vyleze na 140 až 150.... ☹ asi jak někdo říká syndrom bílého pláště....

dituu
3. dub 2008

ahoj nadik, taky beru Dopegyt 3x1 tabletku, už od cca 23 tt. Teď jsem jsem byla na první poradně už v porodnici a tam mi vylétl tlak na 160/100, doktorka se až zděsila. Přitom doma mám tlak 130/80. Doufám, že mi díky tomu nebudou chtít uspíšit porod.

nadik
autor
3. dub 2008

Ahojky dituu, tak to jsi natom stejně jako já..... jen ti závidím ten 37tt to už by byl normální porod. Mě dr. taky postrašila nemocnicí, to bych fakt nerada, kor když doma ten vysoký tlak nemám. Taky mi naměřili 155na 90 ale je fakt,že jsem byla na nervy dost z ekg a tak ze všeho nikdy jsem k doktorům nechodila, tak to teď nějak nestíhám 😀

karot
4. dub 2008

Ahojky!
Já měla vysoký tlak 14 dní před porodem,který mi nakonec museli vyvolat,protože jsem už byla v termínu,měla jsem otoky,bílkovinu v moči a zvýš.jaterní testy. 😖
Tlak mi snižovali tabletkami 2 dny na oddělení pro rizikově těhotné a poslední tabletu jsem dostala asi 2 hodiny před tím než se Adam narodil. 😉
Po celé těhu jsem měla tlak 120/80 a ke konci 140/90.

dituu
4. dub 2008

nadik, neboj, na mě zatím taky neuhodili nemocnicí. Zatím si mám každý den měřit tlak doma a na to dost dají 😉. Určitě taky ještě nějakou dobu vydržíš...
Horší je to pak s tou bílkovinou v moči a špatnými výsledky z krve jak píše karot - tam hrozí preeklampsie a to už není prča ☹

abinka
4. dub 2008

Nazdar maminy,já měla v těhu preeklampsii.10 dní před porodem mě udržovaly na práškách a nakonec mi ho vyvolaly.Naštěstí v termínu.Ten vyšší je nazajímá ale ten spodní se musí hlídat.Jak jsem měla nad 100 tak už mě hospitalizovaly.Celý porod mi hrozil císař ale nakonec se to zvládlo.Ten dopegyt berte poctivě nestojí to za to.Pokud jste některá oteklá tak sitlak hlídejte ještě víc.Není to nic hrozného jen se to musí hlídat.Opravdu pokud vyletí nad 100 tak do porodky oni si s tím poradí.Tak se držte a my budeme držet pěsitčky ať to všem dopadne dobře 😉

vikvik
4. dub 2008

ahoj
nadik ja jsem mela stejny problem> u dr. dycky tlak pres 150/90 ale doma normalni. takze jsem se doma 3x denne merila, poctive to zapisovala a kdyz byl normalni, tak se tim dr. dal nezabyval, uznal, ze jsem proste nervak, co se pred kazdou kontrolou vystresuje 🙂 ted ke konci uz je to dobry, padz uz se o malou tak strasne nebojim...

nadik
autor
4. dub 2008

ahoj holky, dík za vaše zkušenosti 😀, no určitě se nic nesmí podcenit, já jdu příští st a čt na kontrolu, tak to snad doktoři taky pochopí, když ukážu jak si to sama měřim. Prášky raději brát budu, protože otoky trochu mám nic velkého, ale snubák mě škrtí a nohy mi vůbec nepřijdou, ale dr. říkal,že taky trochu jsou oteklé, tak snad to pomůže. Konečně už mám taky napsanou mateřskou, tak jsem začala prát peřinky a těšit se z těhu, tak papa

nadik
autor
5. dub 2008

Holky a nebrala jste některá taky Sectral 4OO?

ivulinda
5. dub 2008

Ahojte holky,já jsem měla taky vysoký tlak,ale až poslední měsíc těhu,takže jsem pak už byla v nemocnici o něco dříve a malá se narodila ve 38 týdnu ale císařem...Pak mi taky dávali dopegyt na tlak 😒 .a pořád se to nějak rapidně nezměnilo ☹

janickabez
6. dub 2008

Ahojky já byla odeslaná od svého dr. ve 36tt do pordnice kvuli vysokému tlaku 150/110 v porodnici mi nic nenaměřili, pak zase na kontrolách jo, a tak střídavě mi to dost kolísalo,nic mi na to nedali, nakonec jsem měla vysokej přijímali mě se 140/110 k porodu a i přes to mě nachali rodit normálně /dokonce KP/..léky jsem žádný nebrala a po porodu jsem měla zase moc nízkej a pak už to bylo dobrý......hlavní bylo že nebyla bílkovina v moči

ivulinda
7. dub 2008

já jse bílkovinu v moči měla 😒

nadik
autor
7. dub 2008

hm no tak to jsem zvědavá jak na kontrole dopadnu já.... mám dvě tento týden, tak uvidíme....

abinka
7. dub 2008

nadik hlavní je že to hlídají.Já měla taky bílkovinu.Hrozný otoky a tlak pořád nahoře a vše je OK.Neboj jak se jim něco nezdá tak to řeší.Musím říct,že jsem zvýšený tlak nějak nepocítila jen mi nebylo dobře a když mě změřily tak se zhrozily.Tak prostě kdyby ti bylo nějak blbě tak se jeď hned změřit a bude vše v poho. 😉 Budem držet pěstičky

nadik
autor
17. dub 2008

abinka: díky moc, už je to lepší, beru Dopegyt a tlak mám 120/70, dr. byla spokojená a ještě mi ubrala dávkování....

abinka
23. dub 2008

nadik to je dobře,že je to Ok 😉 Tak se drž budem držet palečky.Už to máš za pár co???Já v tomhle týdnu rodila 🙂

nadik
autor
25. dub 2008

abinka: díky moc, jdu se mrknou na tvé albíčko.... 🙂 taky se už těším až to bude zamnou, večer na mě padají takové stavy obav, jak to půjde atd..... ale většinou je to jen krátkodobé, tak snad žádné deprese nebudou... 😉

abinka
26. dub 2008

nadik taky jsem koukla do tvého abíčka.Jak se říká,že holčička ubírá na kráse tak u tebe to vůbec neplatí.moc ti to těhulkování sluší 🙂 Taky chceme holčičku Terezku.
Jo ty obavy jsem měla taky,ale po tom jak jsem viděla,že mají doktoři a porodní asistentky všechno pod kontrolou a když byly komplikace.Tak už se druhého porodu nebojím.Prostě to jsou machři.Hlavně musíš dělat přesně to co ti říkají a bude to OK 😉 Já to brala jako přirozenou věc a bylo to super dokonce jsem každou kontrakci vítala,protože jsem věděla,že se blíží první setkání.Ikdyž je to dřina tak na to moc ráda vzpomínám.
🙂

iza
27. dub 2008

ahoj holky, taky jsem brala Dopegyt,oteklé nohy a ruce ..no děs běs....nějak mi pilule nezabíraly a tak jsem si pobyla týden na odd. rizik.těhu a nakonec vyvolávali porod(v termínu),ale myslím, že to není nutností..tak nadik držím moc palce a rychlý porod 🙂

nadik
autor
27. dub 2008

Holky díky moc.... abinko: no děkuju za kompliment 🙂 , včera jsem šli s manželem oslavit výročí svatby první, tak jsem se zase po delší době namalovala, jak jsem více-méně doma, tak mě to jinak nemotivuje.... 😀, tudíž jsem ho požádala, aby mě párkrát ještě vyblejsknul na památku bříška.... jsem zvědavá zda se pak skutečně do svých oblíbených džín vejdu 😉 .
iza: jinak k Dopegytu, taky bych řekla,že to moc nepomáhá, otoky se mi taky tedy až tento týden začaly dělat, pozoruju to večer, taky hodně piju, je to ke konci těhu asi normální, když to není nijak extrémně. Tak díky za držení palečků pak dám vědět papa

dituu
27. dub 2008

iza, nadik, přidávám se k těm šíleným otokům a to k Dopegytu, který papkám třikrát denně beru ještě Vasocardin a otoky jsou čím dál tím horší. Kdyby to alespoň tolik nebolelo 😒 ... No, snad to do toho čtrvtka už vydržím 😝

nadik
autor
28. dub 2008

dituu: ahojky, neboj vydrž, já bohužel taky už mám otoky začalo mi to asi 3dny zpět a taky mě to štve, ale bohužel teď nato fakt asi nic nepomůže a nemá cenu do sebe cpát tolik prášků, však pak to všechno bude zase v normálu... já si to taky tak říkám.... 😉 dej si nohy nahoru a bude líp.

abinka
28. dub 2008

Holky já vás lituju. ☹ Přesně vím jak se cítíte 😒 Vydržte budete za to trápení mít tu nejkrásnější odměnu na světě 🙂

dituu : kdyby to už propuklo tak už by to bylo Ok mimi od 37tt se bere mimi za donošené a to už máš zdárně za sebou.Taky mě to dost bolelo.Hlavně nárty když jsem chodila.
No počkejte jak bude po všem to zvás ta voda pojede proudem já se cítila 3 den po porodu jako hvězda 😅 No jo taky o 14 kilo lehčí.Jsem se pomali vznášela.Pořád jsem si prohlížela ty krásně štíhlounké prstíky a a nejvíc jsem si prohlížela kotník.Ten jsem neviděla už od 6měsíce 😀

Držte se maminy 😉

nadik
autor
29. dub 2008

abinka: díky za podporu 🙂 takže já už mám taky podle toho co píšeš donošené mimi... včera jsem měla 37+0 🙂 já myslela, že je to až od 38 ukončeného.... no to už asi den sem den tam nehraje takovou roli.... tak doufám, že si nadělím mimi na narozky 10.5. ne dýl 😉

abinka
29. dub 2008

nadik tu už je tvé mimi donošené.Mudři říkaly ukončený 37tt a to máš 😉 Tak gratulujem k 37tt 🙂 To jsem zvědavá jestli se vám to povede na ty narozky 🙂 Nám se to podařilo na mikuláše.

nadik
autor
29. dub 2008

no stačí bouřka a může to být.... já se prý taky narodila za bouřky.... 😉

abinka
30. dub 2008

no to je pravda.No tady se to kaboní co u vás 🙂

nadik
autor
30. dub 2008

abinka: u nás právě vylezlo sluníčko, zato ráno bylo ošklivo, byla jsem na monitoru hned v 8 a byly jsme tam dvě a mimča nám usínali, tak sestřička budila zvonečkem a třásla nám pupíkama..... no a samozřejmě teď kope zase jako normálně.... no tak uvidíme zda pak budu mít po narození hodně nebo zlobivé mimčo..... 🙂

abinka
1. kvě 2008

nadik:malý byl hrozný.už jsem se těšila až vyleze.Už mi to až vadilo.no a je celkem hodný ale dost energický 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru