Porod bez nástřihu a většího poranění-jak toho docílit?

michaela_n
2. črc 2014

Ahoj holky,
když si občas čtu, že některá odrodila mimčo bez nástřihu a většího poranění, i přestože bylo větší, tak přemýšlím, jestli je něco, co tomu pomáhá? Můžete vy, co jste takto rodily, zpětně říct, co jste dělaly jinak, jak jste se připravovaly, nebo jestli to je vyloženě o náhodě?
Samozřejmě vím o cvičení s Epinem, Aniballem, masáži hráze apod., ale docílily jste porodu bez nástřihu díky tomu, bylinkám, duševnímu stavu? 🙂

frantiska85
2. črc 2014

Ten duševní stav je rozhodující. Masáž hráze je účinná, ale když se ve finále nedokážeš přes bolest uvolnit, pak to stejně nejde.

andelka
2. črc 2014

Porod bez nástřihu a poranění jsem zažila jeden, ten druhý. Z prvního nástřih mám, malinký, jiné poranění ne. A vím že to bylo spíš postupem porodu, nedokázala jsem s PA spolupracovat (nebo ona se mnou), netlačila jsem efektivně, bylo potřeba to urychlit zřejmě a prý se to začalo trhat samo, tak šmikli trošku. S Epinem jsem cvičila, ale ne moc poctivě a ještě jsme blbě měřila, takže 30 jsem neměla nacvičeno ani náhodou.
Podruhé jsem byla pečlivější a těch 31 jsem fakt měla, PA perfektní a taky už jsem věděla co a jak, a bez škrábnutí. Nevím jaké by to bylo bez epina, ale je fakt, že jsem i na druhorodičku byla v porodce docela rarita.

pavlinaoo
2. črc 2014

@michaela_n Docílila jsem toho pomocí epino a duševního rozpoložení. Ono si totiž mnohem víc věříš a tu bolest a tlak znáš a pokud nehysterčíš a neřveš, ale soustředíš se na tlačení, je to dobré. Ale musela jsem překonat opovrhují pohled a kecy PA, když jsem řekla, že jsem cvičila a pokud bude mimi i já v pořádku, chci to zkusit bez nástříhu. Rázem na mě koukala jak na alternativní cosi! ...no to bylo nepřijemné. Každopádně jsem šťastná, že jsem to takhle zvládla. No nicméně už 3 kamarádky chtěly info co a jak a již dvě řekly, že asi néé, že jim to přijde divný "si tam něco strkat" takže tak. Já jsem šťastná, že jsem jak kdybych nerodila..někdo radši bude sešitý a ještě léta při sexu a změně počasí vzpomínat na šítí. 😅 🙂 Přeju bezproblémový porod!

luciebx
2. črc 2014

Presne dulezite je psychicke rozpolozeni ja se tak na mimi tesila ze me nic skoro nebolelo proste sem tlacila porod do vody co uvolnuje a zadny poraneni nic. Epino atd sem necvicila ani hraz... ja cekala s pohodovou naladou hak se s tim telo vyporada... byt kladne naladena udela hodne jlavne nehystercit pri prvim pichnuti

lucka662006
2. črc 2014

Ahoj, psychicka pohoda je pri porodu hodne dulezita. Musis si verit a vedet, ze to das (samozrejme pokud jsou ozvy mimi v poradku). Ja to presne tak mela, jako prvorodicka, maly mel 3 800g. A spolupracovat dobre s PA. Masaz hraze jsem delala obcas, posledni mesic tehu.

editah222
2. črc 2014

První porod jsem měla bez nástřihu a vlastně jsem pro to nedělala nic 🙂 Na druhý porod jsem se připravovala masáží hráze a měla jsem nástřih jak hrom. Rodila jsem hrozně rychle a doktor měl strach z velkého samovolnho roztrhnutí. Šití je trochu nepříjemné, ale měla jsem pak dobré hojení a dobře se mi sedělo jak po prvním tak po druhém porodu 🙂

aguaverde
2. črc 2014

první porod nástřih a šití - dcera se stále vracela nebylo zbytí - měla 2630g a 47cm
druhý porod - bez nástřihu bez poranění a šití - dcera měla 3070g a 48cm

ani u jedné sem nic nemasíroval, nic nepoužívala, na porody se těšila.... takže si myslím že hlavně pohoda 🙂

sarunatko
2. črc 2014

Já jsem porodila bez nástřihu syna - 4690 g a 55 cm, praskla mi jen kousíček jizva po dcerce, takže šití jen opravdu malé. Bez jakékoliv předchozí přípravy.

janinka1090
2. črc 2014

Bez nástřihu je to asi ideální stav, ale ne všechno se dá ovlivnit. Na prvním místě je podle mě zdravé miminko. Já jsem malého nemohla vytlačit, vždycky vykoukly vlasy a zase se schovaly. Bylo kolem mě nakonec plno lidí, tlačili na břicho atd. a prostě to nešlo. Když řekli, že malýmu dochází vzduch, střihli a syn byl na světě. Potom m vysvětlovali, že mám vyšší kost, přes kterou se miminko musí přehoupnout, aby se dostalo ven. Každopádně střihli docela dost, ale cítit to nebylo vůbec, ani potom šití a všechno se rychle zahojilo. Hlavně přeju rychlý a bezproblémový porod 🙂

ija1
2. črc 2014

uprimne? podle me nic.........
prvni porod jsem nic neresila a mela jsem nastrih docela velky..........
druhy porod trval vseho vsudy 15 minut na sale a nastrih neby0l, zadny epidural, nic /nestihli to), uvnitr 1 steh a na kuzi tri nebo ctyri, takze temer zadne poraneni, vecer jsem o nicem nevedela.........
a vubec nevim, co je epi-no a podobne zalezitosti........ podle me se to ovlivnit neda, dcery byly stejne velke o cca 100g, proste jak to vyjde.......

alisek
2. črc 2014

druhého syna jsem porodila bez nástřihu, byl sice menší 2,8kg a 49cm, a měla jsem pár stehů, žádnou přípravu jsem nedělala, byla jsem u porodu celkem vpohodě, jo bolelo to ale nebála jsem se, asi to chce jak všechny píšou být uvolněná a psych. vpohodě..

amabilis
2. črc 2014

@michaela_n Mám za sebou porody tři. Před prvním jsem poctivě masírovala hráz. Při porodu nakonec došlo k nástřihu hráze a obrovskému šití a jizvě, která byla rok citlivá!!! Při těch dalších těhotenstvích už jsem na to "dlabala" a nemasírovala ani nic jiného a porodila bez nástřihu jen se dvěma kosmetickými stehy. Takže asi tak.

chris_n
2. črc 2014

já jsem teda nakonec drobný nástřih měla, ale jinak nic... no a necvičila jsem, nemasirovala hraz 🙂

chrysantena
2. črc 2014

já jsem chtěla porodit zcela přirozeně a tak to i bylo až na nástřih neb naše miminko mělo ruku u hlavičky a tak se druhá doba porodní protáhla, těšila jsem se až si pohlédneme do očí a bude na světě a přes veškeré pozitivní ladění a úsilí postupovalo ven velmi pomalu a lékaři vyhodnotily situaci,že začíná být v tísni a tak došlo na nástřih a malý byl venku v tu chvíli. Zahojila jsem se dobře a vše je tak jak má být 🙂

mon_88017
2. črc 2014

@michaela_n já myslim že záleží na pozitivní konstalaci nebeských těles a porodníkovi, jak vyhodnotí situaci 😎

marecekavendulka
2. črc 2014

@michaela_n já jsem masírovala hráz asi 2 krát,nejsem ten horlivej typ 😀.porod byl bolestivý,horší než ten první.přesto jsem měla jen takový 2 ministehýky,nástřih žádnej,zálleží totiž i na porodníkovi a toho já měla skvělýho

lv
2. črc 2014

mě tedy tady v diskuzích často překvapuje otázka "preventivního nástřihu" - nesetkala jsem se s tím ani u jednoho porodu /i když se tu zmiňovaly obě porodnice, kde jsem rodila/, zřejmě porodní asistentka i lékař nějak tu průchodnost, pružnost hráze a porodních cest poznají u vyšetření, když mě na toto ani neupozornili.
/a s psychickou pohodou a naladěním, že to půjde u mě nemohla být ani řeč, jsem panikář, bojínek/
a to šla první dcera taky s rukou vedle hlavičky.

raduskax
3. črc 2014

Těžko říct 😒 první porod 2100/43 mi dělali preventivní nástřih (byť nechápu proč), a druhý porod (jiná nemocnice a jiná PA) 2600/46 to šlo bez nástřihu a bez jakékoliv přípravy, byly z toho jen dva malé stýžky, protože syn šel ven jako superman rukou napřed. Myslím, že hodně záleží na PA a soolupráci s ní. S masáží hráze nemám zkušenosti a epi-no ani neznám.

alisek
3. črc 2014

@raduskax nevím v jakém termínu jsi rodila první dítě ale u mého prvního porodu ve 32tt (1620g) byl také použit nastřih ikdyž jsem rodila takové malé miminko a porod probíhal dobře, bylo mi vysvětleno, že je ještě hodně nezralý a lebeční kosti by nezvládly ten tlak a hrozilo by poranění mozku ale i těch kostí.

raduskax
3. črc 2014

@alisek právě že 37+2 což je už v pohodě myslím, malá ani nebyla v inkubátoru, jen dostala kulicha na hlavu.

alisek
3. črc 2014

@raduskax tak možná že to bylo fakt malé mimčo i když bylo narozené ve 37tt, s tak "gramáží" se většinou rodí děti ve 33tt-34tt, druhý syn ve 36+4 a vážil 2730g/49cm

raduskax
3. črc 2014

@alisek já tvrdím, že mám malý pokojíček 😀 dcera 37+2 2100 a syn 38+0 2600 i s těhu cukrovkou, mně se tam prostě nevešli 😀

raduskax
3. črc 2014

Ale jestli mohu poradit, svěř se PA s obavou z nástřihu a s přáním počkat až v nejnutnějším případě. Nastřihnout se dá vždycky....

favofrenki
3. črc 2014

@michaela_n. Ahoj nijak jsem se nepřipravovala, nástřih mě vážně děsil. První syn se narodil 37+1 2590g myslím že vděčím PA která hlavičce pomáhala a díky ní nejsem nastřižená ani natržená, vnitřní zranění žádné. Druhý syn 19m po prvním 40+1 3050g opět bez nástřihu a poranění. Konec byl tak rychlý že se PA bála že se natrhnu ale nic. Před druhým porodem jsem obavy z nástřihu svěřila PA nic víc.

breberka
3. črc 2014

@michaela_n porod bez nástřihu a poranění jsem zažila až při 3. porodu......musim říct, že se tim vše dost zjednoduší a člověk pak ani pomalu neví, že rodil...... 😉....byl to ale právě 3. porod a hlavně malá byla malinká 🙂

kessa
3. črc 2014

Záleží i na kvalitě tkání. Já jsem svičila s EPI-NO, docela poctivě a vůbec mi to nešlo, každý den jsem mohla začít od začátku a pokud jsem jeden den cvičení vynechala, tak jsem začínala na nule. Horko těžko sem se dopracovala na 24cm.. Po porodu- s nástřihem- mi paní doktorka říkala, že mám strašně pevné tkáně hráze a že by to bez poranění nešlo. Ale zase sem se strašně rychle zahojila a můj doktor po šestinedělí jen konstatoval, jak je jizva krásně pevná a super. A to sem se na porod těšila a připravovala..

suzanna123
3. črc 2014

@michaela_n já myslím, že základ je porodní plán, protože spousta doktorů ho dělá preventivně a i přes ten plán se na tom musí trvat. Já cvičila (málo, protože jsem pak krvácela), pila maliník a lněné semínko a malá vyklouzla snad na třetí zatlačení. Myslím, že bych to zvládla i bez nástřihu, ale v tu chvíli mi to bylo jedno - hlavně jsem to nechtěla komplikovat malý. A vlastně si ani nevybavuju, že by mě to bolelo nebo že by šití bylo nepříjemné... Ale napodruhé půjdu s plánem

annubiss
3. črc 2014

Asi tak .... Já masírovala hráz jak blbá asi 8 týdnů před porodem, pila maliník, jedla lněná semínka a všechno možný, měla porodní plán do detailu vypracovaný, který ale v momentě komplikací jsem stejně ani nevytahovala, malej nešel vůbec vytlačit (4,22kg) a měl už špatné ozvy plus ruku u hlavičky a musel rychle ven, takže nástřihu jsem se stejně nevyhnula a rozhodně bych se s doktorama tenkrát nedohadovala. Šití už bylo trochu nepříjemné, hlavně to vnitřní, ale večer už jsem normálně seděla a zahojilo se to pěkně, takže on si to člověk může malovat jak chce a nakonec to skončí úplně jinak 🙂
@michaela_n

kristynatita
16. kvě 2017

...no, duševní rozpolozeni je dulezite pri samotnem porodu, ale na nastrih vliv nema. muj nazor. ja se nastrihu strasne bala a prala si se mu vyhnout, coz se mi nskonec poštěstilo i pres synkovy vetsi miry: 55cm, hlavicka 36cm, 4.060g. Nemela jsem ani zadne vnitrni poraneni, ani jeden steh.
Za faktory, ktete tomu pomohly povazuji:
-vek (cerstvych 25let)
-prirozena dispozice
-az do tehotenstvi jsem aktivne sportovala a profesionalne tancovala (balet apod,)
-dobry porodnik
-rizene tlaceni (ktere je jinými zatracovano)
-Annibal
-masaze hraze s oleji na hraz 2x denne
-lnene seminko kazdy den par tydnu pred terminem

odula
16. kvě 2017

pro mě tedy bylo rozhodujících víc věcí nez duševní pohoda. Prvně cvičení s aniballem (dokázala jsem se vědomě soustředit na uvolnění těch správných partií ;)) druhně skvělá porodní asistentka, která respektovala přirozenej průběh porodu a chránila hráz - řízeným tlačením. Takže první porod nastrih , druhej natrzeni 2x, třetí minimální natrzeni bez nastrihu, za hodku jako bych nerodila. Podotýkám, že je mi už 36 a měla jsem hráz dodelanou a zjizvenou z prvních dvou porodů. A skoro celý těhotenství jsem ležela a blinkala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru