Porod bez partnera

jajaneu
14. led 2013

Ahoj maminy,
chtěla bych s někým prodiskutovat téma "sama na porod" jaké máte zkušenosti s porodem bez doprovodu? Partener ani podruhé se mnou jít k porodu nechce a z prvního porodu nemám dobré zkušenosti... špatné chování asistentky i doktora a hlavně jsem byla pořád sama nikdo mě třeba celou hodinu nezkontroloval... už teď začínám mít obavy jak to zvládnu.

sarkar
17. led 2013

@jasekd Já si taky říkám, sice už jsem na pár takových narazila, ale teda tohle je extrém...Ale necháme to být, tahle diskuze má být o něčem jiném.

cawes
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajaneu
autor
17. led 2013

@sarkar Víš přítel mi tvrdí, že se boí krve... ale já si spíš myslím že jde o to, že nemá rád nepohodlné a nepříjemné situace... co by tam tolik hodin chudák dělal? atd.... nudtit ho nebudu jen mě to mrzí, pro mě to také nebude příjemné a taky nemam ráda krev...

sarkar
17. led 2013

@jajaneu No já nevím, ale myslela jsem, že u porodu moc krve nebude, teda až ke konci...taky nemám ráda krev, ale v tu chvíli mi to asi bude srdečně jedno 😀 No jako jestli on fakt nechce ani když ví, že ty se toho hodně bojíš tak je asi lepší zvážit třeba tu dulu nebo asistentku, ale s tím už ti neporadím, o tom nic nevím 😖 A neboj, zvládneš to tak jako tak 😉

didi44
17. led 2013

@sarkar ..našťastie aby bola moja rodina v psychickej pohode teba nepotrebujem...a odporúčam ti pozametaj si pred svojim prahom.. 🙂

jajaneu
autor
18. led 2013

@sarkar Já taky myslím, že tam moc krve není to jen říkají chlapi jako důvod proč tam nejít... 😒 Já bych hlavně tohle druhý mímo rada porodila přirozeně ten císař s Eli mě dost zdrbnul i po psychický stránce takže hlevně když to všechno dobře dopadne! I Tobě!!

doli1
19. led 2013

manža byl u prvního porodu a moc dobře to nenesl.já měla víc energie než on ale byl mi velkou oporou.pomáhal když jsem potřebovala. druhý byl vyvolaný začátek pohoda byla jsem tam sama jen s asistentkou která mě měla na starost.pak jsme udělali klystýr pak praskli vodu tak řikám že zavolám manžovi at už přijede.šla jsem do sprchy a docela hukot kontrakce řikám si když by tu byl manža nesla bych to líp.s jeho oporou bych vydržela dýl .tak jsem šla prosit o epidurál.vysledek byl takoví že už jsem rodila jen jsem to nepoznala.kdyby tam manža byl tak bych asi porodila ve sprše protože za dvě kontra byla venku.byl to překotný porod do 20min takže malá vylítla ven sní plodovka a krev celou mě to nahodilo tak jsem byla moc rád že tam manža nebyl tohle by nedal. tak ted mohu říct dá se to zvládnout i bez muže a možná je to lepší.oni jsou v situaci kdy se trápíte a nemohou pomoct a ty scény nejsou nejlepší. asistentka to zvládne taky dobře. kamarádku bych nebrala.chtěla jsem jít k porodu a měla možnost ale furt jsem myslela na to co když to nebude porod s klidným průběhem co když budu muset o něčem rozhodovat. pak se manžel rozmyslel a šel sní.porod byl fakt komplikovaný,dlouhý a skončil akutním císařem a jsem ráda že jsem nemusela o ničem rozhodnout a byt u toho.pak někomu z rodiny vykládat a vysvětlovat c ose tam dělo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru