Porod císařem, jak to probíhá?

maca201
26. kvě 2013

Ahoj holky chtela jsem se zeptat,mam genitalni bradavicky,mam jich docela dost a chodim na strikani tekutym dusikem ale do porodu mi nezmizi,a cetla jsem ze by se daly prenest na Mimi , takze budu rodit asi cisarem.Jak to probiha? Myslim Tim az to na. Me prijde tak co kdyz to nejak nestihnu a budu rodit normalne, Ja si myslela ze kdyz ma nekdo rodit cisarem tak ma byt v terminu v nemocnici? Vysvetlete mi to prosim.

granda
26. kvě 2013

to slysim poprve o tech bradavickach!! ze se daji prenest na dite?
ja prenasela 14 dni,,, pry to dame normalne a po 12 hodinach jsem jela na cisare a byly Mudri radi,ze zachranily dceru!!tak ja za cisare byla nakonec rada'!!

leg
26. kvě 2013

Ahoj, nemusíš mít z toho strach, že bys to nestihla. Já začala rodit normálně a po 8 hodinách jsem šla na císaře. 🙂 A pokud ti to můžu doporučit, tak i kvůli celkové rekonvalescenci je pro organismus mnohem lepší, že si projde porodním "koktejlem hormonů", než když jdeš rovnou na operaci. 🙂 Pokud máš ale pochybnosti, tak se určitě na vše zeptej svého lékaře a trvej na vysvětlení, jak to tedy bude. Určitě by bylo na škodu, aby ses do porodu nervovala, jak to tedy bude, to by tobě ani miminku moc neprospělo. 🙂

ckei
26. kvě 2013

@granda opravdu se přenést dají: Pokud se nakazí těhotná žena, je to nějaké riziko pro její dítě?
Genitální bradavice mají během těhotenství často tendenci k rychlejšímu růstu. Většina přípravků určených k jejich lokální léčbě (mastičky, krémy s cytostatiky) nejsou v těhotenství doporučeny (jsou kontraindikovány), Drobné zevní genitální bradavičky lze odstranit i během těhotenství chirurgicky, laserem apod. V případě rozsáhlého nálezu genitálních bradavic v porodních cestách je riziko nákazy pro novorozence vysoké a řešením je porod vedený císařským řezem.
Riziko přenosu HPV infekce pro plod během těhotenství je v podstatě zanedbatelné.
Riziko přenosu HPV infekce během porodu bohužel existuje. U novorozence se po průchodu porodním kanálem může kromě klasických kondylomat (bradavic) na kůži rozvinout také velmi závažné onemocnění dýchacích cest - respirační papilomatóza. Papilomy - výrůstky, které rostou do dýchacích cest, omezují a stěžují dýchání novorozence. Výrůstky se musí opakovaně chirurgicky odstraňovat, protože mají tendenci znovu a znovu dorůstat a šířit se do okolí.
Vakcinace kvadrivalentní vakcínou snižuje riziko vzniku tohoto onemocnění na minimum.

@maca201 pokud opravdu k císařskému řezu dojde, určitě to s Vámi lékař vše včas prokonzultuje a císařský řez se naplánuje. Jste zatím 24tt, takže na takové plány času dost 😉

nikollita
26. kvě 2013

Neboj, stihneš to. Já jsem rodila akutním císařem, tedy po 12 hodinách kontrakcí po 1,5 minutě od počátku 😉 takže určitě stíháš 🙂

lennyve
26. kvě 2013

Mi odtekla vodda v 1:15 v noci a porodila jsem císařem v 16:50 🙂

rebelie
26. kvě 2013

Stihne se to úplně v pohodě, první porod málokdy probíhá překotně a většinou je spousta, spousta času udělat císařský řez. Akutní sekce se dělají klidně v momentě, kdy je žena otevřená na 5 i 8cm, takže při docela dost rozjetém porodu. Myslím, že když už je nutné rodit sekcí, je pro mimi a v něčem i pro matku lepší nechat porod rozeběhnout, jak píš @leg. Ony ty porodní hormony miminko připravují na "vylodění", zatímco sekce před termínem bez známek chystajícího s eporodu je pro mimčo docela šok. A ještě si dovolím doporučit, pokud budete předem vědět, že je sekce potřebná, najít si porodnici, kde po sekci umožňují co největší kontakt maminky s miminkem - tj. maminka nejde na JIP, není oddělena od miminka, přikládají rovnou na sále, bonding může dělat tatínek apod. On totiž porod sekcí není vůbec taková legrace, jak to možná vypadá, a všechny tyhle věci můžou v dalším sžívání dost pomoci...

lilithka
26. kvě 2013

Myslím si, že pokud se předem ví, že bude porod sekcí, plánuje se předem, pokud se porod nerozjede před termínem. A samozřejmně záleží také na nálezu CS. Vůbec se císaře neboj, není to nic strašného. Mám tak obě děti a pokud to psychicky přijmes a srovnáš se s tím, tak rekonvalescence je velmi rychlá.

mrsblack
27. kvě 2013

Tak pokud víš předem, že budeš rodit císařem, měl by se naplánovat před termínem a nečekat, až se porod rozjede. U prvního dítěte jsem taky měla plánovanýho císaře z důvodu špatné polohy mimča a v pondělí jsem nastoupila do nemocnice, prošla si sérií předoperačních vyšetření a v úterý ráno byl malý venku. Nějak se mi nechce věřit, že pokud doktor dopředu ví, že bude porod císařem, nechal by rozjet přirozený porod a potom hnal maminku na císaře.

llluckaaa
27. kvě 2013

Já měla dvakrát datum sekce naplánované. Poprvé se mi porod rozjel dřív, ale v pohodě jsme to stihli.
Mám kámošku, která také měla plánovanou sekci (kvůli KP), ale chtěli po ní, aby dorazila, až se jí porod rozjede. Takže domlouvání termínu se nedělá ve všech porodnicích 😒

gabka32
27. kvě 2013

sekci jsem měla dvakrát - poprvé neplánovaně, kdy mi ale plánovaně vyvolávali porod 3dny před termínem (kvůli cukrovce) a nakonec ani pot řech dnech nic, v noci praskla voda a až další den odpoledne jsem se dočkala porodu, byt císaře.
podruhé plánovaný kvůli poloze KP, u nás plánují operaci na týden dříve před TP.
takže pokud to nebude překotný porod, určitě to stihneš 😉 většinou to u prvního mimča není tak rychlé. hodně štestí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru