Porod císařem, kdy jste při vědomí. Jaké to je?

eluska87
11. kvě 2014

Ahoj tohle je otázka spíš pro maminky co byly na císaři plánovaném a umrtvili vás o pasu dolů.Jaké to je být při vědomí? dají vám nějaký oblbovák?mě děsí, že bych měla být vzhůru a vnímat to, že mě dole řežou.Bojím se toho..Pište prosím jakékoli zkušenosti .Děkuji

beruska24.9.
19. čer 2014

@eluska87 Mám za sebou 2 císaře. U obou spinál (injekci do páteře, umrtvena jen spodní část těla), celkovou narkozu jsem odmítla v obou případech. První císař plánovaný, tam jsem nejspíš dostala nějakou injekci před odvozem na sál, protože jsem byla taková jakoby lehce ´´oblbnutá´´. Druhý akutní, tam rovnou spinál po příjezdu do porodnice v noci.
Je to zvláštní pocit mít umrtvenou polovinu těla, ale nebolí to, spíš jsem cítila takové škubání (pro přirovnání - jako by sis chytla kůži na břiše a potahovala s ní do všech možných stran - tak asi nějak). V obou případech mi mimčo jen ukázali, do náruče jsem je dostala až na pokoji, když mě přivezli.
Co nejdříve bylo možno (když jsem začala cítit nohy, přestával fungovat spinál) jsem se měla začít přetáčet na posteli, prostě zatnout zuby a snažit se rozhýbat. První vstaní z postele mi odhadem vychází po nějakých 8-10h., sprcha, pak v případě potřeby injekce na bolest (u druhého císaře jsem se snažila vydržet co nejdýl bez injekce).
První císař ráno (plánovaný), večer vstaní z postele, mimčo jsem si vyžádala druhý den ráno k sobě a už si u sebe nechala. Druhý císař v noci (neplánovaný), vstaní z postele někdy odpoledne, večer jsem si vyžádala miminko k sobě. Sestru z toho málem kleplo 😀 ale mimčo jsem k sobě dostala.

beruska24.9.
19. čer 2014

@pisisvori říkat můžou 🙂 Já měla při prvním pořádné bolesti hlavy, ale to bylo tím, že mě sestra rychle vyhnala z postele, končila ji směna a chtěla vypadnout domů. 🙄 😠

Takže, když už vstávat z postele, tak pomalu, klidně si nechat chvilku, aby si tělo zvyklo, pak pokračovat. Prostě žádný spěch. To jsem si ohlídala u druhého a bylo to v pohodě, bez těch příšerných bolestí hlavy.

kacased
19. čer 2014

@llluckaaa takže Tě čeká třetí císař, že? Mě taky 😉

ratatooy
19. čer 2014

tak do toho sem nešla a dvě sestry mi řekly nezavisle na sobě,máte rech ještě vám to blbě píchnou zustanete ochrnutá a co pak?jinak co slyším kolem sebe tak nic příjemnýho teda

ratatooy
19. čer 2014

@vackova81 ja mela oba v plne narkoze a takovou pohodičku sem nezažila snad,šla bych do toho klidne dvacetkrát kdyby to šlo

llluckaaa
19. čer 2014

@kacased Taky taky 🙂 Koukám, že budeš rodit v podobné době jako já. Když se jdeš domluvit do porodnice na termín?

ckei
19. čer 2014

@eluska87 měla jsem plánovaný císař a bylo to něco úžasného, dokonalého, krásného......klidně bych do toho šla znova 😉 😉 Bolesti po císaři minimální, průběh císaře fakt bezproblémový....takže za mě se ničeho nebát a užít si to. Rozhodně nic necítíte, ale jste při zrození potomka, což je na tom to nejkrásnější 😉

kacased
19. čer 2014

@llluckaaa jsem objednana ted na stredu. Tak uvidim co reknou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru