Porod císařským řezem, jak se určuje termín?

joslynka
12. pro 2012

Ahoj holky,
chci se zeptat, když je indikace k císařskému řezu a vím to už teď, že musím rodit jen takto, jak se určuje termín? Myslím tím, který týden budu mít nástup do porodnice? Nechává se až na 40.?
Vím, že to jsou asi blbé otázky, ale jsem prvorodička a zajímalo by mě to, protože porodnice, ve které budu rodit je docela daleko..

jenny.kay
12. pro 2012

@joslynka je to obvykle na domluvě s nemocnicí. Já měla taky plánovaný, "rodila" jsem 38+5. Záleží na tom, proč musí k císaři dojít. U mě byla poloha KP, proto se chtěli vyhnout tomu, aby mi vůbec začaly kontrakce a tak jsem musela jít s předstihem.

joslynka
autor
12. pro 2012

@jenny.kay Já to budu mít kvůli myomu, který tam vadí a poloha dítěte bude šejdrem, takže by porodními cestami neprošlo. A kdy si se byla domluvit v porodnici? Aspoň přibližně...

berticka
12. pro 2012

@joslynka U mě taky byla důvodem k císaři poloha KP, podle mého dr. bylo možné porodit císařem kdykoliv po 38+0.

joslynka
autor
12. pro 2012

@berticka Děkuji.

jenny.kay
12. pro 2012

@joslynka Asi v 37 - 38 tt, ale to už jsem tam ležela na rizikovém, protože se mi do toho všecho přidaly ještě neurologické problémy a už mě něchtěli pustit domů. Když půjde všechno v pořádku, tak se domluvíš, až začneš chodit do poradny v porodnici, což bývá kolem 36-37 tt

llluckaaa
12. pro 2012

Já se domluvila v rizikové poradně v porodnici, první porod byl plánovaný 38+4, ale spustil se dřív a druhý porod na 38+0. Pokud opravdu nemůžeš rodit přirozeně, tak ti to také nechají na začátek 39. tt.

eloana
12. pro 2012

@joslynka v 38tt se bere, ze mimco je donosene, takze tak nejak -zalezi na porodnici

paaajuska
13. pro 2012

Ahojky, mela jsem taky cisarsky rez kvuli KP a mela jsem ho 39+5;)
S tim, ze jsem chodila hodne casto na ultrazvuky a monitory a den pred jsem uz byla v porodnici, ale to je myslim vsude kvuli priprave🙂

javyb
13. pro 2012

@joslynka já jsem byla na plánovaném CS 38+4, domluvit jsem se byla 38+0🙂

jahudka.1
13. pro 2012

Ja budu rodit SC kvuli placente, mam ji v porodnich cestach... Do telefonu mi sestra rekla, ze ve 39tt! Jdu se tam domluvit ted v utery to budu 36+3

joslynka
autor
13. pro 2012

Děkuju holky za odpovědi... 🙂

zazana81
13. pro 2012

Co vím, tak to bývá cca 1 týden před termínem předpokládaného porodu.

lucccy
13. pro 2012

U nas v porodnici mi rekli 7 az 10 dni pred terminem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru