Porod do vody - Brno, jak je na tom kvalita služeb?

hanivasi
26. kvě 2014

ahojte, nevíte jak na tom je aktuálně kvalita služeb u porodu do vody v Brně (OBILŇÁK)? zvažuji tuto variantu porodu. Slyšela jsem, že je to snesitelnější než na koze.... Prosím o příspěvky se zkušenostmi, ráda bych o tom celkově věděla víc. Jak to probíhá a tak. A taky se určitě za to něco platí, nebo ne? předem díky.
Hanka

speedygon
26. kvě 2014

Zdravím, brněnské porodnice porod do vody neumožňují, na samotné tlačení musíš vylézt.

hanivasi
autor
26. kvě 2014

@speedygon to je divné. Mě jedna známá říkala, že právě před pár lety rodila na obilňáku do vody. Tak jsem jen chtěla vědět, jak to tam je teď. Žeby to zrušili?

baffiny
26. kvě 2014

něco to stojí, musíš si zaplatit nadstandart a hlavně doufat, že v době příjezdu bude volný, jinak máš smůlu. ale jak se píše v příspěvku nade mnou tak v brně ani obilňák ani v bohunicích, tě nenechají přímo porodit do vody. jakmile začneš tlačit hned tě z vany vytáhnou.

hanivasi
autor
26. kvě 2014

@baffiny a k čemu je to tedy dobré být do tlačení ve vodě? má to nějaké výhody? Nedokážu si představit, že v největších bolestech v největším porodu lezu z vany....

terkaz
26. kvě 2014

@hanivasi
presne tak, navic to pak muze jit docela rychle a nemusi se stihnout z vany vylezt ne? Mam za sebou dva porody a treti me ceka, nevim , ale rodit do vany bych nechtela ani nahodou 😒 Ale je to jen muj pocit 😉

baffiny
26. kvě 2014

@hanivasi @terkaz já netuším, já ještě nerodila, jen jsem do vody taky chtěla rodit ale dočetla jsem se, že v brně se to hold praktikuje takhle... oni ti naslibují, že to jde, ale když tam seš tak už tě porodit do vody vůbec nenechají... a pak už to samozřejmě žádný výhody nemá 😀

hanivasi
autor
26. kvě 2014

tak to jsou teda vtipní....no jo, sliby, chyby. Asi se musím zeptat přímo v porodnici, jak to probíhá, co tím vlastně myslí, tou nabídkou. To jsem zvědavá, co mi řeknou.
díky za info, holky 😉

baffiny
26. kvě 2014

@hanivasi záleží jestli se tam najde doktor, co vlastně celý porod nechá úplně na tobě... protože u porodu do vody to doktor nemá plně pod dohledem ... ale taky záleží jak to všechno půjde.... sestřenka na slovnensku taky chtěla rodit do vody a její porod byl tak rychlej, že jí ani nestihli napustit vanu

terkaz
26. kvě 2014

@baffiny
Ja take netusim, priznam se, ze jsem to ani nezjistovala. Ja jsem byla rada, ze jsem se predklonila rozdychala, ta predstava ze bych se skrabala do vany a z vany to me ani nenapadlo 😀
Mozna driv ta moznost byla a pak zjistili, ze to ma i nevyhody tak to zrusili, nevim. Ono asi v pripade nejakych komplikaci, kdy jde treba o cas, je to zdrzeni navic, nez se dostanou k rodicce, nez ji vubec vytahnou ven a nekam nalozi a tak... 😉

jaajaa
26. kvě 2014

Ja do vody rodila (v zahranici)- jake to ma vyhody? Kdyz vase telo pozitivne reaguje, tak to urychluje otevirani a a usnadnuje prijimani stahu- samozrejme je to bez jakekoliv medikace. Pozitivni vliv to ma i na dite samotne, ktere vlastne z bricha vyklouzne do stejne teple vody a podobneho prostredi. 😉

speedygon
26. kvě 2014

Nevýhodou porodu(a nejspíš proto to i nepraktikují většinou) je, že když nastanou komplikace, není přístup k rodičce-musí Tě nejdřív vytáhnout....

spirulina
21. čer 2014

druhé dítě jsem rodila ve vodě.
výhodou pobytu ve vodě je, že teplá voda zmírňuje bolesti, napomáhá uvolnění svalů při kontrakcích a mezi nimi. umožňuje nadlehčit vás i dítě a lépe se připravit na druhou dobu porodní.
někomu to při porodu nesedne - potřebuje jinou polohu a pomoc gravitace, někomu to naopak sedne a právě to nadnášení odlehčí tlaku a umožní lepší první dobu porodní.

luciebx
21. čer 2014

ja taky rodila do vody v zahranici.. a uplne super.. teda nechapu proc v cr ti dovoli lezet v ty vane ale porodit do ni nemuzes.. to mi pripadne jako na palici... mela sem dve PA pac se jedna o porod do vody musi mit pritomny dve osoby.. ja tam mela pak jeste manzela a mamku.. takze 4 a ja.. 😀 😀 uplne super.. tepla vodicka.. nikde me nic nebolelo.. krasne sem se uvolnila..
druhy porod budu chtit opet do vody.. uzasny.. pravidelne kontroluji srdicko miminka... ja mela na dne zrcatko ke konci tak sem vse videla.. bylo to bozi.. nechapu co je to v cr za nadstandart rodit do vody...
je fakt ze ani tady v uk sem si to nemohla zamluvit.. kdyby tam byla rodicka predemnou co je ve vane.. mam smulu.. diky bohu tam v ten den skoro nikdo nerodil takze vana volna.. po porodu mi muz rikal ze doma necham vetsi svincich kdyz se koupu atd nez po porodu 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru